Разследват ме НАП...

От: Разследват ме НАП...

ПРЕСТАНЕТЕ ДА ПЛАШИТЕ ЧОВЕКА, САМО ГАРГИТЕ И БАЛЪЦИТЕ БИХА СЕ УПЛАШИЛИ. АКО ЩЕ И 150 000 ДА МУ ТРЯСНАТ, НИЩО НЯМА ДА МУ ВЗЕМАТ, ЗАЩОТО НЯМА НИЩО НА НЕГОВО ИМЕ, ПЪК И ВЪОБЩЕ ЦЯЛАТА РАБОТА Е ТОЛКОВА СМЕШНА, В СЪДА ВЕДНАГА ЩЕ ОБЖАЛВА, ЩЕ КАЖЕ ЧЕ САМО РАБОТИ ЗА НЕПОЗНАТ И ТАКА НАТАТЪК, ВЪОБЩЕ ПРЕСТАНЕТЕ ДА ПЛАШИТЕ ГАРГИТЕ, ЧЕ НАП МОГАТ ПО НЯКАКЪВ НАЧИН ДА ВЗЕМАТ ПАРИ ОТ НЯКОИ. Е ТЕ МОГАТ, НО САМО ОТ БАЛЪЦИ.
 
От: Разследват ме НАП...

Де да беше толкова просто Алан... Парите и глобата не са чак толкова голям проблем, отколкото общественият шум в града, който ще се чуе, ако евентуално ми тряснат глоба. Прав си, че на мен нищо не могат да ми вземат, обаче всичко е на името на баща ми. Дебитна карта за поръчка, Регистрация в куриерската фирма, телефонни номера, интерет доставчика и т.н. Тоест при обжалване пред съд няма да се явя аз, а баща ми...
 
От: Разследват ме НАП...

На него нищо няма му вземат, ама на техните, които отговарят за него ......

А да не говорим ако се стигне до съд без значение по каква осъдителна причина и глобата е чудовищна, нали знаеш че тази глоба се плаща няма значение има ли няма 18 год. иде съдя изпълнител и оценява, че се изпозлвал от облагите на семейстото си равномерно с останалите, и ако има повече от 1 имот, може се простят с него. Говоря за големи глоби, а и средни - то като не се знае закона не те спасява.

Генесиз, За онлайна всичко трябва да е легално, щото ако не съм доволен и остана излъган и от теб, гарантирам те че ще те спукам по всички параграфи от КЗП до НАП и те ще ти скъсат дупенцето, като те разберат че си от главата до петите в нарушения. И тогава тежко ти - всеки има право да е в сивото, ама трябва има гащи за това, малките ги отсфирват като кьораф делфин шамандура. Дано не ти се случат такива клиенти, но риска е съвсем реален, не знаеш кой какво купува от теб.
 
От: Разследват ме НАП...

ПРЕСТАНЕТЕ ДА ПЛАШИТЕ ЧОВЕКА, САМО ГАРГИТЕ И БАЛЪЦИТЕ БИХА СЕ УПЛАШИЛИ. АКО ЩЕ И 150 000 ДА МУ ТРЯСНАТ, НИЩО НЯМА ДА МУ ВЗЕМАТ, ЗАЩОТО НЯМА НИЩО НА НЕГОВО ИМЕ, ПЪК И ВЪОБЩЕ ЦЯЛАТА РАБОТА Е ТОЛКОВА СМЕШНА, В СЪДА ВЕДНАГА ЩЕ ОБЖАЛВА, ЩЕ КАЖЕ ЧЕ САМО РАБОТИ ЗА НЕПОЗНАТ И ТАКА НАТАТЪК, ВЪОБЩЕ ПРЕСТАНЕТЕ ДА ПЛАШИТЕ ГАРГИТЕ, ЧЕ НАП МОГАТ ПО НЯКАКЪВ НАЧИН ДА ВЗЕМАТ ПАРИ ОТ НЯКОИ. Е ТЕ МОГАТ, НО САМО ОТ БАЛЪЦИ.

AlanFort, изказването Ви е крайно некомпетентно. Можехте поне да си спестите caps-а.

genesis2202, на Гурко 6 се намира Комисията за регулиране на съобщенията, както и пощенски клон. 20 метра по-надолу е дирекцията на НАП за средни данъкоплатци, а на още 150 метра по посока националния стадион е НАП - Център. Като счетоводител и собственик на счетоводна кантора мога да ти кажа, че НАП нямат подобна практика и в случая няма от какво да се притесняваш. Най-вероятно някой служител на комисията или пощенския клон е искал да си поръча нещо и му е било по-удобно да го получи на работа. Още повече пък горепосочените дирекции на НАП няма как да имат някакво отношение към теб или баща ти при положение, че постоянният Ви адрес е извън София.

И все пак имайте едно наум, че е незаконно да извършвате търговска дейност без регистрация, съгласно разпоредбите на Търговския закон.
 
От: Разследват ме НАП...

AlanFort, изказването Ви е крайно некомпетентно. Можехте поне да си спестите caps-а.

genesis2202, на Гурко 6 се намира Комисията за регулиране на съобщенията, както и пощенски клон. 20 метра по-надолу е дирекцията на НАП за средни данъкоплатци, а на още 150 метра по посока националния стадион е НАП - Център. Като счетоводител и собственик на счетоводна кантора мога да ти кажа, че НАП нямат подобна практика и в случая няма от какво да се притесняваш. Най-вероятно някой служител на комисията или пощенския клон е искал да си поръча нещо и му е било по-удобно да го получи на работа. Още повече пък горепосочените дирекции на НАП няма как да имат някакво отношение към теб или баща ти при положение, че постоянният Ви адрес е извън София.

