Питайте експерта - тема за напреднали

Бас ловя че гледа я мурсалски чай, я маточина за масло по 3000 Евро килото. Няма да сее кукуруз и тикви я!
Скоро почвам и шафран да гледам, царевичката и тиквите не са лоша идея, зависи от сортовете. От чайовете не разбирам, селектирал съм собствен сорт домати и имам предимно от тях. БИО производител съм. Доматите са по 6лв на килограма и дори в активния сезон се изкупуват, въпреки доматите от 50ст на пазара по това време. Казва му се маркетинг и вкусни домати. Доволен ли си сега?
 
Ако някой наистина се интересува от мен, бих споделил, но наистина ми е неприятно да отделям време за постове, след които следват основно хейтове. В този форум има читави хора, но те се броят на пръстите на едната ми ръка и отдавна спрях да се старя да правя каквито и да е полезни теми, постове и т.н.
Аз се интересувам от оптимизацията на тези 80 декара - коя е културата/културите които ти вадят най-голяма доходност - сега нямам време да се запознавам с твоята натура :) нали знаеш предприемачът не обича си губи време в дейности, които не допринасят със стойност. Пиши просто 1 ред за тези декари предполагам си наясно, ако не със здраве.
 
Скоро почвам и шафран да гледам, царевичката и тиквите не са лоша идея, зависи от сортовете. От чайовете не разбирам, селектирал съм собствен сорт домати и имам предимно от тях. БИО производител съм. Доматите са по 6лв на килограма и дори в активния сезон се изкупуват, въпреки доматите от 50ст на пазара по това време. Казва му се маркетинг и вкусни домати. Доволен ли си сега?
Внимавай само със шафрана, че е голяма шафрантия като култура. Не е за всеки, имам известни наблюдения.
 
тя Нандито разбира от seo повече от теб!

:D:D:D А освен това съм и по-голям земеделец - имам три саксии с декоративно цветно зеле ''Брасика'' отвън на прозореца в момента.

Значи, много сте гадни. Как един не се сети да честити именния ден на Ивайло вчера, а само го ядете. Ще поболеете момчето, ей. :)
Ивайло, честит имен ден на патерица или на снежна топка - както предпочиташ. Още повече успехи в земеделието и SEO-то през новата година ти пожелавам.
 
Какво предлагам? Корпоративен сайт на системата WordPress: - Администраторски панел + обучение за работа с него - Създаване на стандартни страници - "За нас", "Блог ( според темата )", "Услуги" и т.н. - Контактна форма + допълнителни функционалности по ВАШ ИЗБОР - Хостинг от Суперхостинг.бг за 1 година: - СуперСтарт ,СуперХостинг или СуперПро - Безплатен домейн .info - Ваучер за професионален дизайн по избор от Themeforest.net - Начално SEO - Интегриране на Google Аналитикс НА ГИГА ПРОМОЦИЯ: 399лв Можете да поръчате и: - Сайт за обяви ( + 60лв ) - Електронен магазин и каквото още поискате! Допълнителни услуги: Лого дизайн от професионалисти - 70лв Конкурс за лого дизайн във форум - 150лв ( минимум 5 предложения ) Поддръжка - По договаряне Статии ( 20% отстъпка при поъка на статии) AdWords ваучер на стойност 90 лв - БЕЗПЛАТНО при заявка Регистрация в търсачки - 30лв за планове СуперПро и СуперХостинг + други услуги Възползвайте се, защото предложението ще е валидно само до края на месеца! Контакти: Лично съобщение Skype - ivajlo.angelov74 email - [email protected] Плащане: PayPal ( през пейпал можете да ми платите с кредитна карта ) Забележки: Капаро 80%. Останалото плащате само ако сте доволни. Покупката на теми става от Ваш акаунт в ЕнватоМаркет. Покупката на хостинг става от Ваш акаунт в Суперхостинг.

