Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Статус
Not open for further replies.
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

п.с. strana, знам, че темата технически не е твоя, но всички знаем, че темата ''Айде руснаците влязоха в Украйна'' си е твоята тема. :)

Страшно против темата съм заради заглавието й. Звучи тенденциозно - руснаците досега не сме влизали в Украйна. През 21-ви век ние влизаме в други страни, само ако те ни помолят за това. Но тъй като тя съдържа доста информация относно Русия и Украйна, то чета и пиша там.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Голяма драма- баннали дружката на някой. Заглавие: "Свободата на изразяване в Предприемач". Свобода на изразяване има, но обидите е редно да не се толерират. Нарекал ме "тъп" един път, след 10 минути пак ме нарича така, за мен не е нормално. Не може да наречеш тъп човек , когото не познаваш, който владее отлично 3 чужди езика, и най-важното- който никога не се е заяждал с теб, нито с предишния ти профил, нито със следващия ти! За мен това е лапешка работа, а темата е твърде емоционално създадена и обвързана с "многострадалния" потребител фен/бластер, който предвид поведението си, не заслужава, ама грам, да си хабим времето и нервите да се обясняваме и да го коментираме. Хората вече за такива обиди в публичното пространство завеждат дела и ги печелят на 100%, тя тръгнала да го защитава... Достатъчно толерантни сме да търпим прищевките на държавата, на малцинствата, на "различните" влечащ ги същия пол, на чалгията и простотията на улицата, на пътя, на съседите и т.н. На мен лично тези хейтърски лични нападки и обиди ми идват в повече. Така че, заглавието не трябва да е "Свободата", а "Свободията", която Слава Богу, я няма тук в този форум, защото ще му навреди много.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Голяма драма- баннали дружката на някой. Заглавие: "Свободата на изразяване в Предприемач". Свобода на изразяване има, но обидите е редно да не се толерират. Нарекал ме "тъп" един път, след 10 минути пак ме нарича така, за мен не е нормално. Не може да наречеш тъп човек , когото не познаваш, който владее отлично 3 чужди езика, и най-важното- който никога не се е заяждал с теб, нито с предишния ти профил, нито със следващия ти! За мен това е лапешка работа, а темата е твърде емоционално създадена и обвързана с "многострадалния" потребител фен/бластер, който предвид поведението си, не заслужава, ама грам, да си хабим времето и нервите да се обясняваме и да го коментираме. Хората вече за такива обиди в публичното пространство завеждат дела и ги печелят на 100%, тя тръгнала да го защитава... Достатъчно толерантни сме да търпим прищевките на държавата, на малцинствата, на "различните" влечащ ги същия пол, на чалгията и простотията на улицата, на пътя, на съседите и т.н. На мен лично тези хейтърски лични нападки и обиди ми идват в повече. Така че, заглавието не трябва да е "Свободата", а "Свободията", която Слава Богу, я няма тук в този форум, защото ще му навреди много.

Съгласна съм с теб и не съм, Владе.
Прав си, че не е редно да обиждаш човек, който не те е обидил с нищо. Прав си, че темата е пусната емоционално - така е. Не си прав, обаче, че във форума има ред и правила за всички.
Отново в темата на tekstmag едно леке се държи точно така, както всички твърдим, че не е редно. Репортнах го преди час - дали ще бъде баннат поне за ден или само ще му изтрият коментарите (евентуално)??? А дано, ама...
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=61573&page=5
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

След прочетеното до тук зад заглавието "Свободата на изразяване в Предприемач" се крие "Защо някой си е с бан а лупхеро още е тук"
Не го ли разбрахте вече! Не е от значение кой е баннат, а защо не е този с безобразното държание.

Един много близък на Блинки потребител се държеше дълго време толкова безобразно, че в една от няколкото анкети по свой адрес събра 80% неодобрение - беше ли баннат поне веднъж? Не разбира се. Даже мненията му не бяха трити при репорт - личен опит!
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

След прочетеното до тук зад заглавието "Свободата на изразяване в Предприемач" се крие "Защо някой си е с бан а лупхеро още е тук"
Не го ли разбрахте вече! Не е от значение кой е баннат, а защо не е този с безобразното държание.

