Ползвате ли мобилен интернет?

Ползвате ли мобилен интернет?

  • Използвам активно на по-голям план от минималния

    Votes: 37 42.5%
  • Използвам от време на време на минимален план

    Votes: 34 39.1%
  • Не използвам, но смятам в бъдеще да ползвам

    Votes: 11 12.6%
  • Не използвам и Не смятам в бъдеще да използвам

    Votes: 5 5.7%

  • Общо гласове
    87
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Качвал съм файлове не е толкова страшно колкоот си мислиш @Blinky.
Дори и да си на променлива скорост при upload-а няма кой знае каква разлика, както е и при другите доставчици - скороста много рядко е 1:1.

50-100ГБ трафик,
За какво ти е толкова много? Идеята на мобилния интернет не ти е да бъде основен, а прост бекъп докато си някъде извън белия свят :D.
 
От: Re: От: Ползвате ли мобилен интернет?

Тъпото е, че все още има трафик на висока и ниска скорост. Ако имаш примерно 10 ГБ трафик, което си е сума над 30 лв / месеца и правиш проекти, които не изискват големи файлове - става.
Но ако избумкаш за седмица този трафик, после си с вързани ръце. Една статия не мога да кача нормално в wordpress сайт на бавна скорост, ама нормално 64/128К макс е ниската скорост, все едно сме 1997 година с ваучерите...

Тук от известно време разчитам единствено на флашката на вива, като този месец за първи път си издумках трафика за 15 дена, обаче усещам ниската скорост само от време на време, което чак ме учудва. Очаквах да не мога да свърша нищо, а се оказа, че не е така.
 
От: Re: От: Ползвате ли мобилен интернет?

Тук от известно време разчитам единствено на флашката на вива, като този месец за първи път си издумках трафика за 15 дена, обаче усещам ниската скорост само от време на време, което чак ме учудва. Очаквах да не мога да свърша нищо, а се оказа, че не е така.

Аз също не мога почти да усетя разликата между ниската и високата скорост.За теглене и качване се старая да не го ползвам този интернет, но като отварям страниците ги отваря с една и съща бързина(бавнина по-точно :) )
 
Re: От: Ползвате ли мобилен интернет?

Качвал съм файлове не е толкова страшно колкоот си мислиш @Blinky.
Дори и да си на променлива скорост при upload-а няма кой знае каква разлика, както е и при другите доставчици - скороста много рядко е 1:1.

Мен пък ми се оплакват, че става за работа до момента, до който не трябва да се замислиш за спестяване, за да не свали скоростта скоро. Това за мен лично не е кой знае какво удобство. Да, не може да свалиш целия свят, но поне да може да редактираш файлове, което си е вид ъплод, а не дай си боже да пускаш статия на блог с повече от една картинка с висока резолюция. Как така няма разлика при upload, при положение, че след определен генериран от теб трафик, скоростта ти я ограничават. Това не влияе ли по някакъв начин. Нали, изключвам моментите, в които сваляш "нещо за гледане" от някой сайт. Говоря предимно за работни цели. ;)
 
От: Re: От: Ползвате ли мобилен интернет?

Мен пък ми се оплакват, че става за работа до момента, до който не трябва да се замислиш за спестяване, за да не свали скоростта скоро. Това за мен лично не е кой знае какво удобство. Да, не може да свалиш целия свят, но поне да може да редактираш файлове, което си е вид ъплод, а не дай си боже да пускаш статия на блог с повече от една картинка с висока резолюция. Как така няма разлика при upload, при положение, че след определен генериран от теб трафик, скоростта ти я ограничават. Това не влияе ли по някакъв начин. Нали, изключвам моментите, в които сваляш "нещо за гледане" от някой сайт. Говоря предимно за работни цели. ;)

Веднъж опитах да свалям едно учебно видео от ю туба с флашката.Да, ама ми беше свършила бързата скорост и ми даде 1 ден време за сваляне.Така реших, че ми е по изгодно да карам 7км до най-близкото кафе с интернет, за да си дръпна, което ми трябва.
 
От: Re: От: Ползвате ли мобилен интернет?

...За теглене и качване...

То само в тези случаи се усеща ниската скорост и в началото при пускането докато захапе.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

@Blinky заработа е повече от добър вариант. Не знам кой ти се оплаква и защо, но това, че имаш няколко снимки в блог поста, който редактираш не е проблем. Та та се кешират от самият браузър, освен ако не си му казал друго де, но тогава си гуру което може да се оправя с такива проблеми :D.

Е колко да е ниска? Ако сте на майната си където има някакъв загубен gprs е тегаво, но на всички останали места си е поносимо. Няма да умрете ако снимката се качи за 10сек. повече време нали? :D
 
От човек, наложило му се да го ползва по принуда. За това и беше пестелив. Говорим за ниските планове или за нещо, което се приближава до стандартните планове за интернет? Просто се чудя дали при дълги почивки, това може да е решението - без да имам проблем, че нещо се мъти 10 минути, 10 секунди повече, ще се издържи определено. :)

Замисля, се за идеята телефона да е рутер, който пръска нет, към който да прикача лаптопа. Вече някой с такъв опит (предполагам @AMitrev), може да сподели впечатления за това. И ако има разлика (а реално не би трябвал да е като обикновения нет), то да каже разликата - най-вече в скоростта интернета, работата на лаптопа и надеждността на връзката.

