Разсипаха и Vesti.bg

cross

Well-Known Member
Честно казано вече ми омръзна всички новинарски сайтове да наемат автори, които не просто нямат умения да пишат, а и нямат елементарна писмена грамотност. Пример:
ci130d
( http://prntscr.com/ci130d )
И не е само това...


Само в САЩ се смеята, че са над 70. - текст

И още куп други грешки и безсмислици за сайт, претендиращ за най-коректната и добра медия в България.. и то собственост на кого. Коментарите на вас ги оставям.

А да не говорим, че с новините, които постват отдавна го разсипаха, но това е друга тема..
 
Последно редактирано:
Български сериал е категоричниЯТ избор: той е категоричният. Членуването е правилно.
Българският сериал "Име на сериала" е категоричният избор. И така е правилно.

Често се натъквам на грешки в сайтове на колеги, които чета. Нека не коментираме чуждите грешки, а да се стремим ние да не допускаме такива в нашите сайтове.
 
Cross, трябва ли да публикувам статията, която ти ми изпрати с грешките? :D
Трай си пич. За 30лв получих 3 статии ( 400 думи ~ ) , трай си по-добре... Дори не съм сигурен дали са 3 или 2.
 
Последно редактирано:
Това ли е категоричният сериал на българите? Баси затъвацията. :)
Абе заглеждал съм го тоя сериал, не е лош, ама не и нещо особено. Но е в пъти по-добре от турски сериал, което се дава при пряката конкуренция. Тъй че ако това не е категоричният би било много зле. Иначе май не е по-хубаво в чистия прайм тайм от 8 до 9 да дават.... бай Брадър. А по него е луднала цяла България - онзи ден риалитито ударило 1,000,000 рейтинг и всички разказват какво се е случило, кой с кого се скарал, кой каква интрига завъртял и други подобни простотии....
 
сайт, претендиращ за най-коректната и добра медия в България.
??? това къде го прочете?
вести.бг не е нищо особено -добре, че е абв.бг
почти всички сайтове на НетИнфо са с 90% спам трафик от тяхната поща. може да се провери в similarweb
 
гонг.бг същата работа - онзи ден се хвалеха, че били спортал.бг по посещания (май само мобилни или само десктоп и то само този месец или нещо такова).
А според similarweb по-голяма част от посещнията са от мейл, за разлика от тези на спортал.бг
 
Това ли е категоричният сериал на българите? Баси затъвацията. :)

Аз даже нямам идея за кой сериал става дума, просто коментирах, че членуването не е сгрешено.

Предполагам, от контекста, е "Откраднат живот".
 
И на мен ми направиха лошо впечатление. Примерно това:
Колосалната сума от 1,2 млн. лв. За хамалски услуги може ида звучи безумно, но очно толкова е платила БНБ през миналата година, разкрива доклад на Сметната палата, цитиран от NOVA.
Източник: http://www.vesti.bg/bulgaria/koj-dava-12-mln.-lv.-za-hamalski-uslugi-6058747
 
В новинарските сайтове информацията масово не се чете от друг човек преди публикуване, а в такъв случай, дори да си Паулу Коелю, пак няма начин да произведеш текст без грешки. Когато става въпрос за новини не може да оставиш текста да отлежи един ден и пак да го провериш, а трябва да се качи много бързо. Собствен текст, писан току що, не може да се редактира качествено. Винаги трябва проверка от друг човек, за когото въпросният текст е непознат.
 
В новинарските сайтове информацията масово не се чете от друг човек преди публикуване, а в такъв случай, дори да си Паулу Коелю, пак няма начин да произведеш текст без грешки. Когато става въпрос за новини не може да оставиш текста да отлежи един ден и пак да го провериш, а трябва да се качи много бързо. Собствен текст, писан току що, не може да се редактира качествено. Винаги трябва проверка от друг човек, за когото въпросният текст е непознат.
Да, но тук става въпрос за елементарни грешки, които се подчертават още в текстовия редактор или в браузъра още при писането, така че явно и такава проверка не правят.
 
Абе това да им е проблема на БГ "медиите"... Обърнете повече внимание на кочината наречена новини, които споделят, вместо начина на писане. Субективност, принадлежност, зависимост. Клоака!
 
  • Like
Реакции: ops5
Като гледам какви ги бръщолевите тук уж пишейки в предприемачески форум, не се учудвам от качеството на новинарските сайтове.
Всичко зависи от аудиторията - когато тя е проста, няма смисъл да се инвестират много пари за редактори. както го напишеш от първия път - така. Простаците няма да обърнат внимание на някоя дребна грешка - нали се чете и има картинки.
 

Горе