Разследват ме НАП...

От: Разследват ме НАП...

Идва пратката в Еконт - вътре ни фактура, ни касова бележка. Писах им имейл да ги питам(от чисто любопитство), защо аджеба ги няма задължителните документи в пратката и отговора е, че колегата е забравил да сложи документите в нея. След като ги убеждавах, че това е задължително се ядосаха и повече не ми отговориха. На един клик разстояние бях от жалбата, но се отказах....

Пич, ей с те т'ва те ме загубИ!
В началото мислех, че трупаш постове, после сметнах, че се бориш за репутация, след 3тата ти тема по тема сходна с предишните вече имах колебания изобщо да правя ли опити да ти помогна. От този момент, нищо лично, ама ти за мен си загубена кауза! И за да не се тръшнеш в уебмастер оффтопика с тема "Тука ме мразят и никой ма неще" ще ти поясня:
Ти, човекът без фирма
Ти, човекът-фирма-фантом
Ти, предприемачът на Продавалник
Ти, който разцепи тоя форум със схеми и идеи как да продължиш както си бил до сега
Та точно ти да си ми на клик разстояние от това да докладваш?! Човече, те на тва те му се вика лицемерие! Заклевам се!
Когато ти си на 100% опънат по конец, мисля чак тогава имаш право да сочиш с пръст. На твое място бих си налегнал парцалите, че не знам за НАП, но пък туко виж се окаже ония дето са ти били на едното цък от жалба четат тук и ей така, за спорта се амбицират да проверят те ли могат да ти подлеят вода или ти на тях.
Иначе в това от две шепи пръст да метнеш 3 кофи кал по някой по-лесно няма!
 
От: Разследват ме НАП...

Хаха... Тази тема започна да става забавна. :D
 
От: Разследват ме НАП...

Извинете, ако съм проявил наглост. Просто исках да дам пример, че магазини, които имат по 4000 посещения на ден си продават спокойно, а моето кротко магазинче се набива на очи. Както и да е, вече всичко приключи с него и ще се активира чак след година...
 
От: Разследват ме НАП...

Плащайте си данъците :p

economy.jpg
 
От: От: Разследват ме НАП...

На този адрес се намира каса на EVN:

ул.Ген.Йосиф В. Гурко 6


При съмнения тичай до юрист да те консултира по-добре да дадеш 50-200лв за консултация от колкото да плащаш глоби по 1000лв.

Само 1000 лв? Това е много оптимистично.

Прави сте. Спирам със всичко докато не си намеря фирма. Ще продавам в момента наличните артикули в Продавалник като частно лице, а не като фирма(както продавах досега). Дори да избегна глобата и разследването, затварянето на онлайн магазин е много лошо за мен. Обичам да продавам и да се занимавам с търговия, но сега цяло лято оставам без работа и единствената алтернатива е да продавам като афилиейт или пари от реклами в блог.

До сега пак си продавал като частно лице. Незаконно си извършвал търговска дейност. Ползването на сайт за обяви (независимо дали се казва "Продавалник" или не) за извършване на незаконна търговска дейност не променя факта, че извършваш незаконна търговска дейност.

Много хора си мислят така - сега ще продавам малко и за мизерна печалба, защото не мога да си позволя да плащам за осигуровки, данъци, счетоводство и други разходи, а после когато стана голям ще си отворя фирма и ще работя легално. Обаче не се сещат, че с мизерните си печалби няма как да си платят глобите.
 
От: Разследват ме НАП...

Момчето се изживява като Остап Бендер - великия комбинатор. Но без да има неговите качества.

Мани го Остап, нали знаеш накрая и той как приключи филма :)
 
От: Разследват ме НАП...

Те искат да си направиш фирма или да ползваш нечия фирма, ако си прекалено млад. Правителството е доста либерално в това отношение. Сплашват те, за да си вкараш нещата в ред. Даже ако им се обадиш, нищо чудно да ти дадат съвет как точно да го направиш. Самият министър Трайков едно време каза: "По-добре сива икономика, отколкото никаква!" Вземи предвид претенциите им, съобрази се с тях и действай по правилата, които те поставят! Това е истината!
 
