Помощ за ФБ конкурс!

Ще се радвам на всички препоръки за оформянето на текста, който използваме за обява на фото-конкурс за ново лице на 'NRJ Soft'
В момента текста е следния:
Стани известна, стани рекламно лице на NRJSoft.

Победителката ще изгрее на всички рекламни материали, билдбордове, онлайн реклами, публикации и автомобили на фирмата в цяла България, Румъния и Гърция.

'NRJ Soft' и най-голямата фирма за видеонаблюдение с офиси в цялата страна. Като част от новата ни рекламна стратегия, ние търсим привлекателно лице, което България да свърже с нашите услуги.

Как ще се проведе конкурса?

Конкурса се провежда ексклузивно във Facebook на страницата на 'NRJ Soft'

Какви са правилата?

Всяка претендентка която иска да участва трябва да публикува до 3 лични снимки на страницата на 'NRJ Soft' във FaceBook. Снимките трябва да показват лицето на претендетката с достатъчно силна светлина за да се видат добре чертите на лицето.

Как да участвам?

Просто станете фен на страницата и това ще Ви даде право да публикувате снимки. Публикувайте всяка снимка поотделно и я споделете с кръга си от приятели веднага след успешното качване на всеки един от фотосите. Готово- Вие вече участвате. Администраторите на страницата ще имат грижата да Ви информират за временното Ви класиране в конкурса. Всяка една от качествените снимки на участничките ще бъде добавяна към Timeline-а на страницата.

Кога и как се определя щастливата печеливша?

На 15ти Януари 2013, ще се пресметнат харесванията и споделянията на снимките на всяка претендетка. След калкулация ще определим спечелилата в сайта и във Facebook страницата. в професионално студио в гр. Русе ще се проведе първата фото сесия. Всички разходи по пътуване и настаняване се покриват от 'NRJ Soft'.
Има време до крайния срок, достатъчно време за да се радактира въпросния текст така че да привлече повече публика. Слагам темата в тази секция за да не бъда обвинен в скрита реклама. Единственото което ме интересува е Вашето странично мнение за текста, което ще ми помогне в това да го оптимизирам.
Благодаря предварително за Вашите мнения по темата!
 
От: Помощ за ФБ конкурс!

Куцат ви познанията по български език - текстът има грешки.
 
От: Помощ за ФБ конкурс!

много е зле - особено от към съдържание...по-добре плати на някои да ти го напише...

условия на конкурса няма ли? виж поне за възраст - под 18 год ако не може - трябва да се напише..

на мен не ми стана ясно как ще се определи кое момиче ще е победител?
 
От: Помощ за ФБ конкурс!

Шрифта много напряга очите- поне моите. Ще е хубаво примерно да напишете колко годишни участват и под снимката да напишат име, години и град за по-голямо улеснение. Има много конкурси с така цел. Вземи пример от тях или както препоръча nortant по-добре да се плати някой да го направи.
 
От: Помощ за ФБ конкурс!

Ще се радвам на всички препоръки за оформянето на текста, който използваме за обява на фото-конкурс за ново лице на 'NRJ Soft'
В момента текста е следния:

Има време до крайния срок, достатъчно време за да се радактира въпросния текст така че да привлече повече публика. Слагам темата в тази секция за да не бъда обвинен в скрита реклама. Единственото което ме интересува е Вашето странично мнение за текста, което ще ми помогне в това да го оптимизирам.
Благодаря предварително за Вашите мнения по темата!

Привет,

Първо - Малко критика: Това не е текст на конкурс, ами обява, че ще има конкурс.
Второ - Помоща: Пусни една обява във форума, че си търсиш freelancer за писане на текст за конкурс.
Трето - Офтопик: 90% от форумниците в България няма да ти помогнат, ами ще оставят офтопик, така че да не ти прави впечатление (офтопик, в който, ще ти бъде обяснено колко си тъп - това е най - често срещания... ( не говоря за автора на темата!) )
 
От: Помощ за ФБ конкурс!

Текста не е мой, ползваме Външен консултант за тази ФБ кампания, просто се опитвам да намеря базови критики които да ми помогнат да направя текста user-friendly. Съответно Ви благодаря за критиката- тя е жизнено необходима. За обява за писане на текст не ми се струва удачно независимо че съм сигурен че ще има желания ефект- за мен е винаги е по-добре да сгреша и да се науча от придобития опит, отколкото всеки път да плащам за своето незнание. Идеята принципно е интересна- търси се повод да се привлече вниманието на публиката и смятам че дори и да не се получи очаквания ефект, за мен е важно че компанията прави удачните усилия в посока онлайн брандирането. Някакси ми дава усещането че нещата се движат в правилната посока и което е по-важното е че те ще продължат да се движат в позитивна прогресия.
 
От: Помощ за ФБ конкурс!

@peeping4dsun, това което писах се отнася за случайте когато искаш да направиш нещо "като хората" и най-вече да изглежда професионално.
Но спокойно - предвид таргет групата.... :D може просто да напишеш: Търсим хубаво момиче за рекламно лице на NRJ Soft. Очакваме Ваши снимки на страницата ни във Фейсбук. Успех!
 
От: Помощ за ФБ конкурс!

Изкушавам се да участвам в конкурса - проблемът ми е, че не обичам да се гримирам ;)
Заглавието би могло да бъде: "Бъди известна - просперирай като рекламно лице на ..."
 
