Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Статус
Not open for further replies.
От: От: От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Ми можеше и да надобрее ако не му пречеха да практикува и да се усъвършенства, бе страна. А и малко ретро стил в изказа не е най-лошото нещо. :)

OK, спирам.
Няма как да ти обясня явно, че разликата между изкуството и кича е в мярката.
Не виждам по-подходящ начин да кажа, че разликата между лекарството и отровата е в дозата.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Нанди иска да направи революция, защото й пука. Няма как да стане, защото на никой не му пука. Според мен е много вероятно бластера да се откаже да влиза тук. Аз за тва викам да се сбереме един инициативен комитет симпатизанти у некоя кръчма и да издигнем кандидатурата на бластера и нанди за президент! Тва щото за кмет вече мина срока.... и двамата заслужават, щото са готини! Малко шашави ма готини. И естествено да платят сметката после...
П.С: то се е видяло, че няма да му махнат банана ама би било интересно обратното, готино е от време на време да стават революцийки.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Аз за тва викам да се сбереме един инициативен комитет симпатизанти у некоя кръчма и да издигнем кандидатурата на бластера и нанди за президент!

Да, ние ще бъдем следващите Желю Желев и Блага Димитрова.:D

Аз даже се наемам да обещая, че новогодишното слово няма да е на фона на картинка от Колорадските възвишения, а от самото място - Live. В Аспен казват е хубаво, пък Бластера е и скиор. ;)
 
От: От: От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

OK, спирам.
Няма как да ти обясня явно, че разликата между изкуството и кича е в мярката.
Не виждам по-подходящ начин да кажа, че разликата между лекарството и отровата е в дозата.

Когато кичът е на самодейно ниво, без претенции да влезе в учебниците е симпатично - поне на мен и на някои други това ни харесва. :)
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Поредната безсмислена тема бе Нанди, ако тая енергия я влагаше да правиш мусака, щеше да си жената-мечта :lol:
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

абонирам се за сеира
Фена е пич, не съм очаквал да го баннат
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Поредната безсмислена тема бе Нанди, ако тая енергия я влагаше да правиш мусака, щеше да си жената-мечта :lol:

Ми не ме влече кулинарията, бе Ред. Все ме дърпа към революциите и борбата за справедливост. Дали пък в минал живот не съм била Жана Д'арк? Кой сега е жена мечта, а? :)
 
Re: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Пусни анкета.

Да, айде да решим с анкета, защото последните 4 дни се изляха доста репорти, идващи ог него. Не знам точно за каква точно свобода си говорим тук, но за някой се превърна в свободия. Нищо лично човека, но да стана и да имам почти всеки ден да модерирам един и същ по две, няма да стане. Отделно съм разменил поне 5 лични с него като го помолих да не ни създава работа по този начин..и пак същото. Не знам точно ти какви и колко нерви имаш нанди, но нещата са много по-кофти от това, което реално на теб ти се случва с влизането във форума и вихдането на това, ше фен е баннат. И пак ще го напиша ; за да те баннат от тук трябва да си доста упорит, в лошия смисъл на думата. Моля ви, най-вече нанди, като отваряте такива теми малко погледнете и от друга гледна точка. Мерси предварително. :) Няма какво повече да напиша....
 
От: Re: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Да, айде да решим с анкета, защото последните 4 дни се изляха доста репорти, идващи ог него. Не знам точно за каква точно свобода си говорим тук, но за някой се превърна в свободия. Нищо лично човека, но да стана и да имам почти всеки ден да модерирам един и същ по две, няма да стане. Отделно съм разменил поне 5 лични с него като го помолих да не ни създава работа по този начин..и пак същото. Не знам точно ти какви и колко нерви имаш нанди, но нещата са много по-кофти от това, което реално на теб ти се случва с влизането във форума и вихдането на това, ше фен е баннат. И пак ще го напиша ; за да те баннат от тук трябва да си доста упорит, в лошия смисъл на думата. Моля ви, най-вече нанди, като отваряте такива теми малко погледнете и от друга гледна точка. Мерси предварително. :) Няма какво повече да напиша....

A, благодаря, Блинки, че най-после се включи.

Честно казано не знаех, че нещата са толкова зле. Ок, радвам се, че чухме и твоята гледната точка по въпроса. Сега остава да дочакаме завръщането на Бластер/Фен и да се надяваме, че той вече няма да бъде прекалено груб, а тези, които не го харесват, ще се борят с него сами, без да занимават модераторите. Аз го правя отдавна - значи можете и вие:)

Благодаря на всички, които се включиха в темата.
Предлагам да не се заключва, а да се използва, като място, в което да го критикувате, когато ви ядоса. По-достойно е от това да го клепате на модераторите.
 