:D На мен лично, когато някой ми поиска 80% капаро, а няма едно шибано портфолио да покаже ми мирише, че като вземе 80% ще духне :)
 
Имам нива. Аз освен програмист съм и земеделец. За сведение имам и вила, но това са снимки само от нивата.
Не знам какъв земеделец си, ама искрено се съмнявам да си написал е 2 реда код през живота си, които да не са копи/пейст от stackoverflow.
Самия израз програмирам на Wordpress говори достатъчно.

Финансовите ти фантазии няма да ги коментирам. Пиши едно лс, бием си среща и най-накрая в живота си ще се повозя на кола за 200 бона :D
 
БИО производител съм.

Когаааа???? Това от кога точно, щото на 6-ти октомври питаш:
А и няма да е зле ако някой препоръча ферма или нещо друго, където са сертифицирани БИО производители на зеленчуци, защото в повече ми идват доставките от чужбина. Интересуват ме основно моркови и цвекло, но и ябълки ми трябват.
Въпросът е зададен в тази тема: https://www.predpriemach.com/threads/Как-гледате-куче-котка.68426/
 
:D На мен лично, когато някой ми поиска 80% капаро, а няма едно шибано портфолио да покаже ми мирише, че като вземе 80% ще духне :)
Може да си го поръчаш във Файвър, там никой не смее да духне.

Мерси на Нанди за пожеланието :D
Относно @blackout8
Наясно съм, но аз само проверявам как вървят нещата на нивата. Основно домати гледам, както казах. Земята е доста плодородна и бих казал че работата за момента дори е лесна - единственото нещо, което се слага като тор са от кокошарниците ми, като кокошките се хранят само с БИО жито. Има много подпочвена вода и земята е уникална - има няколко кладенеца и като се пусне вечерта в 8 водата, цяла нощ тече лятото. Тоест разходите са само за работниците. Миналата година само дето имах проблем с гъсениците, но се справихме и с това. Друго инфо интересува ли те?
 
Аз цвекло гледам само до кокошарниците... ако 50 глави цвекло се броят ставам трамвай. Котката ми домати не яде :D
Бах тааа котка. Един мастит Био производител не смогва да ѝ осигури цвекло в 80 декара нива, та се налага да внася от чужбина.
 
Интересно ми е тези 80 декара масив, как си му изкарал няколко кладенца?
Или ги вкарваш към капково напояване :D или викаш правиш ред вада, реда пома от кладенца :D
Колко са ти производствените разходи на декар - няма да е зле и разбивка - разсад, тор, фонд работна заплата, машини - или ако ти е трудно просто на декар.
Много ми е чудно как така задоволяваш доставките след като си на полско отглеждане или имаш 80 декара оранжерия?
 
Интересно ми е тези 80 декара масив, как си му изкарал няколко кладенца?
Или ги вкарваш към капково напояване :D или викаш правиш ред вада, реда пома от кладенца :D
Колко са ти производствените разходи на декар - няма да е зле и разбивка - разсад, тор, фонд работна заплата, машини - или ако ти е трудно просто на декар.
Много ми е чудно как така задоволяваш доставките в чужбина след като си на полско отглеждане или имаш 80 декара оранжерия?
Оранжерия и да, системата е сложна, не точно капково напояване. Сортът ми е много уязвим на каквито и да е влияние и болести, затова са в специални оранжерии и не се свалят капаците дори юли месец. Разходите трябва да потърся изчисленията, флашката не е при мен в момента.
 
well-that-escalated-jmg8n6.jpg
 
Оранжерия и да, системата е сложна, не точно капково напояване. Сортът ми е много уязвим на каквито и да е влияние и болести, затова са в специални оранжерии и не се свалят капаците дори юли месец. Разходите трябва да потърся изчисленията, флашката не е при мен в момента.
Брех, от нива, стана на нива с кладенци, после стана на оранжерия със сложна система - не им сваляш капаците - как ги охлаждаш през Юни, Юли и Август - този био сорт яко гмо трябва да е ...
Мен ми е по чудно как са ти дали право в масив да създадеш оранжерия след като се правя смяна на статути и това става много трудно, също така ми е чудно как са се прикнали тези кладенци по средата на нищото в масив или са сонди? Явно си наясно, та ще ми кажеш ли колко плащаш на държавата за вода и колко време ти отне да изкараш разрешителните - щото туко така водата не можеш я правиш каквото искаш, без държавата ти каже?

