Регистрация на фирма

От: Регистрация на фирма

account-bg - доста манипулативно изказване!
Няколко въпроса:
Колко фирми обслужва един счетоводител?
За всяка по отделно ли ходи до нап ной и тн.?
Колко реално е отделеното ти време за ЕТ с малък бизнес?
В повечето случаи клиентите ви идват при вас нали?
Вместо да вземате всеки месец пари само да им занесете няколко документчета (да им внесете осигуровките), защо не им кажете че могат и сами да правят това!?

Особено за ЕТ с малък бизнес ако счетоводител ви поиска ежемесечни пари - значи е ламтьор, защото реално имате нужда от първоначално разяснение, какво и как да правите всеки месец (едно и също е) и да ви приключи годината. Като цената е между 100 и 200 лв. на година.
 
От: Регистрация на фирма

frеestyler, хайде и към теб няколко въпроса, за да не са едностранно представени нещата:
- наясно ли си колко се плаща за счетоводен софтуер, а за електронен подпис?
- колко време се отделя, за да е наясно счетоводителя с измененията в законодателството и за да може да ти е от помощ в заплетена ситуация? Това е висококвалифициран труд, който не всеки може да извършва. Не е като да хванеш метлата да почистиш в офиса.
- мислиш ли, че счетоводителя няма месечни разходи за осигуровки, данъци, поддръжка и наем на офис, транспорт, консумативи и т.н.?
- за кой град говорим? В по-малките градове съответно и тарифите са по-ниски, цените на плодовете и зеленчуците -също..
Варианта счетоводителя да ти приключи годината е ок, стига да не го търсиш ти за информация щом възникне дребно проблемче или нещо не ти е ясно и да си мислиш, че се включва в цената

Да напълно е възможно да си намериш ниска цена на счетоводител, щом те устройва е ок. Но както можеш да си намериш сайт за 10 лв, така можеш да си го купиш и за 1000, и за 10000, разликата е в нуждите и качеството, което получаваш.
Всеки сам си определя цената на стоките и услугите. Акаунт-бг дава абсолютно безплатни консултации тук и то не един или два пъти. Човекът си разбира от работата и може да помогне в заплетени ситуации.
 
От: От: Регистрация на фирма

account-bg - доста манипулативно изказване!
Няколко въпроса:
Колко фирми обслужва един счетоводител?
За всяка по отделно ли ходи до нап ной и тн.?
Колко реално е отделеното ти време за ЕТ с малък бизнес?
В повечето случаи клиентите ви идват при вас нали?
Вместо да вземате всеки месец пари само да им занесете няколко документчета (да им внесете осигуровките), защо не им кажете че могат и сами да правят това!?

Особено за ЕТ с малък бизнес ако счетоводител ви поиска ежемесечни пари - значи е ламтьор, защото реално имате нужда от първоначално разяснение, какво и как да правите всеки месец (едно и също е) и да ви приключи годината. Като цената е между 100 и 200 лв. на година.

За такива ЕТ, които са убедени, че сами могат да си свършат работата и съответно си позволяват да оценяват моя труд, без аз да съм си позволил да оценявам техния, имам специална услуга - едночасово безплатно разяснение по всички въпроси, които ги интересуват. Единственото условие е повече след това да не ме занимават със себе си. Който иска може да се възползва - абсолютно безплатно - от Варна съм.
 
От: Регистрация на фирма

Не искам да обидя никой.
Вярно по-остро се изказах и се извинявам.
Аз също чета с интерес account-bg поздравявам го че помага, но това което се опитвам да кажа, е че не може да се слагат всички фирми под общ знаменател и 100 лв. на месец само за счетоводител тутакси вкара огромната част от юзърите в сивия сектор.
Ако продаваш 5-10 сайта годишно, става така че е невъзможно да си на светло. Така ли е?
За тези хора не може ли счетоводството да е по-тънко?
Едва ли ще са в голяма тежест на счетоводителя.
 
Последно редактирано:
От: Регистрация на фирма

ВИж сега то може и без пари, ама тогава отива на благотворителност.
Счетоводната професия по своята същност е ослужваща бизнеса и всеки който иска да ползва добро обслужване трябва да издържа обслужващия персонал.
С твоето предложение за по-ниски цени за хората, които не могат да изкарат достатъчно, според мен призоваваш счетоводителя да спонсорира бизнеса на някой. А не се ли замисляш, че след като не можеш да изкарваш достатъчно, за да си плащаш разходите, просто не трябва да се занимаваш с тази работа. Аз лично не виждам причина да спонсрирам неуспешни бизнесмени. Да, може в началото, да кажем 2-3 месеца, докато потръгне работата да договорим някаква ниска цена. Аз лично предпочитам да е съвсем без пари, защото по-малко се дразня. Някак си ниските хонрари ме обиждат. Но на това гледам като на инвестиция за бъдещи периоди - да помогнеш на човека да тръгне. Но какъв е смисъла да работя с някой, след като той самия смята, че никога няма да изкара достатъчно за да ми плаща нормално - това просто не е сериозна работа.
 