От: Разследват ме НАП...

Правителството? Либерално?
 
От: Разследват ме НАП...

Чуек, дай да ти пускам по един касов бон да спреш с подобни постове, че говориш много глупости.

Вижда се, че имаш желание, но рискуваш тук да спрат да те вземат на сериозно с такива теми...
 
От: Разследват ме НАП...

И в предишните теми му бях написал че е много тъпо парче по друг повод ама я ми кажете и това държава ли е ?

Момчето е ученик има желание да работи (негови връстници се чудят само как да се качат на черешата) обаче какви условия му предлага държавата да работи нормално.

Регистрация на фирма - закупуване на касов апарат и дурги подобни извращения - 1000 лв

След това се почва всеки месец осигуровки и счетоводител (други разни таксички) в най добрият случай 300лв

Един бизнес се развива поне за година до тогава човек без доходи трябва да е набил поне 5000лв грешни пари - ами стока ами изработка на магазин ами реклама - Държавата не ти дава шанс да започнеш нормален бизнес на държавата и трябват престъпници

Вече ми се е вгаднало да давам примери за УК щото само яд ме хваща - ако някое англичанче случайно му се доработи (почти невъзможно)

Регистрация за Селф емплой (Български вариант на ЕТ) - Онлайн 0лв
Касов апарат не му е необходим - 0лв
Осигуровки - 104 паунда на ГОДИНА
Счетоводител не му трябва - счетоводството може да се направи и онлайн от средно грамотен
Годишен Данък печалба само на печалбата над 7600 паунда

А сега ми кажете как да работи нормално един млад човек в тази държава - Оня ден гледам оня недоносения с меката китка реве по телевизията че ни била голяма безработицата при младите хора

Така че не го съдете толкова строго момчето макар че е много тъпо парче.
 
От: Разследват ме НАП...

Манта, не съм съвсем съгласен. Трябва регулация, особено в е-търговията. Много мошеници се навъдиха, трябва да се спрат.
Относно счетоводството, ако си ЕТ с е-магазинче и тук не ти трябва счетоводител, ако имаш 8ми клас. Иначе за разходите - да бариера са.
 
От: Разследват ме НАП...

Ами аз доколкото виждам Мантата не е срещу регулацията, а срещу данъчните изисквания в България.
От примера, който дава с Великобритания се вижда, че при нас държавата има по рестриктивни мерки за откриване на онлайн магазин.
 
От: Разследват ме НАП...

Малко глупаво е да се сравняваме с УК,просто щото там е еди стаднадрт и манталитет тук друг друг, но да не се стимулира предприемачеството - колкото и да съм за фрее пазари, накрая става анархия затова без регулация не става - не може някой който няма годините и ценза да тръгне да се занимва с Х дейност, която се изсиква
 
От: Разследват ме НАП...

И що да не са сравняваме?
Тяхните либерални закони не могат да се приложат у нас, щото сме мн. хитри и ще излъжем клиента ли?
Затуй ни трябва касов апарат с връзка с НАП ли?
Затуй дребният ни бизнес е занулен!!!
 
От: Разследват ме НАП...

Аз писах , кой да чете - МАНТАЛИТЕТ

Едно прасе, което цял живот яде в кочината в калта, да му дадеш филе миньон ще иска го яде в калта и няма голяма разлика направи с това и фуража и помията.

Всичко е хубаво но политиците калпави да разберат, а и бизнеса ни като цяло не е много интелигентен, така че може си правиш равносметка, че това от раз не става а трябва постепенно.

За да стане това което Манта говори, трябва имаме силна индустрия с голяма степен на добавена стойност, за да компенсира това и още няколко други компоненти, които ние ги нямаме, така да се сравняваме е само с пожелателен характер
 
От: Разследват ме НАП...

Прави са всички, роптаещи срещу безумните пари, които обират от дребния бизнес. Не са прави противниците на регулацията. Може да се регулира пазара, без да се съсипва с данъци (скрити или явни)
 
От: Разследват ме НАП...

