Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

iisark

Member
Здравейте,


Занимавам се любителски със SEO и сега се захванах с проект, който е в доста конкурентна ниша - хамалските услуги.

Сайтът е: http://tophamali.com (Топ Хамали) и искам да го оптимизирам, за да излиза на 1-ва страница в Google на следните ключови думи: хамали, хамали софия, хамалски услуги, хамалски услуги софия, хамали цени, хамали цени софия.

Можете ли да ми дадете съвет какво трябва да направя, за да постигна това? В смисъл, че в тази конкурентна ниша едва ли ще стане само с линкчета от сайтове за обяви, директории и социалки.

Другата алтернатива, която обмислям е да наема някой, с повече опит за тази задача. Можете ли да ми дадете оферти за оптимизация и по-точно - колко пари ще ми вземете, за да оптимизирате сайта на ключовите думи изброени по-горе.

П.С: ако избера някой да ми помогне за оптимизацията, ще държа той да предложи 100 % гаранция за успех.
 
От: Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

Хахаха....Ако някой ти гарантира 100% че ще успее, то най-вероятно е шарлатанин....Това не е точна наука...дори всичко да направим по учебник, винаги има шанс нещата да не се получат както искаме! Ето ти безплатен урок: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=60331 успееш ли да направиш всичко както трябва от статията, нещата трябва да ти се получат. Проблема е, че и повечето конкуренти правят същото, затова и шанса за успех не може да ти се гарантира.
 
От: Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

Защо се отказах да се занимавам със СЕО оптимизация и предпочетох да работя за себе си? "Клиенти" или "уеб дизайнери" който и представа си нямат какво е това животно наречено СЕО, ми казват че можело да се направи много добра СЕО оптимизация без да се променя нищо по сайта им. Като за капак ми заявяват че за един месец трябвало да им "гарантирам" първа позиция в Гугъл. Друга глупост на която попадах е първо да направя магията на СЕО-то пък те щели да ми платят. Купуват тъп домейн, инсталират уордпрес, слагат някакъв безплатен темплейт от който нищо не става, копират от някъде някаква информация, добавят сайта си некадърно в директории, спамят някъде и накрая след като са се осрали търсят някой ако може без пари да им направи СЕО оптимизация, че дори да им гарантира първа позиция ...
 
От: Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

Здр nimex,

Mерси за препратката, това е наистина добра тема за seo. Разгледах я подробно, но не видях да има изброени добри начини за правене на линкове. Можеш ли да ми кажеш кои линкове са най-добри за SEO? И по-конкретно да те питам - в този случай, когато сайтът е за хамали, линкове от други сайтове за хамали не са ли най-добрите възможни линкове? И ако да, как да накарам другите собственици на хамалски сайтове да сложат линк към моя сайт?
 
От: Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

Здр nimex,

Mерси за препратката, това е наистина добра тема за seo. Разгледах я подробно, но не видях да има изброени добри начини за правене на линкове. Можеш ли да ми кажеш кои линкове са най-добри за SEO? И по-конкретно да те питам - в този случай, когато сайтът е за хамали, линкове от други сайтове за хамали не са ли най-добрите възможни линкове? И ако да, как да накарам другите собственици на хамалски сайтове да сложат линк към моя сайт?


Тук всеки оптимизатор ще ти каже различно нещо :), аз лично не се занимавам професионално, но мога да кажа, че линка за да бъде тематичен не е нужно да е от сайт за хамали точно. Може да се напише статия (уникална с достатъчно на брой думи) в някои сайт за новини и да се вмъкне там - ето ти тематичен линк. Иначе може да ги попиташ да размените линк, но това вероятно ще има повече вреди от колкото ползи. SEO-то е малко на принципа проба-грешка, но се иска много търпение и понякога грешките струват доста скъпо.
 
От: Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

Първо си оправи мета описанията на сайта, защото в момента пише "Website description" ,хаха.... Както и да е... Най-добрите линкове наистина са останалите сайтове в същата ниша, но не прекалявай с размяната на линкове, защото може да отнесеш някое наказание... Пък и честно казано не вярвам, че останалите ще имат желание за размяна на линкове. Най-силните линкове са с текст - обяснявам веднага: Ако оптимизираш думата "хамали софия" то и линка трябва да ти е точно така под формата на хамали софия

EDIT: @Windboy също е прав, оптимизират ти една статия с 300-500 думи за определена ключова фраза и слагаш линк към сайт-а точно на ключовата дума. Чиста работа и почти без пари... Оптимизациите струват скъпо и ако ти кажа примерно моята цена, едва ли ще искаш все още да ти правя оптимизация :)
 
От: От: Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

Тук всеки оптимизатор ще ти каже различно нещо :), аз лично не се занимавам професионално, но мога да кажа, че линка за да бъде тематичен не е нужно да е от сайт за хамали точно. Може да се напише статия (уникална с достатъчно на брой думи) в някои сайт за новини и да се вмъкне там - ето ти тематичен линк. Иначе може да ги попиташ да размените линк, но това вероятно ще има повече вреди от колкото ползи. SEO-то е малко на принципа проба-грешка, но се иска много търпение и понякога грешките струват доста скъпо.

Здравей Windboy,

Това за статията звучи като наистина добра идея. Можеш ли да пратиш някои сайтове за статии на ЛС. Другото, което се чудя е каква ще е тая статия за хамали хаха. В смисъл като новина ли трябва да бъде написана?


