Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

От: От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Мен ако питаш, не че ме питаш ама върви и купи още един пакет плочи такива и донареди да станат горе-долу с еднакъв размер лентите с камъните отстрани и онази дупка пълна с камъни я махни.

На последната снимка дето са столовете е много голяма разстоянието и малко грозно седи. :)

Да за жалост и аз така мисля .. ще отидат още 40 лева за един пакет плочки, но ще стане еднакво от двете страни.
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Така. Колега, пиша ти като човек който цял живот около негохсе строи и ремонтира, отделно баща ми е строителен инженер и се е нгледал на майсторлък и вкъщи майстори са влизали само за шпакловки и ВиК инсталации, а и за самото грубо строителство. Правил съм какво ли не. От редене на плочки и паркети и боядисване, до мазане и зидария, а и съм лял плоча и връзвал арматура, но това е отделен въпрос, и това за скромната ми възраст.

Та по същество. С терасата ти има няколко проблема. 1 стените ти са грозни и то много. Контрастират рязко с пода, който е направен с вкус и средства. Сам го осъзнаваш и си купил тая рогозка, която не седи добре, а да не говорим колко е неконвенционална. Ще я махнеш много скоро. Първо махни плочите и камъчетата. Така и така си започнал викни един шпакловчик да шпаклова, ще стане за 2-3 дни или шпакловай сам, ако ти се занимава. Взависимост от материалите няма да седне повечее от 10 лв на квадрат и още толкова за труд, като даже и това е много, но нямам представа къде живееш, как вървят цените. От снимките мисля че имаш топлоизолация, но си боядисал над нея направо без финна шпакловка. Ако не го направиш сега, то ще съжаляваш, запомни ми мнението. След като направиш това може да запалиш рогозката. Сега. Измери хубаво отстоянията от края натерасата до другия и подравни добре каналите на камъчетата. Купи един глетчер цимент и замажи 1-2 сантиметра слой и налепи камъчетата. Като внимаваш да не запушиш тръбатахот която се оттича терасата, че ше ме псуваш. След това виж как да закрепиш плочите и ги закреппи, защото съм ходил по разни незакрепени добре паркети, плочи и т.н и е много кофти. Нареди си ги добре и си свирркай. Това място под масичката седи много яко с кавъчетата, нокатохса насипни като си изпънеш краката ще ги разритваш и ще ти е кофти. И изравни добре каналчетата с камъни и не ги прави по-широки от 10-15 см. Мое мнение. И ги оплътни добре. Така ще можеш да ги чистиш лесно и плочигте като са закремени ще е по удобно. Тея камъчета при едно по-силно поливане с маркуч ще се разпръснат.

Изглежда добре и ми допада. Просто е като наредено за гледани в момента. Сега. Ако искаш да го затваряш ще се усложни. Първо трябва да направиш плътен парапет, който с този панел в момента ще е леко трудно. Може да се опушат дупките с итонг и като се шпаклова да се уплътни и да не си личи, другия вариант за който се сещам е да се кърти тва чудо и да се зида нов, но трябва да му се излее и пояс и си е еб**о мамата. След това ще стане най чисто с тези материали с които зимата затварят кафенетата, които някой е споменал. Ще се навива на руло между твоята и другата тераса и ще се спуска с механизми. Не знам как става точно. Трябва да поразпиташ. С дограми става по-сложно. Сенниците пък пускат дъжд.


Пиша го с най-добри чувства и това е мое мнение. Всеки си има вкус. Извинявам се за правописа, но пиша от телефон.
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Благодаря за детайлното мнение и още повече за отделеното време да го споделиш. Шпакловка не мога сам да направя и просто не останаха пари за майстори. Това което ще направя е да добавя един ред в края плочки и така навсякъде ще е долу горе равни ивиците с камъчетата , ще махна дупката под масата. Може и една хубава лайсна да сложа на парапета и така се затваря рогозката. По натам с едни хубави масичка , столчета и канапе заспива. Поне за моите скромни представи и майсторски възможност си е екстра.
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Всяка нормална тераса има отичане - една тръбичка точно в средата на балкона (в момента закрита с камъчета , но не е запушена) Та водата спокойно ще си се отича там.

Ако пуснеш вода от маркуч на балкона и шурне надолу, можеш да си докараш прилична глоба.
 
Re: От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Как се доказва , от кой точно е текло при 8 етажен блок ?

От този, на който съседа му отгоре или той самия (както е тук) е сух. :) Къде мислите за наводнение бе? Това тераса да се наводни при положение, че има чучур, ммм, не съм чувал за сега. :)

@BurnX, мислех, че ще има място за шезлонг. Ще има ли? Даже два. Ех, не ги правят с мозък терасите, щом не можеш да си сложиш два шезлонга и една маса, с мухотото на нея. :)
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Аз дори и от първоначалните снимки не разбрах къде точно се е намирал сифонът и въобще съществувал ли е - в някой от ъглите на терасата или от тези с чучур навън през средата. Но пък разбрах, че под тази подова настилка имало издълбан канал.