Аз писах , кой да чете - МАНТАЛИТЕТ
За да стане това което Манта говори, трябва имаме силна индустрия с голяма степен на добавена стойност, за да компенсира това и още няколко други компоненти, които ние ги нямаме, така да се сравняваме е само с пожелателен характер

За държавата има ли разлика дали 10 човека ще плащат 1000 лева данък или 1000 човека ще плащат 10 лева данък? Мисълта ми е, че ако се ограничат данъците (за стартиращите бизнесмени) повече хора, които до сега не са плащали никакви данъци, ще излязат от сивата икономика и ще започнат да си плащат данъците. От там би следвало да дойде и компенсацията за държавата.

Относно момчето и аз мисля, че прекалено много му се целите. Все пак става въпрос за 17 годишен. Достатъчно е да му се обясни, че греши и да му се покаже правия път, а вече дали той ще поеме по него е друг въпрос. Както каза мантаман повечето младежи на неговата възраст мислят само за кафета, купони и наркотици.
 
От: Разследват ме НАП...

В номинално изражение/абосолютна стойност няма, но проблема е че големия бизнес не плаща толкова и не влизат толкова китни в д-вата, поради причината че голяма част от бизнеса в БГ е чужд, така че тези 1000 лв на дали че намериш 10 човека ти платят, ама ще намериш 1к човека ти платят по 10 кинта - не казвам че е правилно но това е щото няма креативност в управинците - надяват се само на 1 нисък корп. данък и евтина работна ръка и до там. Ако имахме силно развивта икономика с редица големи БГ фирми, тогава това което говориш нямаше да е проблем затова казах в УК е различно
 
Re: От: Разследват ме НАП...

Малко глупаво е да се сравняваме с УК,просто щото там е еди стаднадрт и манталитет тук друг друг, но да не се стимулира предприемачеството - колкото и да съм за фрее пазари, накрая става анархия затова без регулация не става - не може някой който няма годините и ценза да тръгне да се занимва с Х дейност, която се изсиква

значи не са нужни никакви регулации

едно време преди появата на ланчетата се бяха събрали една шепа големи компании и искаха да се лицензират интернет доствчиците щото сульо и пульо вземели 20 линии и 20 модема и ставали интернет доствчаци... ако тогава това беше станало сега адсл щтеще да ви се струва върха на скороста а една малка част от тези телефонни доставчици бяха почнали ако живееш в района да ти предлагат да ти пуснат и лан връзка.... остналото е история ....
 
От: Разследват ме НАП...

Куул то има и такива примери ама айде ти дам аз пример 2008 meltdown после credit crisis и сме на крачка от global credit meltdown кво правим в този случаи - щото ако нямаше държавни спасявания до сега в каменната ера - по капиталистическа теория трябваше да ги оставят да фалират а не да им дарят близо 1.7 трилиона хамериканците и за 3 месеца ЕЦБ да напечата 1 трилиона евра в LTRO програмите и въпрки това не помага и се правят спасителни планове до 750 милиярда за Испания и Италия щото те са последните постъпи към Германия и Франция. Така се стимулира глупостта и неправилното разпределние на капитал и риск. По теория всеки, който не може се справи отпада, така се чисти системата - е да ама не.

To big to fail - bail out them - това бе цялостната мантра. Всичко е в следствие на дерегулирания пазар от началото на 90-те и неолиберализма които в политческата догма сега + един монетаризъм и после що сме на това дередже. Без регулации всичко води до 1 анарахия, която е плащат обикновенните хора - така че тези мантри свободен пазар без намеса на държавата са само за утопистите. Красотата иде когата дойде момента на рецесия и всички, почнат губят я работи я придобивки и почват висят на д-вата и политиците да не си загубят постове кво правя - популизъма хем да регулирам за тях щото ще ме отритат на идните избори, хем да дерегулирам за бизнеса щото пък няма как си правя кинтити. Пазара винаги има систем риск само дето вече много се искриви и става лошо и никой не може си позволи големите да отпаднат от системата - регулираме дребните дерегулираме големите и накрая данъкоплатеца плаща. Д-вата трябва само да гледа интерса за спазване на условията на бизнес среда, само тогава ще има нещо като фрее маркет.

П.С. Доста се отклонихме от тема - кво стана бе колега НАП-а пак звъняха или те оставиха на мира
 

Горе