Семинар на Предприемач.ком 2013 + Premium Акаунт - нова тема

coolice

Owner
Ще организираме малко по-разчупен семинар (ще седим като на кръгла маса и ще има повече време отделено за дискусии с присъстващите) участието в който ще струва $40 и отделно за всеки записал се ще има премиум акаунт + бонуси. http://www.predpriemach.com/premium/

В тази тема набираме идеи какви теми да се обсъдят освен основната:

Какво се променило за малките сайтове от SEO и Бизнес гледна точка една година след Пингвин ъпдейта...

Смятаме че темата е добра за основен фокус защото това е ъпдейта който засегна изключително много сайтове притежавани от уебмастъри....

Датата която обмисляме е 27 април първата събота след годишнината от Пингвин ъпдейта :) Събитието ще е изцяло съобразено с уебмастърите и ще започне от следобед :)



Ако искате да заявите участието си още от сега, добавете Премиум към вашият акаунт:​






старата тема не можахме да формулираме да е достатъчно ясна затова ги представяме така нещата :) http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=39051 мерси на Ганстер за новата фомулировка, на Ноке за пояснението за фокуса, Линета за идеята целодневно събите, на Фози... и на всички който писаха в другата тема със желания за поясним какво имаме на предвид :) надявам се сега да е по-ясно :) очаквам предложения за теми за дискусия :) всички предложения от старта тема ще бъдат взети на предвид
 
Последно редактирано от модератор:
От: Семинар на Предприемач.ком 2013 + Premium Акаунт - нова тема

Предложения за форумни благинки:

- Премиум акаунтите да са друг цвят
- Да може да си пишат Ранг по желание, да не е примерно Senior Playa, а каквото си решат :)
- Да може да се слага банер в подписа (сега незнам дали може)

Предложения за теми:

Ролята на социалните мрежи за изграждане на присъствие днес.

Гугъл+ Локал - как да го използваме правилно.

Гугъл Авторство - какво представлява, как се ползва и как влияе на хората и търсачката.

Представяне на микроформатите и тяхната роля за търсачките и SEO-то.

Ефективни линкбилдинг техники и стратегии за линкбейт.
 
От: Семинар на Предприемач.ком 2013 + Premium Акаунт - нова тема

аз от бая време се канех да ви предложа да има премиум акаунти но трябва да има и премиум сектор където само една тема като прочетеш и да си си избил премиум акаунта дет се вика :lol:
 
От: Семинар на Предприемач.ком 2013 + Premium Акаунт - нова тема

Добре де, как си представяте тези събеседвания.

- като някакъв тип обща ала-бала-преведенаотенгсайт-вижтемиякатапрезентация-лекция

или

- като конкретни стъпки, които човек трябва да направи, за да "еди-си-какво-си". Т.е. като разкриване на някакви тънкости в работата.

Винаги съм бил скептично настроен към подобен вид мероприятия, защото се говорят общи приказки. Смисъл, никой няма ей така да си даде хляба, нали така? Тази конференция каква ще бъде - от общите приказки или от конкретните и полезни примери от практиката с разкриване на истинско know-how.
 
От: Семинар на Предприемач.ком 2013 + Premium Акаунт - нова тема

имам въпрос за adx
сега примерно казвате: 10к юзъра, 100к импреси - Х лв.
ако 5к станат премиум потребители, ще промените ли офертата на:
5к юзъра, 50к импресии - Х/2 лв.
 
Re: От: Семинар на Предприемач.ком 2013 + Premium Акаунт - нова тема

Добре де, как си представяте тези събеседвания.

- като някакъв тип обща ала-бала-преведенаотенгсайт-вижтемиякатапрезентация-лекция

или

- като конкретни стъпки, които човек трябва да направи, за да "еди-си-какво-си". Т.е. като разкриване на някакви тънкости в работата.

Винаги съм бил скептично настроен към подобен вид мероприятия, защото се говорят общи приказки. Смисъл, никой няма ей така да си даде хляба, нали така? Тази конференция каква ще бъде - от общите приказки или от конкретните и полезни примери от практиката с разкриване на истинско know-how.

