Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

BurnX

Well-Known Member
Предстои ми да си приведа терасата в по приличен вид. Спрял съм се на това за под, като ми се струва най лесно за монтиране и изглежда хубаво
http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=90057

отделно ще оставя едни 10 см до всички стени , които ще напълня с бели декоративни камъчета (моя си идея).

Ако някой знае нещо по-добро или по евтино от това за под , моля споделете :)
Терасата не е остъклена , така че това ще го вали ... би трябвало да издържа вода.
 
Виждал съм да си я "озеленяват" с някаква изкуствена настилка, имитираща трева. Но знам, че и много се цапа. Мен ми допада повече зеленеенето, като изляза на вън на терасата да пия кафе. Зависи какъв стил искаш да вкараш. На мен колкото ми е по-горско или тропично, толкова повече знам, че съм си подредил терасата добре. :) Но тук е въпрос на виждания.

Може би нещо такова целиш:

balkon.jpg


Не е никак лошо. :) Не забравяй да си вземеш и фосфорни лампи за вечерта. :)
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Предстои ми да си приведа терасата в по приличен вид. Спрял съм се на това за под, като ми се струва най лесно за монтиране и изглежда хубаво
http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=90057

отделно ще оставя едни 10 см до всички стени , които ще напълня с бели декоративни камъчета (моя си идея).

Ако някой знае нещо по-добро или по евтино от това за под , моля споделете :)
Терасата не е остъклена , така че това ще го вали ... би трябвало да издържа вода.

Много добре изглежда, но какво ще кажеш за чистенето?
Има "фуги", които вероятно се пълнят и като се набият с прах и мръсотия ... :(
Моите и двете тераси са си тривиално с плочки. НО има едни, които са като наредени камъни. Тъкмо лятото ще ти е прохладно на стъпалата :) и лично на мен много ми харесват.
 
С една параструйка (преносима) мисля, че ще се справи. Не се чисти толкова често. 1-2 пъти месечно мисля, че е достатъчно, но и зависи какво замърсяване има. Едно е да си на тераса в центъра, друго на тераса в някой краен квартал, и няма главен булевард, минаващ около блока. :)

Зимата ще е тегаво, ако не са добре лакирани или обработени да поемат на ниски температури и топене на сняг върху тях. :)
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Еми ще снимам какво съм направил... тия треви изкуствените вече пробвах... наби се с мръсотия и няма чистене... дано това да е по добро и да държи на мръсно...
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

ха-ха: "да държи на мръсно"! страхотен израз.

Зимата и дъждовно наистина ще е малко притеснително като не е остъклена, макар че моята и остъклената си се цапа и не държи много на мръсно :D

Но е много интересна идея и аз понеже скоро не съм имала нужда не съм разглеждала какво има като алтернативи. Но това изглежда много уютно и хубаво :)

Ти ще ни държиш в течение за предимствата и недостатъците. :|
 
Re: От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Еми ще снимам какво съм направил... тия треви изкуствените вече пробвах... наби се с мръсотия и няма чистене... дано това да е по добро и да държи на мръсно...

Да, и аз последно каквото съм гледал правено с изкуствена тревна настилка си беше доста мърляво. Изглеждаше старо, замърсено и износено, а собственика ми обясняваше, че било едва на половин година и не може да се пребори да достигне по-добра визия от сегашната. Но това с дървото, може да е като нищо уникално решение, само за там. ;)

Това е най-големия проблем на терасите - много мръсотия и гняс събират. Но както да се прави, това от вън се лепи там. За това и топ решение за всеки винаги са били плочки, по възможност да не са релефни, че и там се набива мръсотия. Минава с мопа и е като нов, но пък не изглежда така красиво със сигурност. :)
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

39лв за 0.81кв.м. е доста скъпо.
Защо просто не вземеш евтин гранитогрес (10лв/кв.м.) и да си направиш терасата хем лесна за поддържане хем като хората.
Това чудо за 5.5кв.м. ще ти излезе 220лв. (грубо) срещу 60лв за 6кв.м. гранитогрес. Хайде прибави още 120лв за майстор и с другите материали ще ти излезе същото, но ще е по-хубаво, по лесно за поддръжка и няма да го изхвърлиш след 3-4 години (в най-добрия случай)

ПП: Сега гледам има гранитогрес и по 8лв/кв.м
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

39лв за 0.81кв.м. е доста скъпо.
Защо просто не вземеш евтин гранитогрес (10лв/кв.м.) и да си направиш терасата хем лесна за поддържане хем като хората.
Това чудо за 5.5кв.м. ще ти излезе 220лв. (грубо) срещу 60лв за 6кв.м. гранитогрес. Хайде прибави още 120лв за майстор и с другите материали ще ти излезе същото, но ще е по-хубаво, по лесно за поддръжка и няма да го изхвърлиш след 3-4 години (в най-добрия случай)

