Продуктова фотография

От: Продуктова фотография

Има много техники за снимане, разбира се най-добра е слънчевата светлина, полсе идва светкавицата и постоянното осветление. Тука става сложно дали да слагаш дефузер на светкавицата да я насочиш към таван или стена за рефлексия. После постоянното лампите по дефолт са с жълта светлина за това се слагат чадъри и филтри. Може да пишем много по темата но тук колегата пита за неговия частен случай. И да му помогнем да се справи с наличната техника и апаратура.

А има една техника за снимане като потопиш продукта в леген с вода тя обира бликовете.
 
От: Продуктова фотография

По оригиналната снимка съдя, че фотоапартчето не е подходящо за тази цел. Добре си се оборудвал с палатка и лампи, но трябва и добър апарат, за да ти се получават - колкото по-малко пост обработка, толкова по-добре. Но във всеки случай, твоята обработена снимка е добра, просто ще ти се получава по-лесно и бързо с хубав апарат.
 
От: Продуктова фотография

Това е, че не знам какъв апарат точно ще ми свърши работа. Или по точно кой от предлаганите модели със статив може да ми свърши работа.
 
От: От: Продуктова фотография

700-800лв.

samsung-galaxy-s4-zoom.jpg

4 инчов супер дисплей няма да намериш във фото апарат за доста повече пари. :D
Що-годе цифрови фото апарати започват от 750 лв нагоре.
За специални цели имаш управление на скорост на затвора, диафрагма (бленда), ISO и каквото душа ти иска още.
49 Мб е pdf ръководството. Не съм задълбал много в него.
Има си резба за статив, намсиколкоси избираеми готови режима на снимане, варио 10х оптично, оптична стабилизация.
Видео HD на 1080, със стерео звук! :clap:
Плюс удобен телефон с Андроид 4.2.2. А не вместо телефон, да държиш мини таблет. :lol:

Ето ти едно сурово макро:

Pchela_oblitane_Gradina_Viskyar.jpg


И изрязано на 1024:

Pchela_oblitane_Gradina_Viskyar_1024.jpg
 
От: Продуктова фотография

Моето мнение е че добрата снимка продава. Постепенно инвестирай в добро фото оборудване има и много втора употреба. Вземи едно хубаво тяло с обектив, след това хубаво осветление, било то палатка или маса за продуктова фотография. Инвестиция има но тази инвестиция се възвръща с времето.
 
Re: От: Продуктова фотография

Благодаря на отзовалите се!
В момента това е много търсено. Преди има няма няколко седмици, един собственик на хотел не успя да накара някой професионалист да му снима стаите и да ги обработи, за да ги качи на сайта си. Направо срам. Сайт за 2000+, а в същото време никой с фотоапарат и фотошоп. Всеки знае, че това продава в такъв тип сайтове. И в други де. Всички общо взето.

А и е голям бизнес, ако ги продаваш в сток сайтовете. Там си на % (по-големия). Но при 1000+ снимки и често купувани се усеща. ;)
 
От: Продуктова фотография

Наистина снимките са много важни и ако се занимаваш сериозно се отплащат.

Ето първия ми опит с продуктите http://pizzarim.com/ да не се гледа на гладно!
Не съм правил сайта и дизайна друг човек свърши блестяща работа, аз само на снимах менюто. Беше велико ...
 
От: Продуктова фотография

Ъъъъ нещо в уеб дизайна не е наред. Кликаш на пица (например) и после няма връщане към категорията освен от горното меню.
Снимките са добри.
 
От: Продуктова фотография

Ъъъъ нещо в уеб дизайна

То е дизайн, без уеб. Доживях да видя и такъв "сайт".
Язък за хубавите снимки!
 
От: Продуктова фотография

Може ли малко повече инфо как снимките да ги направя HDR?
 
От: Продуктова фотография

При продуктовата фотография най-важното е осветлението, апарата не е толкова важен. Трябва ви нещо което снима в RAW задължително, след това обработка в Lightroom или Photoshop и двата си имат RAW converter. Снимайте от статив и на по-затворени бленди да може целия обект да е на фокус, използвайте дистанционен спусък или самоснимачката.
 
