Проблеми с форума след Ъпдейтите от октомври 2012?

Re: Проблем с аватарите

мдам всичко се донастройва и оптимизира форумчето да е само на едно сървърче и което е конфигуриано специално за него :) Пробваха се няколко настройки за оптимизация онзиден и вечера ноща ...


моля съобщавайте за всякакви грешки...

Както и когато е бавно че нещо не успявам да го хвана в такъв момент да реша видя какво става поне час кажете горе долу че лога е километричен :)
 
Re: Проблем с аватарите

Би ли ми драснал малко инфо какво ползваш като настройки за my.cnf и ползваш ли допълнителни приложения за оптимизация като memcache/xcache и прочие? Може и на лично :)
Ще се радвам да помогна, ако мога ако не с друго, то поне с малко know how ;)
 
Re: Проблем с аватарите

Мерси за желанието да помогнеш... то до петък следобед щеше да е датабейс сървър само а после се оказа че ще е всичко но само за форума... :) поне да е нафърфоркано за него... това ми е първия изяло конфигуриран под конзола сървър който се ползва за реално хостване... (с малко phpmyadmin че при базата и юзерите стана много писане) този цпанел ме е разглезил :) затова съм като изчезнал

Реших да се придържам към каквото има в центоското и epel репозиторито на редхет, и гледам да няма нищо без рпм, което да си компилирам сам че веднъж на ден да си тегли авто ъпдейти с yum и да става мързелива конфигурация ;) Значи Xcache няма рпм в тези репозиторита - от него бях най доволен преди... еакслератор още ли съществуват? че не им се отваряше сайта от много време( със седмици което за мен е голяма несериозност) като го ползвах едно време.... и сега направо го пропуснах...

Бях много меркалия да го пробвам memcached дето много го хвалеха за вбюлетин... ама не видях нищо особено като е стартиран на една машина... че даже е успял да забози както и да яде памет за страх в неделя сутрин, отделно че кешира куерита за гост потребителите не могат да гледат новите теми нормално - в другата тема има оплакване....

Опт код акселератора е APC - този не го бях тествал досега :) якото е че вбюлетин е писан така че може да се включи ползва памета на акселератора като датастор кеш което като го включих работи много по добре от мемкешъд, направо съм учуден колко е добре и колко падна лоуда като се има на предвид колко малко памет съм му заделил :) вероятно защото форума е сам на машинката и не трябва да се конкурира със други сайтове за тази памет :)


Понеже е само една база данни реших да са дефултни настоики... иначе аз си имам готови за my.cnf правени на база проба грешка и mysqltuner... но са за по голяма от сегашната машина с много бази :) сложих си орязани настройки от големия my.cnf ама ми стори че яде много памет така... затова дефултни... изчаквам да събера данни и ще видя какво ще пипам.... ама май отива на не-пипане.... с каквото съм включил лоуда рядко надхвърля 0.45 дори при много пълен форум като обичайно играе до тази стойност като макс реално не съм го виждал над такъв освен като правя бекъп но от прекалено скоро е пуснат...

Ти може да се броиш за помогнал със линка за онзи скрипт за автобекъп през фтп в една стара тема :) с това ще се забавлявам преди да си легна тази вечер..... :beer:



Притеснявам че сутрин бг време се наблюдава някакво натоварване поне репортвано от блинки (в неделя беше от мемкешъд и разплутата база това го видях) ама за понеделник нямаше нищо нестандартно освен в конфигурацията освен малко рестриктивни правила в .htaccess взети от булет прооф секюрити за wp.. заради който може някой неща да не са работили днес ги смених с мод секюрити...

Към всички - При високо натоварване трябва форума да се изключва и да вади съобщение да изчака малко затова ще помоля ако видите такива да ми съобщите часа в който някой го е видял за да ми е по лесно да си следя логовете....
 
От: Проблеми с форума след Ъпдейтите от октомври 2012?

При мен вчера имаше служебно съобщение на vBulletin, а днес по едно време не зареждаше страницата.
 
Може би не знаете, защото влизате през www версията на сайта, обаче non-www версията връща това:

5432908x.png
 
Може би не знаете, защото влизате през www версията на сайта, обаче non-www версията връща това:

5432908x.png
Вече е оправено. Няма проблем. Поне при мен си ме редиректва към www. версията. Продължавайте с помощта ви. Мерси много, имаш ряпа. :)
 
От: Проблеми с форума след Ъпдейтите от октомври 2012?

Форума май още е със старото време трябва да се върне 1 час назаде.
 
Re: От: Проблеми с форума след Ъпдейтите от октомври 2012?

Форума май още е със старото време трябва да се върне 1 час назаде.
Да, това ще го оправяме с последствие. Няма страшно. Ще го нагласим. ;)

Нещо друго, на сървърно ниво или скриптово?
 
