Световно първенство - Русия 2018

Кой ще спечели Световното първенство?

  • Аржентина

    Votes: 3 7.5%
  • Бразилия

    Votes: 2 5.0%
  • Франция

    Votes: 7 17.5%
  • Германия

    Votes: 10 25.0%
  • Испания

    Votes: 6 15.0%
  • Португалия

    Votes: 0 0.0%
  • Англия

    Votes: 2 5.0%
  • Белгия

    Votes: 3 7.5%
  • Друг (посочете кой)

    Votes: 7 17.5%

  • Общо гласове
    40
Привет пичове, да направим по една прогноза за полуфиналите. Моята е:
Хърватия-Англия - 1 ( не съм убеден, че ще играя единица, но за сега така ги мисля)
Франция-Белгия - г/г
 
В офиса съм заложил за Световен - Франция, така че прогноза. Франция да се класира :)
Не харесвам Англия, но на Хърватия късмета е до тук, след последната дузпа на Модрич :):) Отделно играха 2 мача по 120 мин...,така че по-скоро бих заложил на Англия.
 
Хърватите имат сериозен проблем, понеже десният им бек се контузи, което значи, че Вида ще го местят отдясно, а в центъра ще играе дедо Чорлука, дето е на 45 години вече. Иначе верно играха две продължения, ама те и Англия играха едно. Обаче срещу Русия бая бяха окапали, половината доиграха на мускули мача.

Иначе за Белгия според мене проблемът им е следният: Гризман и Мбапе са адски бързи, особено Мбапе, а двама от тримата защитници на Белгия (Компани и Фертонген) са яко тромави. Нищо чудно франсетата да ги убият със скорост. Но аз стискам палци на Белгия, разбира се :D
 
Най-много съжалявам за Аржентина и за Русия. Ако Аржентина бяха успели срещу Франция, щяха да бъдат съвсем друг тим. А Русия може и да не са на нивото на някои други тимове, но мачовете им носят огромен заряд.

Аржентина ще станат отбор, когато гнома Меси се махне от там. Хубаво се беше отказал, не го знам за какво се върна... Най-бездарния футболист... Убеден съм, че ако Игуаин, Дибала и Агуеро играеха като тройка нападатели, без Меси, Аржентина щеше да е световен шампион, но уви, малкото човече реди отбора на Сампаоли...
 
Хърватите имат сериозен проблем, понеже десният им бек се контузи, което значи, че Вида ще го местят отдясно, а в центъра ще играе дедо Чорлука, дето е на 45 години вече. Иначе верно играха две продължения, ама те и Англия играха едно. Обаче срещу Русия бая бяха окапали, половината доиграха на мускули мача.
На 32 е само, споко. В най-добрата си възраст, а колаборацията опит + сили е доста добра.

Аржентина ще станат отбор, когато гнома Меси се махне от там. Хубаво се беше отказал, не го знам за какво се върна... Най-бездарния футболист... Убеден съм, че ако Игуаин, Дибала и Агуеро играеха като тройка нападатели, без Меси, Аржентина щеше да е световен шампион, но уви, малкото човече реди отбора на Сампаоли...
Меси е моторът на АрХентина и без него сигурно щяха да са приключили още в квалификациите, подобно на Италия. На миналото СП ги изведе до финал. Четох някъде статистиката, че Меси е участвал в ~70% (с ключова роля) при последните Х гола на Световни първенства.
Масчерано (истински футболен лаик) го каза:
В деня, в който Меси не играе за Аржентина, ще разберете колко е велик
Иначе за мокрите сънища, че Игуаин, Дибала и Агуеро, ако играеха тройка напред - Световен шампион, ама друг път. Игуаин е шишко, който при по-читава двойка защитници става напълно излишен на терена. Така стоят нещата и с Агуеро. Дибала и Икарди вдъхваха някаква надежда, но с 3-4 читави играчи няма как да се бориш за титла, след като защитниците ти биват минавани като конуси от 19-годишен.
 
  • Like
Реакции: colF
Накрая ще пусна X Хърватска - Англия и ще стискам палци. :D ( Въпреки, че им симпатизирам на хърватите, много се съмнявам да победят в редовното време.)
 
Накрая ще пусна X Хърватска - Англия и ще стискам палци. :D ( Въпреки, че им симпатизирам на хърватите, много се съмнявам да победят в редовното време.)

