Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Ако го оставиш активен пък, има сигурно пак вероятност да се хванат за това, и да ти кажат: "Ти ако беше спрял сайта след като разбра че те разследваме, това щеше да смекчи вината върху теб, и можеше да минеш и без дело, а сега така си с двата крака вътре и си още по виновен" - има го и този вариант.

няма го този варинат!Много погрешно го съветваш!

Сайта не е незаконен, под hack може да се разбере и друго (в случая по-изгодното за twis7)

предварително адвокат си приготвят престъпниците

според мен няма нужда да се консултира с адвокат от сега, ако го привикат - чак тогава
разбира се няма да говори нищо без него.

Според мен трябва да си вярва и да твърди убедително когато го извикат, че според него това което е направил не е незаконно + помощ от адвоката и готовността да прекрати това за което вече е разбрал, че е незаконно - тогава спорозомението с полицията ще е по-лесно, от колкото сега да прикрива следи, доказателства и да прави контакти с най-добрите адвокати в областта/

16:44 от Mobioвсъщност ГДБОП са изискали информация за вашата услуга
16:45 от Mobioак до края на месеца не получим допълнителни указания от тях ще ви изплатим сумата

а това ми е много смешно
как така към края на разговора се сещат да ти кажа, че там някакви си от гдбоп(к'ви ли са пък тея?) т е разследват?

всъщност пише,че разследват услугата която ползваш - същата услуга ползвам и аз, и хиляди други...

после казват: ако не ни отговорят до (измислят някакъв срок защото не искат да те бавят с парите) ти ги превеждат без да чакат отговор от гдбоп....
 
От: Re: От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Реално това се случва с издадена заповед, за да може документално да са ОК нещата. Така направено може всеки да го направи. Да, държавен орган са, но правилата са за всички. Нали те са ги изготвяли все пак.
Но съм слушал и подобни неща, заповедта се вади със задна дата и документално всичко е ток. Кофти е, но се случва. Дано нещата се развият добре за всички страни, защото не е добре така. Точно в най-голямата мизерия да прецакваш хората.

Банко, заповедите се вадят с конкретна дата, но съдията може да я разпише до 24 часа. Примерно при човека Х (независимо дали съм аз или някой друг), заповедта за СРС излиза с резолюция от съдия на 24 май, а в делото на адвоката представят записи от GSM с дата 19 май. НА теб оставям да се сетиш как се случва и респективно как се прави. Ако желаеш мога да ти споделя подробности офлайн. Аз ти казвам законово как се правят нещата. Принципно доставчик не може да вземе отношение и да съдейства без да има официално запитвате в писмена форма с изходящ номер и този номер да си го проверил в деловодството на съответния държавен орган. Преди време беше по-безразборно, но сега и МВР и ГДБОП и всички правоприлагащи органи действат по надлежния ред.
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Найстина щом още не са те посетили, може би няма страшно, но щом те следят внимавай. Пък като се замисля колко убииства без наказани има... а за един сайт дето вади по 2-3 лева на ден да ти направят голям проблем.
 
От: От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

няма го този варинат!Много погрешно го съветваш!

Сайта не е незаконен, под hack може да се разбере и друго (в случая по-изгодното за twis7)

предварително адвокат си приготвят престъпниците

според мен няма нужда да се консултира с адвокат от сега, ако го привикат - чак тогава
разбира се няма да говори нищо без него.

Според мен трябва да си вярва и да твърди убедително когато го извикат, че според него това което е направил не е незаконно + помощ от адвоката и готовността да прекрати това за което вече е разбрал, че е незаконно - тогава спорозомението с полицията ще е по-лесно, от колкото сега да прикрива следи, доказателства и да прави контакти с най-добрите адвокати в областта/

