Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

От: От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Осигуровките са право, не задължение - друг е въпроса, че са извъртени така, че да станат задължение.

Единственият начин за справяне с липсата на пари е изкарването на такива - подем на икономиката, но за това ни трябват хора малко по-умни от маймуни поне, а в парламента такива няма.:)

Когато са го писали това "право" е било такова, сега явно има нужда от друго, за да функционира системата
Това за парите е ясно..., но ще има Против каквото и да предложиш :-o
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Това е добра идея според мен, не виждам друг начин как ще стане за започнат да се плащат осигуровки върху реалния доход, а държавата губи доста пари от това. Трябва да се изкорени тази тарикатщина от българина, а това ще стане само със строги закони.

Ами няма да се изкорени тарикатщината с такива ялови закони. Тарикатщината идва от беднотия, не от проклетия. Не можеш с 500лв доход да платиш 300 сметки, осигуровки, да ядеш, че и деца да раждаш, понеже сме застаряваща нация.С такива закони само плашат гаргите и работодателите. Колко вкарани в затвора за укрити данъци имаме? Ей точно толкова ще имаме и за невнесени осигуровки.
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Ами няма да се изкорени тарикатщината с такива ялови закони. Тарикатщината идва от беднотия, не от проклетия. Не можеш с 500лв доход да платиш 300 сметки, осигуровки, да ядеш, че и деца да раждаш, понеже сме застаряваща нация.С такива закони само плашат гаргите и работодателите. Колко вкарани в затвора за укрити данъци имаме? Ей точно толкова ще имаме и за невнесени осигуровки.
Нямам повече думи ...
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Конституцията дава право да ползваш социално подпомагане и здравни услуги. Това не изключва задължението да плащаш за тях под формата на данъци и такси. Дори да не си плащаш задълженията, пак имаш право на безплатна спешна помощ, социална пенсия и т.н. Примерно, ако влезеш в затвора, защото си укривал осигуровки във фирмата си, пак ще можеш да ползваш здравни и пенсионни услуги.

Ситуацията в България е абсурдна. Сигурно над половината работещи не се осигуряват на реални доходи. Това в коя друга цивилизована държава го има? Нека някой, който е живял в чужбина да разкаже какво се случва на бизнесмени, които не внасят в пълен размер своите задължения към държавата. Все страшни неща са. Въпросът не е защо ще се влиза в затвора за неплащане на задължения към държавата в големи размери, а защо досега режимът е бил толкова свободен.
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Според мен е обратното- беднотията идва от тарикатщината. Всеки мишкува, прави си някакви дребни сметки как да мине тънко да прецака някой, а всъщност прецаква себе си. Ето ти примера с осигуровките, да навярно в повечето случаи работодателите са тези, които карат служителите да се осигуряват на по- ниски доходи, но и на служителите така им е по- удобно, а ако всички се обединят и се обявят против, работодателя няма къде да ходи. Друг пример, който сега се сещам са пенсиите за инвалидност- хиляди хора взимат се уреждат за такава пенсия катобутнат някой лев на комисията и готово, а в същото време не са никакви инвалиди. И още много такива неща, всеки се мисли за голямата работа като е минал държавата или някой друг, а всъщност не осъзнава, че минава най вече себе си. И после се обвиняват политици и кой ли не, ами каквито са хората, такива са и политиците, те нали идват от народа, не ни ги пускат от марс. По- голямата част от хората, които ги псуват и т.н. , ако са на тяхно място също ще крадат, че и много повече. Затова казвам, че трябват много строги закони за корупции, измами, злоупотреби, за да се изкорени това и да може да се промени нещо.
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

В Словакия плащаш здравни осигуровки (56 евро) всеки здравен месец (фирми, безработни и работещи). Кефиш се на безплатни услуги в държавните хоспитализирани клиники, лекуваш се безплатно в болнично легло, купуваш химични отрови на безценица. Заболи те зъбче - плащаш с % отстъпка на 'зубаря'. Не плащаш здравни - идва "съден екзекутор" в здравното заведение, изплаща дълга ти и те гони до дупка с лихви. Ако имаш имот, кола, апартамент на твое име - моментално забравяш за тях, ако си беден - цял живот изплащаш на екзекутора-надзирател. Остана да прокарат и закон за "килията". Хиляди са с дългове над 50 000 евро...

Добрата страна е, че можеш да си "прескачаш" от държава на държава, без проблеми (както нашите ни спират за неплатени здравни). Лошата е, че тънеш в дълг или изплащаш такъв.
 
