Петък е:) Забелязахте ли как бг фирмите вдигнаха цените на домейните/.

:?: пример: в джъмп регистрацията на .ком е с един лев по-евтина отколкото в неймчип
преди да кажете нещо, проверявате ли дали отговаря на истината?
Аз за най-евтино не споря, но казвам, че е си го. Вече сам си преценява човек дали му е ок с този един лев да си спестява удобство. Не ползвам тази услуга за домейни при Джъмпа, но в Неймчипа не съм имал проблем при местене на домейн към друг акаунт или регистрант. И това удобство не бих го сменил за 1 лев по-малко на година. Моето решение при избор на региатрант не се свежда само до цената. ;)
 
От: Петък е:) Забелязахте ли как бг фирмите вдигнаха цените на домейните/.

Аз процедирам така и ми излиза изгодно:
1 - покупка с промо за 1-2 долара в Godaddy
2 - трансфер в Namecheap за 9 долара
3 - трансфер в татенцето за 1-2 долара
... и така до безкрай

Трансферите между двете фирми става за 5-6 часа с едно валидиране на имейл
 
От: Re: Петък е:) Забелязахте ли как бг фирмите вдигнаха цените на домейните/.

Моето решение при избор на региатрант не се свежда само до цената. ;)

Това добре, но тогава темата за какво е?

п.п. за какво ти е удобство при местенето (такова предлагат и Джъм между другото) след като си доволен от компанията (в случая неймчип). Колко пъти местиш един домейн за да представлява това толкова голяма важност? И щом го местиш - в коя компания го правиш (от неймчип къде)?
 
От: Петък е:) Забелязахте ли как бг фирмите вдигнаха цените на домейните/.

Ком регистрирам в годади с промокод, но като стане време за обновяване прехвърлям в омнис. Нямат много промоции, но цената на домейните се не е качвала от години.
 
От: Петък е:) Забелязахте ли как бг фирмите вдигнаха цените на домейните/.

И аз регвам в годеди и после трансфер към неймчийп.
Бг регистратори не ползвам!
 
От: Петък е:) Забелязахте ли как бг фирмите вдигнаха цените на домейните/.

Няма място за спор в тази тема.

Долара се качи. Преди беше лев и петдесе, сега вече аха да стане 2 лева.
 
Темата е за поскъпналите домейни, доколкото прочетох аз. И все е редно да даде алтернаткви, такива с които е ОК и намира логика да е там.

Няма спор в темата, но това $1,90 за домейн на година в голдеди отдавна не изглежда толкова добра опция, смятайки подновяванията във времето. ;)
 
От: Re: Петък е:) Забелязахте ли как бг фирмите вдигнаха цените на домейните/.

Темата е за поскъпналите домейни, доколкото прочетох аз.

Като гледам някои компании, цената на .ком не е променяна от 2012 год. За какво поскъпване говорите?

Долара се качи. Преди беше лев и петдесе, сега вече аха да стане 2 лева.

е и? по тази причина би трябвало дори да поевтинеят :) все едно да кажеш - бензина стана по-евтин, значи транспортните услуги ще поскъпнат
цените се вдигат когато валутата се обезцени
ако стане така, че с 1 долар може да си купиш къща - домейните в godaddy отново ли ще струват 1.99? (няма и елементарна логика, затова някой компании не са променяли цените на домейните от 2012 г.)
 
Не знам точно какво имаш предвид, но реално преди време ( може би преди 2012 г.) Голдеди имаха освен промо кодове за нови домейни и подновяване, така и се водеха за едни от най-изгодните домейни при комършал разширенията. ;) А за поскъпването, докато знам за бг се е отразило, по-скоро за бг потребителите. Вината е покачването на $. Да, за някой работещ в $ няма проблем, но говорим за тези в левове и евро. ;)
 
От: Петък е:) Забелязахте ли как бг фирмите вдигнаха цените на домейните/.

Постоянно трансферирам домейни, към Годеди за по долар, на следващата година namecheap и така...
 
От: Петък е:) Забелязахте ли как бг фирмите вдигнаха цените на домейните/.

Норти - Аз пък ще ти предложа друга гледна точка - В момента долара се вдигна на 12 годишен връх и цената в Намемчип е станала с 1.30лв по скъпа от в Джъмпа и след като Джъмпа не са си променяли цените - Това означава че миналата година при курс 1.4 те са лапали с по 3-4 лева повече от нормалното и което означава че догодина като стане време да си подновиш домейна ако долара е пак е паднал този един лев дето сега ще спестиш ще го платиш тройно.

Също така към това като добавиш и че хуис гарда им и в момента по скъп с 1.70лв на година картинката става пълна.

Така че ако не си им рекламен агент по добре не се напъвай щото първо направи грешен коментар към поста на Блинки и второ това че в Джъмпа цените са по евтини е вярно но само погледнато моментно и то под условие че не се ползва хуис гард - В дългосрочен план поддръжката на домейн там струва повече от колкото в Намечип, а никой не си регва домейн за една година всеки се надява да иляди
 
От: Петък е:) Забелязахте ли как бг фирмите вдигнаха цените на домейните/.

Това означава че миналата година

начало на ирония --> "малка" грешка - много по-лоши са..последните три години, не една :( <-- край на иронията

Информация за цената на .ком за минал период в неймчип:
декември 2014: The price for .com domain registration back in December 2014 was $10.69 + $0.18 ICANN fee
януари 2014: It was the same as in December 2014.

