Продавам дялове от фирма

От: Продавам дялове от фирма

Баси странната услуга.
Един съвет от мен. Смени името на сайта на завещание.бг :D :)
Нещо не ми се вързват нещата. Хората използват нотариуси за тая работа.
Ся например както казваш колега "някой болен от чума" реши да напише писмо в което завещава къщата си - в най удобния случай да го кажем на твоята фирма е завещана къщата.
За тая работа трябва нотариус. :)

Никой не говори за завещания, а за обикновени съобщения. Да кажем утешителни например. Освен това услугата не е задължително да я ползваш за 1 година време. Може да влезеш в сайта, да напишеш писмо и да избереш да бъде пратено още утре. По този начин ще си спестиш ходенето до пощата. Малко избързах с предложението защото много от функциите не са добавени още.
 
От: Продавам дялове от фирма

Хм. Ок пращам ти писмо и искам да бъде доставен в Алжир град Будухарак ул. ДжунгурЛунгур 11 .
Писмото ми утре ще бъде ли доставено ? Щот ако го доставиш за 24 часа не 5 евро ми 50 щи платя.
Има много неясноти в това. Сайта само на територията на Бг ли ще работи ?
 
От: Продавам дялове от фирма

Колко ще струва подобно съобщение от отвъдното?
Аз и от отвъдния свят ще пиша "Писма от България "1. Не зная как са комуникациите, ще пристигат ли писмата ми, пращам това писмо предварително. Воала.

Някой беше казал, че тук, в отвъдното, било Голямата скука. Нищо подобно. Нито има тук мъчения, казани с катран. Глупости. Безтелесните не можем да изпитваме болка. Туй ни е трагедията. Иначе всичко си имаме. Особено време. Цялата вечност. Срещам стари познати. Дяволите, същински митничари, въртят далавери. Всичко ни доставят, стига то да е порочно. На мен и на Антъни Бърджис холандски пурети, френски цигари, коняк, уиски. Тяхното, на дяволите, не се губи; те получават бонуси за насърчаване на пороците. Тук е пазарна икономика. Затова се казва ад.
http://www.segabg.com/article.php?sid=2012072500040001101
 
От: Продавам дялове от фирма

Хм. Ок пращам ти писмо и искам да бъде доставен в Алжир град Будухарак ул. ДжунгурЛунгур 11 .
Писмото ми утре ще бъде ли доставено ? Щот ако го доставиш за 24 часа не 5 евро ми 50 щи платя.
Има много неясноти в това. Сайта само на територията на Бг ли ще работи ?

Никой не е казал, че ще бъде за 24 часа. Дата която избереш в сайта ще бъде дата на изпращане. От там нататък всичко зависи от пощенските услуги.
 
От: Продавам дялове от фирма

Ясно фанах идеята.
Ми да ти предложа тогава хартия че тея писма дет ша пишеш... А4 2 лева пакета. По евтино няма да го намериш из офис 1 и другите.
 
От: Продавам дялове от фирма

Какво подяволите има грабо със 10 годишните съобщения?
Пробвах да се регистрирам за да мога да разгледам проекта, но така и неможах.
 
От: Продавам дялове от фирма

Да, в момента инсталираме по-хубав UI и ще бъде готов до понеделник.
 
От: Продавам дялове от фирма

Въпроса е как така си оцени сайта на 100 000 лева?
 
От: Продавам дялове от фирма

То е ясно че в този форум човека няма да продаде и 0.01% ама виж колегата с 2 лв на пакет хартия ме заинтригува при това се сравни с най-скъпата верига в България. Ако има такава купувам 2 палета ;)
Извинявам се за офтопика дано не попречи на търговийката.
 
От: Продавам дялове от фирма

Обявата от несериозна клони към забавна.
Човекът получи червено от мен /като гледам не само/, основно заради правописа. Несериозно звучи бизнесмен и то от средно ниво да разполага с такава граматика.
Пък и малко стряскащо звучи, че "писмата се доставят на рака".
Много е вероятно някой да си прави майтап или да проучва нещо.
 
От: Продавам дялове от фирма

А някой сети ли се да попита коя е фирмата, каква юридическа форма на организация на бизнеса има, проверка в ТР? Как така се оцени 1 дял за 1000 лв? Искам да знам как ще стане "прехвърлянето" на дяловете :) Каква част от капитала на фирмата са апорнти вноски и каква неапортни. Сградата за която се говори има ли ипотеки и други тежести или не? 2 страници празни приказки и само Bulls-а зададе някакви конкретни въпроси :)
 
От: Продавам дялове от фирма

А някой сети ли се да попита коя е фирмата, каква юридическа форма на организация на бизнеса има, проверка в ТР? Как така се оцени 1 дял за 1000 лв? Искам да знам как ще стане "прехвърлянето" на дяловете :) Каква част от капитала на фирмата са апорнти вноски и каква неапортни. Сградата за която се говори има ли ипотеки и други тежести или не? 2 страници празни приказки и само Bulls-а зададе някакви конкретни въпроси :)