И все пак имайте едно наум, че е незаконно да извършвате търговска дейност без регистрация, съгласно разпоредбите на Търговския закон.

Щеше ми се да имам достатъчно power за да ти дам положителна репутация но уви, още ми е малък :) . В допълнение на твоето мнение може да се вметне, че подобни разследвания се правят от КЗП и Икономическа полиция и чак тогава нещата се насочват към НАП по местоживеене на ФЛ или месторегистрация на ЮЛ.
 
От: Разследват ме НАП...

veda имаш реп от мен. Трябваше ми само толкова кратко и изчерпателно мнение, а не тема, дълга 5 страници.
 
От: Разследват ме НАП...

Всеки може да си поръча нещо на адреса на пощенски клон "до поискване".

Например аз мога да си поръчам нещо и да ти кажа да го пратиш чрез Български пощи до поискване и с наложен платеж на адрес ... (пиша адреса на пощенски клон или централна поща в съответния град). И после отивам на този адрес и си го взимам. И ти няма как да разбереш дали съм от НАП, от Икономическа полиция, от FBI, от DEA от Интерпол или от онази служба с черните костюми и джаджата за изтриване на памет.

141rx1w.jpg


Напълно е възможно и някой журналист от София да е решил да прави новини за фирмите фантоми в Интернет.
 
От: Разследват ме НАП...

хахаха айде вкара го в нов филм! :lol:
 
От: Разследват ме НАП...

Малко параноя ще е от полза
 
От: Разследват ме НАП...

Ами вече спрях сайта и спрях да се притеснявам. В Продавалник пуснах част от наличните артикули и ще ги продавам лека-полека, без да се набивам на очи... Пък като се изчерпат спирам всичко...
 
От: Разследват ме НАП...

Ами вече спрях сайта и спрях да се притеснявам. В Продавалник пуснах част от наличните артикули и ще ги продавам лека-полека, без да се набивам на очи... Пък като се изчерпат спирам всичко...


Браво, ****** ще ти казвам вече.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Разследват ме НАП...

Казваш какво искаш. Много е лесно така да се дават съвети, но като ми тряснат глобата ти само ще гледаш сеира нали?
 
От: Разследват ме НАП...

Факт е, че си страхливец, не ми се обяснявай повече, казах ти какво могат да ти тряснат - нищо, но не си виновен и ти толкова, че те уплашиха, въпреки че ако имаш малко акъл, ще помислиш и ще разбереш нещата как стоят, явно така ти е най-лесно.
 
От: Разследват ме НАП...

Най-лесно ми е да кача всички продукти в магазина и да изпращам по 5-6 поръчки на ден, а не да давам пари за реклами в Продавалник, за да мога да продам поне 1 артикул на ден, както е сега. И както обясних по-горе и на мен ми е ясно, че нищо няма да ми направят. Става въпрос за престижа на уважаван и почитан човек. То ако сега бях на 18 и всичко беше на мое има даже можеше да си продължа да продавам без фирма, защото реално аз нямам какво да загубя освен пари, но с баща ми не е така...
 
От: Разследват ме НАП...

На баща ти също нищо няма да му направят, можеш да бъдеш сигурен.
 
От: Разследват ме НАП...

Генезис, личи си, че си дечко. Кви са тия паранои, тва "ама ако беше на мое място, да видим дали щеше да е хубаво". Това ми звучи като нещо от сорта на "Мамо, взеха ми биберона, ама ако бяха взели твоя биберон щеше и ти да плачеш..."! Стегни се малко, бе човек! Щом си се захванал да продаваш стоки без фирма, понеси си последствията без да хленчиш! Стегни се малко. Мъж ли ще става от тебе или хленчеща госпожица. Извинявай за грубия език и не се засягай, обаче 1000 човека тука ти казаха да не се притесняваш, един тука само ти описа сцена от сериала "От местопрестъплението: Маями" и вече - край! Изкара се най-голямата жертва.
 
От: Разследват ме НАП...

Фактически отказвам да понасям последствията. Премахвам рисковете и ще работя на "чисто"(чисто в кавички, понеже и в Продавалник продажба без фирма не е 100% легално, но поне там никой не те бута). Как да кажа, хвърлих много труд в сайта за да събера парите, които спечелих от там и не искам в един момент всичките да ги дам за една кирлива глоба...
 
От: Разследват ме НАП...

Ето, отново с твоята глоба. И въобще не давай пример с Продавалник! Там не е магазин да си продаваш стоки. Сайта е направен с цел, който има телефон, компютър или друга вещ, от която не се нуждае да може да я продаде на някой друг, който има нужда от тази вещ евентуално. Все едно да кажеш, че трябва да си откриеш фирма, ако си занесеш китарата в заложна къща, щото ще ти тряснат глоба! Ами няма да стане! И заложните къщи и сайтовете като Продавалник не са направени с цел да пренасяш например 1000 стоки и да развиваш бизнес там.
 
От: Разследват ме НАП...

Всъщност, може да продаваш един куп стоки и то нови, но трябва да имаш ФИРМА и да се регистрираш като такава в Продавалник. Поне така мисля.
 
От: Разследват ме НАП...

Така и е по правилата на Продавалник, обаче там има стотици продавачи без фирма и е една голяма каша. Точно затова даже КЗП не искат да се занимават със сайта. В моя случай става въпрос за 100-тина артикула максимално.

П.П. Няма нужда да дигаме постоянно темата. Вече ми е почти ясно, че не ме разследват от НАП, но това беше като урок за мен. Сложих нещата на кантара и реших, че е по-добре да печеля малко, но вечер като легна да ми е спокойна главата. Благодаря на всички за мненията, критиките и дори обидите. Надявам се отново да се "срещнем" из темите на форума, говорейки си за по-хубави неща.
 

Горе