Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Изказването ми бе образно. Не категоризиращо.
"Нормално" е морална категория и като такава - безкрайно разтегливо.

Виждал съм и хора, дето тичат до Баумакс и Бриколаж дори за семе от магданоз. Дето го има във всяка агроаптека. Или при бабата от съседния двор.
Пазаруват се в тези вериги стоки с яки надценки, печалбата се изнася извън България, и после следват оплаквания, че българите обеднявали.
Нещо, което мога да купя като единична бройка за 8 лева, Бриколаж може да го купи по-ефтино - заради количество. Същия артикул в Бриколаж се продава за 18 лв. Нещо, което нормално може да се купи за 6-8 лв, съм го виждал в Бриколаж за 65 лева.

Телефона си избирах два месеца. Пуснах теми в няколко форума. Изчетох доста сайтове.
Ти си пуснал питане оня ден и след два-три дена си реализирал нещата. Явно, не те вълнуват отговорите и знанията, а да се потвърдят вижданията ти.

Насоката ти към камък и дърво е добро класическо съчетание на естествени природни материали.
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Колега, тея плочи как точно ги закрепяш за пода, защото не можах да видя от снимките? А също камъните само насипани ли са или са лепени с някакъв цимент?
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Просто са сложени плочите, а камъните са просто насипани :-o
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Ще ви е удобно ли е с тези камъни в насипно състояние...?!
Не знам дали няма ли да се препъвате в тях...:)
 
Ще ви е удобно ли е с тези камъни в насипно състояние...?!
Не знам дали няма ли да се препъвате в тях...:)

По-скоро ще се разпиляват. Но нали са в обособени легла. Какво може да се случи толкова. :)

Аз мислех, че ще простира на по-голяма площ. Каква е идеята след поставянето на настилката? В смисъл ще сложиш масичка и два стола, малко зеленина и саксии. Или някакво друго обзавеждане? Интересно ми е, защото като се направи, ще трябва и да му се любуваш. ;)
 
От: Re: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

По-скоро ще се разпиляват. Но нали са в обособени легла. Какво може да се случи толкова. :)

Аз мислех, че ще простира на по-голяма площ. Каква е идеята след поставянето на настилката? В смисъл ще сложиш масичка и два стола, малко зеленина и саксии. Или някакво друго обзавеждане? Интересно ми е, защото като се направи, ще трябва и да му се любуваш. ;)

Имам масичка и столчета , но ми се ще по хубави да си взема и някакви саксий ще наслагам с цветя. Голяма дилема беше дали да взема още един пакет плочки или да импровизирам - реших 2рото ... махнах 2 плочки в средата (там идеята е да е масичка и така или иначе няма се стъпва) а сложих 2те плочки на входа на терасата - така няма да се прескачат камъните. В края тъй като остана повече място , камъните пак не стигнаха (след 2рите 20 кг) и тъй като отдолу беше грозно , сложих малко от това дето преди го бях купил , дето имитира трева и върху него камъните.... ще изчакам мнението на жена ми , ако не и хареса ще ходя утре да взема допълнителен пакет плочки и да разкарам зеленото в края. За сега стигнах до тук , сега ще слагам някаква банбукова рогозка , за да прикривам напуканата стена :) Но това следобяд като се наям , че от много майсторене - не съм закусвал и ще припадна :)

371401701404.jpg



921401701463.jpg



7367903D.jpg



7367904B.jpg



7367905X.jpg



7367906h.jpg
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

само аз ли не разбирам смисъла от тия камъчета? като се изцапат и попадне прах и т.н. все пак е балкон как смяташ да ги чистиш?
виждал съм такива в баня също и е безумно :D
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Интересно ми е, защото като се направи, ще трябва и да му се любуваш.
То на картинка всичко хубаво, обаче на който ще ги поддръжа тези дървени плочи и камъните май няма да му е до любуване :)

И все пак, дано да им се полюбуватe дълго време.
 
Последно редактирано:
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

За плочките момчето в магазина ми вика с маркуч и вода. Те са на пластмасова скаричка и само така може да си чистят като се замърсят фугите.
След като ще си взимам маркуч и ще пръскам с вода , ясно е камъните по същия начин ще се стопанисват - с водата отгоре. Иначе самите камъни функция нямат , просто са красиви. А този прозорец , който ми е открит , след време ще му измисля начин на закриване и няма да се цапа толкова много.
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

За обикновените терасени плочки изливаш две кофи вода и няма проблем.
А на тази специална тераса може и купиш и една мощна парочистачка.
 
Последно редактирано:
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Сложих и бамбуковата рогозка за да скрие напуканата стена :)
Ето преди и след :

7367991G.jpg


7367994s.jpg


7367995E.jpg



7367996S.jpg



7367999z.jpg



7368000P.jpg



7368002g.jpg
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Слагай, слагай, та да има после какво да махаш...
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Ако миеш с маркуч - къде ще иде водата?
Виждам, че си на високо.
На рогозката отгоре и трябва перваз от летва. Инак хем ще ви боцка, хем ще се почупи и разнищи бързо.
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Аз бих сложил корк и бих затворил терасата с голям плъзгаш прозорец, вместо тия тръстики, но си е въпрос на вкус. Такива камъни не бих държал, че като се напия ги мятам и не трябва да имам подобни...
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Ако миеш с маркуч - къде ще иде водата?
Виждам, че си на високо.
На рогозката отгоре и трябва перваз от летва. Инак хем ще ви боцка, хем ще се почупи и разнищи бързо.

Аз му казах, че се слагат на скара, но явно темата не е за съвети, а за да покаже какво прави :beer:
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

при един силен вятър , ако падне камъче и чупи главата на некой????
доста си е опасно, аз бих ги бетонирал камъчетата, ако толкова държа да има камъни!
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Всяка нормална тераса има отичане - една тръбичка точно в средата на балкона (в момента закрита с камъчета , но не е запушена) Та водата спокойно ще си се отича там. Никакви скари не се слагат на тези плочки. Камък няма как да хвръкне освен ако няма торнадо на терасата...някаква летвичка да запазя горния край на рогозката е добра идея и ще го направя.
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Тия бамбукови красоти не трябва ли да се слагат когато всичко е оправено? Две от стените хич не ми изглеждат добре, первазите им също. Без да се обиждаш малко диво ми се вижда така само да прикриваш недостатъците.
 
От: От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Тия бамбукови красоти не трябва ли да се слагат когато всичко е оправено? Две от стените хич не ми изглеждат добре, первазите им също. Без да се обиждаш малко диво ми се вижда така само да прикриваш недостатъците.
Измазвано е и боядисвано, просто защото там се е стичало вода доста дълго време , се е напукала. При положение, че ще слагам тези бамбуковите , няма защо да преправям цялата стена. Сега остава само да измисля нещо за затваряне , но това като дойдат по-парични времена. Също и хубави ратанови столчета/диванчета.
За момента толкова :

7368329F.jpg


7368330j.jpg
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Мен ако питаш, не че ме питаш ама върви и купи още един пакет плочи такива и донареди да станат горе-долу с еднакъв размер лентите с камъните отстрани и онази дупка пълна с камъни я махни.

На последната снимка дето са столовете е много голяма разстоянието и малко грозно седи. :)
 

Горе