Ползвате ли мобилен интернет?

Ползвате ли мобилен интернет?

  • Използвам активно на по-голям план от минималния

    Votes: 37 42.5%
  • Използвам от време на време на минимален план

    Votes: 34 39.1%
  • Не използвам, но смятам в бъдеще да ползвам

    Votes: 11 12.6%
  • Не използвам и Не смятам в бъдеще да използвам

    Votes: 5 5.7%

  • Общо гласове
    87
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Понеже се говори за мобилен интернет искам да попитам нещо.Купих си Нокиа,има една иконка на която пише "Подарък игри",ако вляза и играя дали е безплатно или дърпа от сметката?
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Аз лично ползвам мобилен нет на М-Тел, като съм с модем и флашка. Хубавото е, че от модема мога да си позлвам Wi-Fi, а флашката когато съм на път или на вилата :) иначе до 3GB е добре, но след това скоростта е малко трагична :) особено ако се опитам да играя онлайн игрички. Иначе е доволно :)
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Понякога ми се налага да ползвам мобилен НЕТ :(
 
От: От: Ползвате ли мобилен интернет?

Понякога ми се налага да ползвам мобилен НЕТ :(
То каквото и да си говорим, на всеки му се е налагало да стига до някакви бек ъп варианти. Особено, ако работа му е силно обвързана с това животно, наречено Интернет.

;)
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Non stop.. ако нямам интернет съм загубен :D.. е не чак толкова ама постояно си върша работа от телефона, я влезна на сървъра да видя какво става или в форума или някой мейл да отговоря.. :)
Но го ползвам само за работа общо взето :)

Поздрави
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Non stop.. ако нямам интернет съм загубен :D.. е не чак толкова ама постояно си върша работа от телефона, я влезна на сървъра да видя какво става или в форума или някой мейл да отговоря.. :)
Но го ползвам само за работа общо взето :)

Поздрави
Хахаха, виждал съм те, брат. Направо видях едната ти ръка заредена в джоба, да вади телефона, ако има някой съмнения за нещо. :)
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

На някои хора мобилния интернет вече е нещо нормално. Просто не се коментира. Познавам хора, които имат таблет и смартфон с планове на различни оператори. За всеки случай, ако нещо даде фира или падне скоростта на някой.

Смених смартфона с таблет. Пфф, толкова доволен не съм бил от някоя техника. И постоянно с нета.

Плановете вече са доволно евтини според мен. Ако човек преминава на Wi Fi, където може, цял месец ще изкара с максималната скорост от плана.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Аз използвам активно интернет от Глобул на минималния план 3 лв. Интернета е достатъчно бърз за майли , фейсбук и игри изискаващи нет
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Аз използвам мобилен интернет постоянно. Използвам го главно за работа, отговарям на важни съобщения на крак, намирам бързо и лесно информацията, която ми е нужна, а понякога го използвам за отдих след дълъг работен ден.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

и аз ползвам от мобилен интернет почти постоянно. пробвах много доставчици, но най-съм доволен от мобилния интернет на мтел.
 
Здравей и добре дошъл при нас. Мерси за коментара. Явно е доста често да виждаме хора, ползващи вече такива услуги. Скоро се надявам и аз да се причисля към тях. :)

Весело из форума ни и до нови срещи. Продължавайте с мненията. Дано и някой оператор успее да се включи. Май тук е сме най-таргетираните потребители на този услуга.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Ползвам нет на телефона си почти 3 години и вече съм привиклнал достатъчно :) Постоянно се рефрешват приложения, форумът (ако не съм на РС) и апарата ми е станал като продължение на ръката :) Свикнеш ли веднъж, няма отърване.

П.П. Бях в провинцията около 3-4 дни и си пуснах през телефона Wi-Fi за лаптопа, на глобъл съм и си върви много добре, дори и като изтекат мб на висока скорост. Реално форумът ми зареждаше идеално, както и други сайтове, вкл. международни (но малко по-мудно). Видео обаче и по-тежки приложения - тц.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

и аз ползвам от мобилен интернет почти постоянно. пробвах много доставчици, но най-съм доволен от мобилния интернет на мтел.

Сега тъпа реклама, ае нема нужда. Колко много доставчици си пробвал (от 3, изключвам wimax), та мтел е най?
Истината е че зависи от мястото където си. В това отношение и 3те са еднакво зле/добре. Без 3Г покритие е все едно си в 1996 на dialup.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Ползвал съм флашки на Виваком и Глобул.В България мобилния интернет не е добре развит като услуга.На практика плащаш, а получаваш услуга на много ниско качество.Този интернет го ползвам само за екстремни случаи, когато съм на път например и трябва да си проверя пощата.За разговор по скайп не става, само за чатене.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Ползвал съм флашки на Виваком и Глобул.В България мобилния интернет не е добре развит като услуга.На практика плащаш, а получаваш услуга на много ниско качество.Този интернет го ползвам само за екстремни случаи, когато съм на път например и трябва да си проверя пощата.За разговор по скайп не става, само за чатене.

