Ръководство: как се прави сайт за хотел.

От: Re: Ръководство: как се прави сайт за хотел.

Да, наистина добре са се постарали от smartmoney.bg. Правя им евалата. Някой знае ли на кой е този блог? Ще се радвам да влиза тук често. Доста добро сайтче си е организирал. :)

Това е Бат Тони бе, преди водеше едно блогче за финансови консултации и лични финанси, но в последствие премина към този проект. Също води и това. Имал съм малко приказка с него покрай единия СтартЪп и мога да кажа, че е супер пич и много ги разбира нещата.

Ето тука едно интервю по он айр с него.


[video=youtube;_i8XtgQdUmY]http://www.youtube.com/watch?v=_i8XtgQdUmY[/video]
 
От: Ръководство: как се прави сайт за хотел.

Аз само като видя адреса на сайта и се отказвам да влизам. Това ме дразни и отблъсква. Какво толкова харесвате на един сайт, ако url адреса е отблъскващ? Това означава, че каквито и съвети да има в сайта, най-малкото собственика на сайта не може да си оправи едно от най-важните неща - url адресите. А щом той не може това - какво да говорим за другото, което се предлага в такъв сайт?

В последно време обръщам внимание на url адресите и това е част от нещата които ме карат да остана или напусна даден сайт. Не ми ли хареса сайт с неприятн url адрес - излизам от сайта и не го посещавам повече.
 
От: От: Ръководство: как се прави сайт за хотел.

Аз само като видя адреса на сайта и се отказвам да влизам. Това ме дразни и отблъсква. Какво толкова харесвате на един сайт, ако url адреса е отблъскващ? Това означава, че каквито и съвети да има в сайта, най-малкото собственика на сайта не може да си оправи едно от най-важните неща - url адресите. А щом той не може това - какво да говорим за другото, което се предлага в такъв сайт?

В последно време обръщам внимание на url адресите и това е част от нещата които ме карат да остана или напусна даден сайт. Не ми ли хареса сайт с неприятн url адрес - излизам от сайта и не го посещавам повече.


По странен аргумент не бях чувал досега:)
 
От: От: Ръководство: как се прави сайт за хотел.

Аз само като видя адреса на сайта и се отказвам да влизам. Това ме дразни и отблъсква. Какво толкова харесвате на един сайт, ако url адреса е отблъскващ? Това означава, че каквито и съвети да има в сайта, най-малкото собственика на сайта не може да си оправи едно от най-важните неща - url адресите. А щом той не може това - какво да говорим за другото, което се предлага в такъв сайт?

В последно време обръщам внимание на url адресите и това е част от нещата които ме карат да остана или напусна даден сайт. Не ми ли хареса сайт с неприятн url адрес - излизам от сайта и не го посещавам повече.

Жалко, понеже в SEO оптимизираните блогове само статии до 450 думи с линкове има.

Странникът понякога прави epic fails с хейтването.


http://smartmoney.bg/kak-da-si-napravim-sait-na-hotel-pulno-rukovodstvo/ - пък аз си правя urls точно по същия начин, само за блоговете слагам /post-id преди пост title, че да ги намира в ДБ по-бързо, иначе urls изписвам на латиница.
 
От: Ръководство: как се прави сайт за хотел.

+1 за странния аргумент на Странникът :)
 
От: Ръководство: как се прави сайт за хотел.

Автора може и да е пич, може и да е експерт дори, ама ей туй

От международните можете да разгледате пакетите на GoDaddy и SuperstarHostingAndDomains.com

ме разби!

Няма да го чета повече, деме ми на шапката кво говори, след като говри и глупости!
 
От: Ръководство: как се прави сайт за хотел.

Никой не е безгрешен. Никой не е експерт по всичко. Обикновенно, който има добро съдържание, му куца нещо друго.
При всички случай остава загадка защо трябва винаги да се търси под вола теле и защо трябва винаги и на всяка цена да се критикува и то за неща, които нямат общо с темата.
Тука се опитах да дам добър пример за статия и инфо, относно планирането на сайт за хотели - ама не! Хванахте се за други неща. Ами напишете вие статии, относно това което критикувате и обяснете, за който не знае, аджеба как трябва да се прави!!!

И пак повтарям - сигнализирах материала като качествено съдържание и ръководство за направата на сайт за хотели и който има да направи забележка по този аргумент - да я направи, а който иска да говори за други неща - да си отвори тема и да си пише.

Благодаря.
:|
 
От: Ръководство: как се прави сайт за хотел.

При всички случай остава загадка защо трябва винаги да се търси под вола теле и защо трябва винаги и на всяка цена да се критикува и то за неща, които нямат общо с темата.

И пак повтарям - сигнализирах материала като качествено съдържание и ръководство за направата на сайт за хотели и който има да направи забележка по този аргумент - да я направи, а който иска да говори за други неща - да си отвори тема и да си пише.

:|

Linetta - правя забележка точно по темата. Не съм се отклонил ни най-малко от темата. Ако не знаеш - url адреса е нещо много важно за един сайт, още повече за сайт за хотел. А в статията която си показала има съвети как трябва да се направи сайт на хотел. И в тези съвети се говори и за url адресите:


Избора на хубаво URL или по друг начин казано домейн име е от голямо значение в процеса по изграждането на работещ уебсайт...

