Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Декинг 8)

Теракотата НЕ е за външни настилки.
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Е това което аз съм дал линк мисля се води декинг плочки...
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Точно, но виж че слагат и скари между плочките и настилката, за това пуснах линка :roll:
 
От: Re: От: Re: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Направо ме засегна много. :) Как не е място за живеене? Дай ми приятно време и гледай как се работи на тераса с кафе и напитки. А вечер си е рай, когато падне нощта и стане малко по-хладничко. Може като нищо да си изкараш лятото там, ако естествено си го направи добре и приятно за окото.

Ти пък си много чувствителен! Извинявай и не се засягай :)
Все пак разсъждавам от ограничената ми гледна точка и условията и околността, в които аз живея. Изгледът не е много ... вдъхновяващ и принципно не мога без тераса (както и да прозвучи), но все пак си мислех, че преобладаващо се живее "на закрито".
Иначе, ако имаш възможност да си създадеш комфорт, дори и на малко пространство няма лошо. И хамак бих си опънала, ако съм на последен етаж, да си гледам и да заспивам под звездите :)
Иначе палиш моторетката и на къщата с двора. Там няма нужда от плочки и плоскости, освен на верандата ... ама то и басейна да мислиш как да чистиш и тенис-корта как да поддържаш, мани! 8)
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

В крайна сметка си ги купих тия от икеа. Най- си ми харесаха и на живо. Сега чистих и мих цялата тераса . Утре ще кача снимки да видите как е готово.
След това ми предстои озеленяване... мисля някоя хубава палма да си сложа. И трябва и някакви ратанови масички и столчета , че сегашните са ми пластмасови и ще ми загрозят пода :)
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Началото :
551401641300.jpg


911401641370.jpg


671401641407.jpg


221401641434.jpg


861401641459.jpg


151401641482.jpg
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Защо няма цокъл откъм стените??? Ще имаш проблем с мухъл ми се струва..
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Аз съм фен на гранитогреса - по-топъл е, влагоустойчив и има невероятни модели, наподобяващо всякаква повърхност. За външна употреба също бих си взел гранитогрес с назъбена повърхност, подобен на естествен камък да речем. Колкото по-големи плочи са, толкова малко фуги има за запълване, така че е въпрос на поръчка и на машина за рязане при поставянето.
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Защо няма цокъл откъм стените??? Ще имаш проблем с мухъл ми се струва..

Нямам идея..... Сега го наслагах но нов проблем - свършиха ми декоративните камъни. Утре ще ходя да купя още 2 чувала и ще го довърша.
Идеята е тези плочки да са обградени отвсякъде от бели камъчета. Седи доста приятно.
381401646128.jpg



731401646163.jpg



601401646199.jpg



341401646242.jpg



951401646272.jpg
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Мозайката на балкона не се ли маха по принцип преди да се сложи нов под? Или съм в грешка? Я някой знаещ да каже. Върти ми се в ума, че нямам правен балкон с оставена мозайка...
 
От: От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Мозайката на балкона не се ли маха по принцип преди да се сложи нов под? Или съм в грешка? Я някой знаещ да каже. Върти ми се в ума, че нямам правен балкон с оставена мозайка...
Как ще махаш мозайката.... ? да къртиш ? Слагаш отгоре и това е.... каквото и да е
 
От: От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Как ще махаш мозайката.... ? да къртиш ? Слагаш отгоре и това е.... каквото и да е

Точно така, кърти се. Но, не знам дали не се прави само при остъкляване на балкон.
 
От: От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Точно така, кърти се. Но, не знам дали не се прави само при остъкляване на балкон.
Ама защо да се маха ? Какво пречи да си сложиш каквото искаш отгоре ? При положение , че даже и наклон си е направен.
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Няма нужда да се кърти, но така направена след година ще хвърлиш и камъни и дъски :(

ПП: Може новата настилка да се сложи върху мозайка, не е проблем.
 
Последно редактирано:
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Тези са декораративни мраморни камъни и така се продават. :beer:
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

ПП: Може новата настилка да се сложи върху мозайка, не е проблем.

Дано се сетя като видя баща ми да го питам защо махна мозайките на балконите навсякъде, че ми стана интересно.
 
От: Re: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Леле. Какви съвети. Ако някога позна да си правя сам дома така, ще пиша 100%. Много добри съвети и препоръки. Чак съм учуден какви сте майстори. :)

Само не разбрах как направи камъните бели? :)
Практикер - има даже и различни цветове , белите най-ми харесаха. Има и различни като големина , тези се водят средни. 18 и 50 лева - 20 кг. Но една торба не стигна, сега си купих 2ра.

Стигнах до извода , че искам да затворя терасата с нещо прозрачно , което да може да се спуска до долу и да го дигам когато искам (нещо подобно на ролетна щора. Ще видя колко пари ще ми искат.
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Аз така и не разбрах - коя тераса се обсъжда: тази от снимката, или тази, която ще се прави? Открита ли е?
Има едно дърво - лиственица. Не гние.

Кой нормален човек пазарува от Икеа?


А, то имало и втора страница. И Практикер... Да живеят хипермаркетите!
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Терасата от снимките е тази , която се прави в момента. Аз съм нормален човек , пък пазарувам от икеа и от Практикер. Преди това минах и в през Бриколаж и през Баумакс , няма такива плочки. Плочките са направени за открито , нямат проблем с вода и влага.

Терасата си има покрив , просто има един голям прозорец , който не е затворен, но обмислям как да го затворя.

Аз така и не разбрах - коя тераса се обсъжда: тази от снимката, или тази, която ще се прави? Открита ли е?
Има едно дърво - лиственица. Не гние.

Кой нормален човек пазарува от Икеа?


А, то имало и втора страница. И Практикер... Да живеят хипермаркетите!
 

Горе