ПП: Сега гледам има гранитогрес и по 8лв/кв.м
Щото са ми мерак тия плочки ... ама ще видя от към пари колко ще дойде , че не съм мерил точно терасата..
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

С тия плочи ще си вкараш голям автогол откъм поддръжка, но щом си решил няма как да те убедим :)
Ето ти със подобна шарка, но ще стъпи малко по-скъпо.

images-4503-0-0-c95_-Ecowood-Gold-15x45.jpg
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

А какви са вариантите да затворя терасата без дограма ? нещо евтино , преди имаше едни заведения целите направени от едно такова прозрачно като мушама ?
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Варианта е ветрозащитна преграда от прозрачно пвц, но май няма да искаш да знаеш цените.
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Варианта е ветрозащитна преграда от прозрачно пвц, но май няма да искаш да знаеш цените.

Колко може да струва едно парче 2 на 1 метър ... и някакси да го махам когато искам - с цип или някаква закопчалка... ше трябва да майсторя нещо....
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Винил са зове това.

При нас не знам точно, но около 16 квадрата са ни искали трицифрена сума за винил с капси по краищата и вратичка тип "палатка". Не е евтино хич. Прозрачен, за две страници с капси от всякъде.

Аз бих положил плочки с подходящ десен, ремонт на парапета и евентуално тента от тези навитите, скрита под горния балкон, за да не се чупи от падащи парчета лед зимата. Излизаш, врътваш си и си на сянка, врътваш си я и се прибираш.

Общо около 500-600 лева ще ти стъпи всичко. Вече, декорациики и зеленко си е отделно и според каквото те радва...
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Винил е съвсем друго...
Сега гледах първата фирма 100лв монтаж и 2.10х1.50 - 270лв, но според мен не ти трябва да си правиш балкона оранжерия.
 
Абе тази мушама не смърди ли гадно като я напече слънцето. Бил съм на подобни тераси и не е приятна миризмата. Най-гадно смърди като го намокри дъжда и после слънцето го нагрее. Ужас. И аз апелирам да не си затваряш терасата. Нали, ако гледката си струва, но и слънцето си е друго да пада директно върху теб.
 
От: Re: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Абе тази мушама не смърди ли гадно като я напече слънцето. Бил съм на подобни тераси и не е приятна миризмата. Най-гадно смърди като го намокри дъжда и после слънцето го нагрее. Ужас. И аз апелирам да не си затваряш терасата. Нали, ако гледката си струва, но и слънцето си е друго да пада директно върху теб.

И аз не искам , но ако вътре вали и прави гадост се чудя дали няма да я запазя по чиста с някакво затваряне поне по време на гадно време...
 
От: Re: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

И аз не искам , но ако вътре вали и прави гадост се чудя дали няма да я запазя по чиста с някакво затваряне поне по време на гадно време...

Не я затваряй, просто ще я чистиш по-често. И особено след като вали или снеговалеж. Но провери как са с промокаемостта и влагата тия плоскости... че ако трябва да си играеш да ги лакираш след всеки сезон по-добре си сложи теракота, а с тези примерно си направи някакъв кът в кухнята или трапезарията и пак ще ти стане готинко.
Това с камъните на една приятелка мъжа и в хола го е направил и наистина е много ефектно.
Терасата по принцип не е кой знае какво място за ... живеене ;) така че не го мисли толкова.
 
Re: От: Re: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

И аз не искам , но ако вътре вали и прави гадост се чудя дали няма да я запазя по чиста с някакво затваряне поне по време на гадно време...

С навес няма ли да се реши проблема, от тези сгъваемите? А защо мислиш, че ще е гадост. Просто ще си организираш добре оттичането на вода и ще гледаш да не създаваш места, в които би се трупало мръсотия. ;)

Проблема с поддържането на чистота в толкова населен град винаги си остава проблем. Но няма как. Особено, ако живееш в кооперация, забита между основни артерии на града. Дори и на последния етаж си стига. Често да ти кажа, зеленината някак успява да тушира това, но прахта си я има, за съжаление. ;)
 
Re: От: Re: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Терасата по принцип не е кой знае какво място за ... живеене ;) така че не го мисли толкова.
Направо ме засегна много. :) Как не е място за живеене? Дай ми приятно време и гледай как се работи на тераса с кафе и напитки. А вечер си е рай, когато падне нощта и стане малко по-хладничко. Може като нищо да си изкараш лятото там, ако естествено си го направи добре и приятно за окото.
 

Горе