Питайте относно Instagram Тук!

Новият алгоритъм си е ***** ********.... :) Чух, че вече лайковете от DM групите не се зачитали вече. Което ги прави незначителни вече. Има известни решения, които се тестват. Иначе освен това ми се вижда, че IG крият част от контента, който качваме от даден % от нашите последователи. Едно хубаво нещо да направят и веднага трябва да се ******** върху него.
 
Въпрос на време е да стане по-голямо лайно и от Facebook.
Идеята на всеки е да смуче пари, колкото повече хора почнат да пускат реклами, толкова по-малко ще има видимост над контента на обикновения потребител....
 
Той е... вече имаш и shadowban за определени тагове, алгоритмични фийдове и т.н.
То Shadowban-a отдавна си го има. Донякъде ги разбирам, все пак много хора правят много пари на техен гръб, а те не печелят нищо от това, но пък като го погледнеш и от другата страна и ние им помагаме - Пълним им платформата с контент, привличаме нови хора и т.н.

Правят много промени за хората, които ползват ботове. То по-добре да си развиваш една-две страници ръчно и да не се занимаваш с рсзни ботове и т.н.
 
Как да разбера дали имам Shadowban и на кои хашове?
Качваш снимка и използваш 1-2 хаштага с малко качени постове, като примерно #predpriemach -- > Като се качи снимката натискаш на дадения хаштаг, който си използвал и трябва да видиш снимката ти там. Може да пробваш и като го въведеш хаштага в търсачката от друг профил, който не те следва.

Другия вариант е, ако профила ти е бизнес профил да натиснеш на - View Insights, и от там да видиш колко % от хората, които са видели този пост не те следваш. Ако е от 2-5% вероятно си Shadowban-нат. Ако не може да се справиш може да ми пишеш да проверя.
 
Ботове е имало и винаги ще има.
По принцип е така, но много хора ще откажат от използването на ботове. Само хората, които упорстват и знаят какво правят ще продължат, а другите ще пробват няколко пъти и ще се откажат, защото или ще ги накажат, или ще им блокират профилите.
 
Това зависи от разработчиците на ботове. Те са много и се конкурират според възможността им да се нагаждат на новите правила. Хората използващи бот Х, ако вече не работи ще се прехвърлят на бот Y и това няма да даде отражение на броя хора, които използват ботове.
А самите ботове в момента са с толкова възможности за къстъмизация, че могат да се настроят така, все едно реален човек контролира профила, да няма нищо съмнително.
 
Качваш снимка и използваш 1-2 хаштага с малко качени постове, като примерно #predpriemach -- > Като се качи снимката натискаш на дадения хаштаг, който си използвал и трябва да видиш снимката ти там. Може да пробваш и като го въведеш хаштага в търсачката от друг профил, който не те следва.

Другия вариант е, ако профила ти е бизнес профил да натиснеш на - View Insights, и от там да видиш колко % от хората, които са видели този пост не те следваш. Ако е от 2-5% вероятно си Shadowban-нат. Ако не може да се справиш може да ми пишеш да проверя.

На тия анализи не им разбирам нищо и не виждам къде вади колко % от хората които са видели поста следвам, но според този сайт https://triberr.com/instagram-shadowban-tester всичко ми свети синьо (нямам бан по никой хаш) в анализите посещения пише по-слабо, а импресии по силни от предната седмица.. не знам не им разбирам и не ги гледам особено. :D ще ровичкам по гуглето за инфо.
 
На тия анализи не им разбирам нищо и не виждам къде вади колко % от хората които са видели поста следвам, но според този сайт https://triberr.com/instagram-shadowban-tester всичко ми свети синьо (нямам бан по никой хаш) в анализите посещения пише по-слабо, а импресии по силни от предната седмица.. не знам не им разбирам и не ги гледам особено. :D ще ровичкам по гуглето за инфо.
Не им вярвай на тия фалшиви уеб тестери. Обясних как да разбереш на 100% дали си Shadowban-нат. Отиди на последния ти пост и натисни на "View Insights" или на български "Преглед на анализите" май беше и плъзни нагоре. След това ще видиш точно над "Follows" как пише определени %-ти от хората, които са видели този пост не те следват.
 
