От: Пари от писане | Безплатна е-книжка

Книжката наистина е хубава и добре написана,но ако ти поръчат статия по тема от която много не разбираш- какво праим тогава?
 
От: Пари от писане | Безплатна е-книжка

Книжката наистина е хубава и добре написана,но ако ти поръчат статия по тема от която много не разбираш- какво праим тогава?

Естествено е да не си компетентен във всяка сфера. Предлагаш услугите си в границите на възможностите ти.
 
От: Пари от писане | Безплатна е-книжка

Книжката наистина е хубава и добре написана,но ако ти поръчат статия по тема от която много не разбираш- какво праим тогава?

Добре е когато предлагаш услугите си да направиш вметка, че запазваш правото си да отказваш писане по дадени теми, които ти се струват непосилни за възможностите ти. По този начин ще си спокоен когато обсъждаш конкретна поръчка. Бъди честен с хората и спечели доверието им. Друго нещо, което можеш да предложиш е пренаписване на статии като намалиш цената и изискаш от клиента да ти изпрати готов материал, по който да работиш. При вариант 2 всичко зависи от способностите ти за rewrite на статии.
 
От: Пари от писане | Безплатна е-книжка

Книжката наистина е хубава и добре написана,но ако ти поръчат статия по тема от която много не разбираш- какво праим тогава?

Образоваш се бавно и уверено по темата. За one-time-only наистина няма голям смисъл, така е. Но за дългосрочни клиенти, това е начина. Малко по-малко ставаш професионалист. Първите статии по новата тема може да ти отнемат 2х предвиденото време... но след това стават все по-добри и по-бързо, накрая ставаш спец в нишата и с една идея по-ерудиран. Поне това е моят метод... може и да е неправилен.

А относно времето, наистина много важен аспект. И аз имах затруднения в началото да захапвам здраво работата. Прехода към самостоятелна работа без шеф е малко трудна в началото, докато се научиш на само-дисциплина. И аз така като bgtfio се занимавах с куп други глупости по време на работа. Но малко по малко се свиква.

@petya77 Браво, поздрави за старанието! :)
 
От: Пари от писане | Безплатна е-книжка

Хубаво и много полезно четиво за всички навлизащи в тази сфера, но има неща, с които не мога да се съглася:


Една от масово използваните е Advego Plagiatus.
.......
Копирате написаната от вас
статия, поставяте текста в празното прозорче и натискате червеното
флагче за проверка на уникалност. Желателните резултати са от 80% до
100%.

80% на Advego Plagiatus не е никак желателен резултат. Всичко под 90% си е отчасти копирана статия.


Клиент Ви възлага 10 статии - преценете дали можете да предложите
отстъпка с 2 лв на статия или да включите допълнителен бонус - 1
безплатна статия, тематично свързана с поръчката. При първият вариант,
възложителят Ви получава 10 теми срещу 80 лв. Hе е ли по-изгоден и за
него, и за вас вторият вариант - 11 теми за 100 лв.?

За клиента изобщо не е по- изгоден вторият вариант. Тук чисто математически не се връзват нещата - в първия вариант клиентът получава 10 статии по 8 лв. всяка, а във втория случай получава отново 10 статии по 8 лева, но 11-ата му струва цели 20 лв. Просто примерът ти не е добър, иначе наистина е важно да се намери точната комбинация, която е изгодна и за писателя, и за клиента.



Получаваш и от мен ряпа за положения труд и за полезните съвети. :)
 
От: От: Пари от писане | Безплатна е-книжка

...За клиента изобщо не е по- изгоден вторият вариант. Тук чисто математически не се връзват нещата - в първия вариант клиентът получава 10 статии по 8 лв. всяка, а във втория случай получава отново 10 статии по 8 лева, но 11-ата му струва цели 20 лв. Просто примерът ти не е добър, иначе наистина е важно да се намери точната комбинация, която е изгодна и за писателя, и за клиента...

Има две гледни точки:
1. Клиента иска да получи 10 статии за минимум пари -вариант 1 е супер за него;
2. Клиента има бюджет 100 лв и иска да получи максимум статии за тези пари - вариант 2 е супер за него.

Въпрос на търговски умения и диалог е копирайтъра да разбере неговия клиент кой вариант търси.

Съвсем друга тема е, че винаги на клиента му трябва повече от 1 статии. Всеки доставчик на стока или услуга трябва да се стреми да е полезен на своите клиенти. И копирайтъра също - той трябва да обясни на клиента, че просто една статия е безсмислена. Трябва да има пакети, които да се предлагат на клиентите. Както казах, това е съвсем друга тема :).
 
От: От: Пари от писане | Безплатна е-книжка

За клиента изобщо не е по- изгоден вторият вариант. Тук чисто математически не се връзват нещата - в първия вариант клиентът получава 10 статии по 8 лв. всяка, а във втория случай получава отново 10 статии по 8 лева, но 11-ата му струва цели 20 лв. Просто примерът ти не е добър, иначе наистина е важно да се намери точната комбинация, която е изгодна и за писателя, и за клиента.



Получаваш и от мен ряпа за положения труд и за полезните съвети. :)

Благодаря за оценението ;)

Относно вторият вариант - реално погледнато си прав. Друго имам предвид - предлагам статия за 10 лв. Клиент ми възлага 10 статии. Тук разсъждавам аз (копирайтърът), докато той не знае какво мисля, дали ще му предложа отстъпка или ще му направя бонус върху реалната цена. В случая вторият вариант е изгоден и за двама ни. Фактически статията бонус не му излиза 20 лв., тъй като не съм му предлагала да избира между двата варианта. Надявам се, че схвана мисълта ми ;)
 
От: Пари от писане | Безплатна е-книжка

Чудесна книжка за начинаещи,полезна информация,кратко и ясно.Браво и благодаря!:)
 
От: Пари от писане | Безплатна е-книжка

Браво! Точно така трябва да се пише, без излишно разтягане на локуми. Локумите в сладкарницата!
 
От: Пари от писане | Безплатна е-книжка

Браво! Точно така трябва да се пише, без излишно разтягане на локуми. Локумите в сладкарницата!

Обожавам да разтягам традиционни български локуми, но за съжаление не се намират извън родината ни... Затова пиша кратко :D
 
От: Пари от писане | Безплатна е-книжка

Синтезирано, но все пак доста увлекателно четиво.
Умеете да поднасяте информацията по уникален начин, който според мен ще допадне на всеки. Би било добре всеки прохождащ предприемач или ентусиаст да се запознае с тази малка, но полезна е-книжка.
 
От: Пари от писане | Безплатна е-книжка

Полезна информация !
:clap:
 

Горе