Много са зле. Мога да ти покажа няколко лични, с които първо аз му се измолих веднъж като бластер, после като фен, после ми писа с фен, за да му отключа бластер и накрая все същото, събуждаме се с кула и трием поне по две негови репорта на ден-два. Сори, че съм съм споменавал, но това е само между нас с него, и сега като стана на въпрос и хората се усъмниха в нашата модерация, реших, че ще се възползвам от това, защото просто няма как иначе да се обоснова. А държа всичко е точно и да няма пренебрегнати и ощетени. :)

Скоро ако се сключи и кула, и той може да разкаже как първите банове на бластер бяха за по седмица, само и само да ни остави време да не се занимаваме с модерация и да оправим някои неща по форума, което извинявам се, малко прекалено. :)

Нека се използва темата, защото за мен е важно какво мислите и как се чувствате. Все пак вие правите това общество. Не админите. :)
 
От: Re: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Много са зле. Мога да ти покажа няколко лични, с които първо аз му се измолих веднъж като бластер, после като фен, после ми писа с фен, за да му отключа бластер и накрая все същото, събуждаме се с кула и трием поне по две негови репорта на ден-два. Сори, че съм съм споменавал, но това е само между нас с него, и сега като стана на въпрос и хората се усъмниха в нашата модерация, реших, че ще се възползвам от това, защото просто няма как иначе да се обоснова. А държа всичко е точно и да няма пренебрегнати и ощетени. :)

Скоро ако се сключи и кула, и той може да разкаже как първите банове на бластер бяха за по седмица, само и само да ни остави време да не се занимаваме с модерация и да оправим някои неща по форума, което извинявам се, малко прекалено. :)

Нека се използва темата, защото за мен е важно какво мислите и как се чувствате. Все пак вие правите това общество. Не админите. :)

Разбирам, кофти тръпка е да си модератор в толкова голям форум. И все пак ми се ще да знам - репортите за обиди ли бяха или за начина му на писане, защото ако е второто - съгласи се, че е тъпо да ви занимават с това. :)

Ще се опитам да обясня поведението на Бластер, поне така, както аз си го обяснявам: Форумът, колкото и да е място, предимно за бизнес е за болшинството от нас една своеобразна кръчма. Бар наздраве, в който всеки ти знае името и почти нищо повече. Както във всяка кръчма, едни влизат, за да се напият, други, за да поспорят за политика, трети, за да врътнат някоя далаверка, а не малка част влиза в кръчмата, за да се сбие. Бластера влиза тук, за да вкара някое кроше, но рядко успява, защото малко искат да се бият, а все викат полиция да го арестува.

В реалния живот това е правилното поведение, но във виртуалния няма лошо да се впуснеш в един освежаващ бой и да си излееш агресията, така че да не го отнасят хората в реала. Помните ли ''Боен Клуб''? Хората даваха пари, за да усетят тръпката от живота. Стига да не се злоупотребява с достойнството на опонента, един виртуален пердах не е най-страшното нещо. :)
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Тва с репортите честно не го разбирам. Кво означават, по принцип никога не съм пускал. Това да не е нещо като в детската градина "Ало госпожо пък Петърчо ме наплю!". Амчи то такива клеветници бол бе, то тая нация по принцип е изтъкана от такива люде. Национална черта един вид. Не го разбирам, по-добре се нахранете, скарайте се, напсувайте се и в краен случай вижте се набийте се ама некви детски репорти....баси детска работа. Аз и друг път съм го казвал, не е работа на админите да се занимават с това. Има си модератори, на всеки раздел по двама примерно. В профи форумите са си платени, иначе на доброволни начала. Това, че тук ги няма е минус и за дисциплината във форума и явно за админите да си губят времето с глупости. Трябва сериозно да помислят за това щото сега е бластера, утре ще се появи друг дето да му се дразни болшинството и винаги ще има по някой. И за бан не се гледат само репорти щото са относителна работа. Така че търсете си модератори да ви е мирна главата.
 
