Сектата на ковидитите

Айде земи прочети вече какво правят японците, не самите японци, а японското правителство. Какво правят от януари месец, с какви препоръки са излезли и каква организация са направили.

Веднага след това почвай да четеш защо има над 20 държавни служители и медицински лица, които в момента са в затвора, защо са в затвора и за какво ги съдят. За Китай говоря!

Знам че нищо няма да прочетеш, щото само телИвизора те интересува, ама все едно.....
Телевизия нямам , плащам само интернет.... Японците ето какво правят :

Разгледай снимките, виждаш ли свалени маски под носа или разни свободолюбиви дето са без и да не спазват мерките ?
Предполагам и в Япония има японски мангъров, биаро и нанди - но определено са малък процент спрямо мислещите. Тук в Бг е обратното.
Това е примера , който трябва да гледаме за справяне с пандемията.... извинявай "грипчето" , както вие го наричахте в началото.
Нали бяхте за стаден имунитет - още ли сте за него или гънките в мозъка се размърдаха малко ?

Ето как реагират японците като се съмняват че са болни:
Дисциплина и съвестност

„Тук хората са много съвестни. Ако човек има симптоми, той няма да си позволи да тръгне на работа или да излезе на улицата, или да отиде в заведение. Как да се пазим – маската, дистанцията и хигиената. Казано е как и не се повтаря, всички сме го чули, включително и децата“, завършва Юлияна Антонова – Мурата.

Сега го сравни с твоето поведение , когато си мислил, че си болен. Има малки разлики нали ? АМа после Бойко е виновен -дам....
 
Телевизия нямам , плащам само интернет.... Японците ето какво правят :

Разгледай снимките, виждаш ли свалени маски под носа или разни свободолюбиви дето са без и да не спазват мерките ?
Предполагам и в Япония има японски мангъров, биаро и нанди - но определено са малък процент спрямо мислещите. Тук в Бг е обратното.
Това е примера , който трябва да гледаме за справяне с пандемията.... извинявай "грипчето" , както вие го наричахте в началото.
Нали бяхте за стаден имунитет - още ли сте за него или гънките в мозъка се размърдаха малко ?

Ето как реагират японците като се съмняват че са болни:
Дисциплина и съвестност

„Тук хората са много съвестни. Ако човек има симптоми, той няма да си позволи да тръгне на работа или да излезе на улицата, или да отиде в заведение. Как да се пазим – маската, дистанцията и хигиената. Казано е как и не се повтаря, всички сме го чули, включително и децата“, завършва Юлияна Антонова – Мурата.

Сега го сравни с твоето поведение , когато си мислил, че си болен. Има малки разлики нали ? АМа после Бойко е виновен -дам....

Ама страхотна статия си намерил. Много цитати от нея си заслужават, но да се ограничим само с този, който иска да я прочете цялата и сам да си направи изводите кое как е правилно да се прави.

Болднатото отговаря на всичките ти въпроси. Сега разбираш ли къде са им заразените. Аз ще ти кажа. Няма ги, защото никой не ги търси. Гледат се симптомните, като в редки случаи се хоспитализират.

Че те японците правят точно това, което казва Мангъров да се прави, какво ми говориш изобщо.....

„В Япония не се правят много тестове. Ако случайно някой е неразположен, следи себе си внимателно. Ако започне хрема и бърза умора, няма апетит или губи вкусови качества, или има температура, тогава съмнението е силно, че има Ковид-19. Обажда се в близката клиника или болница, отива там, през страничния вход, с маска, и го завеждат за допълнителен тест. Ако има Ковид, му се дават лекарства, но не го задържат в болница. Ако има други заболявания или е много възрастен, може да се отдели място за него в болница“, обяснява Юлияна Антонова – Мурата.

„Сред хората нито веднъж не е имало паника, не се коментира излишно, приеха, че такъв момент от живота съществува, че има такъв вирус, всички за наясно – от най-малките деца, първолаците, до най-възрастните хора, и всички са с маски. Разбира се, може и да се намери някой без маска, но никой няма да отиде да го спре, да му направи забележка, да го глоби“, подчертава Юлияна Антонова – Мурата.

