Програмисти с идея: да купят ИТ село

От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Най-вероятно е станало объркване между IT село и Берковица.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Кой?
КОЙ КАЗА, ЧЕ НАСЕЛО Е СПОКОЙНО????????????
Не ви знам в какви „неспокойни” градове живеете но ви пожелавамот сърце да поживеете на село. На СПОКОЙНО!
Първо село без МАНГАЛИ ТРУДНО ЩЕ НАМЕРИШ.
Аз спя с ейй такъв голям нож и газов пистолет.
Дей туй спокойствие????????

А ми животните?
Кеф ти лайна и бълхи по улиците, кеф ти ранобудни н петвл или съседска мастия.

АМИ МАГАЗИНИТЕ? А ТУКА ВЕЧИ СИ ИБ@Ло мамата.
Шунка няма нийде в село (8 магазина!!).

А тока? Гръмне ли го спират на момента.


Странно нещо сте ей, елате на село да видите как е и тогава се отдавайте на романтични мисли
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Моето село няма нищо общо с това, което изброяваш ти. По-често срещаш магазин от колкото в квартала ми, цигани няма, с изключение на 20-30 мангалчета, които карат от някъде, за да не затворят училището.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

В моето село има точно две циганки, които живеят тук от край време - едната беше детска учителка, а другата има дъщеря и внучка - лекарки. Няма бълхи, няма тор по улиците, защото вече почти никой не гледа животни, а петела на комшиите изобщо не ми пречи. Магазините предлагат това, което се търси и ги има в изобилие, а който търси деликатеси спокойно може да хване влакчето и за 20 минути да отиде в града, откъдето да си ги закупи. Идеята е чудесна, но не мисля, че ще издържи дълго, като реализация.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Не ми допада много този район (северозападния). Ако подобно нещо се организира в северните части на Родопите (най-добрият за мен вариант) или в Южните на Стара планина или Средна Гора, аз съм навит. Иначе и в момента си живея в село. Интернетът е умерено стабилен, а токът не съвсем (проблеми с токови удъри, но си има начин да се оправиш). Тук чат-пат се разкарват хора отглеждащи животни заедно със самите животни (овце, кози). Бълхите са почти никакъв проблем. Има си прости селски номера за отърване от бълхи (вариант: ръсиш сол на мястото/килима/одеалата). В по-селските села хората сами си произвеждат храната, а каквато храна не произвеждат, я добиват чрез бартерни сделки със съседите. В по-градските села (моето е що-годе такова) има много магазини и достатъчно заведения. Предимството на селото е по-малкото шум. По-селският тип села добавя и по-чист въздух.
Забелязвам, че uphero пак го е прихванала параноята от "мангалите". К'ви големи ножове? К'ви газови пистолети? Сякаш си нямат друга работа и всички са се юрнали да организират конспирация срещу теб. Тук (където живея) циганите са просто съседи.
 
От: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

аз цигани и съседи никога не бих ги свързал в изречение, било то и програмисти
 
От: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

аз цигани и съседи никога не бих ги свързал в изречение, било то и програмисти

Само давметна, че ънвисе е ром.
Верно не съм живял в голям град (Ямбол и Казанлък) но винаги .и е било по тихо в града. То зависи и от квартала де.

А за ддобрите съседи мангали ще дач пример с вуйчо ми.
По обед влиза манго и краде радио-касетофон + ПАКЕТ ОРИЗ + телефон + стол(?!?!)
Вика се селския милиционер, вдига безпомощно рамене 20 минути и отиват да пишат рапорт в кметството. През тва време МАНГАЛА (да ънвисе не са роми а МАНГАЛИ!) влиза отново и взема половин пакет сол + червен пипер и бормашина.
Наистина добри съседи са МАНГАЛИТЕ.
 
От: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Към сметката да добавя и чупен джам и изкривена дограма.


