Помагайте за първия сайт :)

Re: От: Помагайте за първия сайт :)

Въпрос за СЕО:



Въпросът ми е това, че изкарах в HTML-а да излиза първо същинското - H1, H2 после кънтента на страницата и едва тогава всичко останало - така както ще се вижда в текстовите браузъри, има ли значение за търсачките, т.е. ще подобри ли onpage оптимизацията?

Линковете на таговете и тези към категориите, ако успея да ги подкарам, да бъдат ли с nofollow? Като се замисля май има нужда. А и се притеснявам, че момента самия блог си прави duplicate content чрез страниците с няколко поста :(

Да върна ли синята лента? Мисля, че е полезно нещо а и се страхувам, че нарушавам правилата като съм я скрил :)


п.п. Разреших къси RSS фийдове - само 1 абзац, измислих какво да сложа на линковете отгоре и ги напарвих с nofollow, защото мисля там да няма същинска информация, а някакви тулове или други глупости. Ще направя другите неактивни линкове да работят, ще сменя favicon-а и се надявам че и с полето за търсене няма да има проблеми. Ще добавя и някой тул в левия сайдбар за гъзерия :)

За съжаление за сега няма категории и related posts - нещо се сбъглявиха нещата, когато опитах да ги направя. Сега мисля и какви да са логото и няколко картинки от дизайна, които да подхождат на тематиката на блога :)

да добре си направил да излиза първо контента и H1, h2... това си е част от същината на онпеидж сеото :)

мдам може да ги направиш линковете към категотриите и таговете с нопфолоу да не се смодуплицира макар че това е блогър

махането на горната лента доколкото съм чел ТОС (беше преди време) но не беше забрането.. така че и без нея става

къси рсс фиидове на подаваш е добра идея пазите донякъде от скреипърите остналото също е добра идея даваи баце ще стане :)
 
От: Помагайте за първия сайт :)

Мерси! :roll:
 
От: Помагайте за първия сайт :)

До колкото си спомням, вчера или онзи ден при търсене на Uncle Thiny в Google ми излизаха няколко страници, макар че не си спомням дали точно с тези думи търсех. Днес при търсене с тези думи ми излизат много глупости...

До сега заглавията Title и H1 бяха Името на статията | Best-fitting weight loss | Uncle Thiny Тъй като при търсене с uncle thiny не излизам където искам и ми се струва, че прекалено често се появява това best-fitting weight loss, реших да направя следното:

В Title когато съм на началната страница да излиза Uncle Thiny - best-fitting weight loss, в останалите случаи Името на статията | Uncle Thiny защото искам да съм на челни позиции по Uncle Thiny

В H1 винаги да излиза Best-fitting weight loss | Uncle Thiny, защото само Uncle Thiny оставя много празно пространство в горната част на страницата и скапва дизайна. Другия вариант е като се сдобия с лого то да заеме празното пространство, но май няма да е в близките 2 седмици :)

Това повтаряне на Best-fitting weight loss наистина ме притеснява - да не стане gray/black hat оптимизация :cry: Какво ще ме посъветвате?


п.п. При търсене на best-fitting weight loss, темата за 1700-те лева излиза на 1-во място в Google - чудно как става тази магия :)
 
Последно редактирано:
защото си в бг и я има в трвоя подпис а си писал редовно в темата (сега излиза тази скоро ще излизаш ти самият като :) американците не им излиза

трупаи линкове ше излезеш :) а утре ще отговярям по подробно на остналите въпроси

пп Сложи още реклама от други програми да не изглежда само ГБ сайт


ппп за Uncle Thiny си трети реултат вече след тиксото и темата блогни пак понатрупаи още някои линк изплюи малко рсс за рсс агрегатори и си готов
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: Помагайте за първия сайт :)

ппп за Uncle Thiny си трети реултат вече след тиксото и темата блогни пак понатрупаи още някои линк изплюи малко рсс за рсс агрегатори и си готов

Да разбирам ли, че играта на думички в TITLE и H1 е причината за този положителен ефект? :) Щото преди 2-3 дни не бях.

Иначе на компа са ми подбрани следващите 10 статии, които мисля да пренапиша и постна, обаче си зададох един въпрос: чудя се дължината на сегашните статии в блога дали е достатъчна и нормална? delta_force ме посъветва:

не се колебай/страхувай да пишеш дълги статии, нека клиента да се улиса и като свърши, да се каже "ей мама му стара, баси яко е написано"

та ако сега са късички да потърся допълнително инфо по темата след пренаписването на дадена статия?


Да кача тези 10 и почвам събмит :) И ми направи интересно впечатление, че имам по 1-2 посещения от 5-6 европейски държави, но тъпото тиксо не ми изкарва достатъчно информация кое от къде идва. Като понапредна още малко ще сложа брояч от Гугъл, щото сега не съм си вкарал пари в картата и нямам пейпал акаунт.
 
Последно редактирано:
От: Помагайте за първия сайт :)

Два ключови въпроса ме карат да се замисля сериозно:

Чета PLR Articles от тези, които съфорумците ни споделиха преди време с цел да ги пренапиша.

1. Стигам до извода, че ако сложа някои от статиите, е много вероятно те да противоречат на това, което искам да кажа в блога си, с цел да продам съотв. продукт. Това ме навежда на мисълта да ги разширя, като вкарам допълнителна информация.

Например сега чета, че с диети е невъзможно или много трудно да се отслабне, затова човек трябва да яде това, което обича. Но статията казва, че трябва да знаем какво съдържат храните, които ядем и затова се замислих статията да съдържа информация какво съдържат различни храни или връзка към такава. За целта мисля да посетя и линковете, дадени в съотв. PLR Article.


