Питайте относно Instagram Тук!

90% мъже, фитнес ниша, постове с хубави женски тела.
Драсни ми на ЛС, ако искаш името, ако нещо не е ок ще мога да ти кажа да го оправиш. Иначе както казах, ако имаш едни 15-20К ще можеш да започнеш да припечелваш нещо, няма да е 20-30 лв на качен пост, но 5-10 за начало е ок. Всичко зависи как ще се договорите.
 
Имах план до края на месеца да имам 100К последователи, но няма да се получи, поради това че shadowban-наха профила ми. Ще напиша какво трябва да правите, и какво не, за да не ви се случи същото:

Какво е "Shadow Ban"? - Накратко, когато публикувате даден пост го виждат само хората, които ви следват. Ако пък ползвате хаштагове, то поста ви няма да е там.

1. Ако ползвате хаштагове то тогава ползвайте различни, не всеки път едни и същи... Поставяйте ги в описанието на поста, а не в коментарите, това е заради новия алгоритъм.
2. Не пишете коментари под постове като - "Последвайте ме" и т.н., защото някои хора може да ви репортнат и това да доведе до shadow ban.
3. Не използвайте Third Party програми, или ако използвате трябва да сте на 100% сигурни, че няма да ви навредят, а платформата не харесва този тип програми.
4. Не прекалявайте с действията си като последване, коментиране, харесване на снимка... Има си лимит, в който се казва колко харесвания, последвания и т.н. да се правят за час, и колко дневно.

Главно това са нещата, има и други, но като гледам в темата сме активни 3-4 души... Ще се радвам, ако има други хора тук, които макар да четат какво се пише само.
 
Как можем да изследваме прафил дали не го е поразил тоя бан? Ще е интересно да разкажеш. И има ли начин да се излекува?
 
Как можем да изследваме прафил дали не го е поразил тоя бан? Ще е интересно да разкажеш. И има ли начин да се излекува?
Много лесно се разбира. За начало вероятно ще усетиш спадания в харесванията, по-малко прегледи на видеата... След това правиш следното:

- Да кажем имаш подозрения, че профила ти е shadowban-нат. Публикуваш нещо от профила, който е Shadowban-нат и пишеш хаштаг в описанието като #predpriemach , или друг, който е използван малко. Влизаш в личния си профил, но НЕ ТРЯБВА да следваш профила, който мислиш, че е shadowban-нат. Пишеш хаштага, който си използва и ако публикацията, която си качил не я виждаш в този хаштаг, значи профила ти е shadowban-нат.

Да се излекува няма точна формула... Обаче всеки казва, че самия бан държи около 2 седмици. До тогава разбира се трябва да си ползваш профила "човешки" без намесата на бот или нещо такова. Аз в момента съм в тази кофти ситуация, ще описвам тук как се е оправил проблема ( надявам се да се оправи :/ ) . При мен това се случи може би, защото под всяка публикация поставях почти едни и същи хаштагове в коментарите, а вече с новия алгоритъм на соц. мрежа, това не е правилно, мислят, че е спам... Като цяло тези хаштагове не мисля, че помагат особено. Главно Explore Page-a помага...
 
Това уж е тул, който чеква дали се появяваш някъде, но не му вярвам много.
Бях набарал един giveaway с по 300 безплатни followers и реших да си буустна един от профилите, от там и ме ShadowBan-наха. Качвах си картинки в продължение на месец, без тагове, преди няколко дни пробвах с нови тагове и банът е паднал.
 
Това уж е тул, който чеква дали се появяваш някъде, но не му вярвам много.
Бях набарал един giveaway с по 300 безплатни followers и реших да си буустна един от профилите, от там и ме ShadowBan-наха. Качвах си картинки в продължение на месец, без тагове, преди няколко дни пробвах с нови тагове и банът е паднал.
Да, не купувайте никакви последователи, защото шанса да Shadowban-нат профила е огромен. Аз на този тул не му вярвам много-много. Веднъж преди не ми го показа правилно, сега да... Но правилния начин да се разбере е както описах по-горе. Значи казваш, че след месеца са ти махнали Shadowban-а? Дали има възможност по-рано да са го махнали, а ти чак сега да си разбрал? Почти всеки казва, че траел 14 дни. Доста е зле, преди ако печелех по 600-1000 последователи на ден, сега 200-300...
 
Със сигурност не беше 2 седмици при мен. Повече беше, и да не те плаша, но след shadowban-а ми спадат всеки ден последователите, ако не следвам някаква голяма бройка, която да неутрализира спадовете. Дано при теб не е така.
 
Със сигурност не беше 2 седмици при мен. Повече беше, и да не те плаша, но след shadowban-а ми спадат всеки ден последователите, ако не следвам някаква голяма бройка, която да неутрализира спадовете. Дано при теб не е така.
Би трябвало да не спадат, все пак при всеки е различно. Главно f/u метода се използва да кажем до 20К последователи, после вече се набляга повече на контента. Но въпреки това не пречи да се следва и отследва стига да не се прекалява.
 