Препоръчвам на всиски заинтересовани да прочетат статията, казва повече от достатъчно!
 
Единствените дете реват сте ти и биара, направо на умрело виете..... новите Левски и Ботев ;)
Япония като им кажат изолация - всички спазват, като кажат маски , слагат хората. Ние обаче сме по умни , затова ще ги минем по смъртност, щото имаме такива супер умни като Мангъров , нанди и биаро. В крайна сметка грипчето , както го наричахте , ще ви дойде малко нанагоре - а пък уж беше медийна лъжа....

Виж файлът 20401

Бърни, толкова си зациклил, че чак спирам да те възприемам като човешко същество. Имаш бъг в централния компютър - сериозен.

Аз се предавам. Дечицата от Могилино да са ме разбрали досега, ти обаче не можеш.

ок, действам с единственото, което искате да чуете:

ЩЕ СЕ МРЕ!!! ЯКО ЩЕ СЕ МРЕ!!! ЩЕ УМРЕТЕ И ВИЕ, И БЛИЗКИТЕ ВИ, АМА МНОГО ЯКО - ПО НЯКОЛКО ПЪТИ ЩЕ УМРЕТЕ, щото Нанди и Биаро не са носили маски през лятото. ;)
 
Ама страхотна статия си намерил. Много цитати от нея си заслужават, но да се ограничим само с този, който иска да я прочете цялата и сам да си направи изводите кое как е правилно да се прави.

Болднатото отговаря на всичките ти въпроси. Сега разбираш ли къде са им заразените. Аз ще ти кажа. Няма ги, защото никой не ги търси. Гледат се симптомните, като в редки случаи се хоспитализират.

Че те японците правят точно това, което казва Мангъров да се прави, какво ми говориш изобщо.....

„В Япония не се правят много тестове. Ако случайно някой е неразположен, следи себе си внимателно. Ако започне хрема и бърза умора, няма апетит или губи вкусови качества, или има температура, тогава съмнението е силно, че има Ковид-19. Обажда се в близката клиника или болница, отива там, през страничния вход, с маска, и го завеждат за допълнителен тест. Ако има Ковид, му се дават лекарства, но не го задържат в болница. Ако има други заболявания или е много възрастен, може да се отдели място за него в болница“, обяснява Юлияна Антонова – Мурата.

„Сред хората нито веднъж не е имало паника, не се коментира излишно, приеха, че такъв момент от живота съществува, че има такъв вирус, всички за наясно – от най-малките деца, първолаците, до най-възрастните хора, и всички са с маски. Разбира се, може и да се намери някой без маска, но никой няма да отиде да го спре, да му направи забележка, да го глоби“, подчертава Юлияна Антонова – Мурата.

Препоръчвам на всиски заинтересовани да прочетат статията, казва повече от достатъчно!
Пропусна ли от статията , колко са отговорни хората и носят маски и спазват мерки дори да не са задължителни ? Пропусна ли че никой със симптоми не би си помислил да излезе навън и да заразява? Ти като имаше симптомите нали разказа как си го изкарал на крак в офиса - ето това е разликата в мисленето на японеца и българина. Бай Ганьо винаги си мисли че знае всичко, а е последна дупка на кавала. Та така сме и с тоя вирус.

Нанди самата ти призоваше да не се носят маски, да изградим стаден имунитет и че ковид е просто грип. Всичко това си го писала ти - кое точно не разбрах ? А за другите неща че сме последно място по доходи, че сме застаряваща нация с много здравословни проблеми, че ни куца здравеопазването е ясно и на малките деца - само че правилните стъпки бяха да се обединим и да спазваме правилата, точно за да нямаме бум на заболяването и да умират хора по стълбите на болниците. Ти и биаро го виждахте по друг начин , заедно с лидера ви Мангъров. Според вас правилна не трябваше да има и всички да го прекараме - което в момента ясно се вижда че е грешка. АКо го изкараме всички , ще дадем повече жертви в сравнение ако има локдаун и мерки.