извод: най-малко от година и половина цената на .ком домейна в неймчип НЕ е променяна (ако имаш друга информация, дай я :))


и НЕ съм казал, че в дългосрочен план джъмп излизат по-евтино! Ненормалния автор на тази тема реве, че СХ (най-вероятно) са вдигнали много цената, аз просто репликирах с джъмп които не са го правили от три години и му давам алтернатива.

Блиинки каза:

Аз от скоро гледам само към Неймчипа, защото да , нямат велики промоции, но пък си им е твърдо. Няма изненади на втората година.

с "да , нямат велики промоции" - става ясно, че не е очарован от този факт и аз казах, че джъмп предлагат по-ниски цени (в духа на темата която е за цени, а не колко често ги променят)

със следващото "но пък си им е твърдо" - става ясно, че той ги харесва за това, че цените им са твърди. Ти се хвана за това, че аз съм говорел къде е по-евтино, а не къде са по-твърди. До този момент не знаех дали на Джъмп цените са по-твърди. направих проверка и се оказа, че ако не по-твърди - то са ЕДНАКВО твърди (спомни си линковете към архив.орг)


------------------------
Заключение: ти се изказа неподготвен като написа, че джъмп са лапали повече пари, докато неймчип са предлагали по-добри (оказа се, че това не е вярно или поне до януари миналата година - допреди 15 месеца - т.е. ако някой е регвал или местил домейн то се отнася до него).

Прав си в едно: единствения плюс на неймчип е едната година безплатна вхоис защита :mrgreen:

Още нещо: ти навлезе прекалено навътре в икономически локуми. Те биха били интересни на хора с много домейни, не и за хора като мен, идиота @леонесс и още стотици в този форум.

Последно: използвах джъмп защото е българска компания, а @леонесс подкрепял българското, но щял да спира защото е по-скъпо. Е, оказа се, че това не е вярно.

Наистина последно: ако ще репликираш, нека да е към някой от фактите (с обосновка защо са грешни и разбира се линк към правилните). Не мисля да си губя повече време с тази малоумна тема. Въпреки, че съм доволен от всичко което научих (цените на домейните в бг и чужди компании, колко често са ги променяли - кои повече (българските или чуждите) и т.н.). Всичката тази информация беше в полза на моята теза и българското. Доволен съм.
 
Забелязахте ли как бг фирмите вдигнаха цените на домейните/.

Блиинки каза:



с "да , нямат велики промоции" - става ясно, че не е очарован от този факт и аз казах, че джъмп предлагат по-ниски цени (в духа на темата която е за цени, а не колко често ги променят)

със следващото "но пък си им е твърдо" - става ясно, че той ги харесва за това, че цените им са твърди. Ти се хвана за това, че аз съм говорел къде е по-евтино, а не къде са по-твърди. До този момент не знаех дали на Джъмп цените са по-твърди. направих проверка и се оказа, че ако не по-твърди - то са ЕДНАКВО твърди (спомни си линковете към архив.орг)

Бате, не знам на кой 1 лев ще му е кой знае какъв бонус при 20 лева цена на година. Това е 5%, което си е голяма смешка, ако някой избира така. Изключвам тези с блог мрежите по 200 домейна или спам историите, където бюджета е малък и се налива всеки цент в нещо.

Смятам, че проблемът идва от това, че някой вместо 11$, трябва да платят 15$, което е доста над 5% и че преди време са давали 15 лева на бг регистранци (доларът е бил 1.5 лева), а сега сигурно е 20+ лева (на долар 1.84 и може да е още скочил днес). И това пак прави над 5%.
 
От: Петък е:) Забелязахте ли как бг фирмите вдигнаха цените на домейните/.

някой може ли да каже изобщо на колко купуват регистраторите домейните и ги продават?
 
От: Забелязахте ли как бг фирмите вдигнаха цените на домейните/.

Смятам, че проблемът идва от това, че някой вместо 11$, трябва да платят 15$

просто НЕ е вярно това. В България (а и не само - в чужбина също - пример неймчип) има компании които предлагат .ком домейн за по-малко от 11$ и цената не е променяна от повече от три години.
Все още не мога да разбера къде е проблема...
 
От: Петък е:) Забелязахте ли как бг фирмите вдигнаха цените на домейните/.

До сега ползвах Arvixe, там са по 9.90$, но от скоро ползвам net.cn, за по 6.30$
 
От: Петък е:) Забелязахте ли как бг фирмите вдигнаха цените на домейните/.

И аз снощи тръгнах да подновявам един и ми се чидя скъпичко, че го прехвърлих към Godaddy за евро и нещо, спестих 20-те лева.
 
От: Петък е:) Забелязахте ли как бг фирмите вдигнаха цените на домейните/.

Да искам да се възползвам от услугите им, а да не мога :(

342450_a.jpg


от доста време е така
 
От: Петък е:) Забелязахте ли как бг фирмите вдигнаха цените на домейните/.

някой може ли да каже изобщо на колко купуват регистраторите домейните и ги продават?

В зависимост от обема на домейни, с които оперират, предполагам. От там +10, 20% профит. Нямам идея за конкретни цифри, но ако следваме елементарно ценообрзуване това трябва да е схемата Reseller Price * (USD) * (VAT) * (Profit) = Client price не вярвам да печелят повече от 5 лв, на домейн или поне за основните разширения, затова и не могат да предложат цени като татенцето и т.н. или пък да задържат цените си при покачване на долара. За малките компании е ясно, искат не искат продават на себестойност дори и на загуба само и само, защото ако вдигнат цените ще загубят и малкото клиенти, които имат.
 

Горе