Сектата на ковидитите

Всеки разумен човек би се съгласил с тежки мерки, ако те ще помогнат. Но те няма да помогнат. Само ще удължат агонията. Това каза проф. Андрей Чорбанов от БАН.

Виждат се в други държави с по-сериозни мерки, там не се промени драстично картината. По цяла нощ наблюдавам графики и статистики в цяла Европа. Шведската смъртност е страшно ниска. От 6 500 позитивни, те имат 31 починали.
Това, че имаме позитивни хора, не значи, че трябва да са в болница. Познавам много лекари от първа линия. Те до един подкрепят моето мнение.
Тук не става дума за самодейна идея. Вирусът не е безобиден, никой не твърди обратното. Но точно тези мерки няма да го ограничат. Може би ще намали натиска върху лекарите с 15-20%, но ще продължи агонията с 2-3 месеца. Няма как да се скрием този вирус. Срещата на всеки човек с вируса, ще се отложи във времето. Правим така че хората да живеят в стрес. Много хора са страшно уплашени на базата на страховете си. Доклад от БАНС сочи, че работещите хора вкъщи са най-уплашени.
 
отколкото да се крия от вирус с 0.01% смъртност и да стоя затворен, няма как да стане
Явно си поправил калкулатора. Кажи как го сметна?

Пък да сравняваш Левски и Ботев с вас, е чиста доза простащина.
 
Явно си поправил калкулатора. Кажи как го сметна?

Пък да сравняваш Левски и Ботев с вас, е чиста доза простащина.

Разполагаш с цялата информация на света, ползвай я, никой не те спира.

Крий се на дълбоко, здравето е най-важно! Същите олигофрени са казвали на Левски и Ботев, че са откачалки и няма никакъв проблем с робството. Ти си точно от този тип.
 
Еми отивай в Китай, там държавата ще те пази от вируси!
Аз се пазя сам от малоумници, които се мислят за супермен. Днеска звъня ли ти някой да реве че му затварят магазинчето - да им кажеш що е то интернет и има ли почва у нас онлайн пазаруването. Собтвениците на емаг реват ли ?
 
Разполагаш с цялата информация на света, ползвай я, никой не те спира.

Крий се на дълбоко, здравето е най-важно! Същите олигофрени са казвали на Левски и Ботев, че са откачалки и няма никакъв проблем с робството. Ти си точно от този тип.
пандемия = турско робство - ти си сбъркан в главата дори да си го помислиш....
 
Аз се пазя сам от малоумници, които се мислят за супермен. Днеска звъня ли ти някой да реве че му затварят магазинчето - да им кажеш що е то интернет и има ли почва у нас онлайн пазаруването. Собтвениците на емаг реват ли ?
Добре, на тоя със сервиза ще му кажа да се изнесе в интернет...
 
пандемия = турско робство - ти си сбъркан в главата дори да си го помислиш....
И това го казва човек, който не може, няма капацитет просто да събере 2 + 2

Нека опитам да ви го нарисувам отново това, което каза леля ви проф. Аргирова:

Имаме същия процент заразени, какъвто е в залостените държави - съотносимо към мерките!

Имаме много по-висок процент смъртност от тях - съотносимо към здравната система!

И понеже отново няма сами да успеете да сумирате крайния резултат, ще ви го дам наготово. Това означава, че с локдаун и без се заразяват същия процент хора. Разликата в смъртността при нас идва от хаоса в унищожената ни от тиквун здравна система, която беше допълнително натоварена от умишлено всяваната паника.

Не неспазването на мерките са виновни за сегашната картина, а липсата на адекватна лекарска помощ. Липсват общопрактикуващите, които могат сериозно да ограничат броя на постъпващите в болница, стига да си извадят кратуните от дирниците и да започнат да си изпълняват задължението ДА ЛЕКУВАТ!

И някой от посерковците, феновете на садо-мазо мерките, ако може да ми даде научно доказателство, че в хранителен магазин, аптека и градски транспорт НЕ МОГАТ ДА ТЕ ЗАРАЗЯТ С КОВИ-наесе. Иначе желанието ви за това импотентно нещо показва единствено тотално сбъркана представа за реалния живот.
 
Охладете малко страстите....да не се заключва и тази поредна тема. ;) Вече започнаха да текат репорти за нея. Съответно ще е нужно да се вземат и мерки. Моля, ви спазвайте добрия тон и уважавайте съфорумците си. ;)
Лигльовците се оплакаха от грубия тон ли? Брях че нежни създания....

Моля ти се, това болднатото е доста грубо, съобразно темата. Малко като да говориш за въже в къщата на обесения :)
 
Лигльовците се оплакаха от грубия тон ли? Брях че нежни създания....