Със здраве!
 
Доста се започна с груби лични нападки, като гледам, също така да - тона минава нормалния за възпитани хора. :)

Това е израз, важащ за всякакви ситуации, излизащи извън контрол. Ако е нужно ще ползвам друго - като гледайте да не се банираме. ;)
Слагай темата под карантина, то се е видяло!
 
Аз не разбирам: 6 милиона сме само, защо не направят масово тестуване с евтините тестове? Ще има огромен ефект!
 
Слагай темата под карантина, то се е видяло!
Ааа не, ще вземат да се преместят в темата за кризата и да подсмърчат, как андрешковците, които не са внесли 1 лев осигуровки в живота си, държавата ги оставила гладни...
 
Аз не разбирам: 6 милиона сме само, защо не направят масово тестуване с евтините тестове? Ще има огромен ефект!
Щото половината Ганьовци пак няма да искат да се тестват, дори и да е безплатно както и сега не ходят, има симптоми, ще пукне като куче вкъщи, само и само да не му бръкнат в носа и да не вземат по време на теста, да му сложат чип, щото видиш ли, някой по света умира от желание да му контролира мизерния живот на магазинер, товарач в склад или келнер в кварталната кръчма.
 
За пореден път правиш опит за манипулиране и изкривяване на реалността в защита на твоите тези.

Ето ти и малко сколичи от прозорците, за да не кажеш, че предните просто са си тръгнали:
Значи виж сега, аз дори и да правя опит за манипулиране и изкривяване на реалността, ти си тук за да ме поправиш. Ето така се води качествен диалог, когато се изравят факти и се подлагат на съмнение ако е необходимо. Браво за което. Между другото наистина използвах думата "прецедент", която за минута смених на "необичаен" още снощи. Пак по същата причина - анализирах собственото си твърдение, реших че едва ли нещо такова може да е прецедент и използвах по-правилна дума.

Избягалите от болници не са ми толкова любопитни, хората могат да имат всякакви причини (малки и големи) да напуснат една сграда през централния вход. Но да скочиш от прозореца на една сграда - това предполага състояние на депресия или страх от нещо неизбежно в самата сграда. Така например скачаха от прозорците на двете кули на 11 Септември 2001. От случаите дето си намерил:

- Служител на болницата, електротехник, след тежък токов удар и депресивно състояние се хвърля. Отпратил жена си и скочил. Това е очевидно самоубийство при депресия и може би имащо нещо общо с жена му, също служителка на болницата. Сградата им е почти като дом.
- 31 годишна наркоманка скача от 4 етаж. Наркоманка. Абстиненция. Не мога да кажа дали това състояние е смоубийствено, но е такова че кара хората да озверяват. Дано да са преразгледали начините си на работа с наркомани, защото ако това не е било самоубийство, значи има проблем в лечението.
- Още един скочил от фаталната болница в Бургас значи... няма никакви подробности обаче, може да е просто самоубийство.

При сегашните случаи - малко ми е нетипично някой на 75 години да се самоубива. Възрастните хора обикновено са вече доста по-смирени и не правят толкова неочаквани неща, но никога няма да разберем какво го е накарало. Другия на 34... дали е бил наркоман и той, или в депресия... пак няма как да разберем. Ако още някой скочи от тази болница обаче, значи със сигурност нещо гнило се случва вътре.

Вече започнаха да текат репорти за нея. Съответно ще е нужно да се вземат и мерки. Моля, ви спазвайте добрия тон и уважавайте съфорумците си. ;)
Ако някой активен от темата репортва, хич не му се връзвай на детинщините. Аз също се пробвах да ги озаптя, че и на мен не ми се четат лични нападки, но явно е въпрос на манталитет. Какво обаче е виновна темата за манталитета на участниците в нея :) Ако две деца се сбият в училище, целия им клас ли да разпуснат :)
 
Според вас правилна не трябваше да има и всички да го прекараме - което в момента ясно се вижда че е грешка. АКо го изкараме всички , ще дадем повече жертви в сравнение ако има локдаун и мерки.
Я да проверим с какви убеждения реши, че е грешка :)

- 1) Когато напишат, че някой е имал инфаркт, инсулт, диабет или рак, и e умрял с коронавируса - не ти ли присветва някаква лампичка?
- 2) Вярваш ли, че всички тези случаи трябва да влязат в статистиките за смъртност от короната?
- 3) Когато напишат, че някой е бил интубиран и на следващия ден умрял - задаваш ли си някакви въпроси?
- 4) Вярваш ли, че интубирането е правилен подход за лечението на тази болест?