Не им вярвай на тия фалшиви уеб тестери. Обясних как да разбереш на 100% дали си Shadowban-нат. Отиди на последния ти пост и натисни на "View Insights" или на български "Преглед на анализите" май беше и плъзни нагоре. След това ще видиш точно над "Follows" как пише определени %-ти от хората, които са видели този пост не те следват.

5% / 7% / 13% / 15% хора които не ме следват.

1% имам само на последния пост от преди 30 мин.
 
А иначе тоя Shadowban маха ли се и кога?
Да, след 14 дни. Ако искаш пиши на ЛС име на акаунта да проверим дали си баннат.
Това е за бизнес профил. Ако профилът е персонален, щеш не щеш ще вярваш на онлайн тулове.
Изобщо не се доверявай на тия тулове, всеки път различно показват. Най-достоверния начин е да качиш даден пост, да сложиш 1-2 хаштага с малко качени постове и да кликнеш върху него и да видиш дали ти се показва поста в дадения хаштаг. Може да пробваш по същия начин и с друг профил, който не следва профила, който искаш да провериш дали не е баннат. Ако не се показва поста ти в дадения хаштаг има голяма вероятност да са shadowban-нали акаунта.
 
Здравейте.Честит празник на всички!
Имам следното питане,тези "сладури" от IG ми забърсаха акаунта преди няколко дни(причини неизяснени)
Имах в наличност един друг стар акаунт(над 2 годишен) и реших да го пусна в действие,обаче като споделям снимка или видео текста
който пиша не ми излиза след това.Даже не мога да коментирам снимките и на други хора.
Дали не съм блокиран по IP и възможно ли е това ограничение да засяга само коментарите и хаштаговете?Само да направя уточнение че качвам от компютър,като пробвах различни програми и положението е същото.Благодаря.
 
Хората с повечко профили, споделете как процедирате с Proxy-тата? Последния профил който се опитвам да пусна в Gram multi tool се оказа, че май иска прокси, защото от инстаграм постоянно ми блокират логина "забелязахме необичайни действия" и подобни и ме карат да потвърждавам постоянно. По-големия проблем е, че дори да потвърдя, в грам мулти тула не ми логва профила...

Някой ще сподели ли повече инфо как процедира като цяло, че в нета инфото което преглеждах нещо не ми се струва... как да го кажа "Достоверно" и "не ме блазни" нещо...

И другото, да кажем че са ми аргасали профил тъй като е регнат като бизнес, а вече е 19 500 последователя, а не съм направил нито 1 платена публикация... възможно ли е това да е причината за рязък спад в лайкове и всичко.. сега го преминах към личен, дали ще се оправи? Дали може това да е част от спада. Четох за Shadowban-а, много хора пишат по "Хамериканските форуми" че главно това е проблема за наказанията при бизнес профилите.

Все пак следим логиката на Facebook, а там голяма страница не плащаш ли я режат ей така за спорта.. не че 19к са много, но се предполага да им плащам "нали е бизнес" хахаха ...

Благодаря.
 
Има специални Instagram прокдита, които са малко по-скъпички, но вършат работа.

Когато ползвах GMT2, често ми бъгваха профилите в самата програма. Изтрий го и го добави наново + настройките. Може и да сработи без прокси.
 
Има специални Instagram прокдита, които са малко по-скъпички, но вършат работа.

Когато ползвах GMT2, често ми бъгваха профилите в самата програма. Изтрий го и го добави наново + настройките. Може и да сработи без прокси.

Триенето го правих вече поне 10 пъти... Идеята беше да тествам с някакво прокси дали в това е проблема, или самия профил.
 
Тия много гадни копелета обаче... направих профила личен УЖ да махнат "просията за плащания" то пък така нямам никакви опции.. нито връзка в стори, нито грам анализи - нищо...
Пуснах пак бизнес акаунт да бъде.. обаче сега пък в стори не ми дава във "връзки" да добавям линк "swipe up" дава ми само от IGTV да избера видео... а исках да пусна линк към youtube примерно... ТО ТЕЙ ПРАЙ СЯ?
 

Горе