Искам да споделя нещо, което ми се случи преди години.
Звъни ми комшийката отдолу и ми вика "От лампата ми тече вода", а аз не мога да осъзная какво иска да ми каже, тъй като тя по принцип има функцията да издава светлина, а не да те мокри.

Слизам да видя за какво става на въпрос и съм в шок - наистина от нея капе вода, като примерно час преди това съм полял и измел моята тераса, за да е чиста.

Оказа се, че е пукната в средата, но това е поради причината, че в тези панелки, за да стигне осветление до средата на стаите, са правили разкопки на горните етажи, т.е. в пода на комшията от горе преминава тръба (от тези гъвкавите кофрирани връзки) с кабел за осветлението.

Накратко - поради по-тънкият слой има цепнатина, явно в пластмасовото легло, където лежи кабелът също и се е напълнил с вода, която я отвежда право в крушката долу под мен, където тече ток. Наложи се да позакърпя цепнатините, но мисълта ми бе, че е необходимо задължително оттичане, тъй като водата си знае пътя - тя винаги отива надолу и само надолу, освен ако не се изпари при фотосинтеза, за което е необходимо надявам се слънчева топлина, а не високо ел напрежение.
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Терасата има чучур в средата. Когато мих пода , преди да наредя всичко , като лисна една кофа , всичко изтича от там.
Блинки за шезлонг нз , но идеята е по натам да си взема. Терасата е 5,1 квадрата ( 1,50 на 3,40 метра.) Шезлонга не трябва да е по дълъг от 1,50 за да се събере.
След малко паля колата и отивам до икея за плочки. За затварянето на прозореца съм се спрял на нещо от този вид- http://www.kamax.bg/p/Sennitzi-i-tenti , но като имам пари ще викна човек от фирмата да ми каже най добрия вариант в моя случай , зашото прозорецът не е правоъгълен а горе е извит като арка.
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Белите камъни по края са доста модерни, ето как е до мен:

1.jpg
DA1.jpg


Но се притеснявам да не се завъдят буболечки змии гущери и всякаква твар по процепите между камъните.
отгоре се слагат бели, отдолу са евтини дренажни камъни.

И аз щше правя на есен една тераса голяма, но отдолу е жилишно помещение и ще трябва много изолация, но мисля че най удачно е плочки, нещо и нямам доверие на дървенията иначе и аз ги заглеждах тези дървените плочки, идейни са и лесни за монтиране.
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Но се притеснявам да не се завъдят буболечки змии гущери и всякаква твар по процепите между камъните.
отгоре се слагат бели, отдолу са евтини дренажни камъни.

пускаш една котка и един таралеж и си готов :)
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Купих допълнителния пакет , махнах дупката в средата , добави един ред плочки под климатика. Остана лайсна за да запазя горния край на рогозката само.
И да пусна ток на една лампа да краси нощем/

7370188b.jpg



7370191W.jpg



7370189v.jpg



7370190V.jpg



7370192U.jpg


Като събера пари 1во ще затворя с някаква тента , за да не се цапа толкова и после по хубави мебели и шезлонг да си работя там и да хващам тен :)
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Аз да отбележа, че много ми харесва ентусиазмът на човека :) за което адмирации!
И си мислех нещо друго, относно, че белите камъни трябва да са върху нещо, защо да не е пясък- едър (има един примерно на Русалка, който сякаш е от дребно начупени мидички)- респективно, мисълта ми е, ако имаш познат или приятел от морето, да ти метне един чувал с пясък и миди :)
Отново може да има притеснения, че би "цапало" или би се разнесло, но мисля, че ще е красиво и може да се опази :)
За стените и бамбука ... като си започнал и имаш възможност, ще е страхотно, ако си направиш стените с облицовка (т.е. там където е бамбука задължително цялото, а самите стени високите може дополовина и ги боядисай в някакъв по-нормален цвят ... :) )- за облицовките скролвай надолу визията като с камъни ;) http://www.decor-garden.net/oblicovki/
Знам, че е лесно отстрани да се дават съвети, а да нямаш пари, но дори и в последствие, за да ти стане хубавко, го имай предвид!

