Питайте относно Instagram Тук!

искам да ме следват топ гаджета, как да стане?
Набележи си 5-10 " топ гаджета" , попитай ги учтиво дали биха те последвали, ако не искат им плати за да го направят. :) Easy
 
А бе станахте ли свидетели на следното - "Последвай ни, спомени ни в сторито си и първите 2500 души ще спечелят ваучер от 100$, или същата версия с Iphone-и" :D :D :D Сериозно... Днес цял ден не ползвах профила си, понеже всичките се редят една след друга... Сериозно ли има хора за да вярват на такова нещо... То е ясно, че всички е с цел реклама за последователи, и после да кажат, че еди си кой победител, а да няма такъв човек. После вероятно самите профили ги ползват за продажба на продукти.
 
Последно редактирано:
Тоя тренд се появява веднъж-дваж в годината, не е за сефте. Риби винаги ще има.
Да има и много подобни разновидности на тази стратегия за трупане на последователи.
Да попитам ботове ли използвате за качване на снимки от PC? Защото аз в момента не ползвам, имам друг метод, които не е автоматизиран, но видях назад, че някои ползват и ботове за инстаграм.
 
А бе станахте ли свидетели на следното - "Последвай ни, спомени ни в сторито си и първите 2500 души ще спечелят ваучер от 100$, или същата версия с Iphone-и" :D :D :D Сериозно... Днес цял ден не ползвах профила си, понеже всичките "овце" се редят една след друга... Сериозно, толкова ли безмозъчни хора има за да вярват на такова нещо... То е ясно, че всички е с цел реклама за последователи, и после да кажат, че еди си кой победител, а да няма такъв човек. После вероятно самите профили ги ползват за продажба на продукти. Верно, тия момичета са много прости!
Аз като видях тези профили и се сетих за теб и за @bhopz , викам това е само тяхна работа :D:D
 
Да има и много подобни разновидности на тази стратегия за трупане на последователи.
Да попитам ботове ли използвате за качване на снимки от PC? Защото аз в момента не ползвам, имам друг метод, които не е автоматизиран, но видях назад, че някои ползват и ботове за инстаграм.
Ако успяваш към момента да си поддържаш акаунтите и не ти тежи това, няма смисъл да си взимаш бот, само заради качването на снимки. Иначе, да. От личен опит, с този за който споменах по-горе (използван от мен), можеш дори да scrape-ваш снимки от чужди IG профили през X време и да ги публикува на твоята страница напълно автоматизирано.
 
Не просто питам, аз си поддържам 2 профила и си качвам снимки от ПЦ.
Ползвай Gramblr и качвай снимки от там. Може да следваш и отследваш ръчно за сега, въпреки, че ако профила ти е голям и очакваш нещо от него не бих го закачил на бот, но всеки си има мнение.
Аз като видях тези профили и се сетих за теб и за @bhopz , викам това е само тяхна работа :D:D
:D :D :D За пръв път го виждам това.
 
Последно редактирано:
Ползвай Gramblr и качвай снимки от там. Може да следваш и отследваш ръчно за сега, въпреки, че ако профила ти е голям и очакваш нещо от него не бих го закачил на бот, но всеки си има мнение.

:D :D :D За пръв път го виждам това, сработва предвид колко тъпи момичета най-вече се хващат...
За снимки директно от платформата на инстаграм през компютър си ги качвам. Последователи се трупат бавно, но натурално, което се цени в днешно време.

За тази схема има и много онаньори, които се хващат на подобни схеми, така че си е стратегия за трупане на последователи. Има много вариации и не всички предлагат пари, въпрос на въображение е.
 
Ползвай Gramblr и качвай снимки от там. Може да следваш и отследваш ръчно за сега, въпреки, че ако профила ти е голям и очакваш нещо от него не бих го закачил на бот, но всеки си има мнение.