Точно в нас ли се огледа за преведени лекции дето в българския интернет сме от малкото който го живеят този живот на уебмастъри 24/7 :)

Ако съвсем практическата ти спомена стратегия включваща издухване на 60 големи зелени за ппц при бидове достигащи над доларче за клик за период от две - три години :) колко полезна ще е тя и колко полезна ще е за остналите :) Или ще решиш че някакъв просто е излязъл да се похвали пред публиката :D
 
Re: От: Семинар на Предприемач.ком 2013 + Premium Акаунт - нова тема

имам въпрос за adx
сега примерно казвате: 10к юзъра, 100к импреси - Х лв.
ако 5к станат премиум потребители, ще промените ли офертата на:
5к юзъра, 50к импресии - Х/2 лв.

ами вземем че посетителите който гледат импресии са около 10 пъти повече от регистрираните :) каква става сметката мога да хейтна много добре :)

хайде сега сериозно.... максимално сме коректни с рекламодателите си... реклама на импресии се продава на брои излъчени импресиии това че 1 промил от посетителите (1 на 1000 посетитетели да е потребител който е премиум даже ми се струва мега хипер оптимистично) като не гледат НЕ означава че рекламодателя губи... тези реклами ще се излъчат пред останалите.... включително и пред премиум потребители който разглеждат форума без да се логнали... ти винаги ли разглеждаш форума логнат?

пп И понеже изказването е в стил гледай ги тези червиви са от пари.... парите от излъчена във форума от адекс реклама през 2012 се покрива хостинга за 3 месеца и нищо друго ако вземем всички разходи форум плюс адекс отиваме на една хубава 4 цифрена загуба (от по хубавите 4 цифрени) за н-та проедна година (предните години поне си избиваше хостинга ама тази е нещо тегава) и това е без да броим вложеното време :) защото и ние помагаме по темите...
 
някой да не реши че се оплаквам.... продължаваме напред и на горе :) Просто пазара е такъв докато някой имат платена реклама за по 100+ лв на 1000 от няколко банера във сайтовете други нямат и за да имат удоволствието да са собственици на определен проект трябва да си плащат... казват че пазара щял да се саморегулира :) хаха вече 7 година се саморегулира :D откакто го наблюдавам...

моля да се придъжаме онтопик за семинара :)
 
От: Семинар на Предприемач.ком 2013 + Premium Акаунт - нова тема

Предложения за форумни благинки:

- Премиум акаунтите да са друг цвят
- Да може да си пишат Ранг по желание, да не е примерно Senior Playa, а каквото си решат
- Да може да се слага банер в подписа (сега незнам дали може)

+1 .. Много добро предложение.
 
От: Семинар на Предприемач.ком 2013 + Premium Акаунт - нова тема

Ако съвсем практическата ти спомена стратегия включваща издухване на 60 големи зелени за ппц при бидове достигащи над доларче за клик за период от две - три години колко полезна ще е тя и колко полезна ще е за остналите Или ще решиш че някакъв просто е излязъл да се похвали пред публиката
Не, точно това бих искал да науча на подобно събитие - как да изкарам пари от нещо, от което до сега не съм изкарвал пари.
 
От: Семинар на Предприемач.ком 2013 + Premium Акаунт - нова тема

Не, точно това бих искал да науча на подобно събитие - как да изкарам пари от нещо, от което до сега не съм изкарвал пари.
++ И аз така!
Като си платим тез 40долара, старите потребители ставаме премиум?
Добре е идеята за премиум, време беше, то нещо да се получи като при дп-форумите, само че така като гледам тук искате да го направите малко по-различно, която Ви идея е много добра и ако си изиграете картите правилно ще стане много печелившо и подпомагащо хората, съответно все повече и повече ще искат да влезнат в тази кръгла маса, но както знаете добре, масата не е за всеки.
 
