Почина актьорът Майкъл Кларк Дънкан - известен с филма "Зеленият път"

nortrant

Well-Known Member
zx450y250_1900598.jpg


Номинираният за "Оскар" и "Златен глобус" американски актьор Майкъл Кларк Дънкан е починал снощи на 54-годишна възраст, съобщи The Hollywood Reporter.

Дънкан, известен най-вече с ролята си в екранизацията на "Зеленият път" (1999) на Стивън Кинг, е преживял сърдечен удар на 13 юли, от който така и не се е възстановил. Минути преди смъртта му до него е била неговата годеница, журналистката Омароса Сталуърт, която с бързата си реакция спасява живота му през юли.

Неговият мениджър Дан Спило определи тъжното събитие като трагична загуба за всеки, който го е познавал. "Той беше единственият актьор, от който хората не искаха автограф, а прегръдка", казва Спило.

Режисьорът на "Зеленият път" Франк Дърабонд описва Дънкан като изключително деликатен и нежен човек, както и пример за достойнство, почтеност и учтивост.

През 2012 г. неговото име се свързва с цели седем нови продукции, сред които сериалът на "Фокс" The Finder и спортната драма From The Rough. Освен в "Зеленият път", където си партнира с Том Ханкс и играе осъден на смърт затворник със свръхестествени сили, Майкъл Кларк Дънкан е имал роли във филми като "Армагедон", "Закуска за шампиони", "Град на греха".

Жалко, отиде си един наистина добър актьор :(
 
От: Почина актьорът Майкъл Кларк Дънкан - известен с филма "Зеленият път"

Поклон!
Беше наистина забележителен актьор, един от любимите ми :(
Притежаваше обаятелно излъчване и глас, който те кара да настръхнеш
 
От: Почина актьорът Майкъл Кларк Дънкан - известен с филма "Зеленият път"

Голяма сила беше... "Зеления път" ми е един от любимите филми...
 
От: Почина актьорът Майкъл Кларк Дънкан - известен с филма "Зеленият път"

Страхотен актьор с голямо излъчване. А в "Зеленият път" си играе ролята перфектно. Неприятно е когато си заминават такива хора.
 
От: Почина актьорът Майкъл Кларк Дънкан - известен с филма "Зеленият път"

Преди около час научиш лошата новина.
Няма да крия че ми стана доста тъжно за тази личност.
Колко крехък е кратък е животът.
Надявам се да не е страдал силно от болките си. Надявам се да не е чувствал страх.

Надявам се от сърце да му е леко на душата.

Поклон пред обаятелната му личност.

Ще ми липсваш човече...
 
От: Почина актьорът Майкъл Кларк Дънкан - известен с филма "Зеленият път"

Поклон пред светлата му памет и мир на духа му! Личност, която завладява със своята невинност и уникалност. Той бе реално естествен пред монитора, както никoй друг...
 
От: Почина актьорът Майкъл Кларк Дънкан - известен с филма "Зеленият път"

Много добър актьор, явно му е дошло времето.
 

Горе