От: Регистрация на фирма

Аз да се изкажа kato студент по право и с тройка по търговско право.. най-добрата правно-организационна форма в момента е ООД, защо ? защото в момента ти трябват само два 2 лева които са мярка за обезпечаване на кредиторите преди беше 5 бона .. и когато обявиш несъстоятелност или свръхзадълженост отговаряш до стойността на имуществото на фирмата .. сиреч ако имаш кола и апартамент , кредиторите не могат да се обезпечат с това имущество , но при ЕТ не е така... по горното описание беше ако си ЕООД , но ако си ООД това значи че имаш съдружници и всички отговарят солидарно и по равно за задълженията.А правноорганизационната форма на АД там нещата са сложни .. първо е необходим капитал от 50 бона които тря се тикнат в кредитна институция сиреч банка и тези пари трябва да са налице, и нещата още повече се усложняват .. защото там има управителен съвет и общо събрание . абе дълга и широка.. ако някой иска друго инфо . да пита ще се опитам да му отговоря .. (по ме бива по наказателно право) :D :D :D xax
 
От: Регистрация на фирма

Аз не съм бил студент и затова не съм имал тройки по търговско право.

Обаче смятам, че това с ограничената отговорност е мит. Няма такова нещо като ограничена отговорност според българските закони. Онова, което го пише в един от законите е подвеждащо, защото в множество други закони пише съвсем други неща.

Например защо според вас съществува бизнеса с продажба на фирми на социално слаби? След като отговорността е ограничена защо просто фирмите не обявят фалит? Защо спират длъжниците на границата и не ги пускат в чужбина (въпреки, че е противоконституционно)?

Защото де-факто няма ограничена отговорност. Управителят на фирмата (който обикновено е и собственик) отговаря де-факто неограничено.

Освен това фирма с два лева капитал няма да може да си плати банковата такса с тези два лева. Да не говорим за заплатите и осигуровките през първия месец когато фирмата няма да има дейност.

Защо няма да си регистрирам ООД с капитал от два лева
 
От: Регистрация на фирма

Собственикът обикновено е и управител.

Разбира се може да се назначи за управител някой неграмотен бедняк, който само да слага подпис срещу заплащане, обаче няма да е много законно и ще е рисковано...
 
От: Регистрация на фирма

Кое по-точно да му е вярно? Да, можеш да регистрираш фирма с 2 лв капитал и не, няма да ти върши работа този капитал и ще трябва да го увеличиш. Нали имаш разходи, трябва да купиш стоки, да платиш осигуровки
 
От: Регистрация на фирма

Тези 2 лв. са за капитала. А за таксите е малко по-различно - таксите са: 50 лв. за запазване на име, 160 лв. такса за регистрация (за ООД/ЕООД), 5-10 лв. за нотариус, 10-20 лв. за такси на банката, в която си внесъл капитала. Горе долу 250 лв. ще те оправят за таксите, ако не ползваш услуги на консултант. Ако ползваш консултант добавяш и неговия хонорар - колкото се спазарите.
 
От: Регистрация на фирма

Потвърждавам 200 и малко лева ми излезна регистрацията, като не включвам капитала. Това без хонорар за адвокат, защото сам си подготвих документите.
Обаче сега имам следния проблем. Излезна ми регистрацията, но със сбъркано име. Вместо Ирги са написали Игри, което мен лично не ме устройва.
Какво се прави в този случай?
 
От: Регистрация на фирма

Ако вашите документи са попълнени коректно и грешката е в агенция по вписванията, подавате Искане за изправяне на грешка. Подава се на гишето в АВ и е свободен текст, няма определена форма. В него описвате грешката, която е допусната и искате нейното отстраняване.
Това е нещо, което можете да ползвате за мостра: https://public.brra.bg/Documents/RetrieveDocument.ra?DocGuid=c604cb0fda49441a8c38710399f801b1
 
От: Регистрация на фирма

питах защотото досега знаех знаех ,че трябват 5000 лв в банката и отделно таксти,това е за ООД за ЕООД пак ли така стоят работите?

Прочети по-внимателно последните две страници! Съвсем подробно ти обяснихме! Изискванията за регистрация на ЕООД и ООД са едни и същи
 
От: Регистрация на фирма

Имам още малко въпроси:
Нужно ли е вече съдебно решение за да се открие фирмена сметка ?

Как се процедира със адсенс, как се осчетоводява, какви документи се правят ?
 
От: Регистрация на фирма

Искам да попитам какви доходи ми трябват г-д за да регистрирам фирма?
 

Горе