Последно редактирано:
От: Семинар на Предприемач.ком 2013 + Premium Акаунт - нова тема

Ако премиум акаунта включваше само самото събитие - кръглата маса, съм съгласен. Но ако включва (и както май е идеята) някакво разделение във форума и то на база такса, не съм. Така отново се получава разделяне от типа на това с репутацията, която в този си вид съществува само в този форум :)
Но ако въпроса опира до търсене на начини за доход с идеята за функционирането на форума - да, трябва да се намери решение. Ако действително хостинга е такава яка цифра и рекламите не я покриват е нормално и за алтернатива. Според мен дарителският бутон е такава. Нямате идея колко може да се изкара от такъв. Има хора, които ей така за кеф ще дарят по едни 100 доларес, дори и само щото са се посмяли например на някоя олигофрения :)
С платеният премиум акаунт: 1во - няма да има достатъчно доход, защото ще платят максимум 20 човека; 2ро - постига се разделение на терикатери и зяпачи; 3то - самият факт, че се плаща за участие във подобен форум противоречи на некомерсиалната идея, която се лансира, а имено че мястото е за хелп и съпорт (освен разтоварването за някои); 4то - Рано или късно плащачите ще поискат да получат ответна услуга, бг-тупана е свикнал да получава нещо в замяна на кинтите си...и то ако е възможно многократно повече. Така ще станеме свидетели на много куци галимации :)
Един вид, направите ли платен акаунт, форума вече няма да е същият :wink:
 
От: Семинар на Предприемач.ком 2013 + Premium Акаунт - нова тема

Не знам защо толкова се дразните на тази идея - като за всяко нещо, което се предлага на пазара - който иска и мисли, че ще му е полезно, ще се възползва, който няма желание - няма да се възползва. Важно е админите достатъчно ясно да обяснят за какво става дума и да си представят добре продукта. Освен това (пак малко основни икономически правила) всяко нещо струва точно толкова, колкото някой е готов да плати за него. Ако наистина "максимум 20 души" се възползват не виждам какво велико и драматично разделение ще се получи. Ако в този си вид услугата не се хареса на потребителите - собствениците на форума ще измислят нещо по-атрактивно и така. Приятелството си е приятелство, ама сиренето е с пари :) 8)
 
От: Семинар на Предприемач.ком 2013 + Premium Акаунт - нова тема

Не, точно това бих искал да науча на подобно събитие - как да изкарам пари от нещо, от което до сега не съм изкарвал пари.
Давам гаранция, че такова нещо със сигурност ще има. Даже няколко такива съвета. Аз не мисля, че ще си загубите времето там. С кула сме от доста време в интернет (и буквално и преносно), за това можем да споделим няколко съвети от кухнята. Видя ли сме какво ли не, а за преживяно - просто даже не ми се отваря тема. Акцентът върху тази кръгла маса е добре да се обсъди, като се вземат и мненията ви и се сформира нещо, което няма да го чувате за н-ти път, а нещо, което най-малкото, както се изрази друг потребител тук, да си избиете акаунта, както се вика.

@ codefuture, не само искаме да е различно, но искаме да в помощ на потребителите тук. Защото пазарния принцип е ясен - едно нещо струва толкова, колкото е готов да плати потребителя. А той е готов да плати само ако има истинска полза от него. Всичко друго е някакъв побългарен модел на печалба, който работи, защото ни е такъв пазара. Вярвам, че сме доказали с годините (и вие пред себе си), че тук не се събираме хора, които търпят глупостите на бг икономиката, като примера, който даде кулайс беше супер - затворения рекламен пазар. Ако това е свободна икономика, не знам какво е ограничена. :) Мисълта ми е, че форума стигна едно развитие, което даде сигнал за понататъшни действия. Събирането на мнения тук е ценно за крайното оформяне на услугата, което ще е в полза за вас. Хубавото на този модел е, че няма скрито-покрито, всичко се прави така, че да пастне на 100% с интересите на хората тук.

@ bgtupanfighter, разделение? За това няма и да става никога дума. Мразим това както като дума, така и като практика. Форумът винаги е бил на принципа - всеки е равен тук. Има стари и нови потребители, но никога и разделение. Идеята на останалите ползи (или благинки) е просто тези с Премиум акаунтите да се знаят, че са с такива и това по една или друга причина ще говори и за тях като потребители. А репутацията не е нещо, което дескриминира обществото, тя просто показва кой колко е дал тук и съответно (с червената) кой колко е взел. Тя се гради с труд, не се дава даром. Аз лично никога не съм получавал (може би само 1-2 пъти) репутация без да е била заслужена. Да, може да е за 2-3 изречения, но са били на място и определено някой е решил, че са му помогнали за нещо.

