Помагайте за първия сайт :)

Първо трябва да отвориш конфиг.пхп и да поставиш вътре твоето афилиейт ид...

да пренапишеш контента като за начало :) за оптимизация на малък сайт това е много важо

бих ти препоръчал като пренпаишеш някои я страница да си я провериш с някои софтуер :) като този : Web CEO безплатната версия е достатъчно функционална :) След това може като заначало да си доабвиш линк от подписа към сайта това ще помогне за по бързото индексиране .... след това продължаваме нататък но първо това
 
От: Помагайте за първия сайт :)

Доста поработих последните дни и ето го крайния резултат(поне засега де :))



Изцяло обнових дизайна, защото предишния ми идваше много грозен, а този ме радва доста повече.Съдържанието е изцяло сменено като съм добавил и доста неща.Чакам сега да казвате как да продължавам с отпимизацията, с ключовите думи и тем подобни :) Имам и доооста въпроси преди това обаче:

1.Смених имената на всички картинки и ги направих гиф за по-бързо зареждане.Добавих само едно mm накрая на оригиналните файлове.Проблем ли е?

2.Четох, че трябва да сменя имената и на страниците.Това наистина ли е нужно?

3.Нали така трябва да попълня конфиг файла

$id="nikavcashburners";//тук ми е ника в cashburners
$domain = "musclemaxstore.com";
$successurl = "";
?>

4.Измислил съм доста добра стратегия според мен, но ще се допитам до вас възможна ли е тя и ще има ли някакви проблеми с нея : та виждате, че под някои от имената на testimonials,( които са още доста малко, но ще добавя още с времето) има email адреси, които са нереални естествено.Аз ще ги регистриран и ще отговарям при евентуални мнения с нещо от типа : Да бате, купих си го тва чудо и сега ям пуканки и жуля бири и съм направил бицепс 40 санта :mrgreen:

5.Тея имейли в contact us до тях ли се пращат.Смисъл до сайта на cashburners ? И тоя номер отдолу пак предполагам им звъни на тях.Смисъл аз нищо общо нямам да се оправят сами дет се вика :rolleyes:

6.Да направя ли раздел links в сайта.Sammy ме съветва, но някакси не ми изглежда добро в интернет магазин да има графа линкс.Смисъл ако съм аз ще си кажа - Тоя е няква будала, що ме занимава с глупости?Така че трябва някак си да го съчетая, за да не се набива много на очи :)


Засега това.Чакам отговорите и предложенията ви и да правим тая тъй прословута оптимизация.

Забравих да добавя още нещо : като видите грешки на английски, казвайте да не се излагаме :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: Помагайте за първия сайт :)

Сайта ти е доста хубав, пожелавам ти много продажби да направиш :)
 
Добави си сайт а в подписа от профила :)

1. ок си с картинките :)

2. За имената на страниците не е чак толгова задължително но ежелателно да са по униклани (визираш таитъл нали)

3. конфиг фаила така се попълва всичко е ок :)

4. Малко бакалска идея ама може да работи но като основна стратегия заложи на сеото (колкото и да не ви се варва друи продукти на тези афилиейт програми наистина деистват така че защо и този да не раобти :))

5 да в контакт ъса си говорят директно с прогрмата от теб се иска да промотираш сайта :) (еи за това ги харесвама афилиейт програмите имаш време за повече сайтове)

6. Лошо няма да имаш линк пеидж и да размениш по някои линк с подобни саитове.... Не ги слагаи на хоума може да си напоравиш отделна страница като копираш някоя друга страница и я изчистиш от контента и слагаш линковтет на нея и я линкнеш от футъра

няма да е лошо и един блог да се добави и да се събмитва по социалните мрежи но това по нантътк отивам да си направя кафе и ще продължа с прегледа на саита ти по късно
 
Последно редактирано от модератор:
От: Помагайте за първия сайт :)

1. Това е добре :)
2. Говоря за имената на самите страници, т.е index.php, contactus.php и т.н.
3. Ок :)
4. Не пречи да пробвам, пък знае ли се :)
5. Това е хубаво.
6. Как да я линкна от футъра.Смисъл аз не виждам къде е файла, в който мога да променям съдържанието на футъра.Предполагам става на въпрос за долните надписи :)

И за блога ще помисля, но искам първо да изчистя страницата, за да стане прилично добра.Давайте идеи за keyword-и.Четох, че е по-добре да са с по-малка конкуренция :) Също така и за тайтъла на страниците може да помагате :) Ще съм ви много благодарен.

п.п. От google вече са ме индексирали, или поне ме има в търсачката като напиша musclemaxstore :)
 
продължаваме нататък

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1" /> го има двапати в хеада на сайтати хубаво е да се оправи да е само веднъж:)

и добави долното в хтаксесс фаила в главната директория така ще избегнеш това сайтати да си направи сам дупликеит контент

Код:
Options +FollowSymlinks -Indexes
RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^musclemaxstore.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.musclemaxstore.com/$1 [R=301]

RewriteCond %{THE_REQUEST} /index\.php\ HTTP/
RewriteRule ^index\.php$ / [R=301,L]

и след това следва малко линк билдинг незнам какъв тие бюджета за проекта не говоря за купуване на линкове а за използване на външна услуга за събмитване по директории... но може и сам

и както казах следва добавяне на блог за бодибилдинг няколко артикъла .... и Агресивен онлайн маркетинг в социални мрежи (нишата на бодибилдинга става иначе в други хербал ниши не ..:()

и проекта се оставя да остарее малко ;) Междувремено може да се почне работа по няколко стелита за нищата ...