Последно редактирано:
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Според мен е обратното- беднотията идва от тарикатщината. Всеки мишкува, прави си някакви дребни сметки как да мине тънко да прецака някой, а всъщност прецаква себе си. Ето ти примера с осигуровките, да навярно в повечето случаи работодателите са тези, които карат служителите да се осигуряват на по- ниски доходи, но и на служителите така им е по- удобно, а ако всички се обединят и се обявят против, работодателя няма къде да ходи. Друг пример, който сега се сещам са пенсиите за инвалидност- хиляди хора взимат се уреждат за такава пенсия катобутнат някой лев на комисията и готово, а в същото време не са никакви инвалиди. И още много такива неща, всеки се мисли за голямата работа като е минал държавата или някой друг, а всъщност не осъзнава, че минава най вече себе си. И после се обвиняват политици и кой ли не, ами каквито са хората, такива са и политиците, те нали идват от народа, не ни ги пускат от марс. По- голямата част от хората, които ги псуват и т.н. , ако са на тяхно място също ще крадат, че и много повече. Затова казвам, че трябват много строги закони за корупции, измами, злоупотреби, за да се изкорени това и да може да се промени нещо.

v90, я ми кажи ти лично колко работника имаш и как ги осигуряваш? Защото да си говорим на ишлеме е лесно, ама когато се наложи да изпълняваме тия мили разпоредби се вижда, че сметките не излизат.
На запад доходите са високи и затова всеки може да си позволи да си внесе данъка, пък и получава нещо насреща, а тук къде е стимулът? Да внасяш 300лв в продължение на 50 години, та да взимаш 150 през последните 5г от живота си - ми не, благодаря!
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Тези паразити от КНСБ и подобните няма ли кой да ги сложи на мястото им най-накрая. Малкият и среден бизнес и сега едвам едвам оцелява. Ако ги няма и малкото останали предприемчиви българи в тази страна, тези некадърници и повечето работници ще изпукат от глад - да не говорим за държавни чиновници и прочие мързеливи твари, които паратизират върху нашият труд от години. Вместо уважение , постоянно получаваме злоба, завист и законодателни инициативи да ни смачкат. Режат си клона тези глупаци. Този Пламен Димитров ако го срещна някъде....

Бизнес не е мръсна дума. Бизнесмените не са престъпници, идиоти с идиотите !
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Нема такава държава!!! Нищо няма да им давам, нито пенсия ще доживея, нито съм стъпвал на лекар от години да чукна на дърво, а ми искат пари постоянно. Тея са по-големи изедници и от банките.
Това да не е тяхна територия? Дадена им е назаем за малко от робско мислещия народ, ама то идва времето много скоро ще му писне тотално и кръв ще се лее.
Нямало пари в държавата, как да има като всичко изтича на вън, продадоха всичко хората мизерстват, а те тарикатите само лапат. Разстрел за всички мамка им тиквеници гнусни. Само това ще ги оправи...
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

v90, я ми кажи ти лично колко работника имаш и как ги осигуряваш? Защото да си говорим на ишлеме е лесно, ама когато се наложи да изпълняваме тия мили разпоредби се вижда, че сметките не излизат.
На запад доходите са високи и затова всеки може да си позволи да си внесе данъка, пък и получава нещо насреща, а тук къде е стимулът? Да внасяш 300лв в продължение на 50 години, та да взимаш 150 през последните 5г от живота си - ми не, благодаря!

Нямам нито един работник и не ги осигурявам никого освен себе си и какво от това, това не променя нищо от това, което съм написал. А на който не му излизат сметките, да не се захваща с бизнес, не всеки става и трябва да бъде бизнесмен И това, че не получавате нищо за тези осигуровки, не означава, че не трябва да се плаща, основният принцип на осигурителната система е принципа на солидарността. Ако утре се разболеете, нали ще ползвате платен болничен, ако останете без работа, нали ще взимате обезщетения за безработица, като се пенсионирате, нали ще получавате пенсии.
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Нищо не съм ползвал ползват само хората на държавна работка това ли ти е солидарността? Да си клатят краката по цел ден да вземат по маса пари и всички други да ги храним?
Ей ще ти кажа отиваш за зъб и те лющят яката като за световно, пък уж си плащал до сега. Защо едно време не беше така? Аз предполагам си малък още, но аз знам, че преди като отидеш на зъболекър всичко ти беше безплатно, а сега за какво да им плащаш плащаш осигуровки и после плащаш още двойно за зъбар. Да не говорим, ако си нещо по-болен.
Значи преди е можело, а сега не може?

Някак не ми излизат сметките, значи аз като ET трябва да лупкам по 160 мисля беше на държавата, за да може да се хранят манговци които единствената им работа е само да се плодят? Или щото имам много пари и съм супер богат за капак и на някви измислени бежанци?

Е, аз не искам такава солидарност да си ги гледат те, а и който е доволен от огромната администрация и залатите им да си им ги плаща той.