Никъде не съм казал в поста ми че сайта е незаконен! И нищо не съм го посъветвал момчето, просто предвиждам варианти които могат да измислят и да обърнат срещу него и в двата случая. Не живеем от вчера в тая държава и знаем какви мръсни системи използват. Има разлика между наемане на адвокат, и консултация с адвокат. И тука си в грешка че адвокат използвали само престъпниците. И значи ли това че и леля ми е престъпник че се е консултирала с адвокат, след като топлофикация я осъдиха заради 1200 лв. ? Не че леля ми не искаше да плаща пари, тя си плащаше жената редовно, но заболя тежко от рак на костите, и всичките и пари отиваха по лекари, както и за операцията да и извадят тумора. Беше на живот и смърт, и мисля че в една такава ситуация човешкия живот е по важен от някаква си топлофикация! Но след това пък леля ми успя да ги осъди и спечели делото. Така че не изкарвай хора престъпници които се консултират с адвокати, защото не се знае и на теб кога ще се наложи - не ти го пожелавам! Нищо не пречи човека просто да се консултира с адвокат, за съвет. И аз искам по някакъв начин да помогна...
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Абе пича каза 50 кинта от смс за три месеца мисля, дали някой ще се занимава с него зареди 50 лева дето е изкарал от смс? Виж ако бяха 50 000 тогава го беше закъсал, но даже и някой да се е оплакал като видят за какво иде реч няма си хабят работната ръка и бензина да идват да те арестуват и да натоварват системата с сумати и допълнителни пари. Та той един, опаа щях да кажа обидна дума (РОМ) на пътя прави по пет пъти повече пари на ден (и то от кражби) от колкото ти си изкарал за 3 месеца.

Не се филмирай мобио са също на пангала заедно с теб, по принцип, ако услугата ти не отговаря на техните изисквания или е в разрез с правилата им не трябва да тия пускат пише си им го в правилата, а щом са ти я одобрили значи са я приели за нормална услуга! ;)
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Найстина щом още не са те посетили, може би няма страшно, но щом те следят внимавай. Пък като се замисля колко убииства без наказани има... а за един сайт дето вади по 2-3 лева на ден да ти направят голям проблем.

За тях в тази държава най опасните сме ние - уеб-мастерите :lol: Те престъпниците са безобидни, ама ние сме страшилища. В никоя бяла държава няма това което става тука.
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

В споразуменито би трябвало да си пише че лични данни не се дават на трети страни, освен при пойскването и от службите на реда. И все пак ако това не го пише те нямат право да ти разпространяват данните на когото и да било! Но дори и да се наложи да ти дадът данните на гдбоп, би трябвало първо лично да те осведомят, и да ти представят заповед. А относно сайта не знам как стоят нещата с извършване на търговска дейност, но мисля че може да ти направят проблем. Лично аз бих спрял сайта защото ако се заядът отърване няма брат.

Защо говориш глупости, които не си проверил?!? Не знам колко дела има срещу теб или водени разследвания, но определно въвеждаш всички в заблуждение. Цитирам:
Код:
Чл. 294. (1) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) Който спомогне на лице, извършило престъпление, да избегне или да бъде осуетено спрямо него наказателно преследване или да остане ненаказано, без да се е споразумял с това лице, преди да е извършило самото престъпление, се наказва за лично укривателство с лишаване от свобода до пет години, но не с по-тежко наказание от предвиденото за укривания.
Само самите полицейски органи могат да те известят писмено, че се води разследване срещу теб по силата на чл. 57 във връзка с чл 56 от Закона за министерството на вътрешните работи.
 
Re: От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

За тях в тази държава най опасните сме ние - уеб-мастерите :lol: Те престъпниците са безобидни, ама ние сме страшилища. В никоя бяла държава няма това което става тука.

Да, така е. Последно време има повече нагъзени от нас, отколкото от истинските престъпници. Чак не вярвам, че се случва. :)

Няма да го направят за тези 50 лева проблем, това е ясно. Ще го направят за PR, и това ще им е рахата. Няма друго. Не си мислите, че има нещо друго.

НО все още се съмнявам, че ще изхарчат данъците на данъкоплатеца, за да организират такъв цирк. Даже и на обществото ще им е смешно, колкото и драматично ще го направят телевизиите, за да им се похарчи рекламата добре. Абе като погледнеш общата картинка, да ти се дореве направо.
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

За тях в тази държава най опасните сме ние - уеб-мастерите :lol: Те престъпниците са безобидни, ама ние сме страшилища. В никоя бяла държава няма това което става тука.

