Регистрация на фирма

От: Регистрация на фирма

1 месец изкарваш някакви пари - примерно от гоогле
2 месец ти ги пращат
3 ти ги осребряват
трябват пари за 3 месеца осигуровки

То само това да беше ...

има ис още доста нещища, които трябва да се плащат - такса са счет, начален капитал (ако е необходим), да спестяваш от всяка сума за данъци, др разходи по и извън дейността, все пак траяба и да се живее някак през този период, и все пак трябва да се подсигуриш за няколко месеца напред

най- добре пробвай с фирма на приятел или роднина първо ако искаш да ти е законно всичко

лесен начин за това няма за огромно съжаление, и аз съм минал по тоя път и хич не е лесен да ти кажа

още нещо, поради факта че доста хора си имат проблем с това бях чел някъде по форума че някои се канят дори да предлагат такава услуга тука ... поразрови се из форума ще ги намериш

другото и да си незаконен ... мисля че някои го правят за малко доходи но не ти препоръчвам

сори ако съм те разочаровал, ама и аз съм бил още по разочарован от тебе преди години като го чух това ...

ако си сериозен само напред ... ще успееш
 
От: Регистрация на фирма

Ако приемате плащания с дебитна/кредитна карта, ePay.bg, PayPal. com и т.н. ще трябва касов апарат, защото плащането не се води "по банка" - голяма глупост на законодателя...

Е тука направо ме застреля ... верно ли . Че аз си имам фирма , получавам си пейпал без касов апарат

От кога е това изискване

някой друг да получава пари от пейпал и да има касов апарат ...

А и не виждам как ще стане получателя да си получи бележката тука ... дано да не е вярно.
 
От: Регистрация на фирма

За съжаление е вярно - плащанията, които се правят през системи като PayPal, ePay.bg, кредитни карти, дебитни карти и др. не се водят банкови и се налага да се чукат бонове.

В България банковите карти не са банкови плащания...
 
От: Регистрация на фирма

нчкой ползва ли касов апарат за пейпала ... аз досега не съм чувал при моя счет има доста хора като мене, но не са ми казали ... дори и да е вярно май никой не го прави
 
От: Регистрация на фирма

Който не иска да го глобят го прави.
 
От: Регистрация на фирма

Това, че се налага да пратиш касовия бон на клиента когато сключиш договор за продажба от разстояние на стока или услуга, която не е материална и се изпраща или ползва по Интернет (напр. електронни книги, консултации онлайн, уеб хостинг и т.н.) направо убива електронната търговия.

Може и да греша и някъде да има изключение в закона за нематериални продукти, но не ми е известно.

Който е купувал уеб хостинг от българска фирма като физическо лице да каже дали е получил касов бон.
 
От: Регистрация на фирма

от сега мога да ти кажа че, който е купувал от бг хостинг, не е получавал нищо, давам почти 100% гаранция...това ти за бг само ли го казваш или въобще ... че ако на американците вземеш да им пращаш нашите касови бонове, ще се пръснат от смях ...

но нали ставаше въпрос за пейпала ... те не са базирани в бг

въж сега, аз баякам при счет дето има много такива като мене и нокой не ползва касов апарат, ще питам пак ама ... не знам

ако ти дойдат данъчните ще се наложи да ги забаламосаш че пейпала е нещо като банка, може и да стане ... кой знае, и про поискване да им дадеш пейпалската разпечатка.

и какво ако всъщност трябва касов апарат, а ти нямаш могат да те глобят ли???
 
От: Регистрация на фирма

Американците не издават бонове когато плащането не е в брой. Само в България плащанията по банкова карта не са банкови и се чукат бонове (напр. като отидеш в магазина да си купиш храна и си платиш с банкова карта ще ти чукнат бон, защото това не е банково разплащане).
 
От: Регистрация на фирма

я кажи това де си го чел, в кой закон, да попрочета и аз и да репортвам на счета да го питам , ако има отговор ще пиша тук
 
От: Регистрация на фирма

Счетоводителят трябва да знае в кой закон да търси и без да му казваш :) Виж в тази тема какво са писали Иво Апостолов и Иван Минков (account-bg).
 