Изключително важно е да внимавате! Нали не искате да завършите с име, което е трудно за произнасяне, запомняне или толкова дълго, че да не успява да се събере в полето за e-mail-и.

Тези думи ги има написани в статията. А сега да се върна на първия ми коментар - поглеждам url адреса на статията. Виждала ли си го какво представлява:

smartmoney.bg/kak-da-si-napravim-sait-na-hotel-pulno-rukovodstvo/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+battony%2FXzdn+%28SmartMoney.bg+-+%D0%A3%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%B9+%D1%83%D0%BC%D0%BD%D0%BE+%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5+%D1%81%D0%B8%29

За мен това нещо е недопустимо, има допуснати груби грешки в url адреса. Щом някой човек си позволява да дава съвети за нещо, то той е длъжен първо да оправи своите си неща, и тогава да тръгне да учи другите. Защото първото нещо което се вижда е какво може да прави. Все едно някой който има грозен сайт да тръгне да дава съвети по дизайн, друг който въобще няма онпейдж seo да дава уроци по онпейдж seo, трети, който не може да пише грамотно да се наема да пише статии, четвърти, който не може да оправи url адресите си в собствения си сайт, е тръгнал да учи другите... Смешна история... .
 
От: Ръководство: как се прави сайт за хотел.

Странник,
ти като си толкова голям разбирач, не виждаш ли, че линка, който съм посочила е всъщност линк от feed, а не оригиналния линк url на статията. Та.... какво друго да ти кажа - видяхме колко разбираш от линкове и ти.
:clap:
 
От: Ръководство: как се прави сайт за хотел.

Странник,
ти като си толкова голям разбирач, не виждаш ли, че линка, който съм посочила е всъщност линк от feed, а не оригиналния линк url на статията. Та.... какво друго да ти кажа - видяхме колко разбираш от линкове и ти.
:clap:

feed или не, не ме интересува. Кликам на линка който си показала, влизам в статията и го виждам и излизам. Много просто - да не е ползвал този feed. Щом аз мога да не го ползвам и линковете от feed на моите сайтове да са хубави, значи и той може. Може но не го прави - ми за негова сметка си е!

Настоявам си на мнението - url си е грозен и толкова.
 
От: Ръководство: как се прави сайт за хотел.

Странник наистина не си в час,запитай се само колко човека изобщо поглеждат линка и ще разбереш, че е време да ставаш от компютъра
 
От: Ръководство: как се прави сайт за хотел.

feed или не, не ме интересува. Кликам на линка който си показала, влизам в статията и го виждам и излизам. Много просто - да не е ползвал този feed. Щом аз мога да не го ползвам и линковете от feed на моите сайтове да са хубави, значи и той може. Може но не го прави - ми за негова сметка си е!

Настоявам си на мнението - url си е грозен и толкова.

Ти и feed явно не знаеш какво е, а и не мога да разбера какво удоволствие ти доставя все да оплюваш труда на другите.
 
От: Ръководство: как се прави сайт за хотел.

feed или не, не ме интересува. Кликам на линка който си показала, влизам в статията и го виждам и излизам. Много просто - да не е ползвал този feed. Щом аз мога да не го ползвам и линковете от feed на моите сайтове да са хубави, значи и той може. Може но не го прави - ми за негова сметка си е!

Настоявам си на мнението - url си е грозен и толкова.

Пич, това е нормален урл адрес за всеки wordpress rss feed през мейл.

http://smartmoney.bg/kak-da-si-napravim-sait-na-hotel-pulno-rukovodstvo/

това е урла
 
От: Ръководство: как се прави сайт за хотел.

Странник, предполагам че Линета просто е абонирана за фийд новините на сайта и затова е копнала директно този линк, който е получила в мейла си ;)
 
От: Ръководство: как се прави сайт за хотел.

feed или не, не ме интересува. Кликам на линка който си показала, влизам в статията и го виждам и излизам. Много просто - да не е ползвал този feed. Щом аз мога да не го ползвам и линковете от feed на моите сайтове да са хубави, значи и той може. Може но не го прави - ми за негова сметка си е!

Настоявам си на мнението - url си е грозен и толкова.

Тоя път се изложи като кифладжия, поне си признай грешката:) Като нямаше за какво да се хванеш се хвана за урл-то, ама май се обърка:)
 
От: От: Ръководство: как се прави сайт за хотел.

Пич, това е нормален урл адрес за всеки wordpress rss feed през мейл.

Добре, може да съм в грешка за url адреса, за което си признавам.

Обаче в същото време в последните 1-2 години си промених мисленето за url адресите и такова изписване на url адрес не признавам, за мен е грешка. Харесвам изписването на адреси с променлива и числа, като примерно на уордпрес: ?p=1.
 
От: Ръководство: как се прави сайт за хотел.

@Странникът - този адрес сигурно много те кефи :)

http://www.imoti.net/search/results...search_form=prodajbi&lang=bg&building_type_id[]=8&price_from=400&price_to=&currency_id=4&price_kv_from=&price_kv_to=&currency_kv_id=4&surface_from=&surface_to=&floor_from=&floor_to=&nomer=&keyword=&city_id=1&search_city=&a_id[]=5873&ads_type=all&withpics=on&order=1&show_all=on&x=42&y=19

п.с. от известно време те следя и мисля че имаш нужда от помощ
 

Горе