Мога ли да отговоря на това (поне по мои виждания):
С платеният премиум акаунт: 1во - няма да има достатъчно доход, защото ще платят максимум 20 човека; 2ро - постига се разделение на терикатери и зяпачи; 3то - самият факт, че се плаща за участие във подобен форум противоречи на некомерсиалната идея, която се лансира, а имено че мястото е за хелп и съпорт (освен разтоварването за някои); 4то - Рано или късно плащачите ще поискат да получат ответна услуга, бг-тупана е свикнал да получава нещо в замяна на кинтите си...и то ако е възможно многократно повече. Така ще станеме свидетели на много куци галимации
Един вид, направите ли платен акаунт, форума вече няма да е същият

Прогнозираме хората, които искат да развиват услугите, продуктите си, и бранда си, ще намерят услугата за удобна и полезна. Не вярвам, че ще има разделение терикатери и зяпачи. По-скоро ще са си потребители и потребители. Едните ще имат право да се възползват от това, за което са си платили. Всеки от нас има правата, които няма да му бъдат никога отнети, в условията ги пише. Може да дам за пример соц. мрежата Linkedin - доста неща могат да се правят с фри акаунт, но ако искаш да правиш нещо повече и бизнеса ти има нужда от това - има възможност и тя е Премиум. В момента правим така, че тези ползи наистина да отговарят на изискванията на хората и да им помогнат. За 4та точка, тук пак ще спомена изкривената ни представа за бизнес. Както написах - едно нещо струва толкова до колкото е готов да плати потребителя. Ще се съгласиш, че за 300 лева не може да имаш Ipad, но може да си вземеш нещо китайско.

И пак ще уточним - акаунтите са безплатни, опцията Премиум е само за хора, които смятат, че имат нужда от допълнителните неща, включени в него. Виж в DP го направиха малко куцо, но това е като си голям. Там резнаха част от нещата, които си имал, за да си платиш и пак да ги имаш. Тук това няма да се случи. Тук ще се гради, а не обособява, както мисля, че направиха там. Идеята за комерсиалното няма да я има. Вчера съм отговорил на 10 лични съобщения, което винаги ще правя, както мисля, че никога няма да откажа помощ и никога не съм искал нещо в замяна. Това няма никога да се промени при мен, както и при другия админ. Познаваме се прекалено добре, за да избягаме от това да сме насочени към общото благо на всеки. Пък и да бъда честен, вече и аз доста често научавам нови неща от хората тук.
 
От: Семинар на Предприемач.ком 2013 + Premium Акаунт - нова тема

Щом е тъй, аз слагам такса $30 (примерно) на всеки мой пост, в който оказвам (експертна) помощ на някого :) .
Всеки следващ, който иска да прочете така ценното ми мнение, трябва да кихне $5 :), за да види кво точно съм написал.

Очаквам да ми предоставите нужния форумен интерфейс (платежна система), та да почна да кънтрибютвам :) на пълна мощ у форума.

Позитивното е, че лигавните ми (като тая), заяжданията, хейтванията, и блъскането на червени точки, ще си останат БЕЗПЛАТНИ за всички :D.
Дори може да уредим и някоя промоцийка - примерно веднъж седмично ще сервирам дабъл количество БЕЗПЛАТЕН кънтрибюшън....

ПС: Естествено, собствениците ще могат да си удържат % от пичалбата от ПРЕМИУМ постовете ми (уин-уин). Ма не много голям процент.
 
От: Семинар на Предприемач.ком 2013 + Premium Акаунт - нова тема

Тъкмо си мислех, че няма с какво още да ме разсмеят в този форум, а те взеха, че измислиха платени премиум акаунти. Ех криза, криза... :mrgreen:
 
От: Семинар на Предприемач.ком 2013 + Premium Акаунт - нова тема

Въпреки че продължавам да съм скептично настроен се надявам да не съм прав и тези премиум акаунти да не повлиаят негативно върху общуването и развитието на форума.

