Правописни ЗагаТки

Опааа и adi се включи, значи все пак ще има тройка, доволен съм... :D

ThinkFast, не разбрахме към коя "тройка" си ти! ;)
 
От: Правописни ЗагаТки

немара -> немарливост
Хм, даже не знаех че има такава дума

ThinkFast, не разбрахме към коя "тройка" си ти! ;)
Тази със Caprice и Adi :lol:
 
От: Правописни ЗагаТки

Момчето, прав си за и -тата. Може би, не съм се изразила правилно, но точно това имах предвид. Слага се и при изброяване - пожелавам ви много здраве и щастие, и лека нощ. Слага се и при мисловно завършена част на изречението, доколкото си спомням.
Няма лошо да сгрешиш. Лошото е да не искаш да се развиваш.....Като погледнете от друга страна, имаме - нямаме най - много 100 години живот, и те ще свършат бързо - с правописни грешки и без тях. Ето един пример за запетая пред и...хахахаха
 
От: Правописни ЗагаТки

..
Тази със Caprice и Adi :lol:
Опа, я какво имаме тука - Пред Каприс трябва да е само "с" :p

Погледнато от другия ъгъл - в дискусията има и 3-та дама.

So... Choose wisely, my friend. :)
 
От: Правописни ЗагаТки

Тц, Ноке, няма сделка. Не са дублети. И тулчето на Тинкфаст го показа.
Момчето, ако визираш годината на речника, тя е 95, не 75...

Има издадени такива и през новия век...ххх

Аз съм склонен да вярвам на тях.

А за немАрливост - възможно е ...но иначе мЪрлив. Няма логика да не е.
 
От: Правописни ЗагаТки

Опа, я какво имаме тука - Пред Каприс трябва да е само "с" :p

Погледнато от другия ъгъл - в дискусията има и 3-та дама.

So... Choose wisely, my friend. :)
Обърках се, аватара на Caprice ме кара да пиша граматически грешки. Не мога да накарам мозъка да мисли за граматика, след като вече е видял аватара... :(

Много офф отивам с тези простотии, май ще взема да си лягам след малко, че главата стана много тежка вече.
 
От: Правописни ЗагаТки

Аз наистина се чудя, откъде го намерихте това на сериозно. Вземам се насериозно. Не е вземам се на сериозно. Пише се нагоре, не - на горе, надолу, не - на долу. Има хора пишат в последствие, но не е правилно. Съвсем сериозно, форумът е много хубав, и откакто съм се рег., не само не напредвам, ами назадва, но поне много се забавлявам....хахахаха....Да питаме Апостол...
 
От: Правописни ЗагаТки

2 е повече от 1 :)

Аз поздравявам всички участници в дискусията. Няма нужда да се доказваме. Важното е, че всеки от вас има достатъчно високи изисквания към себе си и начина, по който се представя пред хората. А това е основата за успех. Целете се високо, имайте високи изисквания. В момента, в който си кажеш, че по-добре не може да стане вече не си най-добрия.
Лека нощ от мен!
 
От: Правописни ЗагаТки

Искам да ви пожелая от сърце и насериозно - Лека нощ, да спите в кош, и да сънувате дървеници за разкош, и повече Hacuna matata! Koйто няма чувство за хумор, моля, да пропусне този пост, или да гледа Цар лъв. А, сега се сещам още нещо. Вече не се пишат запетаи на улиците, като посочвате адрес, но аз няма да ви напиша моя...хахахах...Лека нощ!
 
От: Правописни ЗагаТки

Има издадени такива и през новия век...ххх

Аз съм склонен да вярвам на тях.

А за немАрливост - възможно е ...но иначе мЪрлив. Няма логика да не е.

Двете думи са различни
Едното идва от мърлив -> мърливост
Другото идва от немара -> немарливост . Немарливост не е антипод на мърлив, въпреки че има представка "не" отпред. Немара означава същото като мърливост (в общи линии). Вече започнах да се опетлавам от тези думи, само си ги повтарям и им губя значението... :)
 
От: Правописни ЗагаТки

Е вий на общи приказки го обърнахте и на неоправдан идеалистично-философски оптимизъм :(
А тъкваз хубава препирня беше...
 
От: Правописни ЗагаТки

Друго любимо: ние ходимЕ, а вярно е ние ходиМ.

Лошото е, че не само така се говори, ами и така пишат.
 
От: Правописни ЗагаТки

Друго любимо: ние ходимЕ, а вярно е ние ходиМ.

Лошото е, че не само така се говори, ами и така пишат.
То тва е чист шопски диалект.

Верно много дразнещ е на моменти, ама поне има комична стойност.
Както и аз обичам да пиша на тукашен диалект.
 
От: Правописни ЗагаТки

Попаднах на пост, който направо плаче да бъде пуснат в тази тема:

търсия саит с които да се занимавам.но никои нищто не предлага за до момента до петак ако никои не направи нищто ако се сагласиш щте взема http://мондиал.com при ословие да го смукнеш ако няма и при теп продажби ако ли не желая ти успех....

Ето и текста с маркирани 18 грешки. Всъщност са повече, ако се добавят малко точки и главни букви и някоя запетая:

Търсия саит, с които да се занимавам.Но никои нищто не предлага за до момента. До петак ако никои не направи нищто ако се сагласиш щте взема http://мондиал.com при ословие да го смукнеш ако няма и при теп продажби ако ли не желая ти успех....
 
От: Правописни ЗагаТки

Е то това са само правописните.
 
От: Правописни ЗагаТки

Самите спелчекъри са пълни с грешки, тъй че не им се доверявайте напълно. Най-сигурна е проверката с един класически хартиен речник, но не всеки има такъв в дома си. Дори тогава не можете да сте напълно сигурни, защото новите думи все още ги няма в речниците. Думи като "спечекър" например. :)
 
От: Правописни ЗагаТки

spy +1 грешка -'предлага за до момента' - 'за' е в повече ;) И аз го мернах днес това, но нямах търпението да се опитам да го прочета, нищо че са два реда
 
От: Правописни ЗагаТки

Spy, и аз го видях това....дори си помислих, че този, който го е писал, може би, не е българин. Допуснах тази мисъл, защото не е за вярване. Има и още грешки:
До петак(липсва запетайка), ако никои не направи нищто(запетайка), ако се сагласиш(запетайка), щте взема http://мондиал.com при ословие да го смукнеш(запетайка), ако няма и при теп продажби(запетайка), ако ли не желая ти успех....
Първоначално, като го прочетох, се смях с глас. Сега, като го чета, става ми страшничко.
 
От: Правописни ЗагаТки

@kpan, не е ли по-правилно да е запетая? :D

Иначе цитираният пич май си пише на српски jезик, вместо на български. :D
 

Горе