Женицата почна да ни уведомява всеки месец като и дойде цикъла, хиро седни и сметни следващата тъпа тема на коя дата следва да бъде пусната :D
Според мен това е най-класното решение - Това съобщение е скрито ,защото nandibandi е във вашия игнор лист.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Явно ще изляза много тъп, защото не мога да разбера как може някаква тълпа да се надига в подкрепа на човек, който явлено не е тук за предприемачество, а за спам и дискутиране на хората по грозен, невъзпитан, просташки и неграмотен начин. Същото може да се каже и за самият автор на темата, който освен да трепе ботове с тъпизмите си, не прави нищо друго в предприемач.ком. ( това в кръга на шегата )
А за господин Uphero - отявлено той е 17 годишен хлапак, който се прави на интересен и нищо повече.
Блинки и куулс са достатъчно толерантни - предупреждават, говорят, трият и така докато не се разбере, че човека не разбира от дума и следва наказание...и как очаква госпожицата, в качеството си на спамерски съдник на форума да се премахне бан на човек, който си го заслужава, само защото лично тя го харесва?
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

След прочетеното до тук зад заглавието "Свободата на изразяване в Предприемач" се крие "Защо някой си е с бан а лупхеро още е тук"
Не го ли разбрахте вече! Не е от значение кой е баннат, а защо не е този с безобразното държание.

Мне, ако беше следил по-внимателно, щеше да видиш, че казвам, че хирото даже е почнал да ми става симпатичен. Давам го за пример, защото това е най-явният пример за толерантност към грубо отношение, в уж принципния форум.

Данко, слагай ме където искаш - не търся твоето внимание, така или иначе. И ти няма да получиш повече от моето.

Cross, Ивайло, ти си най-смешното и безпринципно човече, пръкнало се на този свят. Точно ти да говориш за бизнес в предприемач.ком, дето ти се налага да си правиш нов профил всяка седмица, понеже си се изложил с поредната велика ''сделка'' - недей. Това, че ние с Бластера не сме тук, за да продаваме подарени ни теми (или каквото там беше), не значи, че сме особено вредни за форума.
Ти дето ми ревеше от ъпхиро и ми досаждаше на ЛС , после да ми даваш ряпа, че споря с него. Нямам против, че си смешен, а че ти липсват принципи и достойнство.
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Явно ще изляза много тъп, защото не мога да разбера как може някаква тълпа ...
.... Същото може да се каже и за самият автор на темата, който освен да трепе ботове с тъпизмите си, не прави нищо друго в предприемач.ком. ( това в кръга на шегата )
А за господин Uphero - отявлено той е 17 годишен хлапак....

Ми, тъп си ве Говедо! Как може да обиждаш колегите си, тук във форума... Вместо да търсиш съвместна работа с тях?!
Още 5 профила да смениш, пак няма да поумнееш. Като че ли отново трябва да те върнат в детската градина!!!
Хайде слагайте "катинара" на тази тема и до нови срещи! Така са решили Админите, значи така ще е... Все пак ние сме само потребители на форума и никой не ни дава право да търсим сметка на Блинки и Куул! ЧАО от мен и хубава вечер!
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Ми, тъп си ве Говедо! Как може да обиждаш колегите си, тук във форума... Вместо да търсиш съвместна работа с тях?!
Още 5 профила да смениш, пак няма да поумнееш. Като че ли отново трябва да те върнат в детската градина!!!
Хайде слагайте "катинара" на тази тема и до нови срещи! Така са решили Админите, значи така ще е... Все пак ние сме само потребители на форума и никой не ни дава право да търсим сметка на Блинки и Куул! ЧАО от мен и хубава вечер!

Приятелю Magnit, никога не съм търсила сметка, а само обяснение, защото както се вижда от повечето коментари, ние не знаем защо е баннат Бластер/фен. Дали е заради обиди, дали заради начин на писане/изразяване? Аз мислех, че е второто и затова озаглавих така темата.

