Пак вдигнаха цената на горивата... епизод кой незнам..

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Лека полека пак вдигнаха цените на горивата? .. пред 20 дена зареждам на 2.20 лв.. сега на 2.46 лв.. за 20 дена цели 0.30 ст.. Май щото изборите наближават ли или хората не се интересуват незнам.. Пак ли трябва да се прави поредния епизод с тези протести против цените на горивата...

Как ми се иска да сме като в САЩ.. цена на литър 50 стотинки.. а те ще станат 3 лева.. Алчни хора.. как може Люкойл да толкова години да работи на загуба и никой да не ги следи..
 
Тук сме събрани много странно племе в тази страна - пътищата ужасни, въздуха мръсен ( говоря за софийско ), паркирането е трудно, поддръжката на колите е скъпа за стандарта ни, но видиш ли всеки има кола. И не просто всеки има кола, ами всяка година продължават да се увеличават колите.
И неарденталско тъпата управа на града ( София ), когато реши да направи нещо, което ще махне дори само едно, ЕДНО, ЕДНО ЕДИНСТВЕНО парко място от шибания център и всички скачат на война, все едно децата им колят. Проблемът е че ако им колят децата няма да скочат, колите им са по-важни. Дишат мръсен въздух, децата им развиват астми и какви ли не грозни заболявания - нищо. Политиците ги крадат, та се пръскат - нищо. Взимат им едно парко място - ПРОТЕСТ ! СМЪРТ ! КАК ТАКА ?!
Ползвайте градски транспорт хора, няма да го подобрят докато хората не слязат от колите си.
//rant over

пс: Нищо лично към автора, болна тема ми е.
 
С БДЖ ти излиза около 2/100. Но като искаш по-голямо удобство - ще си плащаш.
Иначе това което се случва с цената на бензина ми е много интересно. Четох че ефектът Марешки при бензиностанциите е изчезнал. Това си е бизнес урок. С подбиване на цените не можеш да свалиш лидерите.
А то ако употребяваш повече бензин - или го намали за да компенсираше по-високата цена или започни да изкарваш повече пари.
 
Проблема е в нас. Алчнич човек, просто вижда вариант и го уползотворява, колкото се може повече. Ние само ревем блокираме пътища. ИСКА БУНТ! И то силов! С хленчене пред портите на ''великите'' за 27 години, не видях да сме постигнали резултат. Може би ще постигнем след 500 години, ако някой пак дойде срещу залог на главите ни да ни ''освободи'' или ''опрАЙ''.... Ама никога няма да увре в глупавата глава на тоя народ... Съжалявам, истината в тоя свят може да е само една, всичко друго е лъжа или частична лъжа с привкус на малко истина..

Не съдя тях. Ние сме виновни, че го позволяваме.... няколко милиона срещу една шепа идиоти. Страхливци! Това сме ние! Румънците, не направиха своята промяна с мирни протести ;) Само казвам, а и никой в човешката история не е. Не съм за кръвопролития, но един хубав бой, закопчаване на виновните до живот е достатъчно или екстрадиране без право на връщане в някой сибирски район или полюисте.
 
За пръв път чувам цената на бензина в САЩ - 50 стотинки! Ама си се вдига бавно, бавно. Ей на, пример ви от чужбина, преди година и малко зареждах дизел на 0.98 цента. В момента под 1.30 не съм го видял. Продължават ли да се вдигат така горивата, колелото и спорт, това е.
 
За пръв път чувам цената на бензина в САЩ - 50 стотинки! Ама си се вдига бавно, бавно. Ей на, пример ви от чужбина, преди година и малко зареждах дизел на 0.98 цента. В момента под 1.30 не съм го видял. Продължават ли да се вдигат така горивата, колелото и спорт, това е.
Идва зимата.. какъв спорт примерно ако трябва да свършиш работа на 7-8 км при минус -5-6 градуса... леко вали сняг? Примерно в София и Пловдив може да имате градски транспорт, но в Хасково няма такива или поне не вършат работа.. Ще кажеш с такси ? ми те взимат по 5 лва.. така че излиза по добре да си имам пак собствена кола..
 
Идва зимата.. какъв спорт примерно ако трябва да свършиш работа на 7-8 км при минус -5-6 градуса... леко вали сняг? Примерно в София и Пловдив може да имате градски транспорт, но в Хасково няма такива или поне не вършат работа.. Ще кажеш с такси ? ми те взимат по 5 лва.. така че излиза по добре да си имам пак собствена кола..


Супер си прав. Дори при мен са 10км, байр нагоре (ама байр, не хълмче). Транспорт при нас има, но от вкъщи до там е най-тежкия байр. Разбирам, че всеки си има неговите оправдания, аз едва ли ще се наема да го карам колелото, ама като погледна колко ми струва колата на месец и колко получавам за това което плащам!
 