Бяха предимно за грубо влизане в теми, които се видят сериозни. Други, но по-малко за неуважение към други потребители. Но ако не с качество, то поне с количество се компенсираше добре. ;) Нямаме никакъв проблем с никой, ако ще да е анархист със силно изразени симпатии към Луцифер, но ако генерира репорти, с които ни уплътнява времето, няма да се получи тогава и неговото. ;) Да де, ама ако ще даваш пример...реално е така, но в тази кръчма идват двама клиента и ти казват "абе пич, оня ми прави проблеми" и така поне 5-6 клиента, които са готови да не посетят повече заведението, защото не си взел мерки или той пак идва в тази кръчма. :)

@горския, рипортите са като сигнали към някой орган. Тъпо, не тъпо, няма друг начин да се следи голям форум и да бъде добре поддържат. Ако мислиш, че 400 поста се преглеждат бързо всеки ден...не е точно така. :) А бан не се дава туко така...и за това държим вие да решите кой го заслужава. Просто честотата е показател колко е желан и един човек, или поне какво прави последно време във форума. Защото някои определено са дошли да разводняват зацапват пейзажа. :)
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Тва с репортите честно не го разбирам. Кво означават, по принцип никога не съм пускал. Това да не е нещо като в детската градина "Ало госпожо пък Петърчо ме наплю!". Амчи то такива клеветници бол бе, то тая нация по принцип е изтъкана от такива люде. Национална черта един вид. Не го разбирам, по-добре се нахранете, скарайте се, напсувайте се и в краен случай вижте се набийте се ама некви детски репорти....баси детска работа. Аз и друг път съм го казвал, не е работа на админите да се занимават с това. Има си модератори, на всеки раздел по двама примерно. В профи форумите са си платени, иначе на доброволни начала. Това, че тук ги няма е минус и за дисциплината във форума и явно за админите да си губят времето с глупости. Трябва сериозно да помислят за това щото сега е бластера, утре ще се появи друг дето да му се дразни болшинството и винаги ще има по някой. И за бан не се гледат само репорти щото са относителна работа. Така че търсете си модератори да ви е мирна главата.

Много добре са си репортите.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Тва с репортите честно не го разбирам. Кво означават, по принцип никога не съм пускал. Това да не е нещо като в детската градина "Ало госпожо пък Петърчо ме наплю!". Амчи то такива клеветници бол бе, то тая нация по принцип е изтъкана от такива люде. Национална черта един вид. Не го разбирам, по-добре се нахранете, скарайте се, напсувайте се и в краен случай вижте се набийте се ама некви детски репорти....баси детска работа. Аз и друг път съм го казвал, не е работа на админите да се занимават с това. Има си модератори, на всеки раздел по двама примерно. В профи форумите са си платени, иначе на доброволни начала. Това, че тук ги няма е минус и за дисциплината във форума и явно за админите да си губят времето с глупости. Трябва сериозно да помислят за това щото сега е бластера, утре ще се появи друг дето да му се дразни болшинството и винаги ще има по някой. И за бан не се гледат само репорти щото са относителна работа. Така че търсете си модератори да ви е мирна главата.

Не съм прочел всичко и може да пропускам нещо обаче предполагам знаеш, че всеки репорт се преглежда (дали има основание или е 'клевета'). Отделно, че не сме в детската градина - не сме. Но не сме и на полето да крещим 'дий ваща ****'. Не знам какво е направил въпросния потребител, но щом Блинки е решил, че е за наказание, значи е за наказиние. Голяма драма драма с петъчна тема в събота начи...
 
От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Не съм прочел всичко и може да пропускам нещо обаче предполагам знаеш, че всеки репорт се преглежда (дали има основание или е 'клевета'). Отделно, че не сме в детската градина - не сме. Но не сме и на полето да крещим 'дий ваща ****'. Не знам какво е направил въпросния потребител, но щом Блинки е решил, че е за наказание, значи е за наказиние. Голяма драма драма с петъчна тема в събота начи...

Ма що да е голяма драма, бре?
Спретнахме си един другарски съд. Всеки си каза какво го мъчи.Бластера все някога ще види темата и ще си направи изводите и има голяма вероятност, това тук да му подейства повече, отколкото репортите и бановете.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

100 мнения за 24 часа, не е като да няма капка драматизъм :)
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Думата свобода е използвана напълно неправилно в началото на темата. Свобода не означава всеки да прави каквото си иска, а да има ясни правила и ред, които позволяват спокойно да се използват услугите на форума. Когато някой системно нарушава правилата е нормално да бъде получи бан. Има само един начин потребителите на форума да участват в неговата модерация и той е чрез пускането на репорти. Тази тема е проява на грубо неуважение към екипа на форума. Идеята да се решава дали някой ще се банва с анкета е абсурдна. Само админите имат пълна информация по случая и могат да вземат адекватно решение по въпроса. Освен това те плащат хостинга, отделят от времето си да модерират и се грижат за техническата поддръжка. От какъв зор разни хора, които само потребяват безплатни услуги ще решават важни въпроси като това кой ще бъде баннат и за колко време?
 
Статус
Not open for further replies.

Горе