От: Продуктова фотография

При продуктовата фотография най-важното е осветлението, апарата не е толкова важен. Трябва ви нещо което снима в RAW задължително, след това обработка в Lightroom или Photoshop и двата си имат RAW converter. Снимайте от статив и на по-затворени бленди да може целия обект да е на фокус, използвайте дистанционен спусък или самоснимачката.

Ами точно, ето че фотоапаратът е важен - с една сапунерка за няколко стотин лева не може да й вакара никакви настройки, да не говорим пък и отвора на блендата или снимки в RAW. Освен това като почне да ти дава разни изкривявания, прегорели снимки и фалшиви цветове, само затормозява после с по-тежка обработка.

Съвсем не съм професионалист фотогораф, но съм правил няколко хиляди такива снимки за каталог и лично при мен трудното не идваше от осветлението (правил съм и на обикновена, луминесцентна светлина и без палатка), колкото от фотоапарата. Пак ще кажа - колкото по-малко обработка е нужна след това, толкова по-бързо и лесно ще е на човека, когато говорим за голям брой снимки.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Продуктова фотография

Важен е апарата, не е нужно да е много скъп, просто гледайте да е с батерия като на ГСМа и да има оптика, ако лещите са от стъкло е супер а мегапикселите не са много важни.
 
От: Продуктова фотография

И мен ме излъгаха че апарата има значение и си взех голям апарат с комплексиращ обектив, но нито крокодила излезе по-красива на снимките, нито успях да хвана 2 цици на плажа на фокус. Така че не е само до апарат, важно е и оперативният изпълнител.
 
От: От: Продуктова фотография

И мен ме излъгаха че апарата има значение и си взех голям апарат с комплексиращ обектив, но нито крокодила излезе по-красива на снимките, нито успях да хвана 2 цици на плажа на фокус. Така че не е само до апарат, важно е и оперативният изпълнител.

Това, че апаратът е голям и с огромен обектив не означава абсолютно нищо. Да не говорим, че също толкова важно е и човек да е наясно с настройки и да може да се оправя с апарата, който има. Истината е, че ако му трябва веднъж да си наснима продуктите за 2-3 дена и толкова, инвестицията в добър фотоапарат (говорим за нещо среден клас от рода на 1000лв - такова имам аз и затова от опит мога да говоря) ще му дойде неизгодна. Може би нещо от по-ниския клас с несменяеми обективи или нещо втора ръка (също добра възможност, върху която да помисли) могат да му дадат добра разлика в снимките.

Ако не държи чак толкова много на перфектното качество и се задоволява с кофти снимки и много обработка след това, тогава ще се изтормози малко повече време да си направи продуктите веднъж и толкова - както казах, според мен примерната снимка, която беше дал, е със доволно качество.

Има и вариант да си наеме фотограф да му ги нащъка. Не съм ползвал такива услуги, но съм останал с впечатлението, че е скъпо и резултатите могат силно да варират.
 
От: Продуктова фотография

И като стана въпрос за апарати.. Възможно ли е да препоръчате най-добрият бюджетен огледално-рефлексен фотоапарат?
Или апарат който е по средата на любителски и за по напреднали :)
 
От: Продуктова фотография

Занимавам се с фотография от години, а с продуктова от последните 3 години. Изчетох глупости на килограм в тази тема.

1) несериозно е да снимаш на дневна светлина. В различните часове на деня светлината е коренно различна измерена в Келвини.
2) задължително е да се снима със светкавица. Отдолу трябва да има светлина дифузирана.

Със сапунерка не очаквай качество.

Бижута наистина се снимат във аквариум с вода.
Съветвам ви да изкарате един прост курс фотограски и ще ви се улесни живота и продажбите.

Ако имате въпроси относно снимане на продуктова фотография, бих се радвал да ви помогна.

Продуктовата палатка от Китай излиза 25 лв. От бг 60-90 лв.

Импулсна светкавица е задължителна за качествени снимки.
 

Горе