хубаво е също така да отделиш време да проучиш кои са топ киурдите за нишата и какво използват сайтовете които се ранкват в топ 10 за тях
 
От: Помагайте за първия сайт :)

Като проуча кои са Топ Киуърдите няма ли само да попадна в голяма конкуренция ? Не е ли по-добре да използвам по-малко търсени киуърди, за да може да се дигна повече в Гугле?Blog ще си направя, но не съм наясно точно какъв да бъде.Да кажем правя блог и отгоре правя едно хедърче MuscleMax Blog.Пиша статии за фитнес упражнения, диети и тем подобни и накрая рекламирам във всеки пост продукта?После ги събмитвам тея статии в т.нар социални мрежи и т.н Добре ли съм разбрал :)
 
Добре е станал сайта. Не е зле да сложиш брояч някакъв, за да си следиш посещенията.
Дано Google ти го индексира, като си се постарал толкова и чакаме първите продажби :)
За блог използвай WordPress системата, лесна за работа и оптимизирана за Google.

P.S.: на коя компания е този продукт? Кой го продава?
 
От: Re: Помагайте за първия сайт :)

Добре е станал сайта. Не е зле да сложиш брояч някакъв, за да си следиш посещенията.
Дано Google ти го индексира, като си се постарал толкова и чакаме първите продажби :)

P.S.: на коя компания е този продукт? Кой го продава?

www.cashburners.com ако за това питаш :) Откъде д асложа броят предложете някой хубав :wink:
 
Като проуча кои са Топ Киуърдите няма ли само да попадна в голяма конкуренция ? Не е ли по-добре да използвам по-малко търсени киуърди, за да може да се дигна повече в Гугле?Blog ще си направя, но не съм наясно точно какъв да бъде.Да кажем правя блог и отгоре правя едно хедърче MuscleMax Blog.Пиша статии за фитнес упражнения, диети и тем подобни и накрая рекламирам във всеки пост продукта?После ги събмитвам тея статии в т.нар социални мрежи и т.н Добре ли съм разбрал :)

ами то може и лонгтеил да се разпосираш ама за това няма да мине без блог :) блога се оптимизра за по малко търсени киурди и за лонгтеил :)

а саита за топ киурди :) тези не ги деинксира :) от инсрумените Free Keyword Suggestion Tools и безплатната версия на уеб сео показва 5 киурда

Иначе ние в момента ги тестваме кеш бърнърс и като получим плащане ще ги лиснем официално... това заради принципа :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Помагайте за първия сайт :)

Оправих работата с броячите.Та ако съм разбрал сега почвам да слагам на всяка страница различни киуърди,като гледам да са от най-търсените.И да направя блог в който да слагам по-малко търсени киуърди.Така ли?Извинявайте че ви питам тъпи въпроси ама като ми говорите с некви чуждици и изобщо не мога да ви разбера :)
 
Matt Cutts Пред USA Today
четеш това като за начало и си сваляш си този софт Web CEO и си разчовъркваш сайта с него :) целта е да постигнем нещо като сайта описан от мат кътс в сатията ....
 
Последно редактирано от модератор:
От: Помагайте за първия сайт :)

Здравейте приятели!Създали сте един много впечатляващ форум от който започвам да добивам все повече знания как да рекламирам в сайта си.От 2 дена чета във всяко свободно време постовете ви и реших да пробвам.Моля, помогнете да започна.Ще ви запозная с някои детайли: имам блог, мисля да направя и няколко страници на които да рекламирам, направих си и регистрация в adsense, чакам одобрение.Главния въпрос е как да привлека потенциални "кликъри" :) къде мога да пусна линкове към моя блог (и сайтове за вбъдеще) , къде е най-добре да ползвам (за начало) безплатен хостинг.Благодаря ви предварително за оказаното съдействие.

П.П. моля използвайте термини, които обикновения простоват човек като мен да ги разбере :)
 
От: Помагайте за първия сайт :)

Здрасти и добре дошъл, блинки сори :(

Тези потенциални кликъри се наричат посетители, ще ти болдвам термините :) Тези посетители идват, чрез оптимизация на сайта за търсачки или така нареченото SEO. Чети този форум :) и ще ти станат много неща ясни :) По добре дай линк към блога си, така ще може да ти дадем повече съвети :)

П.П. Бавен Блинки :)
 
От: Помагайте за първия сайт :)

Здрасти и добре дошъл, Huk0.
Значи, това е супер че си имаш блог, предполагам и с трафик по него. Еми преценяваш посетителите търсят (това е в случай че имаш съществуващ трафик, а не да започнеш да го търсиш). Не спомена каква националност. Мисля тук идва момента с избирането на определен начин на печелене от него. На татък си ти.:) Успехи. ;) И приятен престой.
 
От: Помагайте за първия сайт :)

Здравейте отново, блога е съвсем нов, тематиката е спечифична (поне до някаква степен) - обзавеждане на дома, мебели, кухни, бани, дизайн .... общо взето помощ и съвети за всичко това.Жена ми се занимава с обработката му, аз съм по умния и искам да използвам труда и да направя някой лев на меин гръб :) Накратко трафик няма, защото няма реклама, т.е. не е регистриран никъде и не съм много наясно каде трябва да се насоча.Иначе тематиката предполагам ще е доста интерсна за практикуващите "ремонтни дейности" :) Моля ви да ми кажете къде да го "сложа" за да идват евентуални "кликъри".

П.П. "кликъри" е мой термин и няма да ви дам право на присвояване :) Патентовам си го, вие им викайте посетители :)
 

Горе