Моля ти се, това болднатото е доста грубо, съобразно темата. Малко като да говориш за въже в къщата на обесения :)
Доста се започна с груби лични нападки, като гледам, също така да - тона минава нормалния за възпитани хора. :)

Това е израз, важащ за всякакви ситуации, излизащи извън контрол. Ако е нужно ще ползвам друго - като гледайте да не се банираме. ;)
 
И това го казва човек, който не може, няма капацитет просто да събере 2 + 2

Нека опитам да ви го нарисувам отново това, което каза леля ви проф. Аргирова:

Имаме същия процент заразени, какъвто е в залостените държави - съотносимо към мерките!

Имаме много по-висок процент смъртност от тях - съотносимо към здравната система!

И понеже отново няма сами да успеете да сумирате крайния резултат, ще ви го дам наготово. Това означава, че с локдаун и без се заразяват същия процент хора. Разликата в смъртността при нас идва от хаоса в унищожената ни от тиквун здравна система, която беше допълнително натоварена от умишлено всяваната паника.

Не неспазването на мерките са виновни за сегашната картина, а липсата на адекватна лекарска помощ. Липсват общопрактикуващите, които могат сериозно да ограничат броя на постъпващите в болница, стига да си извадят кратуните от дирниците и да започнат да си изпълняват задължението ДА ЛЕКУВАТ!

И някой от посерковците, феновете на садо-мазо мерките, ако може да ми даде научно доказателство, че в хранителен магазин, аптека и градски транспорт НЕ МОГАТ ДА ТЕ ЗАРАЗЯТ С КОВИ-наесе. Иначе желанието ви за това импотентно нещо показва единствено тотално сбъркана представа за реалния живот.
Виж процентите в Япония и Китай или и аз да ти го нарисум как хората се справиха с вируса с дисциплина ?

Биаро написал с черни букви по горе че никой не твърдял че вируса е безобиден - хаххахах а ти и нанди не писахте ли преди колко страници че това е просто грип ? Нема такива мангъроци дето си плюят на собствените тези и си ги сменят всеки ден....
 
Ако Ботев и Левски разсъждаваха като бълхаро война нямаше да има, защото:

- Ако избухне война, дюкяните ще затворят и ще си срине икономиката, хората ще измрат от глад
- Ботев и Левски искат да усвоят пари от Великите сили, за това искат да освобождават страната.
- От Високата порта давали по 1800 гроша, за да кажеш, че си мюсюлманин и че са те обрязали насила, иначе не е вярно, аз не познавям някой потурчен насила.
- турците не са опасни, взимали само по 1 дете от семейство, а кръстоносците избирави цели села до крак, ама като имало кръстоносци, никой не вдигал възстания
- турците са измислени от Великите Сили, за да държат населението в страх
- Няма турци
 
Последно редактирано:
Доста се започна с груби лични нападки, като гледам, също така да - тона минава нормалния за възпитани хора. :)

Това е израз, важащ за всякакви ситуации, излизащи извън контрол. Ако е нужно ще ползвам друго - като гледайте да не се банираме. ;)
Няма страшно - антиковидите като видят че губят спора и почват да обиждат. Свикнали сме им.
 
Разполагаш с цялата информация на света, ползвай я, никой не те спира.

Крий се на дълбоко, здравето е най-важно! Същите олигофрени са казвали на Левски и Ботев, че са откачалки и няма никакъв проблем с робството. Ти си точно от този тип.
Разбирам, че ги взимаш от нета цифрите, ама как може да си сигурен в тях, като не можеш да ги сметнеш и провериш дали си отговарят? Кажи ми ги, та да продължим спора в градивна насока, различна от ad-hominem нападки. ;) Или там ще влезем в територия, в която се чувстваш несигурен?

Иначе сигурно аз съм олигофренът, а не този, който сравнява Левски и Ботев с "онлайн революционери", които не са стъпвали на прoтecт, но в същия момент освобождават с интернет постове kleta majka balgarq от гадния kovi? :hankey:

Просто към този момент ми е чудно докъде може да прокопаете, ама като гледам - ядрото е близо. Шарлатандито там нещо си псува цял пост, щото сигурно котката я ядосва и си го изкарва тук, Асенчо таксито прави медицински заключения и своя интерпретация на различни думички, ти ми обясняваш как сте днешните Левски и Ботев... :oops:

ПС: След тия глупости, които се изписаха тук и особено гнусните сравнения от последните постове, спирам да пиша по темата, понеже тия неща, според мен, са далеч от адекватни и то написани от хора, които имат повече от две гънки. Hasta la vista
 
Последно редактирано:
Заеби тоя вирус, то е ясно, всички ще Омрем. Смърт черна да бъде....

Ама каква е тая зависимост всичкото герберастин да е и ковиманяк аз не мога да си обясня как се случва това!?

Изобщо нямам намерение да отговарям на всеки ****** по отделно и да си губя времето с ******. От тук нататък само подигравки, друго за ****** като вас нямам.

