По колко часа работите на ден?

Знам, че има подобна тема, но ми е интересно реалното време, което прекарвате в работа на ден. Правил съм си статистики за собствено ползване, при мен цифрата е между 4-6 часа. Тук изключвам всякакви странични занимания, които са ми отвличали вниманието.
 
От: По колко часа работите на ден?

Над 8.
.........
 
От: По колко часа работите на ден?

Зависи - имам две деца и работя предимно във времето когато спят. Сутрин час, час и нещо, на обед два-три часа и вечер още час-два. Но както вече казах, всичко е относително при мен, всеки ден е различно, има дни и когато въобще не мога да седна да работя.
 
От: По колко часа работите на ден?

Ако се сметне, че след като седнеш на пц. работиш постоянно, било то за сео, програмиране или каквото и да е друго, то правя близо 12 часа "понякога и повече".
 
От: По колко часа работите на ден?

Много ми е разпокъсано работното време и трудно мога да го отчета. Дори е трудно да се определи дали въпросното време е работно или почивно, тъй като понякога правя няколко неща накуп (и по работа и не по работа) или релаксирам докато чакам компа да си свърши някаква работа.
 
От: По колко часа работите на ден?

от 10 години не падам под 14 часа дневно стигам до 17 - 18

И аз съм така - от 14 часа нагоре! По принцип съм нощна птица. Лягам си към 06:30 h сутринта, настройвам Winamp да ме събуди в 12:00 h с някое любимо парче, хапвам набързо, взимам душ и вече в 13:00 h съм на PC-то и бачкам с пълна пара, и така до като дойде време да вечерям - към 23:00 h след това към 00:30 h веднага сядам да бачкам и както казах лягам в 06:30 h а понякога и към 07:30 h и така. :) Някои хора казват че най здравословния сън бил преди 00:00 h е да ама аз съм програмист-човек и нещата при мен са коренно различни. Казах им че ще си почивам в гробищата :wink: Ще работя до като съм жив и имам сили. :)

Почивката ми е когато ходя на МОЛ-а да си купя вечеря и пиене за 1 час най много 2 часа, и в Неделя когато пускам дефрагментация на PC-тата ми, ама през това време пък оптимизирам домашния ми WEB-сървър.
 
Ако си имате работен компютър и не го оставяте да тегли и да го ползват други може да влезете в СМАРТА на харда и да видите колко е работил и да си сметнете средното :lol: форума се брой за 80% информиране за новостите в нашия бранш, размяна на идеи и взаимопомощ в бизнеса и
20 % фън :shock:

после не съм гиик :D
 
Re: От: По колко часа работите на ден?

И аз съм така - от 14 часа нагоре! По принцип съм нощна птица. Лягам си към 06:30 h сутринта, настройвам Winamp да ме събуди в 12:00 h с някое любимо парче, хапвам набързо, взимам душ и вече в 13:00 h съм на PC-то и бачкам с пълна пара, и така до като дойде време да вечерям - към 23:00 h след това към 00:30 h веднага сядам да бачкам и както казах лягам в 06:30 h а понякога и към 07:30 h и така. :) Някои хора казват че най здравословния сън бил преди 00:00 h е да ама аз съм програмист-човек и нещата при мен са коренно различни. Казах им че ще си почивам в гробищата :wink: Ще работя до като съм жив и имам сили. :)

Почивката ми е когато ходя на МОЛ-а да си купя вечеря и пиене за 1 час най много 2 часа, и в Неделя когато пускам дефрагментация на PC-тата ми, ама през това време пък оптимизирам домашния ми WEB-сървър.

ако ползваш много хардовете вземи си SSDта ще се преродиш :)
 
От: Re: От: По колко часа работите на ден?

ако ползваш много хардовете вземи си SSDта ще се преродиш :)

Честно казано денонощно ги ползвам. Освен когато спя или съм излязъл до МОЛ-а. Виж за сървъра ми съм помислил по въпроса :) SCSI-контролер, както и SCSI-хард дискове. Всичко необходимо има. :)
 
Re: От: Re: От: По колко часа работите на ден?

Честно казано денонощно ги ползвам. Освен когато спя или съм излязъл до МОЛ-а. Виж за сървъра ми съм помислил по въпроса :) SCSI-контролер, както и SCSI-хард дискове. Всичко необходимо има. :)

пробвай някое ссд и аз не вярвах плътно 280 мб секунда при четене че на сата 3гбита е вързано

сега не мога да седна на двойно по мощни от моя лаптоп с хардиск струват ми се бавни :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: По колко часа работите на ден?

Това е много относително.
Като имам интересен проект да правя започвам към 9:00 , работя до 2 през нощта, като през деня имам 4 часа други неща, а останалото време ми е плътно. През нощта сънувам решенията и алгоритмите и на сутринта ставам веднага на компютъра и работата започва :D :D
Обаче има дни, в които по 3-4 часа плътна работа, а другото разсейки....

Събота и Неделя почивам задължително! В краен случай в събота да седна за 1-2 часа на компютъра
 
Последно редактирано:
От: По колко часа работите на ден?

Мисля 10-12 според зависи, но не съм достигнал ниво на което съм доволен, че съм ефикасен колкото желая. Според мен разумно е да се работи 8-10 часа на ден 5 дена в седмицата и по 2 часа през всеки почивен ден.
 

Горе