От: Регистрация на фирма

Защо толкова много хора напират да регистрират ЕТ? Аз лично бих предпочел ЕООД или ЕАД, макар че те са повече за среден и голям бизнес. Главната причина да мисля така е, че ЕТ носи неограничена отговорност (отговаря с личното си имущество пред кредиторите, тоест може в един момент да остане на улицата; същото се отнася и за КД, КДА (при положение, че не си командист), както и за СД), а АД и ЕООД носят ограничена (отговарят само с дружественото имущество, личното не се пипа). При АД обаче ще ти трябват повечко хора (за управителен и надзорен съвет), затова ООД или по-добре ЕООД е идеалният вариант. А и ако бизнесът се разрасне, няма да има нужда да се прави ново ТД за нуждите на по-големия бизнес.
 
От: Регистрация на фирма

Това, че отговорността при ООД/ЕООД е ограничена е мит. Няма такова нещо - собственикът на фирмата е също и управител, а управителят отговаря неограничено (не ми се търси сега да цитирам точно законите, но който търси ще намери).

Четох, че данъкът на ЕТ е 15% (не го ли промениха все още?), което е много, тъй като при ООД/ЕООД има възможност собственикът да получава голяма заплата с цел да се изравнят приходите с разходите и фирмата да не дължи данъци. Като физическо лице собственикът ще плати данък 10% + осигуровки върху 2000 лв, което общо прави значително по-малко от 15% (напр. 12,6% / месец при разходи за заплата 20 000 лв / месец). Във форума бяхме дискутирали този въпрос.

Получаването на заплата вместо дивидент може да е по-изгодно.
 
Последно редактирано:
От: Регистрация на фирма

Happyslackerз на кое му казваш мит, да не би вече абревиатурата, да не означва Дружеество с Oрганичена Oтговорност?
Аз като собственик отговарям до капитала си и фирменото имуществотото, и копче не може ми кажат, разбира се, ако не правя тежки злоупотреби.
Нали идеята в цял свят да се правят шашмните е това, че има огрничена отговорност :D
 
Последно редактирано:
От: Регистрация на фирма

Не, че не отговаряш, а не отговаряш неограничено. В настоящия момент в БГ се води, че ЕТ е умираща форма. Все пак се консултирай със специалист за твоя конкретен случай.
 
От: Регистрация на фирма

Това, че отговорността при ООД/ЕООД е ограничена е мит. Няма такова нещо - собственикът на фирмата е също и управител, а управителят отговаря неограничено (не ми се търси сега да цитирам точно законите, но който търси ще намери).
Всъщност си е ограничена отговорността. Може да се търси отговорност на управителя, когато той съзнателно и целенасочено е водил фирмата към лоши финансови резултати. Отговорността на собствениците е ограничена до размера на капитала.
И дори, когато на управителя му се търси отговорност, тя обикновено е наказателна или административна и рядко финансова (последното е най-често, когато става дума за злоупотреби със средства на бюджета).
 
От: Регистрация на фирма

Това, че отговорността при ООД/ЕООД е ограничена е мит. Няма такова нещо - собственикът на фирмата е също и управител, а управителят отговаря неограничено (не ми се търси сега да цитирам точно законите, но който търси ще намери)..

Иво Апостолов гледам ме е изпреварил. Аз ще добавя това, че собственика на фирмата и управителя може да не са едно и също лице. :)
 
Последно редактирано:
От: Регистрация на фирма

Всъщност си е ограничена отговорността. Може да се търси отговорност на управителя, когато той съзнателно и целенасочено е водил фирмата към лоши финансови резултати. Отговорността на собствениците е ограничена до размера на капитала.
И дори, когато на управителя му се търси отговорност, тя обикновено е наказателна или административна и рядко финансова (последното е най-често, когато става дума за злоупотреби със средства на бюджета).

А сега ще трябва да се обясни и разликата между наказателна и финансова отговорност :)
 
От: Регистрация на фирма

За регистрацията трябват най-малко пари вече няма и мин. капитал после започва харченето:)
 
От: Регистрация на фирма

В офшорните зони няма ддс, но за никакви данъци не знам, корпоративен поне няколко % взимат
 

Горе