Пп верно на село си произвеждаме шунка.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

uphero, почвам да се притеснявам за твоето психическо здраве. Такава паника от "мангалите" изобщо не е здравословна. Гледай си живота и интересите, а това кой какъв бил не би трябвало особено да те вълнува. Щом даденият човек не ти създава проблеми и особено ако може да имате взаимна изгода, по-умното е да се възползвате един от друг, вместо да се занимаваш с мразене и безцелни оплаквания (т.е. окайвания). Защо да живееш на прага на нервен срив оглеждайки се със страх и виждайки непрекъснато врагове вместо да се стараеш да се разбираш с хората около теб (включително и с тези, с които имаш някакви взаимоотношения дори и на разстояние) и така да живееш по-спокоен живот? Точно това е идеята на IT селото. Създаване на по-спокойни условия за работа, тъй като програмистите с повечко стаж започват да им превъртат гайките след време. Изнервящата околна среда сериозно намалява КПД-то на програмистите (а и не само на тях). Стресът много вреди на логическата и творческата работа. Програмирането е микс от двете - много от първото и малко от второто.

П.П.:
По-добро от селското кисело мляко трудно ще намериш.
По-добро кокоше месо от току-що заколена кокошка трудно ще намериш (важи и за други видове месо).
По-качествени от домашно произведените плодове и зеленчуци трудно ще намериш. В нашия двор много се набляга на доматите, които съдържат витамин C и провитамин A, които са полезни за зрението (т.е. за програмистите). Естествено, доматът е полезен и за много други неща.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

@unwise, паниката от цигани е нормална. Явно никога не си имал проблеми с ромското население. Аз съм от Троян, но живея в София 8 години вече. Преди това мога да ти кажа, че видя ли циганин и се приготвям психически за мазните йм чалгии,които слушат от гсми без слушалки и една идея,че както са по 10 могат да те направят на баластра за има няма 10 секунди. Uphero е много прав във всичко, което казва. Просто все още има недокоснати от ромската ръка села, а прочуе ли се че има програмисти в някое село с "много пари" ще видите как като магнит ще ви се стоварят цялата ромска кавалерия.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

uphero, почвам да се притеснявам за твоето психическо здраве. Такава паника от "мангалите" изобщо не е здравословна. Гледай си живота и интересите, а това кой какъв бил не би трябвало особено да те вълнува. Щом даденият човек не ти създава проблеми и особено ако може да имате взаимна изгода, по-умното е да се възползвате един от друг, вместо да се занимаваш с мразене и безцелни оплаквания (т.е. окайвания). Защо да живееш на прага на нервен срив оглеждайки се със страх и виждайки непрекъснато врагове вместо да се стараеш да се разбираш с хората около теб (включително и с тези, с които имаш някакви взаимоотношения дори и на разстояние) и така да живееш по-спокоен живот? Точно това е идеята на IT селото. Създаване на по-спокойни условия за работа, тъй като програмистите с повечко стаж започват да им превъртат гайките след време. Изнервящата околна среда сериозно намалява КПД-то на програмистите (а и не само на тях). Стресът много вреди на логическата и творческата работа. Програмирането е микс от двете - много от първото и малко от второто.

П.П.:
По-добро от селското кисело мляко трудно ще намериш.
По-добро кокоше месо от току-що заколена кокошка трудно ще намериш (важи и за други видове месо).
По-качествени от домашно произведените плодове и зеленчуци трудно ще намериш. В нашия двор много се набляга на доматите, които съдържат витамин C и провитамин A, които са полезни за зрението (т.е. за програмистите). Естествено, доматът е полезен и за много други неща.

Циганин ще ми обяснява колко били убай циганите?!?!??
Нищо лично, имам приятели цигани. Но не заради тях спим въоръжени.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

В моето село има точно две циганки, които живеят тук от край време - едната беше детска учителка, а другата има дъщеря и внучка - лекарки. Няма бълхи, няма тор по улиците, защото вече почти никой не гледа животни, а петела на комшиите изобщо не ми пречи. Магазините предлагат това, което се търси и ги има в изобилие, а който търси деликатеси спокойно може да хване влакчето и за 20 минути да отиде в града, откъдето да си ги закупи. Идеята е чудесна, но не мисля, че ще издържи дълго, като реализация.

