Проблем след деинсталация на плъгин

toniintro

Active Member
Здравейте,
Имам странен ( поне за мен ) проблем. Преди известно време инсталирах плъгин за Newsletter subscribe. Ползвах го около месец, два, но ми направи впечатление, че бави сайта и го махнах. Интересното е, че сайта продължава да зарежда някакви CSS и JS, които бавят ужасно. Зареждат за около 9 секунди всеки. Не мога да ги намеря къде са се вкопчили. Ако някой има идея какво да направя ще съм благодарен. Ще пратя адреса на сайта на ЛС на всеки, който пожелае да го погледне.
 
Благодаря за отговорите и желанието да ми помогнете! Успях да ги махна, тези CSS и JS. Последно спрях за малко opcache и после пак го пуснах. Може там да са се пазели. Просто направих много неща. Почти съм готов със сайта. Сега остана едно неприятно забавяне преди зареждане на страниците, което много ме дразни. Него ще го гледам като се разсъня.
Ако имате желание и време погледнете го: All blogroll Приемам всякакви съвети.
 
CSS-ът ти е в долната част, затова се забавя визуализирането на страниците. За джавите е препоръчително да са долу, но css-те трябва да се зареждат горе (в head). Забелязвам тази тенденция и по други сайтове с цел удовлетворяване на Гошковия тул за скоростта, но не бих внедрила стиловете долу. При това основният ти е инлайн css (не е външен) и не блокира зареждането, защо ти е да го зареждаш след основното съдържание? :) Бих ти препоръчала да го внедриш горе, а шрифтовете (fonts.googleapis.com) да изтеглиш и качиш на твоя сървър, като обединиш стиловете им с основния (в един css), ако е възможно.
 
а шрифтовете (fonts.googleapis.com) да изтеглиш и качиш на твоя сървър, като обединиш стиловете им с основния (в един css), ако е възможно.
ЛОЛ, нима твоята щайга ще ги сервира по-бързо от Г CDN-а ?!?
 
Благодаря за отговорите и желанието да ми помогнете! Успях да ги махна, тези CSS и JS. Последно спрях за малко opcache и после пак го пуснах. Може там да са се пазели. Просто направих много неща. Почти съм готов със сайта. Сега остана едно неприятно забавяне преди зареждане на страниците, което много ме дразни. Него ще го гледам като се разсъня.
Ако имате желание и време погледнете го: All blogroll Приемам всякакви съвети.
Спамерски сайт, тая тема беше модерна преди поне 3-4 години ако не и повече.
 
Спамерски сайт, тая тема беше модерна преди поне 3-4 години ако не и повече.
Тази тема е, откакто е направен сайта. Не мисля да я сменям, защото ми харесва. Спамърски?! Не те разбрах. Но по принцип ми е трудно да разбирам изблиците ти.
 
CSS-ът ти е в долната част, затова се забавя визуализирането на страниците. За джавите е препоръчително да са долу, но css-те трябва да се зареждат горе (в head). Забелязвам тази тенденция и по други сайтове с цел удовлетворяване на Гошковия тул за скоростта, но не бих внедрила стиловете долу. При това основният ти е инлайн css (не е външен) и не блокира зареждането, защо ти е да го зареждаш след основното съдържание? :) Бих ти препоръчала да го внедриш горе, а шрифтовете (fonts.googleapis.com) да изтеглиш и качиш на твоя сървър, като обединиш стиловете им с основния (в един css), ако е възможно.

Благодаря ти Петя! Ще ги преместя горе. За обединяването им, ще се постарая, но не съм сигурен, че ще успея да го направя сам. Ще потърся помощ! Все пак насоката ми е много полезна.
 
За обединяването им, ще се постарая ...
Не е задължително да ги обединяваш, ако ще се теглят от сървъра на Гугъл. Но колкото по-малко външни ресурси имаш, толкова по-добре за сайта ти. Предпочитам минимално или никакво блокиране в head. Особено сега, когато действа мобилният индекс, за потребителите е решаваща скоростта на сайта. А тя зависи и от блокиращите ресурси преди зареждането на основното съдържание. Ако оставиш нещата така, няма да навредят на сайта, но ще продължи забавената визуализация на страниците. :)
 

Горе