Продължавам да си задавам въпроса, колко са точно ''многото репорта'', заради които се банва все един и същ човек,при положение, че с неговото поведение са болшинството? Ако са толкова много, защо само Владко си призна, че е пускал? Ако другите порти са сигурни в правотата си, защо се срамуват да си признаят? Както и да е... Не смятам темата за излишна, защото най-малкото в нея всеки си каза какво му тежи, какво не му харесва и какво го е обидило. Имахме нужда от един такъв разговор и се радвам, че го проведохме.
Не знам след колко време ще изтече наказанието на моя приятел, но се надявам той да прочете темата и да си извади нужните изводи. Надявам се той да спре да нагрубява тези, които не са го предизвикали и се надявам да продължи да пише по своя уникален начин, без никой да снася на госпожите.
Нямам нищо против темата да бъде заключена ако смятате, че е изчерпана.
Все пак се надявам преди админите да я заключат, да ни споделят колко точно репорта, доведоха до последния бан на фена. Любопитно ми е наистина. :) Само брой, без имена.
 
От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Приятелю Magnit, никога не съм търсила сметка, а само обяснение, защото както се вижда от повечето коментари, ние не знаем защо е баннат Бластер/фен. Дали е заради обиди, дали заради начин на писане/изразяване? Аз мислех, че е второто и затова озаглавих така темата.

Продължавам да си задавам въпроса, колко са точно ''многото репорта'', заради които се банва все един и същ човек,при положение, че с неговото поведение са болшинството? Ако са толкова много, защо само Владко си призна, че е пускал? Ако другите порти са сигурни в правотата си, защо се срамуват да си признаят? Както и да е... Не смятам темата за излишна, защото най-малкото в нея всеки си каза какво му тежи, какво не му харесва и какво го е обидило. Имахме нужда от един такъв разговор и се радвам, че го проведохме.
Не знам след колко време ще изтече наказанието на моя приятел, но се надявам той да прочете темата и да си извади нужните изводи. Надявам се той да спре да нагрубява тези, които не са го предизвикали и се надявам да продължи да пише по своя уникален начин, без никой да снася на госпожите.
Нямам нищо против темата да бъде заключена ако смятате, че е изчерпана.
Все пак се надявам преди админите да я заключат, да ни споделят колко точно репорта, доведоха до последния бан на фена. Любопитно ми е наистина. :) Само брой, без имена.

Така е Нанди, права си. Винаги съм те уважавал, защото си мъжко момиче и мой приятел. Дори съм те подкрепил в предишното си мнение, но мисля, че ако беше постъпила по-тактично и беше писала на ЛС на някой от Админите по този повод, щеше да имаш много голяма победа. Всеки от нас, който им е писал с някакъв проблем, винаги са откликнали на молбата ни, за което им благодаря.
Надявам се, че ще се свържат с теб или ще пишат тук в темата, с което ще отговорят на твоите въпроси. Успех и Хубава вечер!
 
От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Аз се отписвам, за мен тази тема е безперспективна и неуместна, пожелавам успех в "борбата за свобода" на всички заинтересовани страни и успех в бизнеса на всички незаинтересовани! :) :beer:
 
От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Дали е заради обиди, дали заради начин на писане/изразяване? Аз мислех, че е второто и затова озаглавих така темата.

Това сериозно ли?

Тук е пълно с хора, които могат да включат диалект, жаргон и цялата канонада, както си требе. Дори аз, руснакът, мога да ти покажа висш пилотаж в българския според съответния край или общност - това е много хубав, разнообразен и богат език.

Това, което правеше твоята дружка по отношение на вашия език - си е гавра с него и не ти трябва да си филолог, за да го разбереш, стига да погледнеш обективно. Но едва ли баш тукашните модератори (администратори по съвместителство) ще банват някого заради недодялания му български все едно си нямат друга работа.

