От коя бензиностанция зареждате?

От коя бензиностанция зареждате?

  • Лукойл

    Votes: 44 25.1%
  • ОМВ

    Votes: 39 22.3%
  • Шел

    Votes: 18 10.3%
  • ЕКО

    Votes: 28 16.0%
  • Ромпетрол

    Votes: 14 8.0%
  • Петрол

    Votes: 10 5.7%
  • Вектра

    Votes: 0 0.0%
  • Газпром

    Votes: 7 4.0%
  • Друга

    Votes: 15 8.6%

  • Общо гласове
    175
От: От: От коя бензиностанция зареждате?

Знам от коя не зареждам - Shell :) Имал съм премеждия с тези горива плюс странни звуци плюс покачване на разхода. Горивата на 90% в България идват от Лукойл завода но съм чувал , че всяка компания си слагала собствени добавки преди да ги пусне в колонките . Отделно съм чувал , че зависи и от самите цистерни - които превозват петрола.
Изключая Shell зареждам предимно от големите компании - които ми са най-близо - Лукойл, Петрол и ОМВ . :)
За кои точно горива на Шел говориш?
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

За дизела говоря понеже карам автомобил с това гориво. Мои приятели са се оплаквали също и от газта на Shell с подобни проблеми.
 
Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

За дизела говоря понеже карам автомобил с това гориво. Мои приятели са се оплаквали също и от газта на Shell с подобни проблеми.

Абе да питам разбирачите....да намирате някакви осезаеми разлики между еко дизела и обикновения на Лукойл? Честно казано аз лично почти не, но пък и не съм си следил толкова детайлно колата. Върви си все така. Икономията не е голяма, а за двигателя не знам...може и да няма ефекта от по-добрия според бензиностанцията дизел.
 
От: Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

Ами по моето скромно мнение, аз също не намирам някаква фрапантна разлика между обикновения дизел и екто дизела на лукойл. Може би единствено на извънградско ми поддържа една идея по ниски обороти при една и съща скорост(екто дизела) което би трябвало да доведе до по-голяма икономичност. Основното според мен си зависи за какъв конкретен дизел говорим - има дизели и с вода да ги разреждат горивото - няма да имат проблеми но пък има и други по- капризни от жени .... :)
 
От: От: От коя бензиностанция зареждате?

Знам от коя не зареждам - Shell :) Имал съм премеждия с тези горива плюс странни звуци плюс покачване на разхода. Горивата на 90% в България идват от Лукойл завода но съм чувал , че всяка компания си слагала собствени добавки преди да ги пусне в колонките . Отделно съм чувал , че зависи и от самите цистерни - които превозват петрола.
Изключая Shell зареждам предимно от големите компании - които ми са най-близо - Лукойл, Петрол и ОМВ . :)

Пробвай , някой път да заредиш нормално гориво и ще установиш. че автомобила ти харчи 2/100 по малко.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Да ви разкажа тук 2 лични истории за премеждия с Шел.
Първата: Преди време имах работа в Бизнес парк Варна. Връщам се аз към града и ми светва лампата, бях точно след табелата за вход във Варна откъм магистралата и реших да заредя на Шел (от Двете кули посока Мол Варна отдясно, след Лидъл). Влизам аз, пича пълни. Резервоара ми побира 55 л по спецификация. След като току що ми беше светнала лампата и съм минал не повече от 1 км откакто ми е светнала, т.е. имам поне около 5 литра в резервоара, пича събра 62.5 литра. Викам :"как събра 62 литра на резервоар 55 литра с 5 литра резерва", онзи ми вика: "ми толкова събра". Веднага оплакване в Шел и в Комисията за защита на потребителите. След няколко дни ми звъни телефона. Обади ми се управителката на тази бензиностанция и ми вика: "Постоянно сме под контрол, няма как да ви излъжем с количеството. Може да минете и да проверим пред вас с разграфено шише, че количествата ни отговарят, само ни предупредете 1 ден преди да дойдете". Тука коментара го оставям на вас, колеги.
Втората: Болеше ме крака и едвам ходех. Карам аз от Варна към София и влизам на бензиностанция Шел на магистрала Тракия, посока Бургас-София, точно след разклона за Сливен. Докоцуквам до касата, платих си горивото и викам: "изчакайте да си донеса и 1 вода". Пича ми маркира горивото, отиде, взе 1 бутилка вода като преди това ме пита каква искам, маркира ми е, супер любезен и възпитан. Оказа се, че е управител там. Най-готината бензиностанция. Докато бях вътре и плащах 1 момче ми изми колата. Буквално ми изми колата. Уж само стъклата. Изми стъклата (всичките+фаровете и огледалата), след това ги минал с парцал. Колата светеше просто. Търсих го да му дам 5 лв на човека, не можах да го открия, оставих ги на управителя, дано да му ги е предал. От тогава всеки път пътувам ли по тази магистрала в такава посока, задължително спирам на тази бензиностанция и й правя оборот. От Шел до Шел има разлика. Управителят още си е същият. Изключително точен и умен човек. И просто ми е кеф да му направя оборот. Покрай него и Макдоналдс намазват. :)
А по темата - зареждам от 5 вида бензиностанции: Варна и региона - Марешки; Русе и региона - бензиностанцита до автогарата на Русе; Магистрала Тракия, посока София - Шел (след отбивката за Сливен); западна и централна България - бензиностанции Енерджи; останалта част от България - бензиностанции Еко.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