А да, няма да е зле и някой друг оператор да се препоръча, ако някой го ползва по този начин. :) Знам, от познати, че Vivacom имат най-добро покритие. Но това е само мнение, на хора използващи го като потребители, а не като webmaster-и. :) За това, вашето мнение ще ми даде повече кураж. :)
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Да Vivacom имат определнео най доброот покритие, но кой пък иска да ползва нет от бТк след като е имал проблеми с тях :D.

Ако си в район с добро покритие няма проблем да си ползвша мобилен нет за да вършиш работата. Моя план е към Глобул 4GB(max скорост), а това е много. Карал съм по седмици само на него - браузвам свободно, свалям някои и други субтитри, уплоадвам файлове, ютуб, етц. Стандартно ползване, което правя ежедневно. Реално досега няколко пъти съм го насилвал да мина на режим "бавен" за да видя как е, но пак е прилчино.
 
От: Re: Ползвате ли мобилен интернет?

От човек, наложило му се да го ползва по принуда. За това и беше пестелив. Говорим за ниските планове или за нещо, което се приближава до стандартните планове за интернет? Просто се чудя дали при дълги почивки, това може да е решението - без да имам проблем, че нещо се мъти 10 минути, 10 секунди повече, ще се издържи определено. :)

Замисля, се за идеята телефона да е рутер, който пръска нет, към който да прикача лаптопа. Вече някой с такъв опит (предполагам @AMitrev), може да сподели впечатления за това. И ако има разлика (а реално не би трябвал да е като обикновения нет), то да каже разликата - най-вече в скоростта интернета, работата на лаптопа и надеждността на връзката.

А да, няма да е зле и някой друг оператор да се препоръча, ако някой го ползва по този начин. :) Знам, от познати, че Vivacom имат най-добро покритие. Но това е само мнение, на хора използващи го като потребители, а не като webmaster-и. :) За това, вашето мнение ще ми даде повече кураж. :)

Blinky, това с телефона и рутера съм го опитвал в Англия и ефекта беше един много приличен интернет.Но там мобилния ми интернет беше с неограничена бърза скорост.
 
Re: От: Re: Ползвате ли мобилен интернет?

Blinky, това с телефона и рутера съм го опитвал в Англия и ефекта беше един много приличен интернет.Но там мобилния ми интернет беше с неограничена бърза скорост.
Точно за това говорим. Поне аз де. :) При ограничен трафик и телефона играещ рутер, каква е вероятността нета да е добър за работа. :)

@AMitrev, това само от телефона ли, не от компа? Или?
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

@Blinky няма значение къде и как. Просто трябва да имаш карта, на която е разрешен "интернето".
Аз примерно за по лесно съм си взел отделно карта само с интернет план, защото спокойно мога да го ползвам на всяко у-во, което има модем. Даже преди време си взех изгодно и един usb модем(дадоха ми го без пари, щото си поднових договора за година :D).
С телефона също е вариант, но ми се сртува по ограничаващ.

Иначе мобиленият нет го "ползвам" от 3 години и досега само в една вила на Цигов Чарк се изнервих, 'щото просто покритието им там беше трагично, но като слязох в центъро си ставаше за браузване.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Телефона като рутер го ползвам като съм в планината и ми трябва нет на лаптопа, имай предвид че батерията отива страшно бързо и телефона си загрява, все пак това е телефон и не рутер и тази му опция е по-скоро за "спешни" случаи а не за постоянно.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Не знам какви са ви очакванията за мобилен, но ако си мислите, че ще е като с рутера у дома - не е. НО! И докато пиша това си ползвам интернета от таблета с кабел към лаптопа. Мога и през безжична, но така предпочитам. Проверявам форума, работи ми зопим, скайп, проверявам пощи, но сега 1000МБ не съм стигал. Виж този на телефона от 100МБ съм го цедил до 500-600 и съм си доволен. Според мен е въпрос на нагласа и очаквания. Като нямам друг - този ми е перфектен и си върша работа. Друга тема е колко качвате/сваляте, но не мисля, че цени от 15-25лв ще са проблем ако от това ви зависи работата в повечето време.
Ползвал съм Виваком, Глобул и Мтел и впечатленията са ми както е казано по-горе - на различните места различните оператори са различно добре. Няма начин в 100% от времето и местата да е перфектно, но при наличие на толкова места с WiFi, мисля че ако е нещо спешно винаги има вариант.
 
От: Re: Ползвате ли мобилен интернет?

Мерси много. Аз за това питах - телефона рутър и мобилен интернет. :) Полезно много. Ще се замисля, че ходя насам-натам чат-пат, и вече си става необходимост. :)
Никакви проблеми - телефона пръска сигнал, и ако имаш добра скорост на ГСМ мрежата не можеш да видиш разлика. Верно е, че загрява, но пак няма проблем, ползвал съм го така 20на дни по 6-7 часа на ден.
Единствения проблем е, че някой път телефона пуска вифи сигнала като адхок и някои лаптопи не се връзват. Ама това зависи от модела на телефона и на вифи картата в лаптопа. Но 99% е ОК.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Това с телефона като рутер, предполагам ще донесе по-добра връзка от флашката?
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Това с телефона като рутер, предполагам ще донесе по-добра връзка от флашката?

Не. Ползват една и съща мрежа все пак.
 
От: Ползвате ли мобилен интернет?

Не. Ползват една и съща мрежа все пак.

Малко по-лоша е връзката, защото тогава и телефона взима от нета за собствените си приложения. Ако е флашка, тогава се ползва всичкия нет. Тествал съм го и съм се убедил, че е така.
 

Горе