Продуктова фотография

От: Продуктова фотография

Е това е друго нещо !!! Браво, много добре

Благодаря! :)

Остана ми само един проблем за решаване, ето тези гривни и подобни на тях не мога да ги заснема на бял фон или поне белия фон не може да ми се получи толкова контрастен, защото кристалите и белите елементи почти изчезват.. ://
За сега решението ми е да ги снимам навън в натурална среда сред камъни и дървета и разни подобни или пък да мушна някакви такива неща в палатката и да ги снимам в/у тях.

predpr1.jpgpredpr2.jpg

Някой ако може да даде някакъв съвет или трик... как да пробвам :)
 
От: От: Продуктова фотография

Неможах да намеря видеото което ме вдъхнови тогава но попаднах на това:
http://www.youtube.com/watch?v=5df42BuW_Do

продукта на преден план по-слабо осветен и "изгаряш" фона с силна светлина и ще имаш необходимия контраст
 
От: От: Продуктова фотография

Благодаря! :)

Остана ми само един проблем за решаване, ето тези гривни и подобни на тях не мога да ги заснема на бял фон или поне белия фон не може да ми се получи толкова контрастен, защото кристалите и белите елементи почти изчезват.. ://
За сега решението ми е да ги снимам навън в натурална среда сред камъни и дървета и разни подобни или пък да мушна някакви такива неща в палатката и да ги снимам в/у тях.

Виж файлът 8904Виж файлът 8905

Някой ако може да даде някакъв съвет или трик... как да пробвам :)

Белите просто ги снимай върху някакъв плащ - нещо приятно на цвят и текстура.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: От: Продуктова фотография

Да това е също добра идея ако дизайна на сайта ти го позволява. Може да снимаш върху копринени шалчета или декоративни възглавнички и каквото се сетиш

Белите просто ги снимай върху някакъв плащ - нещо приятно на цвят и текстура.
 
От: Продуктова фотография

Ами към палатката имам черен, червен и син фон но май ще стане доста гадно на дизайна на сайта ми, вече пробвах с черно доста гадно изглеждат и самите бижута. Ще помисля ще експериментирам и пак ще ги пусна тук после :)
 
От: Продуктова фотография

Намери си нещо светло пак - бяло или бежово. Както казаха по-горе, някоя възглавничка, шалче или друг приятен плат и пробвай. Според мен ще се получи добре.
 
От: Продуктова фотография

фокуса нещо обаче ми бяга. За тези бижута определено трябва да взема макро обектив.

Свий диафрагмата - така ще получиш по-голяма дълбочина на рязкост, и увеличи времето на експонация.
Премести задните финтифлюшки напред.
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Продуктова фотография

После и аз ще кача бели на черен фон, само още малко да се помъча със стандартния бял фон :)

Снимки се разглеждат по правило на черен фон. Тогава липсва фонова светлина и се вижда само изображението.
Белия фон е възможно най-скапаното решение. Не знам защо се възприема за стандартен... :shock: :cry:
 
От: От: Продуктова фотография

Снимки се разглеждат по правило на черен фон. Тогава липсва фонова светлина и се вижда само изображението.
Белия фон е възможно най-скапаното решение. Не знам защо се възприема за стандартен... :shock: :cry:

Защото изглежда по-приветлив и luxurious :)
 
От: От: Продуктова фотография

Защото изглежда по-приветлив и luxurious :)

Ба-ба! Няма да категоризирам горното, да не вземеш да се засегнеш.
Превключи си форума на черния дизайн, поработи една седмица, за да свикнеш, и съм насреща да го обсъдим. :roll:

Задачата на едно изображение е да даде информация. Максимално ясна. Това се постига единствено, когато тази информация не е омешана с нещо друго.
Няма да задълбочавам във физиката и раздела за светлината. И как светлината от фона се смесва със светлината от изображението. Шест години, като студент, се занимавах с художествена фотография. Под ръководството на доц. фотограф художник Живко Арабов - един от големите ми учители в живота.
(Ха, гледам, че продължава да ползва Киев 6С! :| )

Хубаво е, който сам си прави снимките, вместо да се мъчи, да се снабди с малко книги по фотография.
 