А за кръглата маса го приемам по-позитивно. Една такава среща дори да не е толкова полезна, определено ще има освежителен ефект. А и много уебмастери силно се нуждаят от разчупване на ежедневието си и реални срещи с "близкият вид" Освен това ще имат възможност да дооформят и актуализират мирогледа си, защото много често нещата изглеждат по различен начин зад монитора :)
 
От: Семинар на Предприемач.ком 2013 + Premium Акаунт - нова тема

Щом е тъй, аз слагам такса $30 (примерно) на всеки мой пост, в който оказвам (експертна) помощ на някого :) .
Всеки следващ, който иска да прочете така ценното ми мнение, трябва да кихне $5 :), за да види кво точно съм написал.

Очаквам да ми предоставите нужния форумен интерфейс (платежна система), та да почна да кънтрибютвам :) на пълна мощ у форума.

Позитивното е, че лигавните ми (като тая), заяжданията, хейтванията, и блъскането на червени точки, ще си останат БЕЗПЛАТНИ за всички :D.
Дори може да уредим и някоя промоцийка - примерно веднъж седмично ще сервирам дабъл количество БЕЗПЛАТЕН кънтрибюшън....

ПС: Естествено, собствениците ще могат да си удържат % от пичалбата от ПРЕМИУМ постовете ми (уин-уин). Ма не много голям процент.

Имаш ли афилиейт програма? Директно те слагам у подписа :-o


Иначе, Блинки, помислете нещо за реална организация на реални хора от бранша, която да е с цел взаимопомощ и реални неща. И която да брани членовете си, ако се налага. Примерно арестуват някой съфорумец за това, че сийдвал клипчета с каки и ние се събираме и му помагаме кой с каквото може. Съдят друг за еди си какво - действаме организирано. Искат да променят някой закон в наш ущърб - правим пак нещо. Правим събирания, обсъждаме разни неща, обменяме опит. Тогава подобен членски внос би имал реална полза. Сега аз примерно мога и без да ми променяте описанието на ника да ви ги дам тия пари, ама ми се ще наистина да видя едно организирано форумно общество. Нещо като офроудците, ама офроуд у нета.
 
От: Семинар на Предприемач.ком 2013 + Premium Акаунт - нова тема

никакво разделение няма да има, форума си е безплатен и ще си бъде безплатен

просто ще има вип кътче, дали ще се развие е друг въпрос ...............примерно много бих искал фози да опъне една подробна темичка за микронишовите сайтове, аз бих отвърнал примерно с подробна темичка как и къде да дебнете яки изтичащи домейни за по 10-60 долара и да ги продавате за по 300-до безкрай, блинки ще отвори и той за хербалките или за отслабване една подробна темичка примерно, има още много ниши в които някой колеги от форума са гурута, сео мастъри ако станат премиум също ще е хитро да отворят полезни темички и да ни разяснят някои вътрешни сео трикове...........

примерно сега само за слава или репутация не бих пуснал подробна тема в която да ви науча как да правите пари

между другото доста от нещата които ще ги има в премиума ги има и в момента но доста разпокъсани

има и други предимства, съвсем спокойно бих си показал сайта в премиум сектора за да обсъдим грешки дупки бъгове или сео структора....... докато сега как да постнеш сайт като цял отбор чака да ти направи нещо мръсно
 
Последно редактирано:
От: Семинар на Предприемач.ком 2013 + Premium Акаунт - нова тема

никакво разделения няма да има, форума си е безплатен и ще си бъде безплатен

просто ще има вип кътче, дали ще се развие е друг въпрос ...............примерно много бих искал фози да опъне една подробна темичка за микронишовите сайтове, аз бих отвърнал примерно с подробна темичка как и къде да дебнете яки изтичащи домейни за по 10-50 долара и да ги продавате за по 300-до безкрай, блинки ще отвори и той за хербалките една подробна темичка примерно, има още много ниши в които някой колеги от форума са гурута, сео мастъри ако станат премиум също ще е хитро да отворят полезни темички и да ни разяснят някои вътрешни сео трикове...........

примерно сега само за слава или репутация не бих пуснал подробна тема в която да ви науча как да правите пари

между другото доста от нещата които ще ги има в премиума ги има и в момента но доста разпокъсани

има и други предимства, съвсем спокойно бих си показал сайта в премиум сектора за да обсъдим грешки дупки бъгове....... докато сега как да постнеш сайт като цял отбор чака да ти направи нещо мръсно

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=30892 По-яка темичка за МНС от тази 42 страници, здраве му кажи.
 

Горе