Правителството предприема мерки за справяне с младежката безработица

2fast4you

Well-Known Member
http://www.economy.bg/bulgaria/view...-merki-za-spravyane-s-mladezhkata-bezrabotica

Само ще отбележа кое ми е смешно

"набелязаха насърчаването на предприемачеството и осигуряване на трайна заетост като основни приоритети за справяне с младежката безработица у нас."

"България получи 100 млн. евро по програмата "Гаранция за младежта"

Ако този форум не получи поне 1 милион от тези пари, тези 100 милиона ще отидат точно за насърчаване на предприемачеството!
 
От: Правителството предприема мерки за справяне с младежката безработица

С тези "стандартни" заплати няма как да ме накарат да работя за тях. Младежите ще имат осигурена трайна заетост само, когато правителството работи за тях и по техните стандарти ;)
 
От: Правителството предприема мерки за справяне с младежката безработица

Младежката безработица е висока, защото огромен процент от младите хора са цигани, а повечето от младите цигани са безработни. Гледах го това, над 50% нямат средно образование, 10% са безработните с висше. Единственият начин да се премахне младежката безработица е чрез държавни предприятия, които да изпълняват инфратруктурни проекти.
 
От: Правителството предприема мерки за справяне с младежката безработица

Какво викаш Редрум - И газ - Проход на републиката 2 - 3 и 4 колко серии на умирай трудно излязат толкова нови прохада да направят :)
 
От: Правителството предприема мерки за справяне с младежката безработица

Висока е защото ти искат голям стаж и опит(поне 10 год. и перфектно владеене на поне 5 езика:),шегувам се) след като приключиш с ученето,а ти няма къде да си го направил,докато учиш може и да си поработвал някъде,но не и по-специалността примерно
 
От: Правителството предприема мерки за справяне с младежката безработица

Не им знам програмите за стимулация, но преди 2 години когато бях на борсата имаше програма за старт на собствен бизнес. Сега аз имам такъв, даже не един, не мога да кажа, че съм успял или забогатял, но намерих своят начин. Програмата до миналата година не беше още тръгнала...така, че хич да не ме къпят без сапун с тия цифри с много нули...
 
От: Правителството предприема мерки за справяне с младежката безработица

http://www.economy.bg/bulgaria/view...-merki-za-spravyane-s-mladezhkata-bezrabotica

Само ще отбележа кое ми е смешно

"набелязаха насърчаването на предприемачеството и осигуряване на трайна заетост като основни приоритети за справяне с младежката безработица у нас."

"България получи 100 млн. евро по програмата "Гаранция за младежта"

Ако този форум не получи поне 1 милион от тези пари, тези 100 милиона ще отидат точно за насърчаване на предприемачеството!
Да, форума заслужава да получи субсидия. Не за друго, но тук доста повече предприемчиви българи съм виждал, отколкото където и да е. И не говоря за някакви тарикати и боклуци, които в момента се видят извадка на бг бизнесмена, а за новмални и отговорни хора с амбиции, големи, но тръгващи от малките стъпала. Не е истина как ще се окрадат и тези пари. :)

Да го духат, ако ги пропилеят за нищо тия пари. ;)
 
От: Правителството предприема мерки за справяне с младежката безработица

"България получи 100 млн. евро по програмата "Гаранция за младежта"

Знаеш ли колко още хотела по курортите и молове ще се построят с тези пари...
 
От: Правителството предприема мерки за справяне с младежката безработица

Предприемачество не се стимулира с отпускане на пари, а с облекчаване на данъци и бюрокрация. Отпускането на пари по тази линия може да демонстрира само желание за източване. Вече си имаме специален хидролог-консултат. Интересно кой ще бъде "консултантът" на пишман предприемачите дето очакват Европата да им спусне куфарите с пари.
 
От: Правителството предприема мерки за справяне с младежката безработица

Предприемачество не се стимулира с отпускане на пари, а с облекчаване на данъци и бюрокрация. Отпускането на пари по тази линия може да демонстрира само желание за източване. Вече си имаме специален хидролог-консултат. Интересно кой ще бъде "консултантът" на пишман предприемачите дето очакват Европата да им спусне куфарите с пари.
Е, няма да е лошо и пари да отпускат, наред с другите облекчения, ама не на свои хора за хотели.
И няма хич да е зле, ако накарат банките да имат друга политика за тези,
които със сигурност няма да се вредят в програмата, а и по принцип.
Банките трябва да отпускат кредити за стартиращ бизнес с много малки лихви,
като в белите страни, а не както е сега 10+ %, куп документи и бляблябля,
голямо постижение, ако изобщо докопаш банков кредит за стартиращ бизнес и
фирма без история.
 
От: Правителството предприема мерки за справяне с младежката безработица

Банките ги зарежи. От банка пари не се взимат. Банката взима. Иначе отдавна да бяха фалирали или да се бяха превърнали в благотворителни дружества.
Проблемът на отпускането на пари от държавата или ЕС е, че привлича лакомии, които просто искат да ядат (така нареченото "усвояване на фондове"). Данъчните облекчения и опростената бюрокрация помагат само на истинските предприемачи. Няма как да строиш хотели с данъчни облекчения, тъй като за да имаш полза от тях, първо трябва да врътнеш бизнес. Ако създадеш работещ бизнес и отвориш много работни места, ако щеш и 20 хотела си построй.
 
От: Правителството предприема мерки за справяне с младежката безработица

Някой знае ли нещо повече за кампанията? В момента чета официалния PR, който е тук: Гаранция за младежта: бъдеще за младите хора в Европа

Чудя се няма ли вече отпуснати средства за това и реално, може ли да се кандидатства за средства? Или вече са разпределени? Колкото и тъпо да звучи, ще е хубаво да успят да хората, които искат да стимулират, да видят и други алтернативи от офлайна. :) Да наминат насам, тъкмо и ние сме в кампания. :)

Икономическата цена на неинтегрирането на младежите на пазара на труда се оценява на над 150 млрд. евро годишно в доклад на Европейската фондация за подобряване на условията на живот и труд Eurofound. В същото време разходите, свързани с Гаранцията за младежта, се предвижда да бъдат около 21 млрд. евро.

Чудя се как и къде ще ги разпределят. Някой има ли повече информация?
 
От: Правителството предприема мерки за справяне с младежката безработица

Аз като завърших,отидох в 5-6 по големи фирми в моя град и им предложих да работя за тях 1 година без пари само и само да натрупам стаж по специалността ми, но никой не се съгласи - да съм се върнел след като натрупам 2-3 години стаж ?!?
Имах добра професия ама тея ме отказаха и сега работата ми няма нищо общо с нея.
Така,че учиш 4 години за нещо и после няма работа за теб
 
От: Правителството предприема мерки за справяне с младежката безработица

Споделям мъката ти. При мен е същото, за това смених и висшето. Като ще уча нещо, което няма използвам, а какво ми е? Опитът и знанията си ги трупаш с практика и четене, а ученето е просто хартийката, която ти искат после. За това когато някой ми каже, че ще стимулира, реално няколко неща изплуват в главата ми. Но определено не са свързани с дипломата. Поне за мен. Почвайки бизнес, какво? Някой е ти иска образованието. Работа - ДА, там е ясно. Но пак се опират на опита ти, което искаш не искаш трябва да набавиш от някъде. ;)
 

Горе