Бе прав си ама ние изобщо не сме стигнали до там. То в интерес на истината където и да бучнеш изскачат въпроси. Ето един много прост въпрос само на диагонал четени коментарите из темата:

Начи фирмата струва 100 000 лв обаче имуществото ще стигне за покриване на 30% на дяловете (изобщо не мислим, че би могло да става въпрос за покриване само на продадените дялове - тогава сумата по-долу ще намалее в пъти). На прост език казано говорим за имот с максимална стойност 30 000 лв. Гледайки на картата и с помощ от приятел констатирахме, че на съответното място има административна сграда т.нар. бившо СМК. За 30 000 лв в центъра на града това е максимум една стая в режим на етажна собственост в сграда без асансьор на близо 40 години. Вярно сградата е използвана из града - там са КЗП, Кадастъра и нам още какви служби т.е. имотът е на добро място, ама не в това е въпросът. Въпросът е струва ли си да продам фирмени дялове за 100 000 лв, които после съвсем легално да обещетя с имот за 30 000 лв? Схемата е трепач, само дето проектът трябваше да е по-читав.

Недялков, в проекта ви има очевадни слабости. До голяма степен дискусията се измести около стойността на фирмата, имотите, дяловете и тн. Същественото обаче е самият проект. Да, идеята е уникална. Да, вероятно има потенциал. Да, вероятно може да се печели от нея особено ако целостното звучене се обърне на 180 градуса (вместо да мислим за безнадеждно болни и смърт, нека пускаме съобщения за 18 рожден ден на детето, за 25 -тата годишнина от сватбата и т.н. просто е въпрос на представяне.

Липсва ви концепция за проекта. Липсва ви каква да е визия за популяризацията. Липсва ви тотална организация и планиране. Или поне нищо не оставя впечатлението, че нещо от изброеното не ви липсва.

Моята скромна препоръка е - пуснете го на български като изцяло изместите фокуса към позитивни послания. Тествайте поведението на потребителите, обема продажби (дори може да продавате с смс - значително увеличава конверсията) и едва тогава излизайте на пазара с чужди езици. Езиковата бариара далеч не е единствената пречка при реализацията на проект на чужд език. Твърде много хора живеят с изцяло грешното убеждение, че щом знаят руски, английски, италиански и тн могат успешно да реализират проект на съответния език. Опитайте първо в най-близката и позната ви среда - българската и набрания опит вече ще приложите на други езици.

Колкото до продажбата - несериозно е, да не казвам смешно. Изобщо не ви трябват такива суми и спекулациите и въпросите, които се пораждат около това финансиране могат само да опорочат изцяло идеята на проекта.
 
От: Продавам дялове от фирма

Сградата е точно тази за която говориш и държим 50% от офисите в нея. Там са около 30 офиса общо. Казвам, че ще покрием 30% от продадените дялове защото не смятаме да продаваме повече. Имаме офис във Варна също на името на фирмата. Освен това пропуснах да кажа, че фирмата участва и в евро проект но това е съвсем друго нещо и няма връзка със сайта затова само при сериозен интерес мога да дам подробна информация. Разбира се купувайки дялове ако по някаква случайност евро проекта се реализира участвате и в него. Относно сайта има изготвен бизнес план следователно всеки, който има сериозни намерения ще бъде запознат изцяло с проекта. Разбира се ще се срещнем лично. Всичко ще се направи пред нотариус относно дяловете и решението ще бъде подписано в полза на купувача. Нямам никакво желание да продавам дялове, но трябват пари за да се доразвие, а ипотекирането на собственост не е вариант в момента.
 
От: Продавам дялове от фирма

Колега не знам точно какъв бизнес план имате изготвен... но като гледам сайта и ми става смешно:
1. "Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Wakacje Dovolenka"
2. Нищо в сайта не работи... има само някво жалко подобие на регистрация/логин и т'ва е..

Вземете вкарайте някой лев в тоя сайт пък после продавайте дялове...
 
От: Продавам дялове от фирма

но трябват пари за да се доразвие, а ипотекирането на собственост не е вариант в момента.

Отдавна ме чопли и сега ще го кажа: Защо не пуснете едно акционерно дружество?
Когато в България преди 15-ина години оформиха нещата за АД, условията в закона бяха направени така, че само наши хора да могат да регистрират АД. Сега не знам как е, но би трябвало да е по-читаво, леко и нормално.
За Белия свят съм чел, че това е нормална и обичайна практика, когато имаш идея, пък нямаш пари. Пускаш акции на пазара - ако събереш капитала, започваш работа. Ако не събереш - значи идеята ти не е привлекателна за хората да си вложат парите в нея.
 
От: Продавам дялове от фирма

http://www.kickstarter.com/ - пробвай с проект тук. Днес попаднах на него и ми хареса. Не знам как стои въпроса с отплащането, дарителите имат ли въобще някакви ползи и т.н. Но може да ги събереш с обещанието, че после ще се възползват от услугата.