Така е и аз пиша глупости, то за 2 лева могат да те осъдят, а тия дето правят милионите от незаконен бизнес почти в 80% от случайте и се разминава.
 
Re: От: Re: От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Банко, заповедите се вадят с конкретна дата, но съдията може да я разпише до 24 часа. Примерно при човека Х (независимо дали съм аз или някой друг), заповедта за СРС излиза с резолюция от съдия на 24 май, а в делото на адвоката представят записи от GSM с дата 19 май. НА теб оставям да се сетиш как се случва и респективно как се прави. Ако желаеш мога да ти споделя подробности офлайн. Аз ти казвам законово как се правят нещата. Принципно доставчик не може да вземе отношение и да съдейства без да има официално запитвате в писмена форма с изходящ номер и този номер да си го проверил в деловодството на съответния държавен орган. Преди време беше по-безразборно, но сега и МВР и ГДБОП и всички правоприлагащи органи действат по надлежния ред.
Не бих сложил пари на това. Заповед се издава и за да не изглежда подсъдим органа, който е действал без нея се "нагласят" нещата. Не го казвам наизуст, лично човек ми го е разказвал, а как е по правилник, това е отделна тема. :) Само мога да се моля да си прав, че действат по установен ред.
 
От: Re: От: Re: От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Не бих сложил пари на това. Заповед се издава и за да не изглежда подсъдим органа, който е действал без нея се "нагласят" нещата. Не го казвам наизуст, лично човек ми го е разказвал, а как е по правилник, това е отделна тема. :) Само мога да се моля да си прав, че действат по установен ред.

Уставния ред е направен по такъв начин, че трудно могат да сбъркат :) т.е. разследвания винаги е в минорна позиция.
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Че кога в бг. се е действало по "Уставния ред"? Тук като гледам се действа на кой както му е кеф. :)
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Че кога в бг. се е действало по "Уставния ред"? Тук като гледам се действа на кой както му е кеф. :)

Ами ако намериш логично обяснение за разликата между термините "де факто" и "де юре", което ояснение да е приложимо на местно равнище, сам ще си отговориш на въпроса. Ще ти спестя мозъчните мъки и направо ти казвам, че няма такова логично обяснение.
 
От: От: От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Никъде не съм казал в поста ми че сайта е незаконен! И нищо не съм го посъветвал момчето, просто предвиждам варианти които могат да измислят и да обърнат срещу него и в двата случая. Не живеем от вчера в тая държава и знаем какви мръсни системи използват. Има разлика между наемане на адвокат, и консултация с адвокат. И тука си в грешка че адвокат използвали само престъпниците. И значи ли това че и леля ми е престъпник че се е консултирала с адвокат, след като топлофикация я осъдиха заради 1200 лв. ? Не че леля ми не искаше да плаща пари, тя си плащаше жената редовно, но заболя тежко от рак на костите, и всичките и пари отиваха по лекари, както и за операцията да и извадят тумора. Беше на живот и смърт, и мисля че в една такава ситуация човешкия живот е по важен от някаква си топлофикация! Но след това пък леля ми успя да ги осъди и спечели делото. Така че не изкарвай хора престъпници които се консултират с адвокати, защото не се знае и на теб кога ще се наложи - не ти го пожелавам! Нищо не пречи човека просто да се консултира с адвокат, за съвет. И аз искам по някакъв начин да помогна...

значи разбира, че го разследват и веднага тича при адвокат? - от къде е разбрал, предполагал ли е/колко е бил сигурен, че ще се случи това? - значи е знаял, че върши нещо незаконно, че е толкова притеснен и търси съдействие само защото в чата са му казали нещо...


до някъде си прав: че е добре да се консултира за да знае какво да прави ако се случи и адвоката да има готовност и подготовка да иде веднага след като го извикат.
но самият файт, че вече е осигурил такъв мисля, че навява на мисълта че все пак е знаел че това ще се случи

а идеята ми беше да отстоява позиция за това, че според него това не е незаконо (разбира се незнанието не го оправдава) но това може да се тълкува от адоката му в негова полза.
 