Можеш да отговориш само с Да и Не на тези елементарни въпросчета, ако не можеш да се обосновеш.
 
Нанди самата ти призоваше да не се носят маски, да изградим стаден имунитет и че ковид е просто грип. Всичко това си го писала ти - кое точно не разбрах ? А за другите неща че сме последно място по доходи, че сме застаряваща нация с много здравословни проблеми, че ни куца здравеопазването е ясно и на малките деца - само че правилните стъпки бяха да се обединим и да спазваме правилата, точно за да нямаме бум на заболяването и да умират хора по стълбите на болниците. Ти и биаро го виждахте по друг начин , заедно с лидера ви Мангъров. Според вас правилна не трябваше да има и всички да го прекараме - което в момента ясно се вижда че е грешка. АКо го изкараме всички , ще дадем повече жертви в сравнение ако има локдаун и мерки.
Ти наистина не разбираш, че мерките не могат да спрат разпространението на вирусТа. Не ми отговори с научни доказателства, че в хранителните магазини, аптеките и обществения транспорт Е НЕВЪЗМОЖНО да те заразят.

Това, което искате е не просто неефективно, а садистично. Ако разчиташ на месечната заплата, имаш деца, кредити и сметки за плащане, затварянето ще бъде по-смъртоносно от вируса.
Гледате от собствената си камбанария и въобще не се замисляте, че за някой (милиони хора) БЕЗСМИСЛЕНИТЕ МЕРКИ ще бъдат фатални. Айде да не ми се правите на алтруисти тогава. Вие сте лошите герои в тоя филм, а не ние тримата - Биаро, Мънги и аз.
 
  • Like
Реакции: Ril
- 150/10000 заболели (под епедимичните нива) в отделни дни хващали по 700-800 на ден, в момента коронясани 180/10000
На това заглавието е "Тренд: 880 хил. българи са убедени, че с ваксината за коронавирус ще се поставят чипове за контрол".

За мен това е пълна глупост по технически причини. Не само че този чип трябва да е малък колкото прашинка за да мине през иглата и да не предизвика запушване на някоя вена, а веднъж поставен в кръвоносната система ще почне да циркулира из системата като един свободен електрон, който не го знаеш кога къде се намира. И дори да вкарат такова нещо в кръвта, защо да не се измисли процедура по източване на няколко грама кръв от време на време, докато чипа излезе. Сравнително лесно отърваване от него. Също както и от чип под кожата.

И дори хипотетично да се чипират хората по такъв начин, те пак трябва да бъдат убедени да не изхвърлят това нещо от тялото си, иначе ще последват наказания. Ами при това положение защо въобще да се вкарва чип в тялото, след като може да е нещо извън тялото и човека да е напълно ясно със съществуването му. Като имунизационен паспорт и всякакви такива измишльотини, "вкарани" в умовете на хората по убеждение.

Просто хората като чуят да се разнася някаква теория, много от тях които са по-наивни може и да я повярват. Наличието на една глупава теория обаче не прави останалите теории също толкова глупави и безпочвени.
 
Пропусна ли от статията , колко са отговорни хората и носят маски и спазват мерки дори да не са задължителни ?
А ти пропусна ли, че в Япония носенето на маски датира още от Испанския грип и при тях това е нещо като обичай? При това положение не е много трудно да премахнеш тази държава като таргет за разпространяване на ковид пропаганда с помощта на неточни тестове. Също така това е и Япония, твърде различен свят.