Нямам нито един работник и не ги осигурявам никого освен себе си и какво от това, това не променя нищо от това, което съм написал. А на който не му излизат сметките, да не се захваща с бизнес, не всеки става и трябва да бъде бизнесмен И това, че не получавате нищо за тези осигуровки, не означава, че не трябва да се плаща, основният принцип на осигурителната система е принципа на солидарността. Ако утре се разболеете, нали ще ползвате платен болничен, ако останете без работа, нали ще взимате обезщетения за безработица, като се пенсионирате, нали ще получавате пенсии.
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Заплатите на администрацията се плащат от данъците, тук става въпрос за осигуровките, те са целеви, не могат да отидат за каквото и да е. От твойта гледна точка и ти си прав, но тук нали става въпрос за укриване на доходи, умишлено неплащане и т.н., нали трябва да има някаква справедливост, не може едни да плащат, както трябва по закон, други да се правят на тарикати. А това как се разходват тези пари и въобще за ефективността на системата е друг въпрос, трябва много неща да се променят, за да харчат ефективно тези пари.
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Нямам нито един работник и не ги осигурявам никого освен себе си и какво от това, това не променя нищо от това, което съм написал. А на който не му излизат сметките, да не се захваща с бизнес, не всеки става и трябва да бъде бизнесмен И това, че не получавате нищо за тези осигуровки, не означава, че не трябва да се плаща, основният принцип на осигурителната система е принципа на солидарността. Ако утре се разболеете, нали ще ползвате платен болничен, ако останете без работа, нали ще взимате обезщетения за безработица, като се пенсионирате, нали ще получавате пенсии.

Като нямаш нито един работник и не осигуряваш никой освен себе си - тогава недей да даваш такива крайни оценки. Защото не знаеш какво е да оцелееш в тази държава с честен бизнес. Ок? Нямаш нито експертиза, нито опит да спориш по темата. Напомняш ми на шефа на КНСБ.
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Като нямаш нито един работник и не осигуряваш никой освен себе си - тогава недей да даваш такива крайни оценки. Защото не знаеш какво е да оцелееш в тази държава с честен бизнес. Ок? Нямаш нито експертиза, нито опит да спориш по темата. Напомняш ми на шефа на КНСБ.

Именно!:roll:
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Който се оженил се оженил:D

"Всеки допир на неосигурен до обществена услуга, било държавна или общинска, при липса на документ за платени здравни и пенсионни осигуровки, той няма да я получи.
Например даже и да се ожени", коментира председателят на парламентарната комисия по здравеопазването ген. Стоян Тонев.

2к за да си върнеш здравните права - увеличават пропастта:

Неосигурените могат да помислят до април дали да възстановят правата си по старите цени - около 700 лв. за 3 години назад, тъй като след това ще трябва да съберат близо три пъти повече.

Той който досега не ги е платил ще даде три пъти повече, да - и един мармот завива шоколад в станиол. :mrgreen:

"Много добре сме се справили със стратегията за здравеопазването." заяви Борисов.

Източник

Направо кърти мивки стратегията на предишното управление докараха 2милн. да са здравнонеосигурени, сега още 2милн. плюс малко опандизени работодатели - Машала Тикво Ефенди.
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Това направо ми бие на лишаване от елементарни конституционни права и мисля, че всеки международен арбитраж ще отмени това нелепо решение. Колкото и да са необходими здравните осигуровки не можеш да лишиш хората да ползват държавните институции, от където да им бъдат издадени документи. Никоя европейска и цивилизована страна не може да приложи такъв геноцид срещу своите поданици. Поредната недомислица на тивенската дикататура - страх, заплахи и непосилни глоби. Не вярвам тоя абсурд да бъде приложен на практика.
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Очаквам до няколко години да бъде създадена частна здравна каса и националната да си остане само с държавните хрантутници.С кеф бих си внасял осигуровките в частна каса.Ето бизнес идея за големи предприемачи. :)
 
От: Пак се опитват да криминализират "укриването" на осигурителен рекет

Това направо ми бие на лишаване от елементарни конституционни права и мисля, че всеки международен арбитраж ще отмени това нелепо решение. Колкото и да са необходими здравните осигуровки не можеш да лишиш хората да ползват държавните институции, от където да им бъдат издадени документи. Никоя европейска и цивилизована страна не може да приложи такъв геноцид срещу своите поданици. Поредната недомислица на тивенската дикататура - страх, заплахи и непосилни глоби. Не вярвам тоя абсурд да бъде приложен на практика.

И да не бъде приложен ще има будали дето ще се излъжат, че няма да могат да се оженят и ще си платят здравните до април. Тиквенски шантаж. :D

Бас ловя, че тези работи пак няма да се отнасят за бай мангал. :wink:

Очаквам до няколко години да бъде създадена частна здравна каса и националната да си остане само с държавните хрантутници.С кеф бих си внасял осигуровките в частна каса.Ето бизнес идея за големи предприемачи. :)

Кой ще го допусне - нали ще отърват лапачката? :)
 

Горе