От: Помощ за ФБ конкурс!

Като почне конкурса лично от мен, а и доста други имате по един репорт. Кой е този консултант който не знае правилата на фейсбук :)
Голям смях сте :p
 
От: Помощ за ФБ конкурс!

Като почне конкурса лично от мен, а и доста други имате по един репорт. Кой е този консултант който не знае правилата на фейсбук :)
Голям смях сте :p
Какви правила се нарушават в този случай леко не виждам?
 
От: Помощ за ФБ конкурс!

Какви правила се нарушават в този случай леко не виждам?

Леко консултациите се заплащат, щом сте си наели консултант - питайте него, ако беше питане във форума с удоволствие бих помогнал, но при положение, че плащаш на някой и търсиш безплатна консултация тук - не мерси :)
 
От: Помощ за ФБ конкурс!

Изберете мен , изобщо недейте си дава парите за конкурс и глупости. Аз съм супер готин и ще съм точно за вашата кампания.
 
От: Помощ за ФБ конкурс!

Изберете мен , изобщо недейте си дава парите за конкурс и глупости. Аз съм супер готин и ще съм точно за вашата кампания.

Качвай снимките тук и да гласуваме :D
 
От: Помощ за ФБ конкурс!

Леко консултациите се заплащат, щом сте си наели консултант - питайте него, ако беше питане във форума с удоволствие бих помогнал, но при положение, че плащаш на някой и търсиш безплатна консултация тук - не мерси :)

Лунатикът от Съновник се надява да го изберат за платен консултант. Няма да се учудя, ако се яви на фотосесията с шапка на вълшебник и сфера в ръка, за да определи победителката.
 
От: Помощ за ФБ конкурс!

Конкурсите чрез лайкове са забранени от Фейсбук. Забранено е поставянето на текстове call to action в cover photo на страницата ( в случая такъв текст е участвайте в конкурса за...),както и всякаква друга информация която може да се впише в секцията "Относно" във Фейсбук страницата.

За това, ползвайте готов photo contest, например на тези: http://www.shortstack.com/v2/pricing/ можете да си платите 30$ за един месец за малкия пакет и да си проведете конкурса по правилата на Фейсбук. Поне в него си има и споделяне и класация, не е нужно някой да брои лайковете, всичко се отчита на момента в самия конкурс. Също така за да участват, трябва да харесат страницата. Дори за времето през което сте платили, се възползвайте и от другите им приложения, поне ще си съберете още фенове.

Относно правилата, най-добре да са написани от юрист, но може и по тъпия начин, като "вземеш" текста от чужд конкурс. Ето тук http://vsichkiigri.bg/ има всякакви конкурси, просто участвай в някой и виж правилата.

Задължително пуснете и реклама във Фейсбук + реклама на самия конкурс + промотиране на пост от страницата Ви за конкурса.

Успех с конкурса!
 
И аз ще си кажа мнението, защото искам да ти се получи добре. Дано успея да дам няколко съвета, които да те насочат към правилното представяне на конкурса.

1. Като начало ти трябва много по-грабващо заглавие, което наистина да накара хората да се зачета надолу. Нещо от рода на "Ти ли си новото лице на NRJSoft?" или може би "Искаш да си известен, стани лице на NRJSoft". Нещо малко по-персонално и подтикващо хората не само да се зачетат, а да искат да участват. Ти реално им предлагаш преживяване, а не участие в конкурс. Мисли по този начин и ще направиш фурор.

2. Започни с това какво представлява конкурса и как може да им се осъществи "мечтата", на никой не му дреме (поне не в началото) кои са NRJSoft. Важното е той да получи, това за което е дошъл. Обяснението кои са NRJSoft може да се даде накрая. Или да се вмъкне поне малко по разчупено. "NRJSoft издирва новото си рекламно лице..", "Като един от пионерите във видеонаблюденията, ние ще успее да уловим нашият фавори, като той ще ма възможността да обиколи България, Румъния и Гърция..." ей такива неща. Но това са само примерни. Направете го малко по-юзърско, не толкова корпоративно. Все пак комуникирате в млади хора, които искат да са звезди, а не корпоративни лидери. :)

3. Не задавай скучни въпроси. Пробвай нещо разчупено. "Как да участвам?" може да се направи на "Как да стана лице на NRJSoft?". Или нещо такова. Не използвай заучени неща, бъди оригинален, все пак говорим за конкурс, предполага се стила да е много по-забавен и неформален. Да носи настроение.

Направи го все едно го казваш максимално ясно и неофициално. ;)
 
От: Помощ за ФБ конкурс!

@peeping4dsun - съветите на Блинки ще ти помогнат в случая, ако прочетеш написаният (настоящ) текст през очите на един читател. Не ти е нужен "консултант" - като представител на фирмата, сам можеш да измайсториш текста (допитай се и до женския персонал, ако съществува такъв в бизнеса ти). Ако държиш конкурса да се провежда във Фейсбук, приеми предложението на signboard - използвай приложението, за да не се сблъскаш с недоброжелателни репорти.
 
От: Помощ за ФБ конкурс!

Мерси на всички предприемачи за тяхните професионални мнения, ще направя всичко по силите си да ги спазя. Просто имах нужда от тези странични мнения, за да мога да се аргументирам пред собственика за необходимост от промяна на подхода към този конкурс.
 

Горе