От: От: От: Продуктова фотография

Ба-ба! Няма да категоризирам горното, да не вземеш да се засегнеш.
Превключи си форума на черния дизайн, поработи една седмица, за да свикнеш, и съм насреща да го обсъдим. :roll:

Задачата на едно изображение е да даде информация. Максимално ясна. Това се постига единствено, когато тази информация не е омешана с нещо друго.
Няма да задълбочавам във физиката и раздела за светлината. И как светлината от фона се смесва със светлината от изображението. Шест години, като студент, се занимавах с художествена фотография. Под ръководството на доц. фотограф художник Живко Арабов - един от големите ми учители в живота.
(Ха, гледам, че продължава да ползва Киев 6С! :| )

Хубаво е, който сам си прави снимките, вместо да се мъчи, да се снабди с малко книги по фотография.

Е, ставаше въпрос за самия сайт/магазин, че затова се правят бели и изобщо светли изобрежения, защото изглежда по-луксозно и приветливо, отколкото нащъкани някакви черни квадрати по категориите с продукти :)
 
От: Продуктова фотография

Както във всеки бизнес и тук си има много специфика и е важно да се съобразят доста неща за всеки вид продукт. Не знам как ще ви прозвучи но всички от нашите големи клиенти с които сме говорили по тая тема (подчертавам всички) има закупено студийно осветление и всевъзможни джаджи, които прашасват в някой ъгъл на склад. Някои по-бавно, други бързо осъзнават, че да си снимат сами им отнема толкова много време, ресурс и най-важното не постигат конкурентно качество на снимките, затова съвсем естествено наемат фирма да извършва тази работа. Така те се фокусират върху това да увеличават продажбите на продуктите си.

Нашата фирма се занимава точно с продуктова фотография на който му е интересно може да погледне: http://www.studiomo.bg/business/product-photography/

Един онлайн магазин няма как да буди доверие в клиента, дори да е с хубав дизайн, структура и ниски цени, ако снимките на продуктите в него са с различна визия, малки по размер, различен фон, едните синеят, други жълтеят и тн. или още по-лошо събрани от други сайтове.
 
От: Продуктова фотография

Здравейте и от мен ,нека и аз да се включа по темата,нов съм във форума и реших и аз да споделя моето мнение, занимавам се с фотография и се итерисувам от уеб дизайн,относно снимането наистина може да се говори много,всеки обаче трябва да реши дали сам да си прави снимките или да се довери на хора които разбират и знаят,ако му харесва да си прави снимките сам няма лошо не е необходима скъпа техника за добри снимки,малко експериманти с малко знания и резултата ще е добър ,но ако не му се отдава по добре да насочи усилията си към продажбите ,дизайна оптимизацията и тнт.
 
От: Продуктова фотография

freestyler готини снимки сте направили гледам и цената ви не е голяма. При мен нещо все не се получават пък и време не остава много за снимки. Предполагам си доста прав със изказването че снимките са с различна визия и фона ми става винаги най - трудно. Предполагам с колегата warangel има още доста да тренираме и да се учим. Ето две снимки и от мен без обработка само са намалени на 640/640
4896_4039.JPG4895_4059.JPG

Много ме тормози и отблясъка почти винаги има метал за снимане.
 
От: Продуктова фотография

Има една поговорка "Ако имаш килограм брашно дай го на майстор пекар да ти направи хляб". Както писаха доста хора в предходни постове, фотографията е тънка работа и трябва доста учение и много опит. Според мен най-добре е да оставите нещата на професионалистите. Доколкото знам продуктовата фотография не е скъпа, даже излиза по-евтино от портретната.
 
От: Продуктова фотография

От доста време не съм писал в темата, ще взема да се включа с 5 от последните ми снимки :)

prdpr1.JPGprdpr2.JPGprdpr3.JPGprdpr4.jpgprdpr5.jpg

Как ви се струват ?
 
От: Продуктова фотография

Има една поговорка "Ако имаш килограм брашно дай го на майстор пекар да ти направи хляб". Както писаха доста хора в предходни постове, фотографията е тънка работа и трябва доста учение и много опит. Според мен най-добре е да оставите нещата на професионалистите. Доколкото знам продуктовата фотография не е скъпа, даже излиза по-евтино от портретната.
Да прав си но както казва една поговорка "Никои не се е родил научен" Тука просто споделяме кое и как. Професионалистите са друга бира.
 

Горе