Еха, кое е това село ? :)

Бай дъ уей - в БГ няма село с канализация. Знаете какво означава това, нали?
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Ти ще кажеш, че няма :D В моето село тъкмо наскоро приключи закопаването на пътя, след полагането на тръбите. Даже пичовете ни оставиха през улицата вход към канала, защото съседите ни са смотаняци и не са позволили да минем през техния двор преди години. Сега живот и здраве ще се вържем и ние към централната канализация.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Еха, кое е това село ? :)

Бай дъ уей - в БГ няма село с канализация. Знаете какво означава това, нали?
Ако в БГ селата няма канализация, аз сигурно в някой град живея и съм си въобразил, че живея в село?:shock: Мисля, че прекалено много се доверявате на митове и легенди.
 
Да, ходят там, където има какво да крадат и да паразитират. Иначе не си интересен. Разберат ли, че едно домакинство прави по над 6К на месец, гледай за какво велико преселение става. Идеята е добра и ако успеят да я осъществят, определено трябва да го избегнат този момент. Остане ли чисто и мирно, ще е перфектно място, но дойдат ли орките, става грозна работа и ще пропадне всичко. Аз не бих живял в село, в което дори и 20% от населението са роми. И не защото съм расист, а знам какво правят когато няма причина да са там, кариерна най-вече. :) Всяко правило си има и изключения, но рядко се случва. ;)
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Еха, кое е това село ? :)

Бай дъ уей - в БГ няма село с канализация. Знаете какво означава това, нали?

Е, как кое? Наше село- арно село.:wink: Иначе канализация още си нямаме - тръбите стоят и чакат да наближат другите избори, та да се почне, но специално на нашата улица няма проблем, никой не е със септична яма, а къде отива отпадната вода????????? Мистерия!:)
 
От: Re: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Да, ходят там, където има какво да крадат и да паразитират. Иначе не си интересен. Разберат ли, че едно домакинство прави по над 6К на месец, гледай за какво велико преселение става. Идеята е добра и ако успеят да я осъществят, определено трябва да го избегнат този момент. Остане ли чисто и мирно, ще е перфектно място, но дойдат ли орките, става грозна работа и ще пропадне всичко. Аз не бих живял в село, в което дори и 20% от населението са роми. И не защото съм расист, а знам какво правят когато няма причина да са там, кариерна най-вече. :) Всяко правило си има и изключения, но рядко се случва. ;)
Гладът отказва всеки от това да живее на дадено място. "Орките" ще дойдат само ако някой им осигурява ядене и безпроблемно самонастаняване на въпросното място.
Естествено, в едно IT село ще се отвори много работа и за непрограмисти (без значение дали са българи, цигани, турци или китайци). Срещу натрапници и обирджии се осигурява охрана, макар за това по принцип да трябва да се грижи полицията. Във въпросната статия бяха споменали, че са наели бивш военен за тази работа.
 
Да бе да, идват искаш ли ги или не. ;) Да си видял някой да е дошъл и да е водил нормален живот? Охрана ако има, супер. Бивш военен - още по-добре, те тях не ги слуша главата. :)

Гледах новините и вече са се настанили. Малко друго ядче си го представях. Настанили са ги в една голяма къща с легла, кухня и т.н. Мислях, че ще е като схемата - всеки специалист с отделна къща, в която е със семейството си. ;) Малко полеви условия сега, но се надявам да не е така дълго време. Ако трябва да набиваш код и да оцеляваш, ебаси и бенефита. ;)
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Честно казано е по-добре вилна зона, отколкото село. Мен си ми е много добре лятото на виличката, града е на 2 км, като трябва нещо отиваш и си вършиш работата. Иначе спокойствие, няма коли, няма "орки", няма данъчни, няма и полицаи :)
 

Горе