От: Проблеми с форума след Ъпдейтите от октомври 2012?

Преди малко пак не можеше да се отвори и имаше съобщение за претоварване.
 
Re: От: Проблеми с форума след Ъпдейтите от октомври 2012?

Преди малко пак не можеше да се отвори и имаше съобщение за претоварване.
Да, за момент изчезна, даде, че сървъра е претоварен. И аз да си кажа. Но мисля, че сега е ОК. Ще има още малко такива сътресения, да не кажа никакви, докато синхронизираме нещата на 100%. И след това всичко ще лети и ще е много по-бързо.
 
Re: От: Проблеми с форума след Ъпдейтите от октомври 2012?

Да, за момент изчезна, даде, че сървъра е претоварен. И аз да си кажа. Но мисля, че сега е ОК. Ще има още малко такива сътресения, да не кажа никакви, докато синхронизираме нещата на 100%. И след това всичко ще лети и ще е много по-бързо.

Преди малко пак не можеше да се отвори и имаше съобщение за претоварване.

При мен вчера имаше служебно съобщение на vBulletin, а днес по едно време не зареждаше страницата.

Значи това да не го мислите за дисадватидж това си е предимство на vBulletin много яка функция :), която до сега не използвахме да се гасят връзки към базата като усети лоуд... защото просто нямаше смисъл да гасне форума докато спамят друг сайт на сървъра - например социалната ни мрежа и като цяло се ве вдигнало натоварването... Ама ако ти спаси едно забиване си е далавера иначе при мулти сайт сървър ако си онлайн се опитваш да направиш нещо ако не си ще си лоудва докато забие и ще дойдат смси :(


*NIX Server Load Limit
vBulletin can read the overall load of the server on certain *NIX setups (including Linux).

This allows vBulletin to determine the load on the server and processor, and to turn away further users if the load becomes too high.

If you do not want to use this option, set it to 0.
A typical level would be 5.00 for a reasonable warning level.

значи избрал съм минималното препоръчано то от 5 това е минималното препоръчаното и най-рестриктивно значи мога да му избера нива от 5- до 7 пеоръчителни според вбюлетин но исках да видя с 5 как ще е ще има ли проблеми... а датацентъра казва 10ка за критикал в едно faq... трябва да го видя защо в някой моменти ходи до 5 макар че в неделя сутринта като бозеше здраво беше отишло на 15 с мемкешъд :oops: и си сработваше колкото може - бозаво :oops:... значи изпуснал съм момента към 9 сутринта ... и сега към 17:00 като е натоварило но ще го видя




иначе вчера в продължителен период мониторвах сървъра менуал и при пълен форум седи на около 0.45 0.21 0.30 като пиша това в 17:15 е паднал до - 0.04 0.16 0.22 кешовете сработват :D и си мисля че машината направо мърка :) и е оразмеренa добре.... а до няколко дни надявам се и още по добре да работи както написа Блинки
 
Последно редактирано от модератор:
Може би не знаете, защото влизате през www версията на сайта, обаче non-www версията връща това:

5432908x.png

Това и днес ли се появи вчера ги оправих редиректите да не е някакъв кеш?
 
Re: От: Проблеми с форума след Ъпдейтите от октомври 2012?

Форума май още е със старото време трябва да се върне 1 час назаде.

ами при мен е ок виж дали в контрол панела не си сложил някоя отметка за деи сеивинг таим... че една купчина неща смених по настоиките май преди трябваше да си с отметка за да ти е верен часовника сега трябва да си без отметка...

а имам още сайтове за местене :( накрая ще нагласим всичко да е по конец :)
 
От: Проблеми с форума след Ъпдейтите от октомври 2012?

This page is used to test the proper operation of the Apache HTTP server after it has been installed. If you can read this page it means that the Apache HTTP server installed at this site is working properly.
 
аз вече прекалявам сега аз бях виновен човърках:oops: всичко вече е ок върнах на зад нещата колкото можах :oops:


и повече няма да пипам ама Блинки иска да има и подобрения да има не само местене (как лееко споделих вината с него :p)


edit
 
Последно редактирано от модератор:
От: Проблеми с форума след Ъпдейтите от октомври 2012?

Половин час не можех да се логна, гледам форума работи и онлайн потребители има а на мен не ми даваше достъп до login.php :) ... това преди час :)
 
Последно редактирано:
аз вече прекалявам сега аз бях виновен човърках:oops: всичко вече е ок върнах на зад нещата колкото можах :oops:


и повече няма да пипам ама Блинки иска да има и подобрения да има не само местене (как лееко споделих вината с него :p)


edit
Да, поемам вината. Искам си подобрения. :)

Надявам се да сме ОК сега. Както казах, ще има изненади.... :)

Споделяйте за още бъгове или нередности. Мерси предварително.
 

Горе