Регистрация на фирма

От: Регистрация на фирма

Няколко хиляди лева месечно. Ако имаш по-малко значи трябва да спреш с този бизнес и да се насочиш към друг.

Разходите ти са няколкостотин лева месечно само за счетоводство. Отделно сто-двеста лева осигуровки (на човек), отделно данъци и т.н.
 
От: Регистрация на фирма

С тези цифри за разходи, мисля, че е доста трудно...
 
От: От: Регистрация на фирма

За такива ЕТ, които са убедени, че сами могат да си свършат работата и съответно си позволяват да оценяват моя труд, без аз да съм си позволил да оценявам техния, имам специална услуга - едночасово безплатно разяснение по всички въпроси, които ги интересуват. Единственото условие е повече след това да не ме занимават със себе си. Който иска може да се възползва - абсолютно безплатно - от Варна съм.

Аз не съм ЕТ нито пък съм убеден, че мога да си свърша сам работата. Точно обратното - вярвам, че всеки трябва да прави това от което разбира. Аз от счетоводство НЕ разбирам и затова имам нужда от консултация (не безплатна, а професионална) - как мога да се свържа с account-bg?

Благодаря!
 
От: Регистрация на фирма

Какви са таксите при регистрация на ООД с електронен подпис без да броим капитала.
 
От: Регистрация на фирма

Преди регистрацията на фирма задължително трябва да сметнете дали ще можете да плащата осигуровките си и издръжката на фирмата така да се каже ;)
 
От: Регистрация на фирма

Здравейте,
имам следния въпрос: Може ли управителя на фирмата да води сам месечното си счетоводство, за да спести в началото тези разходи, имайки предвид и по-малкия оборот? За ГФО ми е ясно, че без Главен Счетоводител няма как да мине номера.
Ако разбира достатъчно и има нужните умения може. Даже и ГФО може да да си направи сам и да си го подаде, ако има нужните знания.
 
От: Регистрация на фирма

Готина тема :)

Бучка, стига писа безсмислени мнения по хорските теми - вземи иди нагледай твоята
 
От: Регистрация на фирма

Ако не може да се плащат осигуровките по добре не регистрирайте фирма :Д
 
От: Регистрация на фирма

Не са чак толкова много разходите на една малка фирма... Осигуровките са най големия фиксиран разход. Счетоводство може да се намери и за 50-80 лв. на мес. (в София) Не е толкова страшно...
 
От: От: Регистрация на фирма

За съжаление е така. Аз си направих една фирма и непрекъснато трябва да я мисля, а за да я закрия пак има такса...
 
От: От: Регистрация на фирма

В нашата държава, управляващите вместо да дадат шанс на малкия и средния бизнес, отнемат този шанс в полза на големите фирми, което рано или късно ще изиграе фрапиращо лоша шега на всички ни, понеже здрава икономика се гради върху база от малкия и средния бизнес, който има възможност да прерастне в голям, а не от големите корпорации, които не дават глътка въздух на дребния бизнес. Особено в наши дни, с тази световна криза, с тази вечно горяща българска криза да откриеш фирма е тежко начинание. Смятам, че за да регистрираш фирма трябва да имаш изключително стабилни доходи, в противен случай, държавата ти отнема и малкото което си създал и развил. Така че, в началото гледайте да минавате метър където може(основно в онлайн бизнеса, понеже там е най-доброто място за укритие на приходи и тн., понеже все още не се следи зорко)
 
Re: От: От: Регистрация на фирма

В нашата държава, управляващите вместо да дадат шанс на малкия и средния бизнес, отнемат този шанс в полза на големите фирми, което рано или късно ще изиграе фрапиращо лоша шега на всички ни, понеже здрава икономика се гради върху база от малкия и средния бизнес, който има възможност да прерастне в голям, а не от големите корпорации, които не дават глътка въздух на дребния бизнес. Особено в наши дни, с тази световна криза, с тази вечно горяща българска криза да откриеш фирма е тежко начинание. Смятам, че за да регистрираш фирма трябва да имаш изключително стабилни доходи, в противен случай, държавата ти отнема и малкото което си създал и развил. Така че, в началото гледайте да минавате метър където може(основно в онлайн бизнеса, понеже там е най-доброто място за укритие на приходи и тн., понеже все още не се следи зорко)

изцяло подкрепям думите ти
 
От: Регистрация на фирма

Таксите за регистрацип са общо 100лв можеш и сам да го направиш, адвокатът ще ти спести 1 ден разкарване за 300-600лв, което е безсмислено.
 

Горе