Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Статус
Not open for further replies.
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Банът е много рядко срещано нещо в този форум.
Според мен не би трябвало да се прекалява с каквото и да е.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

strana, ти си от хората, които уважавам, въпреки че почти не сме общували.
Твоето мнение е единствено меродавно, защото няма как да не се съглася, че той (бластер/фен) наистина постоянно ти дърпа плитките, умишлено. Не съм съгласна, обаче, че се включва неаргументирано. Това, че ти не искаш да чуеш неговите аргументи и да общуваш по темата е друг въпрос.

В твоята тема са срали и Амун и (отново) ъпхиро - някой от тях да е получил бан за това????

Отново, въпросът не е ''виновен ли е бластер/фен'', а само той ли виновен, та само той го отнася?


п.с. Ето една от няколкото теми на този потребител, които биват постоянно осирани от хейтърчета без аргументи:http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=61573&page=5

Искам да знам, колко от серящите (не се извинявам) са баннати поне за един ден???
 
От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

strana, ти си от хората, които уважавам, въпреки че почти не сме общували.
Твоето мнение е единствено меродавно, защото няма как да не се съглася, че той (бластер/фен) наистина постоянно ти дърпа плитките, умишлено. Не съм съгласна, обаче, че се включва неаргументирано. Това, че ти не искаш да чуеш неговите аргументи и да общуваш по темата е друг въпрос.

В твоята тема са срали и Амун и (отново) ъпхиро - някой от тях да е получил бан за това????

Отново, въпросът не е ''виновен ли е бластер/фен'', а само той ли виновен, та само той го отнася?

ОК. Цитирай поне един негов аргумент в "споровете" му с мен. Не се съмнявам, че знаеш какво е аргумент, но все пак за останалите - това е твърдение, подкрепено с факти. Ако намериш поне един - ще му се извиня публично.

А за плитките - има си места за това. Едно е да бъзикаш някого чат-пат - и аз го правя понякога, това дори оцветява темите, внася в тях виталност. Но да досаждаш постоянно и да се държиш като частично недееспособен - това пречи на дискусиите. Там обсъждаме Сирия, обсъждаме Украйна, обсъждаме Русия, пресмятаме плюсовете и минусите за България. Всеки си има някакво собствено мнение, разбира се, но повечето наистина се опитват да спорят с аргументи (независимо дали са верни или неверни) - цитират, пускат видео, изразяват мисли. И само бастъра е константа - постоянно изглежда като пиян или надрусан без да изкаже поне капчица нещо смислено по темите, които се обсъждат.
 
Имам друга работа хора за да се занимавам с глупости (инсталирам нови сървъри) но ми се обадиха по телефона

Първо не баннат за постоянно а за 30 дни заради прекалено много репорти

Второ понеже му е рецидив срока се вдига ...

първо е седмица, после две три... и повече на 5-6 бан ще стигне до няколко месеца ...

Ако наказанието не се вдига за рецидив няма да има поука

Тук за да те баннем за постоянно трябва да си измамник или много идиот


ПП Мисля че е съвсем справедливо след като вече си банван веднъж за едно нещо при рецидив да е повече ако нанди, смята че правилно обратното (на второ трето и последващо баннване да е по кратък срока ) да се обоснове пред форума..
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Много пъти му казах, че прекалява с лигавщината на бластера и трови средата, без значение от кой профил пише. Не ми е за друго, ама като почне един с глупостите се включват и останалите със склонност към простотия и става мацаница. Един смислен разговор не може да се проведе като хората, което на моменти е много дразнещо.

Сега дали е за бан или не, не мога да кажа. Най-малкото, както спомена някой, за втория акаунт щяха да го баннат абсолютно от всеки форум по света. От друга страна трябва да помислим и за Блинки и Кул! И мен да ме занимаваха с репорти заради него всеки ден и аз сигурно щях да го банна.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Копирал е глупав стил на писане с което по никакъв начин не показва

респект и уважение към останалите потребители на форума.
.

