От коя бензиностанция зареждате?

От коя бензиностанция зареждате?

  • Лукойл

    Votes: 44 25.1%
  • ОМВ

    Votes: 39 22.3%
  • Шел

    Votes: 18 10.3%
  • ЕКО

    Votes: 28 16.0%
  • Ромпетрол

    Votes: 14 8.0%
  • Петрол

    Votes: 10 5.7%
  • Вектра

    Votes: 0 0.0%
  • Газпром

    Votes: 7 4.0%
  • Друга

    Votes: 15 8.6%

  • Общо гласове
    175
От: От коя бензиностанция зареждате?

Тия дни мернах някакви публикации из Фейсбук, че Марешки щял да се кандидатира за президент.
То с референдума е ясно, че има амбиции в политиката. Ясно е, че до голяма степен евтините горива са част от политическа кампания, просто още не е официално. Чудя се наистина към момента колко им е маржа на печалбата. Иначе не са му лоши горивата. Гаджето кара 100 октана и е доволен. Аз с моите 95 няма как да ги усетя, така че му се доверявам. Като цъкам из града минавам през бензиностанцията му, иначе зареждам основно на Lukoil. На OMV са зареждали туба за бензин 10л. с 10л и 800мл. Дръжка или не - набичи ли са малко отгоре.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Тия дни мернах някакви публикации из Фейсбук, че Марешки щял да се кандидатира за президент.
То с референдума е ясно, че има амбиции в политиката. Ясно е, че до голяма степен евтините горива са част от политическа кампания, просто още не е официално. Чудя се наистина към момента колко им е маржа на печалбата. Иначе не са му лоши горивата. Гаджето кара 100 октана и е доволен. Аз с моите 95 няма как да ги усетя, така че му се доверявам. Като цъкам из града минавам през бензиностанцията му, иначе зареждам основно на Lukoil. На OMV са зареждали туба за бензин 10л. с 10л и 800мл. Дръжка или не - набичи ли са малко отгоре.

Марешки при 1.49 лв/ лт. печели около 20 ст. на литър. Картела , извън Варна - около 60 ст. на литър.
ВВВ.megafon.blog.bg/politika/2016/01/20/kak-se-formira-cenata-na-gorivata-v-bylgariia-izmamnik-li-e-.1423895
В горната статия е обяснена подробно цялата схема . Докато българите зареждат автомобилите си в бензиностанциите на КАРТЕЛА - цените няма да помръднат . Ако се направи бойкот на една от веригите на КАРТЕЛА , тя ще свали цените и другите няма да имат избор .
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Аз зареждам на Gazprom или OMV, понякога на GO Petroleum.
Нямам специални предпочитания, тъй като почти навсякъде цените са еднакви. Не важи за VM Petroleum, но пък вчера бях в една от аптеките на Веселин Марешки и видях как пенсионерите си броят стотинките, а в същия момент фармацевтите им предлагат още и още лекарства.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Gazprom се оказаха не лоши - специално това G100 пробвах и определено е по- добър от OMV 100 и много по- добър от Шел в пауър
Пратиха ми код, който може да се ползва неограничен брой пъти до 29-ти февруари, така че се радвам да го споделя:

1350371

с кода ще получите - 10ст. отстъпка на литър за бензин и дизел или 7ст. на литър за газ
 
От: От: От коя бензиностанция зареждате?

Gazprom се оказаха не лоши - специално това G100 пробвах и определено е по- добър от OMV 100 и много по- добър от Шел в пауър
Пратиха ми код, който може да се ползва неограничен брой пъти до 29-ти февруари, така че се радвам да го споделя:

1350371

с кода ще получите - 10ст. отстъпка на литър за бензин и дизел или 7ст. на литър за газ

Забеляза ли , че Газпром , нямат , екстра , екто, power, авио, премиум и т.н. простотии ? Но за разлика от КАРТЕЛА и малките дистрибутори , пак на КАРТЕЛА - горивата са им истински ! Сега ще разбереш , че и разхода на гориво ще ти падне осезаемо.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Valentino колега, да нямаш нещо общо с Газпрома? :p
П.С. така и не постна снимката, но обиколих и попитах няколко бензиностанции от същата верига и познай - няма никаква разлика при доставката на горивата и всичко останало. Външния вид на някои от тях се различава поради факта, че това са квартални обекти, които са били други вериги и все още не са ги реконструирали.

В момента цената на дизела при покупка на едро е 1.29 лв/литъра БЕЗ ДДС или казано по друг начин 1.55 лв/литър при покупка на едро. От тук нататък надценката включва разходи по подръжка на обекта, заплати, амортизация, реклами и т.н. Тези 30 стотинки разлика не печалба. Марешки купува от Румъния и заради това му е по-евтино.

