Разследват ме НАП...

От: Разследват ме НАП...

Някак си много ми е .... как да кажа иронично в смешни смисъл от лайт мотива в онази тема :D

КЪМ АВТОРА НА ТЕМАТА



ПРОДЪЛЖАВАЙ ДА ПРОДАВАШ, НЯМА НИТО ЕДИН ЧОВЕК, КОЙТО РЕАЛНО Е ГЛОБЕН ОТ НАП ЗАРАДИ ОНЛАЙН МАГАЗИН

А по темата ти в нарушение си по всички параграфи дори и години нямаш как да те изкраме от положението. Спирай с дейностите бачкай лятото събери капитал и мисли как да го инвестираш и правилно да го разпределиш щото ще трябва си легален иначе параноята ще те гони, както казаха е добра по-някога държи те на щрек, но в дългосрочен план те съсипва така че ако искаш спиш спокойно знаеш какво да правиш
 
От: Разследват ме НАП...

Имам доста идеи за реализация. Честно казано лятото ми се работи само пред компютъра, затова ако не вървят нещата с онлайн търговията, има и други алтернативи като афилиейт, адсенс и т.н.
п.п. не че за там не трябва фирма де...
 
От: Разследват ме НАП...

Идват отпускарски дни. Данъчните са хора и те - с повече пари в джоба се кара по-весело отпуската.
Получи доста съвети в другата тема - тъй и не личи колко от тях си спазил и изпълняваш.
Сивата икономика не е за всеки, там трябва дупе.
 
От: Разследват ме НАП...

Сега да беше сайт за филми, че да си правиш пари без фирма. Ама къде си тръгнал аджаба, да правиш онлайн магазин без фирма?!? :lol:
 
От: Разследват ме НАП...

Преди да се прави нещо се мисли малко...
Както казах и в другата си тема - не всеки е за този бизнес.
Аз лично действам по друга схема, но моята схема е за пестене на пари с преценен и обмислен риск.
Това не е извинение че нямаш фирма. Мама и тати къде са? На тяхно име може да се пусне първоначално :)
Според мен си алчен за пари без да даваш и стотинка. Това е моята гледна точка.
/не включвам парите от закуски където даваш на месец по 10лв./
 
От: Разследват ме НАП...

Аз дигам толкова аларма, понеже всичко е името на баща ми, а той е доста почитан и уважаван човек в района и ако го барнат за укрити данъци после има да стои 2 седмици на първа страница на областните вестници... Реално на мен няма да могат да ми направят нищо. Нямам 18 и единственото наказание е пътя към детска полиция или детска педагогическа стая...
 
От: Разследват ме НАП...

По мое мнение си е параноя ! Ако нап искаха да те разследват има къде, къде по-лесни начини от това да си поръчат нещо.
Най-лесния начин е да проверят собствеността на домейна, проверка в търговския регистър, проверка за регистриран касов апарат и справки към основните куриерски фирми и всичко излиза на яве за по малко от 3ч.

На дали ще си поръчат, че да видят какво ще стане ....

А ако те разследват, затварянето на сайта, изтриването на файловете няма да помогне точно обратното. Хората знаят, че гоогле има кеш :) Обикновено преди да те разследват правят снимка на сайта ала бала ... и триенето на сайта влошава всичко.

При съмнения тичай до юрист да те консултира по-добре да дадеш 50-200лв за консултация от колкото да плащаш глоби по 1000лв.

от кое малко градче си до русе: Мартен, Иваново, Вятово ???
 
От: Разследват ме НАП...

Може ли да ти дам съвет без да се засягаш. Филмираш се яко!!! Тук не говорим за хиляди левове глоба, съд, затвор и изтезания в тъмница. :D Я се стегни и бъди мъж на място, всичко това е параноя ако искат да те проверят има 1000 други начина да го направят, както казаха много други преди мен единственото, което правиш в момента е да се закопаваш сам.