Аз дори го приемам за подигравка...
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Ако някой го рипортва заради правописа и начина на изказ, моля да заповяда в Северозападна България и да се запознае с начина на говорене там.

Диалектите присъстват във всяка една държава по света и са част от колорита и културните особености на държавите, това не е наказуемо по закон, а по скоро определя характерните особености на дадена географска област.

Писането на Бластер/Фен дори и да звучи каруцарско не е проблема на форума, първо тук не сме се събрали фиолози на изпит по Български език и второ смятам, че всеки има право да се изразява както намери за добре, стига да не накърнява достойнството на друг съфорумец.

Ако има друга причина за бана, моля да бъда извинен.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Ако има някой от Смолян , да напише нещо на разговорен , да видим дали ще разберем :)
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

strana, прав си. Аргументи по дефиниция, Бластер/фен не е давал (може би, не знам със сигурност), но е факт, че е задавал въпроси по темата, имал е мнение по обсъжданите въпроси. По същия начин влизаха и Амун, ъпхиро и още няколко човека - не са баннати - факт.

Coolice, съжалявам, че са те откъснали от работата - явно някой е взел темата по-сериозно дори от мен, щом те е обезпокоил. Съгласна съм с твоята теза, но продължава да е факт, че не само този потребител се е държал по този начин, но определени хора никога не са получавали бан за същите провинения.

Подразни ме двойният аршин в преценките и наказанията, защото такъв има - нека не си кривим душите.
Като истински приятел продължавам да настоявам за отмяна на бана на Бластер и Фен! :)
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Ако някой го рипортва заради правописа и начина на изказ, моля да заповяда в Северозападна България и да се запознае с начина на говорене там.

Професоре, само в северозападна България ли има диалекти?
и в темата не става въпрос за диалект, а за преднамерено писане с грешки с цел затрудняване на тези които все пак са решили да му прочетат повръщаното :wink:
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Професоре, само в северозападна България ли има диалекти?
и в темата не става въпрос за диалект, а за преднамерено писане с грешки с цел затрудняване на тези които все пак са решили да му прочетат повръщаното :wink:

Дадох пример със северозапада, то па писането на половината от форума е направо да го публикува човек в wiki....

.... и чети моляти се не само първия ред - "Диалектите присъстват във всяка една държава по света и са част от колорита и културните особености на държавите, това не е наказуемо по закон, а по скоро определя характерните особености на дадена географска област."
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

strana, прав си. Аргументи по дефиниция, Бластер/фен не е давал (може би, не знам със сигурност), но е факт, че е задавал въпроси по темата, имал е мнение по обсъжданите въпроси.

OK, чакам цитат на негов въпрос по темата... Сама разбираш, че няма как да сметна за въпрос нещо от типа: "strana, защо смяташ, че американките са курви?" при положение, че никога не съм твърдял подобно нещо, а и е нещо съвсем странично от конкретната тематика.

В теорията на спора имат място софизмите, разбира се, но когато са ползотворни по някакъв начин. Що се отнася до бастър, то най-вероятно дори не знае какво е софизъм, независимо от написаните досега хвалебствия. Много умни хора се правят на тъпи понякога. Но случаят не е такъв. В случая тъп човек се прави на още по-тъп, за да не се разбере колко е тъп в действителност. Като добавиш към тази схема комплексираност на някакво лично ниво, то ще си изясниш картинката.

Що се отнася до амун и тъпхеро, то не е моя работа да определям в чужд форум кой да се банне, има си модератори. Не съм ги и рипортвал - нито тях, нито бастъра. В мой форум бих казал да ги баннат на секундата, разбира се. Не поради лични антипатии, а поради характеристики от типа на "блядистан", "непълноценни" и т.н.