Ако ти прави впечатление, източните държави като цяло са извън таргета, там някви Тайван, Виетнам, Сингапур.. каквото се сетиш от тази област. Всички са с нищожно ниска смъртност по официалната статистика. Един от уроците от 2 световна война е, когато тръгваш да завладяваш света, да не се изхвърляш твърде много на изток.

На мен веднага ми стана любопитно в такъв случай, те какви тестове ползват в онези държави и до колко се различават от тестовете дето ние на запад ползваме? Не знам въобще обаче как да проверя такова нещо.
 
Понеже от тоя форум вече нищо не става, реших да напиша нещо за последно.

Пожелавам на всички Нандита, Бандита, Биаровци и всички други извън сектата да ви се случи следното.
Нека се разболеете. Тежко. Усложнения и последствия за цял живот. Мъки.
Заразете и близките си. Особено възрастните. Убийте ги. Колкото повече, толкова по-добре. И без това сте толкова тъпи, че няма и да съжалявате за тях.

Аз съм чао.
 
Ти наистина не разбираш, че мерките не могат да спрат разпространението на вирусТа. Не ми отговори с научни доказателства, че в хранителните магазини, аптеките и обществения транспорт Е НЕВЪЗМОЖНО да те заразят.
Какви научни доказателства ти трябват след като мерките доказано спират вируса - справка Китай и Япония. И не е заради това че строят болница за седмица, а че са дисциплинирани и всеки мисли за общото благо. Ти и биаро от друга страна ви е по важно да не ви задължават да слагате маски..... Ако всеки със симптоми си остане вкъщи , а не да ходи до аптеката с градския естествено, че може да се овладее.
 
Понеже от тоя форум вече нищо не става, реших да напиша нещо за последно.

Пожелавам на всички Нандита, Бандита, Биаровци и всички други извън сектата да ви се случи следното.
Нека се разболеете. Тежко. Усложнения и последствия за цял живот. Мъки.
Заразете и близките си. Особено възрастните. Убийте ги. Колкото повече, толкова по-добре. И без това сте толкова тъпи, че няма и да съжалявате за тях.

Аз съм чао.

А ха ха ха.... Мерси, да ти се връща :) Направи форума едно по-добро място. Върна ме към доброто старо време, когато всеки ден някой се самоубиваше ритуално във форума.... след време възкръсва, ама то е друга тема.
 
Я да проверим с какви убеждения реши, че е грешка :)

- 1) Когато напишат, че някой е имал инфаркт, инсулт, диабет или рак, и e умрял с коронавируса - не ти ли присветва някаква лампичка?
- 2) Вярваш ли, че всички тези случаи трябва да влязат в статистиките за смъртност от короната?
- 3) Когато напишат, че някой е бил интубиран и на следващия ден умрял - задаваш ли си някакви въпроси?
- 4) Вярваш ли, че интубирането е правилен подход за лечението на тази болест?

Можеш да отговориш само с Да и Не на тези елементарни въпросчета, ако не можеш да се обосновеш.
Какво общо имат въпросите ти с това дали трябва или да прави локдаун? Давам ти пример в страни , които има мерки и за разлика от други държави се изпълняват. При нас има мерки, но всички знаем , че много народ нито маски признава нито дистанция. Какво е положението при нас и в тези страни със изпълнителното население - всеки сам може да си провери статистиката. А колко е вярна статистиката освен да стана микробиолог и да изследвам всеки починал дали е ковид или не , не виждам как ще проверим дали е достоверно.
 
Понеже от тоя форум вече нищо не става, реших да напиша нещо за последно.

Пожелавам на всички Нандита, Бандита, Биаровци и всички други извън сектата да ви се случи следното.
Нека се разболеете. Тежко. Усложнения и последствия за цял живот. Мъки.
Заразете и близките си. Особено възрастните. Убийте ги. Колкото повече, толкова по-добре. И без това сте толкова тъпи, че няма и да съжалявате за тях.

Аз съм чао.
Айде, още един изкукуригал от паниката... :)
 

Горе