Питайте относно Instagram Тук!

Колеги, имам въпросч относно Insights-a. Става въпрос за малък акаунт, където например един пост който има 5200 импресии и са както следва:
From home 2100
From Hashtags 860
From profile 140
From other 2100
Та въпроса ми е - защо няма From Explore? Това означава ли, че въобще не влиза в Explore-a. И това From other какво точно включва, че са се събрали 2100? Има ли вариант тези, които са From explore да са включени именно в тези From other ?
 
Какви IP-та ползвате за повечко профили? И как се справяте с телефонните потвърждения?
 
Понеже сте развили темата доста, едва ли ще имам време да претърся всичко, но ще попитам следното:

Ако си направиш профила "бизнес" остава ли пак възможността да следваш и отследваш хора с цел увеличаване на последователите?


Прегледах няколко линка по темата, но никъде не се среща точно този въпрос.
 
Колеги, имам въпросч относно Insights-a. Става въпрос за малък акаунт, където например един пост който има 5200 импресии и са както следва:
From home 2100
From Hashtags 860
From profile 140
From other 2100
Та въпроса ми е - защо няма From Explore? Това означава ли, че въобще не влиза в Explore-a. И това From other какво точно включва, че са се събрали 2100? Има ли вариант тези, които са From explore да са включени именно в тези From other ?
При всеки един качен твои пост ли го няма - 'From Explore"? Понякога се случва при някои да не го пише.
Бях го написал преди няколко дни - "Главно трафикът идва от "Explore" и "Other". За "Explore"-a предполагам, че всички знаете какво е и как да ви излезе поста там, а "Other" е когато - Един потребител праща чрез DM на друг потребител вашия пост. Когато някой потребител ви "Запази" видеото и в "Explore"-а се показва публикацията ви. Ако сте забелязали, когато гледате разни видеа в "Explore"-a и под самия пост примерно пише - "Based ot photos you liked" or "Based on people you follow", "Based on photos you saved".
Да попитам как се прави магазин в Инстаграм. Примерно както на Биляна Йотовска.
Как така? Чрез Instagram може да промотираш вече направения си магазин. Дай пример какво имаш предвид.
Понеже сте развили темата доста, едва ли ще имам време да претърся всичко, но ще попитам следното:

Ако си направиш профила "бизнес" остава ли пак възможността да следваш и отследваш хора с цел увеличаване на последователите?


Прегледах няколко линка по темата, но никъде не се среща точно този въпрос.
Без значение дали профилът ти е бизнес профил или личен можеш да следваш и отследваш. Обаче с този метод няма да стигнеш надалеч. Content-a е на 1-во място. После има и много други тънкости. Ако намериш време да прочетеш темата доста неща ще научиш.
 
в профила ти има още една графа МАГАЗИН и на снимките се отбелязват цени и има линкове към онлайн магазина ти. това е валидно за америка, но виждам и някои български фирми да са го направили.
 
Свързвате ли си личните инстаграм профили с фейсбук и с какво точно помага това? Не става дума за бизнес профили а лични, да уточня.
 
Свързвате ли си личните инстаграм профили с фейсбук и с какво точно помага това? Не става дума за бизнес профили а лични, да уточня.
Дава известия на приятелите ти, че си се присъединил във Instagram.
 
Никога не ми е излизало известие във фейсбук, че някой се е присъединил към инстаграм, сигурен ли си за това?
Пуска ли ме по-често в лентата на фейсбук приятелите ми, да ме последват?
 
Никога не ми е излизало известие във фейсбук, че някой се е присъединил към инстаграм, сигурен ли си за това?
Пуска ли ме по-често в лентата на фейсбук приятелите ми, да ме последват?
Когато влезеш в IG, има едно меню - "Facebook friends", когато IG профилът ти е линкнат към профила ти във Facebook ти дава имената на профилите на всички твои приятели, които имат Instagram и можеш да ги последваш. Преди във ФБ съм забелязвал, че и там дава предложения да последваш приятелите си, които имат IG профил. Иначе освен това си има и доста други преимущества, едно от което е, че може да качваш по едно и също време във FB и IG с едно и също описание и т.н.
 
Абе някой схванал ли е на какъв принцип влизат постовете във "водещи публикации" правя тука разни експерименти и не мога да преценя кое е правилно... тоест подбирам да кажем 25-6 хаш тага с по 5 до 50 000 публикации и почти всеки пост влиза във водещите, но разлика в крайния резултат на лайковете не виждам... тоест и без хаш тагове да пусна правят долу горе същите. Пускам втория експеримент в такива от 100к до милиони сега забелязах 2-3 поста също фигурират да кажем между 500к и 2М, но няма кой знае каква разлика с останалите... нещо не мога да го схвана принципа на действие...
 
Спри да ползваш хаштагове приятел, outdated е, spammy е и е безполезно. Само ти вреди на акаунта целия тоя спам. Целта е да постваш relatable content да може да си го DM-ват и евентуално да удариш еxplore.
 
Спри да ползваш хаштагове приятел, outdated е, spammy е и е безполезно. Само ти вреди на акаунта целия тоя спам. Целта е да постваш relatable content да може да си го DM-ват и евентуално да удариш еxplore.

Explore? Това не е ли "Водещи публикации" Е, като няма нито 1 хаштаг (както казваш) как тогава ще влезе в explore, в кое explore ще влезе? Питам тъй като аз не съм наясно.
Забелязах че последните няколко дни е много зле и ENGAGEMENT RATE в момента е 2.61% , а преди беше над 5-10%...
 
Explore е лупата в ляво на +-а, там те виждат хора, които се интересуват от твоята ниша.
Тия engagement rate проценти е нещо, което не ти трябва да следиш. Следиш статистиките на постовете, ако рийч-а е над 90% от хора, които не те следват - правиш нещо както трябва.
 
Има ли тул, който да сумира лайковете на всичките качени постове? Интересува ме не само за последните няколко поста, а за всички, които наброяват около 400.
 
Има ли тул, който да сумира лайковете на всичките качени постове? Интересува ме не само за последните няколко поста, а за всички, които наброяват около 400.


Аз гледам тук, ако за това питаш
https://phlanx.com/engagement-calculator?insta=cats_of_instagram

Пише колко абоната има профила, колко са средните лайкове и коментари на пост. Ако питаш за калкулатор за всички лайкове ОБЩО мисля, че мернах някъде и такова животно, но ако го намеря ще ти пусна и до него линк.
 
Да, общо ме интересуват.
Правя едни гимнастики, които да съживят ангажираността към по-стари постове и не ми се брои цял ден.

Благодаря предварително.
 
Да, общо ме интересуват.
Правя едни гимнастики, които да съживят ангажираността към по-стари постове и не ми се брои цял ден.

Благодаря предварително.

Подвел съм те... Срещнал съм този сайт:
https://influencerfee.com/

Брои само последните 15 поста общия брой лайкове (по това съм се объркал)
Иначе е малко по функционален от доста други подобни.
 
Кои страници следвате, за да spy-вате за продукти? Тъй като аз ползвам IG главно да си крада продукти, не знам дали някой друг го ползва и за това? :)
 

Горе