@Blinky Така бива ли? :)
 
Виж процентите в Япония и Китай или и аз да ти го нарисум как хората се справиха с вируса с дисциплина ?
А ти земи виж в Япония и Китай как се строи ковид болница за седмица и тогава ги давай за пример. Не са причина маските и затворените мебелни магазини в Азия.
Жокер: Причината е безупречно работещата им здравна система. Бързата и адекватна намеса на медицинските заведения са фактор за ниския процент смърт на кови-болните.
Ти да си чул в Япония да са развозвали хора с изключително ниска сатурация и да са ги връщали от всяка болница в продължение на часове? Да си чул в Китай и Япония да са свършили лекарствата в аптеките? Дай линк как в Япония затварят центрове за лечение на пациенти с трансплантации, за да ги превърнат в кови отделения?

Тотално неадекватни сте, колкото и да ревете на госпожата, че ви обиждат.
Извинете за което, но реших, че понеже сте тежко "субмисив", значи обичате по-грубия тон. ;)
 
Чш, голяма навалица, я спазвайте малко сошъл дистънц

Няма страшно - антиковидите като видят че губят спора и почват да обиждат. Свикнали сме им.
Аха, ясен пример има две страници по назаде. :D
А пък това е ясен пример за извъртане на нещата :D

Тука има ясни примери за:
- приликите и разликите между настинка и грип -> може да си сравните симптомите с Короната и до какви усложнения водят двете.
- ефиктивноста на маските при вирусите като цяло, кога са най-ефективни
- какво ще се случи ако всички със симптоми хукнат на лекар
- 150/10000 заболели (под епедимичните нива) в отделни дни хващали по 700-800 на ден, в момента коронясани 180/10000
Това е мнение на един от ЩАБъ от далечната 2014.

Още едно мнение на един от ЩАБъ аха преди да почне КОВИДя.
Хората у нас, които всяка година умират от усложненията на грипа, са от 1000 до няколко хиляди. Точната бройка обаче е недоказуема, тъй като не може да е ясно дали възрастен човек не е починал от заболяването, от което е страдал, докато същевременно е боледувал от грип.
Проф. Кантарджиев посочи, че причините за смърт при усложнения от грип са основно две: „Първата, която много рядко се случва, е свързана с рязкото начало на грипа – грипната кървава пневмония или дихателна недостатъчност. Другата идва от възпалението на мозъка – вирусен енцефалит. Другите усложнения, които са масови при възрастни, хора с увреждания или с хронични заболявания, това са бактериалните пневмонии. Те се явяват, когато на петия или шестия ден от грипа, вместо да започне да ти става по-добре, храчките стават гнойни, появяват се тежест в гърдите и болки в гръдния кош. Това е бактериална пневмония, трябват лекар и антибиотик.

Знам, знам.... сравнявам ГРИП с КОРОНА, две неща, които нямат нищо общо. Освен симптомите, възможните усложнениям, начина на разпространение и период на действие (сезонност). Баси тъпака дето съм.
 
А ти земи виж в Япония и Китай как се строи ковид болница за седмица и тогава ги давай за пример. Не са причина маските и затворените мебелни магазини в Азия.
Жокер: Причината е безупречно работещата им здравна система. Бързата и адекватна намеса на медицинските заведения са фактор за ниския процент смърт на кови-болните.
Ти да си чул в Япония да са развозвали хора с изключително ниска сатурация и да са ги връщали от всяка болница в продължение на часове? Да си чул в Китай и Япония да са свършили лекарствата в аптеките? Дай линк как в Япония затварят центрове за лечение на пациенти с трансплантации, за да ги превърнат в кови отделения?

Тотално неадекватни сте, колкото и да ревете на госпожата, че ви обиждат.
Извинете за което, но реших, че понеже сте тежко "субмисив", значи обичате по-грубия тон. ;)
Единствените дете реват сте ти и биара, направо на умрело виете..... новите Левски и Ботев ;)
Япония като им кажат изолация - всички спазват, като кажат маски , слагат хората. Ние обаче сме по умни , затова ще ги минем по смъртност, щото имаме такива супер умни като Мангъров , нанди и биаро. В крайна сметка грипчето , както го наричахте , ще ви дойде малко нанагоре - а пък уж беше медийна лъжа....

FB_IMG_1606211621404.jpg
 
Единствените дете реват сте ти и биара, направо на умрело виете..... новите Левски и Ботев ;)
Япония като им кажат изолация - всички спазват, като кажат маски , слагат хората. Ние обаче сме по умни , затова ще ги минем по смъртност, щото имаме такива супер умни като Мангъров , нанди и биаро. В крайна сметка грипчето , както го наричахте , ще ви дойде малко нанагоре - а пък уж беше медийна лъжа....

Виж файлът 20401

Айде земи прочети вече какво правят японците, не самите японци, а японското правителство. Какво правят от януари месец, с какви препоръки са излезли и каква организация са направили.

Веднага след това почвай да четеш защо има над 20 държавни служители и медицински лица, които в момента са в затвора, защо са в затвора и за какво ги съдят. За Китай говоря!

Знам че нищо няма да прочетеш, щото само телИвизора те интересува, ама все едно.....
 

Горе