Наблюденията ми са, че където го има 3Г и 3.5Г в БГ са по-добре от да кажем в ЮК. Скорости от 5-6 Мбит/с на 3.5Г в БГ са си налични на много места, докато в ЮК на много малко места. Това с ЮК карта в БГ в роуминг и си избирам мрежата с 3.5Г в района.
По скайп се говори добре на 3/3.5Г както и прилично на EDGE. Само гпрс не става.
На книга за воип може да минеш с връзка 8 кбайта/сек (висок клас гпрс), но проблема е забавянето.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Наблюденията ми са, че където го има 3Г и 3.5Г в БГ са по-добре от да кажем в ЮК. Скорости от 5-6 Мбит/с на 3.5Г в БГ са си налични на много места, докато в ЮК на много малко места. Това с ЮК карта в БГ в роуминг и си избирам мрежата с 3.5Г в района.
По скайп се говори добре на 3/3.5Г както и прилично на EDGE. Само гпрс не става.
На книга за воип може да минеш с връзка 8 кбайта/сек (висок клас гпрс), но проблема е забавянето.

Забавянето наистина може да се окаже проблем.
 
Re: От: Ползвате ли мобилен интернет?

Забавянето наистина може да се окаже проблем.
Има ли смелчаци, които ползват мобилния си интернет за качване на файлове през FTP? И ако има, какви са плановете там, защото не ми се вярва с нещо от 5-10 лева допълнително към месечната сметката да върши работа. Иначе за пощи, скайп и друг тип месинджъри сигурно става, но за работа дали е ОК? Не че предвижда скоро да си взимам, но ако станат някакви човешки цените, скоростта и условията, ще се замисля сериозно. Имам чувството, че сега някак не са на нивото, на което ще върши някаква работа, за цената си.

Мобилен интернет - дано това се превърне в нещо доста по-популярно от сега. :) А и да влезе в употреба от нас. За работа говоря.
 
От: Re: От: Ползвате ли мобилен интернет?

Има ли смелчаци, които ползват мобилния си интернет за качване на файлове през FTP? И ако има, какви са плановете там, защото не ми се вярва с нещо от 5-10 лева допълнително към месечната сметката да върши работа. Иначе за пощи, скайп и друг тип месинджъри сигурно става, но за работа дали е ОК? Не че предвижда скоро да си взимам, но ако станат някакви човешки цените, скоростта и условията, ще се замисля сериозно. Имам чувството, че сега някак не са на нивото, на което ще върши някаква работа, за цената си.

Мобилен интернет - дано това се превърне в нещо доста по-популярно от сега. :) А и да влезе в употреба от нас. За работа говоря.

Тъпото е, че все още има трафик на висока и ниска скорост. Ако имаш примерно 10 ГБ трафик, което си е сума над 30 лв / месеца и правиш проекти, които не изискват големи файлове - става.
Но ако избумкаш за седмица този трафик, после си с вързани ръце. Една статия не мога да кача нормално в wordpress сайт на бавна скорост, ама нормално 64/128К макс е ниската скорост, все едно сме 1997 година с ваучерите...

Тъпо е, щото продават въздух реално, но единя е нормален (високата скорост), а другия е все едно си на Еверест ... Ако мога да се изразя по-метафорично :)

Да пуснат 50 лв поне 50-100ГБ трафик, инак е голем смех тези "Невероятните 4ГБ на ВИСОКА скорост" ....
 
От: Re: От: Ползвате ли мобилен интернет?

Има ли смелчаци, които ползват мобилния си интернет за качване на файлове през FTP? И ако има, какви са плановете там, защото не ми се вярва с нещо от 5-10 лева допълнително към месечната сметката да върши работа. Иначе за пощи, скайп и друг тип месинджъри сигурно става, но за работа дали е ОК? Не че предвижда скоро да си взимам, но ако станат някакви човешки цените, скоростта и условията, ще се замисля сериозно. Имам чувството, че сега някак не са на нивото, на което ще върши някаква работа, за цената си.

Мобилен интернет - дано това се превърне в нещо доста по-популярно от сега. :) А и да влезе в употреба от нас. За работа говоря.
Ако имаш 3/3.5Г там къде то си, става за работа без проблем. Проблема ти е колко трафик имаш.
Тук няма такива лайна 823092 ГБ от който 100 мб на 3Г скорост другите на 6 кбайт/с. Имаш например 1ГБ и това е - ако имаш 3Г на мястото си бачкаш без проблем - можеш да си адмистрираш всичко супер.
Тук има и 4Г (още на малко места) - там скороста е 100 Мбит/с up 50 Mbit/s down. АДСЛ-а ми е 7 мбит/с. Проблема е колко трафик дават на 4Г (типично около 2 ГБ/месец)
 

Горе