Ползвате ли мобилен интернет?

Ползвате ли мобилен интернет?

  • Използвам активно на по-голям план от минималния

    Votes: 37 42.5%
  • Използвам от време на време на минимален план

    Votes: 34 39.1%
  • Не използвам, но смятам в бъдеще да ползвам

    Votes: 11 12.6%
  • Не използвам и Не смятам в бъдеще да използвам

    Votes: 5 5.7%

  • Общо гласове
    87
От: От: Ползвате ли мобилен интернет?

Чудя се между Мтел и Виваком за мобилен нет на лаптопчето (в случаите, когато нямам wi-fi).
Само се чудя 1 гб само за браузване ще ми стигне ли на месец при употреба 40-50 часа?

И после 64kbps... тва ще ме върне у 98 година.

От мои познати знам, че Виваком имат не само добро покритие за мобилния си интернет, но и по-привлекателни абонаментни пакети, включващи го. Аз лично ти препоръчвам да си направи проучване, защото повечето от познатите ми просто ъпдейтнаха плана си, който и без това беше на този оператор.

И аз се чудя дали да не си пусна...все пак имам таблет и ще ми е супер, ако за още десет лева имам и неограничен интернет. И мисля да го направя с предплатената си карта на Глобул. Някой с мнение за тях...мисля, че са ОК и те.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Виваком после дават 128kbps ако не се лъжа.

Мда, прав си. 64 е при най-ниския план, при останалите е 128... пак е по-добре от зле. :)


Иначе гледам тук:
http://vivacom.bg/bg/residential/prices_and_services/mobilni_uslugi/mobilni_abonamentni/traffic

И наистина изглежда по-добър вариант от Мтел.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Виваком после дават 128kbps ако не се лъжа.

Те всички дават по толкова, друга тема е дали реално ги има според мястото, на което си и колко са ти здрави нервите да търпиш на тая скорост.

От мои познати знам, че Виваком имат не само добро покритие за мобилния си интернет, но и по-привлекателни абонаментни пакети, включващи го. Аз лично ти препоръчвам да си направи проучване, защото повечето от познатите ми просто ъпдейтнаха плана си, който и без това беше на този оператор.

И аз се чудя дали да не си пусна...все пак имам таблет и ще ми е супер, ако за още десет лева имам и неограничен интернет. И мисля да го направя с предплатената си карта на Глобул. Някой с мнение за тях...мисля, че са ОК и те.

Аз съм с Глобул, макар и на непредплатена, а като add-on услуга към месечен абонамент и съм доволен. Има едно малко НО - Глобул в момента не инвестират, не подобряват и няма да сложат лев в инвестиция, защото чакат да бъдат купени.
Иначе за потреблението - на телефона съм с 100МБ и после неограничен. С 7-8 мейл акаунта, 20-тина средно мейла на ден, социалки и ровене правя по 140-200МБ. Ако съм шервал нета към лаптопа и до 400МБ съм стигал и не е зле. На таблета съм с 1000МБ и до сега не съм успявал да го източа.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Аз съм с Глобул, макар и на непредплатена, а като add-on услуга към месечен абонамент и съм доволен. Има едно малко НО - Глобул в момента не инвестират, не подобряват и няма да сложат лев в инвестиция, защото чакат да бъдат купени.

Иначе за потреблението - на телефона съм с 100МБ и после неограничен. С 7-8 мейл акаунта, 20-тина средно мейла на ден, социалки и ровене правя по 140-200МБ. Ако съм шервал нета към лаптопа и до 400МБ съм стигал и не е зле. На таблета съм с 1000МБ и до сега не съм успявал да го източа.

Мерси много за информацията. Имам познат, ползващ, точно тази услуга на Глобул и е доста доволен. По принцип му се води аварийния нет, но все пак винаги когато е разчитал на него, не го е предал. За това си мислех също. ;)

А след кой Мб става по-зле или бавен нета. Имаше ограничение, знам това. Става дума за нещо елементарно, като чекване на пощи, соц. профили, Скайп и прочие.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Чакам времето, когато мобилният интернет ще е бърз и удобен за работа. В момента ме хващат нервите като трябва да направя нещо от мобилен интернет и почвам да търся наоколо wi fi- та свободни.

Мисля, че до 1 година може би няма да има вече такива глупости 500 МБ бърз, после става бавен...просто гледат да изцедят нервите и джоба на потребителите максимално в момента :).То е повече от ясно, че могат да пуснат хубава връзка още утре.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Ми аз взех на Виваком плана с 1500 МБ и сега 5 дни ще ми се налага да го ползвам, та после ще споделя впечатленията си. :)
Да, ще се радвам да споделиш. Другата ми карта е там. Но да си кажа често, по ще ми е удобно с тази на Глобул. :)

За момента никой не е правил мобилния интернет да бъде толкова добър, че да се върши работа (поне такава, като нашата), а е по-скоро потребителски интернет. Я да си чекнеш Facebook, да пратиш едно съобщение през някой онлайн базиран месинджър, я да драскотиш в Скайп. Виж да редактираш някой файл и да го качиш така на сървъра....този момент още малко ще го доизчакаме. ;)
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Скоро си взех бисквитка от Макс телеком (мобилен 4г рутер). Имат покритие в повечето градове и на мен ми върши идеална работа. Според мен този вариант не е за подценяване.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Скоро си взех бисквитка от Макс телеком (мобилен 4г рутер). Имат покритие в повечето градове и на мен ми върши идеална работа. Според мен този вариант не е за подценяване.

Да, но как да го свържа, момче? :) В смисъл как да го използвам само и единствено на таблета...аз и за този вариант си мисля също. :)
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Да, но как да го свържа, момче? :) В смисъл как да го използвам само и единствено на таблета...аз и за този вариант си мисля също. :)
На моя таблет флашката на Виваком тръгна веднага и си бачка перфектно. Трябва да пробваш твоят таблет дали поддържа външни 3G устройства. Обикновено трябва OTG кабел.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Да, но как да го свържа, момче? :) В смисъл как да го използвам само и единствено на таблета...аз и за този вариант си мисля също. :)
Ами тя бисквитката можеш да се вържеш с кабел към нея или по wifi. Тя е като едно малко рутърче, което си бачка на батерия. Слагаш парола на wifi връзката и така няма никой друг да ти ползва мрежата :)

Аз си я взех, щото ще ми трябва нет за работа това лято, а мобилния трафик ми е много малък. Глобул предлагат 10 гигабайта, а Виваком 40, което не ми е достатъчно на месец.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Да, с кажел ще стане. Има такава възможност. Явно това е ключа. Беше нещо тънко, около 5 лв. на месец, нали? Абе и на мен от топлите месеци натам, ще ми се налага да съм в движение. Така де, знаете как е лятото, та за това реших да разпитам в темата тук. Трябва да направим и една такава анкета - кой мобилен интернет ползвате и сте доволен. Идеална за летния сезон, където всеки е на някъде. :)
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

30 лв/месец е. Но това ти е неограничена 10-12 мегабитова връзка, т.е. нормален нет.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Горе долу съм запознат с мобилният интернет на операторите ...

Ето какво знам.

По принцип глобул ги отписвам, много зле работата с интернета, не инвестират в нищо както казаха по горе. Бях на една вила на около 30-40 км от града и глобулската флашка не можеше даже да се свърже за да ползвам интернет, вивакомската се свърза, даже 3G и реших да ударя едно теглене да видим как върви и се изумих, теглеше си с 400-500 кб торент.

Остава или мтел или виваком. По принцип знам че на виваком нета работи по добре в закрити помещения от колкото на мтел, заради разликата в честотите, но пък на открито един приятел почти винаги има поне с половин, един мегабит по висока скорост, като пускаме тестове в спийдтеста.

Макс телеком, мисля че са кофти. Къде ги има къде ги няма ... нещо такова. Те от няколко години ги има и как изведнъж скочиха с 4G мрежа, както твърдят ... не знам. :)
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Тъй, сега съм уж на забутано място от света (дунавско село) и покритието на затворено помещение ми е 93%.
Пуснах спиид тест - даунлод - 2 мегабита, UP - 1,1 мегабита, което си е супер.

Обаче много бързо хвърчи потреблението.. тва тия 1500 мегабайта, които ги имам ако го ползвам всеки ден по 30 мин за бърз брауз, поща и нещо друго няма да ми стигнат.
Е поне ще видя после как ще е на 128 килобита :)
Но иначе съм доволен, това ако го направят неограничено на такава висока скорост си е просто супер. :)
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Тъй, сега съм уж на забутано място от света (дунавско село) и покритието на затворено помещение ми е 93%.
Пуснах спиид тест - даунлод - 2 мегабита, UP - 1,1 мегабита, което си е супер.

Обаче много бързо хвърчи потреблението.. тва тия 1500 мегабайта, които ги имам ако го ползвам всеки ден по 30 мин за бърз брауз, поща и нещо друго няма да ми стигнат.
Е поне ще видя после как ще е на 128 килобита :)
Но иначе съм доволен, това ако го направят неограничено на такава висока скорост си е просто супер. :)

Ползвай мобилните версии на сайтовете :D .. иначе към този момент безжичният интернет си е скъпо удоволствие и заема голям ресурс в клетките. След няколко години предполагам че ще стане неограничен и с високи скорости. :)
 

Горе