Можеш да пробваш и гол от статично положение, англичаните главно така вкарват :)
 
Нещо са бРЪкаш, май?
Французите се наричат "жабарите" от останалия свят. Не виждам защо италианците са "жабари" както тук много българи споменават. Французите ядат жабешки бутчета, особено много около Северна Франция, там е деликатес. И оттам по времето на Първата Световна Война си спечелват прякора "frogs" и англичаните и американците почват така да ги наричат. Дори в много филми от Втората Световна Война ще чуете за "жабари" ... "frogs". Немците пък са "fritz" -- фрицовете, или "kraut" -- ако не се лъжа идва от думата "sauerkraut". Австралийците пък наричат англичаните "pommy" -- помитата. Руснаците пък са "иван" за цял свят. Добре, че за нас няма такава помия.
 
Последно редактирано:
Мача съм го играл Х аз. Много се чудех дали да играя и гол от дузпа, че с тази ВАР система все повече ги свирят. От друга страна пък скоро не се сещам да са го използвали на последните мачове. За Франция голмайстор по всяко време съм цъкнал Мбапе, просто защото много играе.
 
Французите се наричат "жабарите" от останалия свят. Не виждам защо италианците са "жабари" както тук много българи споменават. Французите ядат жабешки бутчета, особено много около Северна Франция, там е деликатес. И оттам по времето на Първата Световна Война си спечелват прякора "frogs" и англичаните и американците почват така да ги наричат. Дори в много филми от Втората Световна Война ще чуете за "жабари" ... "frogs". Немците пък са "fritz" -- фрицовете, или "kraut" -- ако не се лъжа идва от думата "sauerkraut". Австралийците пък наричат англичаните "pommy" -- помитата. Руснаците пък са "иван" за цял свят. Добре, че за нас няма такава помия.
Чекнах в интернет и научих, че и на франжетата им викат по същия начин, щото и те ядяли жаби. Аз си знам, че истинските жабари са 'талянците, ама явно има и други авантюристи.

ПС: Много са вкусни жабешките бутчета. :D Едно ниво над пилешките.
 
Англичаните са наричали с много имена франсетата, но това че те го правят не е фактор :).

Жабари са италианците, защото първата рецепта с жабешко е била тяхна.

Прякора на французите, този който се знае от всички е "петлите".
 
Левски играе !!! Спрете с т'ва световно...
Съгласен съм, тъкмо централния нападател на Левски метна еци и по всичко личи, че прогнозата от Х2 за победа на гостуващия отбор на бай Гошо от съседния вход ще се сбъдне. Титлата (пликче семки вуйчо ваньо и кутийка кола) от миналия турнир най-вероятно ще бъде защитена.
 
А, не ! Бай Гошо от съседния вход е върл фен на армейски-полк-софия-ловеч-някъдеотмайнатаси-1948, така че е заложил на твърда 1-ца, без да се замисля. В сряда вечер, след тежкия работен ден, ще си отвори студена двулитрова бира, ще нареже от наденицата, висяща на терасата и ще плюе по българския отбор.

Хайде да не се отклоняваме от темата. За мен Франция - Белгия си е гол/гол, а Хърватия и Англия пак ще се мъчат в продълженията, а защо не и на дузпи. Ще е паметно хърватите да достигнат до финал след три поредни елиминационни мача, спечелени на дузпи.
 
Чекнах в интернет и научих, че и на франжетата им викат по същия начин, щото и те ядяли жаби. Аз си знам, че истинските жабари са 'талянците, ама явно има и други авантюристи.

ПС: Много са вкусни жабешките бутчета. :D Едно ниво над пилешките.
Ми не знам, ядох 2002-ра у Софето, като пилешкото ми беше. Никаква разлика.
 
Англия печелят на дузпи веднъж на 100 години, тъй че надали за едно Световно ще им се случи два пъти :D
 
армейски-полк-софия-ловеч-някъдеотмайнатаси-1948

Тц-тц-тц... Тва феновете на говеждия отбор са злобно племе. ЦСКА, за разлика от сборното им съставче не е държавна доктрина, а се бори сам срещу целия държавно-бюрократичен апарат, и пак има повече успехи. Ай със здраве. :)
По темата: Освен Хърватия нямам фаворит. Който и от останалите да вземе купата, все ще ме е яд.
 
Последно редактирано:
Хахахахха ... написаното по-горе е пълна глупост, която може да съчини човек, нямащ грам познания за българския футбол и неговата история. След като Левски е държавният отбор, защо бе създадена нова лига, за да влезе ЦСКА в нея ?!?
 

Горе