Аз съм руснак. За мен това е все едно да почна да пиша тук "бълхари", "всички българки са курви" и т.н. Не е коректно (меко казано) и не допринася за форума. Докато при амун донякъде си е ясно - провинциален комплекс (иска да го оценят какво е постигнал сам и да му кажат браво, а когато го бъзикат се впряга), то при тъпхеро си е направо куриоз. Нямам нищо против циганите в повечето случаи, особено когато се държат коректно. Никога не съм казвал, че циганките са курви дори на курви. Въпрос на възпитание. И не мога да разбера защо в българоезичен форум циганин трябва да си избива комплексите за непълноценност на тема рускини. Като версия - може би, защото би искал да си избие негодуванието върху българите, но го е шубе.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Дадох пример със северозапада, то па писането на половината от форума е направо да го публикува човек в wiki....

.... и чети моляти се не само първия ред - "Диалектите присъстват във всяка една държава по света и са част от колорита и културните особености на държавите, това не е наказуемо по закон, а по скоро определя характерните особености на дадена географска област."

Неговото НЕ е диалект! Как да ти го кажа по друг начин... искаш да го нарисувам? :oops:
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Неговото НЕ е диалект! Как да ти го кажа по друг начин... искаш да го нарисувам? :oops:

Що не спретнеш един форум "правопис и правоговор.СОМ" и се забавлявай на воля :beer:

На мен лично изказа му не ми пречи, а по-скоро ме забавлява.... всеки си има мнение.... Норти, дай го малко по-релакс :), "както се Вика в северозапада - отпущи юздътъ"
 
От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

OK, чакам цитат на негов въпрос по темата... Сама разбираш, че няма как да сметна за въпрос нещо от типа: "strana, защо смяташ, че американките са курви?" при положение, че никога не съм твърдял подобно нещо, а и е нещо съвсем странично от конкретната тематика.

В теорията на спора имат място софизмите, разбира се, но когато са ползотворни по някакъв начин. Що се отнася до бастър, то най-вероятно дори не знае какво е софизъм, независимо от написаните досега хвалебствия. Много умни хора се правят на тъпи понякога. Но случаят не е такъв. В случая тъп човек се прави на още по-тъп, за да не се разбере колко е тъп в действителност. Като добавиш към тази схема комплексираност на някакво лично ниво, то ще си изясниш картинката.

Що се отнася до амун и тъпхеро, то не е моя работа да определям в чужд форум кой да се банне, има си модератори. Не съм ги и рипортвал - нито тях, нито бастъра. В мой форум бих казал да ги баннат на секундата, разбира се. Не поради лични антипатии, а поради характеристики от типа на "блядистан", "непълноценни" и т.н.

Аз съм руснак. За мен това е все едно да почна да пиша тук "бълхари", "всички българки са курви" и т.н. Не е коректно (меко казано) и не допринася за форума. Докато при амун донякъде си е ясно - провинциален комплекс (иска да го оценят какво е постигнал сам и да му кажат браво, а когато го бъзикат се впряга), то при тъпхеро си е направо куриоз. Нямам нищо против циганите в повечето случаи, особено когато се държат коректно. Никога не съм казвал, че циганките са курви дори на курви. Въпрос на възпитание. И не мога да разбера защо в българоезичен форум циганин трябва да си избива комплексите за непълноценност на тема рускини. Като версия - може би, защото би искал да си избие негодуванието върху българите, но го е шубе.

Прав си, разбира се. Виждала съм с очите си тези гадни обиди, въпреки че отдавна не следя темата ти - нямам много време, Съгласна съм, че това заяждане е грозно и не бива да се толерира. Ако това е причината за бана на Бластер/Фен - ок, но тогава да се баннат и всички останали, които правят същото, за да видим, че наказанието е принципно, а не тенденциозно. Ти си силен и умен мъж - можеш да се справиш с такива, още повече говорим за политическа тема, което по презумпция си е буре с барут.
Какво да каже милото момче Константин - Tekstmag, на което разни комплексирани гаменчета осират всяка тема, в която човекът си продава услугите? Едната му тема даже беше пратена в кофата и се превърна в погром. И аз участвах, разбира се, но с намерение да го защитя. Никой не беше наказан за нападки, обиди и подигравки към човек, който просто търси работа. Това е причината да се подразня - аршинът, по който се наказва тук е двоен.