:D :D :D За пръв път го виждам това, сработва предвид колко тъпи момичета най-вече се хващат...
Бързо се развиват, ама скоро време ще изчезнат. Следях един профил, за да видя какво ще направи след като го развие. Стигна до 10 000 последователи, изтри снимките, смени името и вече качва снимки на автомобили.
 
То това им е целта - бърза популяризация и преименуване, впоследствие ползване на страницата за други цели.
Я пратете на лично имената на два-три такива профила, ако все още ви излизат в сторитата, да направя лек рисърч.
 
То това им е целта - бърза популяризация и преименуване, впоследствие ползване на страницата за други цели.
Я пратете на лично имената на два-три такива профила, ако все още ви излизат в сторитата, да направя лек рисърч.
Целта е това, но дали ще сработи - Не се знае. Защо? Защото повечето дават безплатни айфони на първите 2500 последователи... но.. После страницата, ако стигне 10К, и и променят името и контента от телефони на коли примерно, повечето ще отследват или пък няма да лайкват, което е зле. Няма смисъл да имаш 10К, когато никой от тях не е в нишата ти и не се интересува.. Ако примерно както повечето правят фалшив Giveaway на разни козметични продукти и после като развият продават отново такива продукти по ще имат шанс за успех.
 
Акаунт с 10к фалшиви за нишата, но реални хора, ще върви като топъл хляб за по половин стотинка/цент на човек.
С оглед на това, че тия щом си драскат по сторитата простотии и вярват на тия "giveaways", то може и да не се сетят, че изобщо трябва да махнат абонамента към такъв тип профили.
Дайте все пак никнейм на някой такъв, да видим какво правят с профилите.
 
Акаунт с 10к фалшиви за нишата, но реални хора, ще върви като топъл хляб за по половин стотинка/цент на човек.
С оглед на това, че тия щом си драскат по сторитата простотии и вярват на тия "giveaways", то може и да не се сетят, че изобщо трябва да махнат абонамента към такъв тип профили.
Дайте все пак никнейм на някой такъв, да видим какво правят с профилите.
@worldfromyvision, другия го изгубих пак, сменил е името
 
Моят IG профил е с 11к последователи, и постоянно се качват нови снимки, имам линк към сайта в bio-то, сайта е в същата ниша и дори сайта и името на страницата са еднакви, кликовете към сайта са много мижави.. не знам какъв трафик вие си докарвате от IG
 
Какво е съотношението лайкове на снимки/последователи?
Много зависи от контента. Аз примерно съм с почти 80К, и някои снимки събират по 6-10К харесвания, а други по 2-3К. Не се притеснявай, ако си с 20К и получаваш по 500-1000 харесвания. Нормално е.
Моят IG профил е с 11к последователи, и постоянно се качват нови снимки, имам линк към сайта в bio-то, сайта е в същата ниша и дори сайта и името на страницата са еднакви, кликовете към сайта са много мижави.. не знам какъв трафик вие си докарвате от IG
Какъв тип ти е сайта? Ако е магазин и имаш добри последователи ( targeted ) ще има и продажби, но всичко зависи отново.. От продукта ти, цената... И още други фактори.
 
Зависи и от хората, които са последвали профила. Защото, ако преди е бил за нещо съвсем друго, а сега е сменил името и принадлежността си, то е напълно логично да няма и никакъв трафик и интерес.
Мога да дам пример, с един мой акаунт - около 6000 последователи, на някои от снимките 1200+ лайка + коментари, което си е ~ 20% engagement rate.
 
Зависи и от хората, които са последвали профила. Защото, ако преди е бил за нещо съвсем друго, а сега е сменил името и принадлежността си, то е напълно логично да няма и никакъв трафик и интерес.
Мога да дам пример, с един мой акаунт - около 6000 последователи, на някои от снимките 1200+ лайка + коментари, което си е ~ 20% engagement rate.
Абсолютно. Най-добре, ако ще сменяте нишата си направете нов профил и започнете от нищото. Защото прецаквате профила си иначе.
 

Горе