тази рогозка на мен не ми харесва! :(
 
От: От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Аз да отбележа, че много ми харесва ентусиазмът на човека :) за което адмирации!
И си мислех нещо друго, относно, че белите камъни трябва да са върху нещо, защо да не е пясък- едър (има един примерно на Русалка, който сякаш е от дребно начупени мидички)- респективно, мисълта ми е, ако имаш познат или приятел от морето, да ти метне един чувал с пясък и миди :)
Отново може да има притеснения, че би "цапало" или би се разнесло, но мисля, че ще е красиво и може да се опази :)
За стените и бамбука ... като си започнал и имаш възможност, ще е страхотно, ако си направиш стените с облицовка (т.е. там където е бамбука задължително цялото, а самите стени високите може дополовина и ги боядисай в някакъв по-нормален цвят ... :) )- за облицовките скролвай надолу визията като с камъни ;) http://www.decor-garden.net/oblicovki/
Знам, че е лесно отстрани да се дават съвети, а да нямаш пари, но дори и в последствие, за да ти стане хубавко, го имай предвид!

тази рогозка на мен не ми харесва! :(

Декоративните камъни дето се лепят ми беше идея в началото - да мина всички стени на височината на която в момента е рогозката , но ми се видя прекалено скъпо пък и не съм лепил никога та нз дали ще се справя сам. По натам може и да се пробвам да го направя , но ще е доста по натам. Рогозката излезе 33 лева , пък е по добре това да гледам от напуканата стена.
Сега когато дойдат парични постъпления , 1во затваряне на прозореца и после хубави ратанови мебели за тераса.
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

:) добре :) аз не съм си въобразила, че се сещам тепърва и давам някакви изключителни идеи, но все пак пиша, ако аз бях как бих си го направила, за да ми е уютно.
Нали знаеш изразът за "евтиното е скъпо". Тези 33 лева не са много, но са ти квадрат облицовка, ако и сам се пробваш да я сложиш.
Аз при положение, че съм жена, бих се пробвала, а ти от какво се притесняваш? Разпитай, опитай и накрая ще останеш по-доволен.
Тази рогозка по-скоро, да не я хвърляш пък сега, от тая ниската страна под прозореца я сложи, защото като почнат дъждовете ще "цъфне" избелее и т.н. точно за месец. И какво ще излезе? Тия 33 лева може да ги отделиш и като дойдат другите. След това ратановите мебели на "фона" на пембяни стени и напукани ... някак ще е гротескно. Направи си облицовката с колкото можеш, дори да са ти 50 санта от пода, пък голяма работа, че са ти пластмасови столовете ...
В крайна сметка жена ти какво каза?
:)
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

В крайна сметка жена ти какво каза?
:)
На моето мнение е :) 1во закриване , за да не се съсипе труда до тук , после мебели. Нз защо на всички не ви харесва цвета на стените. Същия ми е в коридора, хубаво оранжево и цялата тераса е много светла. Ще разгледам тези облицовки , колко ще излезнат и дали се слагат трудно , иначе има много хубави където имитират камъни все едно наредени такави релефни , но както казах бюджета за сега е ограничен и ще се спра до тук. По натам ще ъпгрейдвам :) Сега поне успях да я направя използваема , защото преди това дори не излизахме там, а има хубава гледка към планината и е доста приятно.
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Така определено е по-добре пода. За жълтата стена и на мен ми е странна някак си, но теб като те кефи не ни слушай нас. Аз съм на този принцип зелена на бели точки да е стената ако ме кефи така ще е - да си гледат работата критиците. :D

Тези облицовки с лепило за плочки трябва да стане да се залепят.
 
От: От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

Така определено е по-добре пода. За жълтата стена и на мен ми е странна някак си, но теб като те кефи не ни слушай нас. Аз съм на този принцип зелена на бели точки да е стената ако ме кефи така ще е - да си гледат работата критиците. :D

Тези облицовки с лепило за плочки трябва да стане да се залепят.

Така де. И аз така. Особено и жената щом е съгласна, те ще си живеят там :) Отделно, че на мен ми е ясен моментът с възможностите и потребностите, така че е чудно дори!
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

За тези пари с една кутия лазурен лак и най-обикновен сачак можеше да тапицираш поне до средата по височина цялата тераса.
Плюс една екскурзия до Южен Пирин - за камъчетата.
Е, нямаше да можеш да казваш, че нещата са от Икеа и Бриколаж (или Практикер), но повечето ти пари щяха да отидат у българи, които утре можеха да се върнат при теб.
И си мисля, че и ти, и жена ти, щяхте да сте по-доволни.
 
От: Ремонт на тераса - предложение за подова настилка

За тези пари с една кутия лазурен лак и най-обикновен сачак можеше да тапицираш поне до средата по височина цялата тераса.
Плюс една екскурзия до Южен Пирин - за камъчетата.
Е, нямаше да можеш да казваш, че нещата са от Икеа и Бриколаж (или Практикер), но повечето ти пари щяха да отидат у българи, които утре можеха да се върнат при теб.
И си мисля, че и ти, и жена ти, щяхте да сте по-доволни.

Дай адрес /адреси от къде да пазарувам за в бъдеще щом големите строителни вериги са толкова не изгодни. Аз цял живот все от там си пазарувам. Става въпрос за София.
 

Горе