Спри да пишеш в темата и изчакай резултата. Накарай тати ти да направи една фирмичка или се споразумей с някой роднина, който разполага с фирма, за да се водиш към тази фирма и готово. Нещата не са толкова черни, колкото изглеждат.
 
От: Разследват ме НАП...

По-точно съм от град в област Разград, но в момента не мога да посоча точен град, понеже както казаха някои - не се знае дали НАП не следят и тази тема.
 
От: Разследват ме НАП...

Тази тема е много странна. Заглавието трябваше да е "Хора помогнете , държавата се опитва да си върши работата"
Замисли се какво точно си направил. Според мен в ситуацията , НАП не ти правят проверка , но тъкмо докато е време трябва да се осъзнаеш ,че не е това начина.
 
От: Разследват ме НАП...

Тази тема е много странна. Заглавието трябваше да е "Хора помогнете , държавата се опитва да си върши работата"
Замисли се какво точно си направил. Според мен в ситуацията , НАП не ти правят проверка , но тъкмо докато е време трябва да се осъзнаеш ,че не е това начина.

щом искат да си вършат работа, тогава да отиват при мангалите с коли за по 50-60к, 0 лв. деклариран доход и 0 год. стаж
и чак тогава - когато няма какво да правят -> да се занимават с някакъв малък онлайн магазин
 
От: От: Разследват ме НАП...

щом искат да си вършат работа, тогава да отиват при мангалите с коли за по 50-60к, 0 лв. деклариран доход и 0 год. стаж
и чак тогава - когато няма какво да правят -> да се занимават с някакъв малък онлайн магазин

Съгласен съм , но всеки трябва да е наясно какъв риск поема.
 
От: Разследват ме НАП...

Прави сте. Спирам със всичко докато не си намеря фирма. Ще продавам в момента наличните артикули в Продавалник като частно лице, а не като фирма(както продавах досега). Дори да избегна глобата и разследването, затварянето на онлайн магазин е много лошо за мен. Обичам да продавам и да се занимавам с търговия, но сега цяло лято оставам без работа и единствената алтернатива е да продавам като афилиейт или пари от реклами в блог.

Много се чудя и защо мен ще ме барнат точно. Преди седмица приятелката ми, си направи поръчка от ----------.com - онлайн магазин за всичко. Хиляди продукти, добре разработен интерфейс, известен сайт. Идва пратката в Еконт - вътре ни фактура, ни касова бележка. Писах им имейл да ги питам(от чисто любопитство), защо аджеба ги няма задължителните документи в пратката и отговора е, че колегата е забравил да сложи документите в нея. След като ги убеждавах, че това е задължително се ядосаха и повече не ми отговориха. На един клик разстояние бях от жалбата, но се отказах....
 
Последно редактирано:
От: Разследват ме НАП...

Имай предвит ,че все повече хора си търсят правата и трябва много да се внимава.
 
От: Разследват ме НАП...

Ама ти си бил и нагъл....? След като сто човека още в предишната тема ти обясниха какви са вариантите, ти си си продължил както си знаеш! Сега квичиш, че можело да те хванат и да изгори баща ти и учинайка ти, а не помисли преди това?! Никой не те разследва, но втори път не си взимаш бележка, колко пъти ще си насилваш късмета, а?
И на всичко отгоре се заяждаш с някакъв друг дето не дал касова бележка, но представяш ли си, той поне имал фирма. На един клик бил от жалбата....на топене и мръсно сме първи, ама да си свършим собствената работа, никакви ни няма, а?

Историята ми прилича на тази с оня мухльо на П*нчева дето влезна с мотора да покара в мола. Ей така, що да не си прави кефа за сметка на другите....спирам да пиша, че ме нервираш вече!
 
От: Разследват ме НАП...

Момчето се изживява като Остап Бендер - великия комбинатор. Но без да има неговите качества.
От десет дерета вода донесе, само и само да не си мръдне задника от пред компютъра. Днес цял ден опява, как щял да изкара лятото, ако спре онлайн магазина. :lol:
Май баща му е прав, дето не иска да му направи фирма. Познава си стоката.
 

Горе