От: Re: От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Няма да го направят за тези 50 лева проблем, това е ясно. Ще го направят за PR, и това ще им е рахата.

И аз си мислех същото. Вече си представям заглавията: "ГДБОП залови опасен хакер, извършвал услуги срещу заплащане с SMS", "Автор на вируси по поръчка беше неутрализиран от ГДБОП", "Разбиха електронен магазин за хакерски материали"...

Разбира се ще има видеоматериал с логото на МВР, което се врътка в горния ъгъл под формата на триизмерна анимация. На кадрите ще се вижда как специалните части влизат в незнаен апартамент и събират на едно място лаптоп, дискове и флашки. На екрана на компютъра ще отворят някой редактор на чист HTML код и ще го заснемат в близък план, за да е по-ефектно. Някъде на земята ще има проснат млад мъж с белезници на гърба. Последният кадър ще е на гологлав човек със зъби прекалено малки за устата му, който отнася лаптопа нанякъде с усмивка на лице.
 
От: Re: От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

И аз си мислех същото. Вече си представям заглавията: "ГДБОП залови опасен хакер, извършвал услуги срещу заплащане с SMS", "Автор на вируси по поръчка беше неутрализиран от ГДБОП", "Разбиха електронен магазин за хакерски материали"...

Разбира се ще има видеоматериал с логото на МВР, което се врътка в горния ъгъл под формата на триизмерна анимация. На кадрите ще се вижда как специалните части влизат в незнаен апартамент и събират на едно място лаптоп, дискове и флашки. На екрана на компютъра ще отворят някой редактор на чист HTML код и ще го заснемат в близък план, за да е по-ефектно. Някъде на земята ще има проснат млад мъж с белезници на гърба. Последният кадър ще е на гологлав човек със зъби прекалено малки за устата му, който отнася лаптопа нанякъде с усмивка на лице.

как можа да забравиш: и фотосесия на баратетите (за FB, не за друго) :p
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Фотосесия винаги си правят, но пазят снимките за лични цели. Не ги пускат по вестниците. Само веднъж стана гаф при ареста на един опасен престъпник, който се оказа невинен после.
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Сложи си един контент локър с някоя ЦПА програма и изобщо не се занимавай с мобио, гд бобове и компания. За 50 кинта ще разследват, аз затова ли плащам данъци да се занимават с глупости тия.
 
От: Разследват ме от ГДБОП според мобио.бг

Сто процента че не го разследва ГДБОП - Най вероятно по някаква причина му бавят парите и операторът е решил да го постресне малко та да не пита много що му се бави плащането. Ако от ГДБОП само споменат някой сайт и хостинг компаниите и смскомпаниите на момента спират сайта без даже да чакат да им представят каквито и да е било доказателства камо ли заповеди.

Миналата година в един от моите сайтове някой беше коментирал за една абсолютно неизвестна жена че май имала любовна връзка с някакъв зъболекар и му бяха написали трите имена и като му напишеш имената в Г. и той лъсва на първа страница щото е абсолютно неизвестен и никъде другаде не му се споменава името - Та тази понеже бачкала в някакво районно в СФ - се обадила на Хостинга ми и ми спрели сайта ??? - обаждам се аз да видя що сайта не работи и момчето вика - ами незнам що са го спрели колегите и го пусна - На другият ден гледам сайта пак не работи - Пак се обаждам и момчето вика тук колегите са оставили съобщение сайта да не се пуска щото се е обадила някаква полицайка и се е оплакала от сайта ???

Питах ги имат ли представа при какви условия се спира сайт и тн. стана голям скандал в крайна сметка изтрих коментара ама вие се сетете колко им трябва на различните оператори на хостинги или на смс-и да ти спрат сайта да не говорим да се обадят от бопа не да са ти спрели услугата ами да са ти закрили и акаунта.

Най вероятно няма да имаш никакви проблеми в най лошият случай ще си намерят повод да не ти платят тези пари.
 

Горе