Дам, това забравих да го добавя към моето мнение - абсолютно съм съгласен, че понякога колата е необходима. Има и случаи в които трябва да отидеш някъде след обяд.
Понякога колата е наистина необходима. Но в доста от случаите не е. И проблемът е че не се насърчава използването на градският транспорт, като алтернатива. Не се правят бус ленти, премахват се линии, претъпква се градския, купуват се нискокачествени машини.

Също така и хората нямат навика да го използват, аз включително.
Така че лека по лека хората ще се научат ... или ще фалират.
 
Такава дума не съществува. Колкото до горивата, ще поскъпват още повече, защото свършват и алтернативата е електрическата енергия, която е много по-евтина, освен ако не почнат и там да спекулират и да я завишават изкуствено.
 
Ориентираме се към хибриди, плъг ин хибриди и изцяло електрически автомобили. Аз събирам за Тесла, отказвам се вече от ДВГ-то :) . Докато събера ще си карам на газ макар че и тя скочи ама все пак е 1.05 или нещо такова не е като 2.50 лв.
 
Спокойно, идва краят на тези простотии. В областта на електрическите автомобили през последните години има гигантски напредък. Тестовете на двигателя и батерията на най-евтиния модел Tesla показват средно 800 000 км. пробег без нужда от никакво сервизно обслужване. След това батерията пада на 80% от капацитета си. :D Очаквайте в близките години да настъпи официалният край на бензиновите и дизеловите двигатели. Изкопаемите горива ще се използват съвсем ограничено само за военни машини, морски транспорт, самолети и в райони с екстремни климатични условия като Аляска и Сибир. И това е в обозримо бъдеще, до 10 години максимум.
 
Има таксита! Аз с 100лв дизел карам 1 седмица и навъртам около 900км като 500 са градско. Миналата година карах дизел който гори 25 на 100 градско и с 50лв правех 2 кръгчета. Реших че не искам да наливам такива пари в гориво! Вземете си икономичен дизел и 5лв да стане не ме бърка. Или карайте на ГАЗ 1 левче :)
 
Има таксита! Аз с 100лв дизел карам 1 седмица и навъртам около 900км като 500 са градско. Миналата година карах дизел който гори 25 на 100 градско и с 50лв правех 2 кръгчета. Реших че не искам да наливам такива пари в гориво! Вземете си икономичен дизел и 5лв да стане не ме бърка. Или карайте на ГАЗ 1 левче :)

Дизелите са изключително мръсни и ще стават много скъпи за поддръжка в дългосрочен план. Скоро ще започнат да вдигат данъците за тях, а не след дълго изцяло ще бъдат спрени от производство. Много бих искал хората да се образоват и да спрат да купуват нови, а още повече стари дизелови автомобили. Като теглиш чертата нито е по-евтино (има достатъчно проучвания из мрежата защо, а и всеки може сам да направи сметка), нито е полезно за всички нас.

Цената на горивото трябва да е висока за да може най-сетне да се намали броя на автомобилите и зависимостта от металните кутии. Колата е лукс, не необходимост. Идете вижте хора в държави с по-висок стандарт ходят с колела навсякъде. София е достатъчно малък град - нямаме големи разстояния. От единия край до другия са 15-тина км, което е 30-40 минути с велосипед ако си във форма.

П.С. - карам автомобил със сравнително голям бензинов двигател, 2.4. Ходя на работа с колело, защото е по-бързо и приятно. Нямам против да плащам повечко за гориво ако това ще помогне да имаме по-чист въздух и по-малко коли в града.
 
Не знам за цените ама дизела е супер зле като качество. Наложи ми се за 2 месеца да си сменя горивния филтър на Ягуара 2 пъти и беше целия като катран и яко боклуци. Май ще си взема бензин и ще му сложа ГАЗ и ебал съм ти дизелите. Бензин и ГАЗ по-малко проблеми, по-малко скъпи ремонти и ще излезе по евтино. След години ако пуснат електрически градски колички ще е най-добре, ама няма да е.
 
Дизели нови вече никой не купува - има спад след обявяването на забрани за дизеловите автомобили из градове в Германия. Но вървим към електрически коли за в бъдещето.
 
Лека полека пак вдигнаха цените на горивата? .. пред 20 дена зареждам на 2.20 лв.. сега на 2.46 лв.. за 20 дена цели 0.30 ст.. Май щото изборите наближават ли или хората не се интересуват незнам.. Пак ли трябва да се прави поредния епизод с тези протести против цените на горивата...

Как ми се иска да сме като в САЩ.. цена на литър 50 стотинки.. а те ще станат 3 лева.. Алчни хора.. как може Люкойл да толкова години да работи на загуба и никой да не ги следи..

Е то не става да ходите до Била за 2 хляба.

Тука сулю и пулю купил кола за жената - децата и тъщата.

Вместо да ползват метрото - ползват колите си. Смех.
 

Горе