2. Авторските права, при това не върху статията в дадения й вид, а изобщо върху информацията, която идва от нея - да речем, че това е уникално по рода си изслевдане или труд на някой професор.
Copyright © еди-кой си
This article may be re-published "as is" (unedited) as long as the author's bio paragraph (resource box) and copyright information is included. Any editing will be considered copyright infringement. The URLs in the resource box should be set as hyperlinks if used on a web page.

До колкото разбрах мога да я публикувам само в оригиналния й вид, като също трябва да посоча автора (не разбрах дали трябва да напиша и резюме на биографията му), както и да включа информация за авторските права.

Което пречи първо на СЕО-то, 2-ро ще се повтарям с 1000 сайта и 3-то няма да съм го казал аз - някак си не става за sales copy.


Какво ще кажете по тези въпроси? :(
 
От: Помагайте за първия сайт :)

Днес показах на приятели отдавна занемареният ми афилиейт блог, след което отворих Google Analytics и се учудих по какви ключови думи са го открили хората:

keywords1.jpg


5-та ме учуди много и дори леко ме надъха да се стегна и да продължа да си развивам нещата. 8-та също ме учуди :)


Изводът: не занемарявайте сайтовете си! Дори да не правите нищо, следете какво се случва. Един ден ще останете приятно изненадани :)
 
От: Помагайте за първия сайт :)

Ако искаш пиши ми на ЛС щи кажа някои нещица за този продукт , тъй като аз имам блог за него и се ранква много добре в Г. а за yahoo сам на 1-во място за повечето от търсените keywords ;)
 
От: Помагайте за първия сайт :)

Благодаря! :) Ще ти пиша скоро ;)
 
Re: От: Помагайте за първия сайт :)

Изводът: не занемарявайте сайтовете си! Дори да не правите нищо, следете какво се случва. Един ден ще останете приятно изненадани :)


voic4e само си смени банерите на блога към Cashburners че ГБ не работят вече
 
От: От: От: Re: От: Помагайте за първия сайт :)

как да не е .. това са рисковете на професията :)

Ами зададох въпроса, защото това поне до скоро беше най-конвертиращата програма, по думите на хората от Предприемач :) Не мисля, че някой ще зареже с лека ръка толкова силния си бизнес - говоря за собствениците/шефовете на GenBucks. Единственото ми обяснение за неработата на системата, е хейтърите или някакви други да са ги прецакали - например антимонополни закони и някакви такива глупости. Кофти тръпка е да прецакат тази бизнес система.

Хей!!! Отвори ми се сайта на GenBucks!!! :twisted::eek::D

Все още не се отваря банера в блога ми, но се надявам, че скоро и другите неща ще се оправят! Много съм хепи! :):):)

Сега прочетох съобщението за ъпгрейда на сървърите в профила ми. Все още зарежда бавно и Daily Stats не ми излязоха, но щом нещата вече се оправят малко по малко, оптимизмът ми се покачва :)
 
Последно редактирано:
От: Помагайте за първия сайт :)

Доколкото знам без да претендирам за цялата информация....делата срещу тях са вече много по-сериозни от тези преди 2 години и вече ги съдят и в САЩ...... като основното обвинение е, че продуктите ни най-малко не са Хербал (дори ФДА се занимава с тях), а мисля че вече са добавили и обвинение за сигурноста на събираните данни на клиенти...кредитни карти и ссн..
Много е кофти от риселърска страна, но пък от друга страна и измамата към клиента не може да се толерира....поне мен не ме кефи...
Най-добрия вариант е да си пуснат сериозни и сигурни продукти и да си движат пак иначе успешната бизнес схема....
Времето ще покаже..
 
От: От: Помагайте за първия сайт :)

Доколкото знам без да претендирам за цялата информация....делата срещу тях са вече много по-сериозни от тези преди 2 години и вече ги съдят и в САЩ...... като основното обвинение е, че продуктите ни най-малко не са Хербал (дори ФДА се занимава с тях), а мисля че вече са добавили и обвинение за сигурноста на събираните данни на клиенти...кредитни карти и ссн..
Много е кофти от риселърска страна, но пък от друга страна и измамата към клиента не може да се толерира....поне мен не ме кефи...
Най-добрия вариант е да си пуснат сериозни и сигурни продукти и да си движат пак иначе успешната бизнес схема....
Времето ще покаже..

Не съм чувал за такива обвинения и не мисля, че ако имаше такива, членовете в Предприемач щяха да си траят. Според мен ако някъде пише за дела срещу тях и някакви други глупости, това са спекулации на конкуренцията.
 
От: Помагайте за първия сайт :)

моля да бъде изтрито. 10х
 
Последно редактирано:
От: От: Помагайте за първия сайт :)

...ето документа от Федерал Трейд Къмишън на САЩ.

hXXp : // ftc. gov /opa/2008/10/herbalkings.shtm .....

1. Ако си беше направил труда да се регистрираш в GenBucks, щеше да видиш, че спамът е официално забранен и при опит да популяризираш техни продукти по този начин, ти се изтрива акаунта. Това противоречи на твърденията в описаните от теб документи.

2. В документа от FTC никъде не пише GenBucks или име на техен продукт (или поне такъв, който ми е известен)


Няма да коментирам повече, да не говорим че написахме прекалено много безсмислен офтопик. Моля модераторите и адвансед афилиейтите на тази програма от форума да изкажат мнението си по въпроса, който повдигна ти и да сложим край на тази дискусия.
 

Горе