Имам няколко изоставени профила с по няколкостотин последователи и като почна да следвам - не ми позволява изобщо, а не съм прекалявал с него и тн. Дава ми да unfollow-вам, но не ми и дава да последвам. Активирах го преди няколко дни, последвах 5-10 човека (не наведнъж) и ми спря тая функция.
Принципно нали трябва да се загряват, след като е нямало активност, но то и това не ми даде да направя.
Идеи?
 
Имам няколко изоставени профила с по няколкостотин последователи и като почна да следвам - не ми позволява изобщо, а не съм прекалявал с него и тн. Дава ми да unfollow-вам, но не ми и дава да последвам. Активирах го преди няколко дни, последвах 5-10 човека (не наведнъж) и ми спря тая функция.
Принципно нали трябва да се загряват, след като е нямало активност, но то и това не ми даде да направя.
Идеи?
На мен ми се случи същото с един профил преди 1 седмица. Даваше ми само да отследвам.. Когато исках да кача нещо качваше само снимката без текст... В bio-то на самия профил имаш ли някакъв линк към сайт? Хаштагове ползваш ли? Когато качиш нещо в описанието пишеш ли някакъв сайт?
 
Имаше качени снимки, които изтрих и качих една нова. Снимката си е с текст (описание) + тагове в първия коментар отдолу. Линкове из профила нямам към момента (преди да го преформировам - имах).
Сега забелязах, че не ми дава и да лайквам.
 
Имаше качени снимки, които изтрих и качих една нова. Снимката си е с текст (описание) + тагове в първия коментар отдолу. Линкове из профила нямам към момента (преди да го преформировам - имах).
Сега забелязах, че не ми дава и да лайквам.
Интересно... Профила в каква ниша е, някога слагал ли си сайт в bio-то? Един вариант е да пишеш на IG, но дали ще отговорят... не се знае. По принцип, ако отдавна е изоставен профила и няма особено много последователи по-добре да си направиш нов и да започнеш наново. Трудно е да се върне активността от потребители при изоставен профил.
 
Здравейте, имам въпрос относно бизнес профилите в Инстаграм. Направи ми впечатление, че когато преминах от личен на бизнес профил сякаш лайковете и коментарите понамаляха. Някой по-запознат да сподели има ли такава закономерност наистина или няма никакво значение за импресиите и лайковете дали е личен или бизнес профил.
 
Здравейте, имам въпрос относно бизнес профилите в Инстаграм. Направи ми впечатление, че когато преминах от личен на бизнес профил сякаш лайковете и коментарите понамаляха. Някой по-запознат да сподели има ли такава закономерност наистина или няма никакво значение за импресиите и лайковете дали е личен или бизнес профил.
Видимо на пръв поглед няма, но когато минеш на бизнес профил прави впечатление на екипа на Instagram. Чувал съм, че нарочно "намалят" достигането на даден твой пост до определни хора, за да те накарат да си купиш реклама от тях. Нали все пак и те трябва да печелят от теб, щом ти печелиш от тяхната мрежа. Просто така съм чувал, не мога да потвърдя дали е вярно.

Проблема ти може да е друг, ако не искаш тук, то тогава ако искаш ми прати името си в инстаграм на ЛС. Ще видя как стоят нещата. Може да не правиш нещо както трябва, или да имаш Shadowban.
 
Аз прехвърлих един акаунт към бизнес такъв и нямам проблем, даже се повиши engagement-а, лайковете на постовете и followe-рите, така че по-скоро работи по профила.
 
Внимавайте с многото и еднаквите хаштагове и спамерските коментари, че Shadowban-нат ли ви профила много зле.. Остават ми още 5-6 дни, надявам се да ме отблокират. Загубих поне 100 последователи... Вариант е през това време да си деактивирате профила, обаче аз не рискувах, защото IG как щеше да реагира на това? Сякаш по-добре да загубя последователи, но да си върна акаунта.
 
Махнаха ми ShadowBan-a! Наказанието беше 14 дни. Казвам "чао" на хаштаговете. Или, ако използвам ще бъдат максимум до 5 и всеки път различни. Но не мисля, че ще използвам.
 
Абе никой ли не използва мрежата като средство за изкарване на доходи или всичко си знаят другите? :D Доста пусто тия дни тук..

P.S. Какво бихте платили за профил с 60К последователи? Ориентировачна цена, не го продавам просто един приятел го продаде преди дни и му взе 1000 евро :D А на мен преди седмица ми предложиха 4 000$ за близо 90К профил. :D :D :D
 
На мен ми предложиха милион по мейла в спам папката, ама никой няма да ми ги даде. :D
 

Горе