Първо си оправи мета описанията на сайта, защото в момента пише "Website description" ,хаха.... Както и да е... Най-добрите линкове наистина са останалите сайтове в същата ниша, но не прекалявай с размяната на линкове, защото може да отнесеш някое наказание... Пък и честно казано не вярвам, че останалите ще имат желание за размяна на линкове. Най-силните линкове са с текст - обяснявам веднага: Ако оптимизираш думата "хамали софия" то и линка трябва да ти е точно така под формата на хамали софия

Мерси за съвета, на коя страница е това: "Website description" ,за да мога да го оправя? Дотук от постовете и на двама ви установих със сигурност едно - размяната на линкове явно не е добра идея. Значи до колкото съм ви разбрал, ако напиша една статия и добавя линк към сайта с текст: "хамали софия" ,този линк ще бъде доста добър, за да го класирам на ключовата дума: "хамали софия" или греша?
 
От: Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

@isaark Няма проблем да си размениш с 1-2 сайта от бранша, даже е препоръчително. Идеята ми беше да не прекаляваш и да внимаваш къде слагаш линковете. Също така те трябва да са DOFOLLOW. Тези статии, които се чудиш какви трябва да са, се наричат ПиАр статии като ТАЗИ. Тези линкове за които говориме са много по-силни от банерите, които всички виждаме по останалите сайтове, така че когато правиш линкове, това е най-добрият ти вариант.

EDIT: Забравих да кажа къде са мета описанията - НАВСЯКЪДЕ е едно и също! Също така мета кл. думи са ти "keyword1, keyword2" - Изтрии ги и не слагай други кл. думи. Просто остави полето празно
 
От: Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

Мета описания, релевантни на съдържанието в страниците. Дублиран е H1 тага и не е ключова фраза, липсва Н2 с ключова фраза. Липсват alt тагове на изображенията, които също са ключови думи. Сайтът зарежда за 7 секунди, което е над нормата от 2 секунди - оптимизирай скоростта на зареждане. Направи отделни лендинг страници с по една от горните ключови думи, които си изброил и ги линквай в статии.
 
От: От: От: Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

Здравей Windboy,

Това за статията звучи като наистина добра идея. Можеш ли да пратиш някои сайтове за статии на ЛС. Другото, което се чудя е каква ще е тая статия за хамали хаха. В смисъл като новина ли трябва да бъде написана?

Сайтове не знам, почти всички които се класират добре в гугъл с хубав PR и не са някакви много в страни от тематиката, примерно в сайт за домашни любимци ще е тъпо да се сложи подобна новина. Свързваш се с тях и питаш за цена :)
 
Re: От: Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

Хахаха....Ако някой ти гарантира 100% че ще успее, то най-вероятно е шарлатанин....Това не е точна наука...дори всичко да направим по учебник, винаги има шанс нещата да не се получат както искаме! Ето ти безплатен урок: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=60331 успееш ли да направиш всичко както трябва от статията, нещата трябва да ти се получат. Проблема е, че и повечето конкуренти правят същото, затова и шанса за успех не може да ти се гарантира.

Пълни тъпотии... Аз мога да му обещая 99% класиране на първа страница (бих казал 100, но чичо ми не е Сергей Брин), но сумата ще е 4 цифрена на месец.
 
От: Re: От: Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

Пълни тъпотии... Аз мога да му обещая 99% класиране на първа страница (бих казал 100, но чичо ми не е Сергей Брин), но сумата ще е 4 цифрена на месец.

Четири цифрена сума на месец? Уау, то това няма избиване с тия хамалски услуги :) Fozzy ти на всякакви думи ли можеш да дадеш гаранция за 1-ва страница?
 
От: Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

@Fozzy въпроса не е в 100-те процента гаранция, а за колко време ще успееш мойто момче...Сега остава да кажеш и за един месец и ще се хвърля през терасата от 1-ят етаж... :beer: То за една година и аз мога да си дам гаранция на проектите, въпроса е че те приключват много преди това.
 
Re: От: Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

Четири цифрена сума на месец? Уау, то това няма избиване с тия хамалски услуги :) Fozzy ти на всякакви думи ли можеш да дадеш гаранция за 1-ва страница?

За България досега не е имало дума, която да ми се опре. Включително в ниши като рент а кар, самолетни билети, кредити и т.н.

@Fozzy въпроса не е в 100-те процента гаранция, а за колко време ще успееш мойто момче...Сега остава да кажеш и за един месец и ще се хвърля през терасата от 1-ят етаж... :beer: То за една година и аз мога да си дам гаранция на проектите, въпроса е че те приключват много преди това.

Мога, да, само че резултата няма да е траен, моето момче :) За траен резултат в тази ниша става и за 2-3 месеца, само че сумата тогава ще е 5 цифрена ;)
 
От: Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

Колега, колкото и статии да линкнеш, ако не оправиш он пейджа и скоростта на зареждане - трудно ще класираш сайта. Единственият му плюс в момента е, че има мобилен изглед.
 
От: Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

Благодаря на всички за градивните съвети.

1. Мета описания - оправени
2. Скорост на зареждане - оправена до колкото е възможно ( инсталирах W3 total cache plugin)
 
От: Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

Сега си оптимизирай H1 и H2 таговете по ключовите думи, на които искаш да излизаш, както @petya77 ти каза и след това самите текстове.
 
От: Re: От: Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

За България досега не е имало дума, която да ми се опре. Включително в ниши като рент а кар, самолетни билети, кредити и т.н.



Мога, да, само че резултата няма да е траен, моето момче :) За траен резултат в тази ниша става и за 2-3 месеца, само че сумата тогава ще е 5 цифрена ;)

фози е най-добрият в това!
 
От: От: Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

Най-силните линкове са с текст - обяснявам веднага: Ако оптимизираш думата "хамали софия" то и линка трябва да ти е точно така под формата на хамали софия

Да, преди 15 години така се правеше.
 
От: От: От: Помогнете ми да оптимизирам сайт в конкурентна ниша

Да, преди 15 години така се правеше.

а сега как е сео оптимизирането
кажете гурута на сеота
 

Горе