Норт, айде не ми излизай с номера, че не разбираш какво казва Бластера! Разбира му се идеално и дори е забавно, защото изопачените думи често са двусмислени. Голяма част от съфорумците на майтап започват изречения с ''язе'' - това причина за бан ли е?
 
От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Що не спретнеш един форум "правопис и правоговор.СОМ" и се забавлявай на воля :beer:

Той го прави нарочно. И е единствения който си позволява такъв правопис..
Не е забавно, защото няма капацитет за комик. Просто копира стил и иска да е интересен - не става така лесно...

като искате забавно, има си специализирани канали.
и Лютви Бостан си позволява да говори на турски - нали забулената Родопа го разбира... :cry: (що за логика...? :shock:)
 
От: От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Той го прави нарочно. И е единствения който си позволява такъв правопис..
Не е забавно, защото няма капацитет за комик. Просто копира стил и иска да е интересен - не става така лесно...

като искате забавно, има си специализирани канали.
и Лютви Бостан си позволява да говори на турски - нали забулената Родопа го разбира... :cry: (що за логика...? :shock:)

Норт, аз не съм конфликтна личност и необичам да споря, но няма логика да сравняваш оня дето агитира на турски с диалектното писане на бластера, което по-скоро ни показва що за интересна личност е той....

...а аз не се сърда на бабите ми когато говорят по селски, кой знае може и той (Бластера ) да е израснал в село "Смръдовляк" и там така да си говорят
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

въпреки че отдавна не следя темата ти - нямам много време

Всъщност, мисля, че нямам теми в този форум по общообразователни дискусии. Правех такива едно време само в "Пазара"

Какво да каже милото момче Константин - Tekstmag, на което разни комплексирани гаменчета осират всяка тема, в която човекът си продава услугите?

Не съм запознат със случая и не съм чувал за този потребител - чета предимно "Политика", а и през последната година нямах възможност да следя този форум редовно - имах други интереси. Но напълно споделям мнението за "комплексираните гаменчета в услугите". Самият аз едно време пусках теми в "Пазар" - за преводи, за какво ли не. Имаше тогава един показател itrader, беше ми доста висок, ако има някакво значение. Беше ми все тая от финансова гледна точка дали ще наема украинец или българин, но исках да отворя очите към един друг свят. Защото, ако откриеха този свят, то и в България щяха да се променят нещата, щеше и за мен да има смисъл да работя на българоезичния интернет-пазар, ако възникне реален такъв.

Отказах се, не поради това че в България така и не възникна такъв пазар. Отказах се именно заради "мненията на гаменчетата", които осираха пазара с дървенето си и се правеха на "предприемачи" - в края на краищата, на мен лично си ми е добре и така - нямам задължение или "мисия" да показвам предимствата на цивилизацията.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

поздравявам всички от тая тема, водете си изводите https://www.youtube.com/watch?t=1&v=T3JzcCviNDk

Страхотен поздрав, между другото. Според мен е по-удачно да го пускаш в меркантилните теми, а не в тема, в която става дума преди всичко за приятелство.
Точно на мен няма нужда да ми напомняш, че има по-важни неща, защото смъртта ни диша във врата, а на тези, които не могат да приемат различния изказ на един човек, който както всички нас има и кусури и хубави качества.

Да репортваш някой, понеже използва диалект, за да е забавен те прави дребнав. Поздрави дребнавите хора с това клипче - дано го разберат.

п.с. strana, знам, че темата технически не е твоя, но всички знаем, че темата ''Айде руснаците влязоха в Украйна'' си е твоята тема. :)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе