Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Не вярвам да има кой знае каква промяна. Изскачащи неизскачащи трябва да има някакъв контрол
 
Това не ми се вярва, докато не го видя. А и е пълна глупост за нашата държава.

В САЩ е супер. Там е така, че спрат ли те, ако усетят нещо, има ли нещо, което противоречи на правилата, спукват ти задника. А не като тук, пиана свиня с джип с условна от 5 години. Аз лично съм против това, докато не се мине на 100%
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Абе аз попрочетох така наречените "казуси", при които ще те спират...ами май още на по-зле могат да отидат нещата с корупцуята така, т.е. при всяко вдигане на палка срещу ти, още преди да спреш, със сигурност ще знаеш че си виновен и... :)
 
Това, че ще ни спират само при нарушение, знаете ли от колко години го слушам... И предишните са го обещавали, и по-предишните, и по-по-предишните, и т.н.
Както и, че полицаите вече няма да имат радари за почерпки на място, а само ще снимат.
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Трябва да се забрани напълно спирането с палки. Това е абсурдно. Опасно е както за полицая, така и за шофьора. Първият могат да го прегазят, както се случва често, а вторият от изненада може да катастрофира, виждайки палката. В САЩ е много добре измислено. Единственият законен начин да те спре полицейски патрул е да кара след теб с включени светлини и звуков сигнал. При всеки друг случай не си длъжен да спираш.
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Мен през последните 10 години не са ме дебнали от храстите. За този период са ме спирали само няколко пъти без да съм направил нарушение. Два пъти в един и същи ден при някаква кампания, 10 униформени спираха по няколко коли едновременно. И два пъти за проверка на документите. За това тези промени надали ще ги усетя. Тези приказки се чуват от всеки министър на МВР през последните няколко правителства.

Дали ще намалее корупцията след тези изказвания силно се съмнявам. От години хората които захранват хранилките на КАТ, са хората които правят нарушения. За какво да спираш някой който не е направил нарушение и да търсиш за какво да го рекетираш, вместо да станеш до една пешеходна пътека и да изкараш заработката за един час. Докато не се смени мисленето на шофьорите, пак от 60 екипа 59 ще взимат подкупи, а 60-тия ще ги наблюдава.
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Да бе, сигурно цялата вина е на шофьорите, че 59 от 60 полицейски екипа взимат подкупи. Как ли пък не. Системата трябва да е такава, че да няма значение какво е мисленето на шофьорите.
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Кой е казал, че цялата вина е на шофьорите. Казвам, че докато не се промени мисленето ни относно корупцията това ще е положението. И това се отнася не само за КАТ.

С тези мерки няма да се промени системата и мисленето ще си остане същото и от двете страни на барикадата. Да има изпитани методи за решаване на проблема, но тях никой не ги предлага.
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

така ли Ореха смята да се бори с корупцията - "няма да се проверяват шофьорите и няма да има корупция"
хахаха

това за нашите ширини не става

аз нямам нищо против да ме спират
който не е съгласен може да обжалва?
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Когато става въпрос за превишена скорост, няма нужда да те спират. Получаваш си честитката и плащаш. Ако вече се прецени, че създаваш предпоставка за ПТП трябва да се спре водача
 
От: От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

така ли Ореха смята да се бори с корупцията - "няма да се проверяват шофьорите и няма да има корупция"
хахаха

това за нашите ширини не става

аз нямам нищо против да ме спират
който не е съгласен може да обжалва?

Норти много ти е промит мозъка - Да точно по този начин се пресича корупцията - Полицейщината до толкова ви е промила мозъците че вие даже на може да си представите как така полицаите няма да спират. На вас даже и през акъл не може да ви мине че личното пространство на хората е неприкосновено и че може да бъде нарушавано едва когато има данни че е нарушил законите.

Докато има пряк контакт между шофьора и полицая винаги има възможност за корупция.

В УК що няма корупция по пътищата - Ами щото няма ченгета дето да спират - Хората са си наслагали камери - снимат те изпращат ти честитка и до една седмица трябва да си я платил по банков път - Айде сега ходи ги корумпирай.

Тези промени обаче ГРОБ не искаха да ги направят защото са полицейска партия и до скоро голяма част от ченгетата си гласуваха за тях и те не можеха да си позволят да им отрежат хранилката.
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

добре бе, айде радвайте се
ГЕЯ говореше за 250к работни места
сега се заел с КАТ-аджийте :mrgreen: това е най-спешното нещо
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Имам един приятел заедно с брат си са достойни наследници на баща си. Спре ли ги полицай за нещо без да са виновни му правят живота черен.Писане писане писане... заяждат се за всеки детайл. И на делата държат да присъстват полицаите а не само с служебна бележка че не могат да дойдат.
Ако има повече хора като тях... Ако са в нарушения си понасят глобата без да спорят. Но заяжда ли се гадта му сипват допълнително.
Вчера четох проверили 60 екипа на кат и всички вземали. Само в малките градчета и села е различно и там вземат но предимно от цигани. От белите се пазят.
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Истински случай !!
Полицай спира един водач, който видимо е пиян. Кара го да духа, а пияния ром му дава 20 лв. на полицая и му казва:
Господин полицай - върнете ми 10 лв. че децата утре нямат с какво да отидат на училище.

:D
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

И как ще се разкриват престъпления, ако не се извършват проверки.. Голяма част от разкриването на издирвани лица става точно при случайни проверки.. Така и много шофьори, които си позволяват да карат пили също си получават заслуженото.. Проверките увеличават и шансът за ограничаване на трафика на наркотици и разкриването на канали посредством хващането на малките и вербуването им. Подобни мерки като тези ще обезличат системата, точно ще я вкарат в храстите, защото ще се прави на невидима и ще даде шанс на повече своеволия.. Определено ще подтикне на гибел така и така изчезващата зад граница българска нация..
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Напротив
Така ще се освободят служители за хайки по холандски.
Теб като те спрат гладни катаджии искат ли ти документи на теб и спътниците ти? Ако да значи изглеждаш доста криминално... :)
 
От: Полицията вече ще спира само при нарушения на пътя

Напротив
Така ще се освободят служители за хайки по холандски.
Теб като те спрат гладни катаджии искат ли ти документи на теб и спътниците ти? Ако да значи изглеждаш доста криминално... :)

Нищо лично, но как за два дни имаш 2 нови зелени кръга :shock:
 

Горе