П.С. Аз съм за ниските цени на горивата по бензиностанциите, когато на световния пазар е толкова обезценено, но все пак нека го разгледаме и от страната на предприемача.
П.С. 2 Днес заредих от Газпром за 1.67 лв/литъра ;)
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Еко имат карти за отстъпка, сваля 2-3 стотинки от цената
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Дизел, само от Петрол, за момента, придържам се към опита на хора, в които имам доверие, впечатленията са ми пресни, така,че не давам мнение, само ми се струва, че двигателят работи с една идея по тихо, но за момента
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Valentino колега, да нямаш нещо общо с Газпрома? :p
П.С. така и не постна снимката, но обиколих и попитах няколко бензиностанции от същата верига и познай - няма никаква разлика при доставката на горивата и всичко останало. Външния вид на някои от тях се различава поради факта, че това са квартални обекти, които са били други вериги и все още не са ги реконструирали.

В момента цената на дизела при покупка на едро е 1.29 лв/литъра БЕЗ ДДС или казано по друг начин 1.55 лв/литър при покупка на едро. От тук нататък надценката включва разходи по подръжка на обекта, заплати, амортизация, реклами и т.н. Тези 30 стотинки разлика не печалба. Марешки купува от Румъния и заради това му е по-евтино.

П.С. Аз съм за ниските цени на горивата по бензиностанциите, когато на световния пазар е толкова обезценено, но все пак нека го разгледаме и от страната на предприемача.
П.С. 2 Днес заредих от Газпром за 1.67 лв/литъра ;)

Колега ,
1 - нямам нищо общо с газпром. Клиент съм.
2 - снимал съм , но не мога да кача тук , има ограничение . Трябва да натрупам мнения ,за да мога да качвам. Не ми се пишат глупости , само за да направя определения брой мнения.
Ако желаеш , мога да ти пратя снимки , а ти да качиш.
3 - цената на едро , може да е 1,29 лв/литър без ддс - Лукойл
4 - цената на едро на Газпром и господ не може да я каже , защото НЕ продават на едро !
5 - доста се порових и мога да споделя - Газпром си имат собствени петролни находища (каспийски нефт) , за региона имат две рафинерии ( Панчево и Нови сад , в Сърбия ) , пропан - бутана си го карали директно от Русия , горивата , които продават в БГ , си ги внасят от Сърбия , плащат мито , защото Сърбия не са в ЕС
6 - за съжаление бия път до другия край на София , за да зареждам , само ,заради качеството на техните горива ( като пари - ям дървото , защото в двете посоки ми заминават вероятно около 3 литра - 40 км. в двете посоки )
7 - ще се радвам да споделиш , как работи двигателя и разхода на гориво , ако го засечеш , след като си заредил дизелче от тях.
8 - надеждата ми е Марешки да отвори една бензиностанциика в София , за да се нормализират цените и тук !
Успех.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Уважаеми колеги , някой , знае ли дали има самолет на тази планета с дизелов двигател , който да ползва авио дизел ?
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Уважаеми колеги , някой , знае ли дали има самолет на тази планета с дизелов двигател , който да ползва авио дизел ?

Само много малки самолети има дизели, от частната авиация. Относно авиодизела, не знам да е по-различен от нормалния дизел. Всъщност керосина е от по-нискокачествените горива, така че маркетинговата акция с този авиодизел не го разбирам, явно се набляга, че всичко де е авио е хай-тек и високо качество.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Или просто си казват хората, че дизела им е боклук. Да няма сърдити после, не за друго. :)
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Да споделя едно инфо... Айтослии ще останат доволни. До края на седмицата там също ще има ниски цени на горивата - официално вече. Честито :)
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Тази анкета е НЕРЕАЛНА , защото е от преди три години! Ако се направи нова анкета - резултатите ще са доста по различни !
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Който иска да предлага за добавяне нови бензиностанции, а ако може админа да ги добавя. Има възможност да се сменя отговора и така за нула време ще е РЕАЛНА. :)
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Който иска да предлага за добавяне нови бензиностанции, а ако може админа да ги добавя. Има възможност да се сменя отговора и така за нула време ще е РЕАЛНА. :)

Ами да. Мисля, че в анкетата вече може да се добави и варненската верига. Айтос вече е факт, още не официално, но следва Русе. :)
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Който иска да предлага за добавяне нови бензиностанции, а ако може админа да ги добавя. Има възможност да се сменя отговора и така за нула време ще е РЕАЛНА. :)

Колега - от 171 гласували , вероятно 150 не влизат вече в този сайт. Толкова ли е сложно да се пусне нова анкета ? В новата анкета трябва да бъдат изредени ЗАДЪЛЖИТЕЛНО всички бензиностанции ! Не е ли тъпо да има изредени само бандитите от КАРТЕЛА , а БЪЛГАРСКИТЕ бензиностанции да бъдат в графата "други" ?
Уж сме БЪЛГАРИ - нали ?
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Valentino, пусни си тема/анкета. Кой те спира? Трудно ще изброиш всички бензиностанции, но успех. Аз съм включил само веригите който ги има в цяла България, ако трябва да се включат и малките бензиностанции списъка ще е прекалено дълъг.
 

Горе