Сайта изглежда малко дървен.

Според мен има хляб в това, може вие да не успеете да го направите но идеята е добра. Английския на сайта ви не е зле, ама не звучи като fluent, а тфа е важно.

Ориентирайте проекта по към американци и англичани, щото с тая цена в евро не е много добре.

В България не мисля, че ще е успешна идеята най-вече от гледна точка на възвръщане на инвестицията.

Има вече няколко фонда в България които инвестират в подобни иновативни проекти. Трябваше там да опитате. Сега тука цял форум ви видя идеята, и то повечето хора с бизнес мислене. Нищо чудно някой да ви изпревари при старта, тъй като според мен идеята е ценна и самата реализация не струва 30 000 лв. Въобще как може да търсиш такава сума от форум. Сигурно тук има хора с възможности ама все пак...

Та накратко: досега имате една идея и един сайт който за нищо не става...

Все пак късмет и ако стане нещо с кикстартъра очаквам да почерпиш стабилно ;)

Само да спомена, че намерих един български проект там и един пич е събрал 6000$ за да може да пусне линия терлици шити от група баби. Много се накефих на идеята, но трябва да събере 8000 до 2 дена за да го финансират...
 
От: Продавам дялове от фирма

Здравейте. Фирмата се занимава конкретно само с един сайт. Сайта е пуснат преди няколко часа и има дори някой неща за пооправяне. Адреса на сайта е time-message точка com и идеята му е да се пращат съобщения със закъснение (Например някой болен от рак може да напише до близките си съобщение което те да получат след 1 година) . Нека поясня, не става въпрос само за имейли ами и за писма които да се предават на рака. Услугите се заплащат на символични цени като 0.10$ , 0.30$ и за писмо по пощата на адрес 5$ . В момента проучвам как стават работите с фондове и имам идеята да се направи раздел в който да се събират пари за болни хора и най-вече деца. Продавам дялове от фирмата защото трябват още пари за да се довърши сайта и най-вече да се популяризира. Мога да продам до 35-40% от фирмата като цените са :

0.01% - 10 лева
0.1% - 100 лева
1% - 1000 лева

Печалбата от сайта ще се разпределя според дяловете. Ако някой има нужда от повече информация и проявява интерес може да се свърже с мен тук в сайта или на емейл [email protected] също така офиса се намира в Добрич на булевард Добруджа 28, офис 15. Имаме офис и във Варна но не е готов още.
(Фирмата е Варненска)

Нещо не успях да пусна темата където трябва затова я бутнах тук :p .

Бахти ненормалника :cry: за по-"хубав" пример, акъла не стигна ли?
 
От: Продавам дялове от фирма

За нещо сериозно и голямо, както говориш за проекта си, представянето му е меко казано несериозно. Ето какво си би казал един нормален здравосмислещ човек:
Значи акции за по 1000 лева... хм ами добре, това ще да е голяма и сериозна фирма, може и да си струва да инвестирам, пък и идеята не е лоша. Отварям въпросния сайт (който е пуснат няколко часа преди обявата... незавършен!) и виждам нещо готово на 10% може би, което нито има някакъв вид, нито функционалност. В обявата авторът в общи линии просто иска пари. Не е обяснил по каква схема ще се избиват тези инвестиции, каква ще е възвръщаемостта, какъв е риска и т.н. На всеки въпрос отговоря с "това не е готово още" или "еди кога си ще го имаме".

Ами не се прави така. Оправете си всички правни въпроси, завършете си сайта, платете на адвокати, консултанти и който трябва, за да представите на евентуалните си бъдещи инвеститори един ясен и подробен план, отговарящ на действителността. Не може само да имаш една идея, да си регистрирал една фирмичка и да искаш да продадеш акции за 50 бона.
 
От: Продавам дялове от фирма

Айде понеже някак си така съм устроен, да търся под вола - теле да вкарам една схема.
Да речем, че някой купи 10%. Предполага се, че няма глас в решенията за направени разходи нали?
Минава година и човека си иска 10% от печалбата. И кво става? Предполагаем отговор:

Ми то няма печалба, щото инвестирахме парите в... да речем доизграждане на сайта, СЕО, МЕО реклама и т.н.
Може и фактури да се представят без проблем, па ти ходи ги проверявай.
Година втора:
Печалба няма. Ми те нали и офисите са част от фирмата, та им направихме един ремонт и те парите свършиха. Фактура пак има ( пак ходи я проверявай).

Година N-та:
На човека му писва и си иска парите:
Ми то сега акциите ни са по евтини, щото не ни върви бизнеса и може да ти ги изкупим на 1/10-та от цената. Или на 1/20-та.
Примирява се, изгаря с 7-8 бона и бега.

Същата година: Идва ти още една гениална идея и търсиш нови шарани.

Изобщо някъде има ли гаранция за възвращаемост?
 

Горе