Баннат е, защото е досадник, който пречи на дискусиите (imho). Щом дори хора, които се бяха вманиачили да предлагат на Гугъл "уникално съдържание" на всякаква цена, са отреагирали, то представи си до каква степен е дотегнал и намалява нивото навсякъде, където се навре.
 
От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Така е Нанди, права си. Винаги съм те уважавал, защото си мъжко момиче и мой приятел. Дори съм те подкрепил в предишното си мнение, но мисля, че ако беше постъпила по-тактично и беше писала на ЛС на някой от Админите по този повод, щеше да имаш много голяма победа. Всеки от нас, който им е писал с някакъв проблем, винаги са откликнали на молбата ни, за което им благодаря.
Надявам се, че ще се свържат с теб или ще пишат тук в темата, с което ще отговорят на твоите въпроси. Успех и Хубава вечер!

Ами не, приятелю - аз не действам винаги тактично. :)

Истината е, че бях убедена, че наказанията са, заради начина на писане и диалекта и затова исках да изкажа публично възмущението си от липсата на свобода на изказа.
Наистина призовавам тези, на които не им харесва начинът, по който бластер/фен се изразява, да го сложат в игнора, а не да го клеветят, като деца от детската градина. Както се вижда, на много от нас този изказ ни харесва и не виждам защо трябва да се обезличаваме, заради липсата на чувство за хумор у няколко човека. Това не важи за обидите, разбира се.
Аз също обиждам, но само, когато ме нападнат и вярвайте ми - винаги се чувствам гадно след това.
Лека вечер на всички и от мен. :)
 
От: От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Това сериозно ли?

Тук е пълно с хора, които могат да включат диалект, жаргон и цялата канонада, както си требе. Дори аз, руснакът, мога да ти покажа висш пилотаж в българския според съответния край или общност - това е много хубав, разнообразен и богат език.

Това, което правеше твоята дружка по отношение на вашия език - си е гавра с него и не ти трябва да си филолог, за да го разбереш, стига да погледнеш обективно. Но едва ли баш тукашните модератори (администратори по съвместителство) ще банват някого заради недодялания му български все едно си нямат друга работа.

Баннат е, защото е досадник, който пречи на дискусиите (imho). Щом дори хора, които се бяха вманиачили да предлагат на Гугъл "уникално съдържание" на всякаква цена, са отреагирали, то представи си до каква степен е дотегнал и намалява нивото навсякъде, където се навре.

Напротив, strana. В една тема се коментираше точно това и самият бластер, а и блинки (мисля) споменаха, че поредното му наказание е заради начина на писане. Да, изопачава езика. Не е диалект, а негова автентична компилация от диалекти и странно изписване на думи - на мен ми харесва. Не задължавам никой друг да харесва този начин на писане, но пък и нека не издребняваме за това кой как пише и се изразява ако това е единственият му кусур. Когато има по-сериозни нарушения - разбирам. И все пак, нека правилата важат за всички.
 
От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Няма лошо, киви. Бъди спокоен, за теб никой, никога няма да се застъпи. :)

За принципните хора, особено за тези, които намират смисъл в думата ''приятел'' (пък бил той и само виртуален) има огромно значение, кого и най-вече защо са баннали.

Това е супер, значи правя всичко правилно :)
 
От: От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Не е диалект, а негова автентична компилация от диалекти и странно изписване на думи

Прегледай архивите на българоезичните форуми от 1998-2002, когато компилациите бяха модерни, и сравни тогавашните титани на словото с този смешко.
 
От: От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Прегледай архивите на българоезичните форуми от 1998-2002, когато компилациите бяха модерни, и сравни тогавашните титани на словото с този смешко.

Ми можеше и да надобрее ако не му пречеха да практикува и да се усъвършенства, бе страна. А и малко ретро стил в изказа не е най-лошото нещо. :)
 
От: От: От: Свободата на изразяване в Предприемач.ком

Това е супер, значи правя всичко правилно :)

Go for it! :)
 
Статус
Not open for further replies.

Горе