12642466_447847295419314_6900133868620159597_n.jpg
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Зареждам предимно от Петрол и то събота и неделя когато отстъпката с карта е най-голяма.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

С цената на дизела в момента Варна-София и обратно за под 100 лв.

Еха, верно ли? Не мога да смъкна под 150лв. какво и да правя, каквито и маршрути, каквото и икономично каране да правя. :)
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Е каква кола/ламя караш? Аз с 2.7 двигател го смятам 80 лв. дизел. Или ако караш с 200км/ч. тогава може. :)

На газ ми излиза 30 лв.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

То било в 2те посоки, аз смятам в едната. Иначе пак ми се вижда много 10/100 за 2л. двигател дизел.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

С едно пикапче ходих 1.3 мултиджет на Фиат. И хем на отиване беше натоварено. Над 6 разход не дава. 90-100 лв в двете посоки така ми дойде 60 литра за 1000 километра.
 
Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

То било в 2те посоки, аз смятам в едната. Иначе пак ми се вижда много 10/100 за 2л. двигател дизел.
Около 6/100 е. И така ми излиза. В двете посоки, да, забравих да уточня. Което е 70 л. В едната и в другата, като минимум. ;)
 
От: Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

Около 6/100 е. И така ми излиза. В двете посоки, да, забравих да уточня. Което е 70 л. В едната и в другата, като минимум. ;)

Блинки, София Варна е под 500 км, дори и през Тракия да се мине Варна е под 500 - аз ги смятам точно 60 литра и ако си от Варна и при Марешки при 1,48 ти се падат малко под 90 лв.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

При 6/100, 100-110 лв. те оправят. Къде са чак 150 лв. При това ако не зареждаш от най-ниската цена. 6/100 при цена на дизела 1,48 за 1000км. са 89 лв. Ако зареждаш от другите (цена 1,85) се получава 111 лв. за 1000 км.
 
От: Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

Блинки, София Варна е под 500 км, дори и през Тракия да се мине Варна е под 500 - аз ги смятам точно 60 литра и ако си от Варна и при Марешки при 1,48 ти се падат малко под 90 лв.

Под 500 км е другия път. Около 520-530 км е. Пътувам често по маршрута. Няма значение дали ще минеш през Бургас или през Ришкия проход.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

От където и да зареждате, дизелът винаги си е един и същ - боклук. Миналата година докарах 5 годишен дизелов автомобил в страната на 50 000км. като нова. От тогава съм: почиствал резервоар, сменял горивна помпа, дюзи, остранил съм DPF и катализатор, наскоро запуших и ЕГР клапан. И това е случай, че винаги съм зареждал от най-скъпите дизели и никога обикновен. Вече принудително обмислям да си купя кола с бензинов двигател.
 
От: Re: От: От коя бензиностанция зареждате?

Под 500 км е другия път. Около 520-530 км е. Пътувам често по маршрута. Няма значение дали ще минеш през Бургас или през Ришкия проход.

Виж къде са точките и виж километрите: https://www.google.bg/maps/dir/[email protected],24.459898,7.75z/data=!4m2!4m1!3e0
Може километража да ти отчита грешно.
 

Горе