Каза, че си искал по 6 кинта на био домат - такива цени и на дребно не съм виждал, та къде ги продаваш на дребно и как се диференциираш тази хомогенна стока? Явно си много добър в маркетинга - това е огромно постижение да имаш двойна цена на хомогенна стока - може да хвърлиш малко инфо?!?
Чудно ми колко ти е добива на декар от този хибриден сорт?
Също така колко милиона ти излезе цялата оранжерия - с какво е покриваш плексиглас или полиетилиен ... колко средно ти излезе цената на кв/м?
 
Брех, от нива, стана на нива с кладенци, после стана на оранжерия със сложна система - не им сваляш капаците - как ги охлаждаш през Юни, Юли и Август - този био сорт яко гмо трябва да е ...
Мен ми е по чудно как са ти дали право в масив да създадеш оранжерия след като се правя смяна на статути и това става много трудно, също така ми е чудно как са се прикнали тези кладенци по средата на нищото в масив или са сонди? Явно си наясно, та ще ми кажеш ли колко плащаш на държавата за вода и колко време ти отне да изкараш разрешителните - щото туко така водата не можеш я правиш каквото искаш, без държавата ти каже?

Каза, че си искал по 6 кинта на био домат - такива цени и на дребно не съм виждал, та къде ги продаваш на дребно и как се диференциираш тази хомогенна стока? Явно си много добър в маркетинга - това е огромно постижение да имаш двойна цена на хомогенна стока - може да хвърлиш малко инфо?!?
Чудно ми колко ти е добива на декар от този хибриден сорт?
Също така колко милиона ти излезе цялата оранжерия - с какво е покриваш плексиглас или полиетилиен ... колко средно ти излезе цената на кв/м?
Отговарям на някои от въпросите, защото съм в движение.
Оранжерията е покрита с твърд найлон, който пропуска само определени слънчеви лъчи. Цената на найлона наедро излезе 10лв/кв.м. Наистина много скъпо, но е здрав и 3 години кара вече без проблем. Това с държавата вече влизаме в тема, за която съвсем не искам да говаря публично. Доматите не се продават по пазари или на Сульо и Пульо, имам клиенти, с които работя ежегодишно. Гарантирам им качество, затова. Сигурни са във всеки един момент какво се случва и с какво се обработва земята и посевите. Имам си разрешителните, отне ми 6 месеца за изкарване на всичко. Кладенците са сонди, земята не е случайна - специалисти я проучиха преди да започна каквото и да е.
 
Последно редактирано:
С тези думи и филми, дори в Холандия където се гледа медицинска МАРИХУАНА, не се изразходват такива ресурси. Със сигурност ако това е вярно с найлона, не можеш да си избиеш парите. Ако щеш продавай доматите на 10лв/кг. Не е възможно просто!
 
С тези думи и филми, дори в Холандия където се гледа медицинска МАРИХУАНА, не се изразходват такива ресурси. Със сигурност ако това е вярно с найлона, не можеш да си избиеш парите. Ако щеш продавай доматите на 10лв/кг. Не е възможно просто!
Пхахахахаха.А кой каза, че аз вложих парите? Европейско финансиране, конкурси за безвъзмездни средства ... огромна част, да не кажа цялата е поета от такива неща. Иначе си прав.
 
Арлекино, имаше шанс да покажеш някакви знания и ти се изхвърли като тийнеджър видял цици за първи път в живота си :D
Иначе ако искаш да си бием една среща да я видя тая кола ... дано си я оправил вече ROFL

@Blinky - моля да се почисти темата от спам, включително и този пост.
Готово. Бате, нали си наясно, че тази тема ще генерира много репорти. Днес успя една завидна бройка. ;) Моля ви, нека нещо креативно се случва тук, а не админите да търкат постове. :)
 

Горе