Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

В темата се намесиха и "случайни граждани". Работата стана сериозна. :lol:
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

... Работата стана сериозна. :lol:

Как няма да е сериозна ... навремето имаше една песен "Пирамиди, фараони ... и балъци за милиони".
Ако хората вземат да мислят, вместо да купуват бентлита на тарикатите, "Коректния" ще трябва да работи, за да яде ...
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Нагли гадове. Само с измама искат да печелят...
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Докато има балъци ще има и тарикати
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Здравейте, преди седмица получих обаждане за сертификата, след което реших да разгледам какво пише в нета. Видях този форум и прегледах от горе- от горе каво пишат хората. Като цяло прочетох тука уникални твърдения, за това реших да се регистрирам и да си дам моето мнение. Виждам, че като цяло са доста лошо настроени към това нещо, но честно казано не виждам смислени аргументи :) По скоро излгежда нещо като завист. Само sedo дава някакви аргументи. В началото темата започва с това, че проекта е измама и че няма проверка, след което премина в това, че има някъква проверка, но все пак няма смисъл понеже фирмите нищо не получават срещу тези 70лв, след като рабраха за рекламата и това, което пише Aramis виждаме, че има някакъв смисъл :) Сега sedo твърди, че системата им нарочно не проверява добре фирмите, но като прегледах на бързо няколко фирми, не услях да намеря фирми с негативни мнения. Дори и този Спа хотел от статията не го открих в сайта им :) Също така ми стана смешно като четох коментарите за този софтуер, че е имало много малко думи. Много се извинявам ако засегна някой, но както виждаме на демото е направено видео как работи програмата. Зрението на човека по всяка вероятност е способно да различи не повече от 24 кадъра в секунда. Следователно няма как да видми с просто око във нормално видео всички тези думи :D Но все пак ми е интересно да разбера колко са думите и какви са те :)
Чакай, аз не твърдя че има смисъл, чудя се дали има такъв. А пък и се оказа че мненията в off topica не се броят:) Иначе е ясно че е пълно с некоректни фирми, за които няма инфо в нета, ясно е че за 70лв, сертификати няма и е несериозно по телефона да ти издават сертификат/дистанционно/....Единствено може би рекламата си заслужава, ако те успеят да си наложат някакъв положителен имидж.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Въпросът не е колко струва този сертификат, а кой го издава и на каква база. Някаква новоизлюпена частна фирма има за основна дейност издаване на сертификати, които са базирани на търсене в интернет по ключови думи. Това дори на човек, който не разбира от интернет бизнес би трябвало да звучи доста тъпо.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Здравейте, преди седмица получих обаждане за сертификата, след което реших да разгледам какво пише в нета. Видях този форум и прегледах от горе- от горе каво пишат хората. Като цяло прочетох тука уникални твърдения, за това реших да се регистрирам и да си дам моето мнение. Виждам, че като цяло са доста лошо настроени към това нещо, но честно казано не виждам смислени аргументи :) По скоро излгежда нещо като завист. Само sedo дава някакви аргументи. В началото темата започва с това, че проекта е измама и че няма проверка, след което премина в това, че има някъква проверка, но все пак няма смисъл понеже фирмите нищо не получават срещу тези 70лв, след като рабраха за рекламата и това, което пише Aramis виждаме, че има някакъв смисъл :) Сега sedo твърди, че системата им нарочно не проверява добре фирмите, но като прегледах на бързо няколко фирми, не услях да намеря фирми с негативни мнения. Дори и този Спа хотел от статията не го открих в сайта им :) Също така ми стана смешно като четох коментарите за този софтуер, че е имало много малко думи. Много се извинявам ако засегна някой, но както виждаме на демото е направено видео как работи програмата. Зрението на човека по всяка вероятност е способно да различи не повече от 24 кадъра в секунда. Следователно няма как да видми с просто око във нормално видео всички тези думи :D Но все пак ми е интересно да разбера колко са думите и какви са те :)



:lol: Въпросният мега як софт не прави нищо различно от това да напишеш сам в Г името на дадена фирма или магазин и да откриеш какви мнения има . Тоест ако се уповаваме на този уникален софтуерен продукт самите измамници продаващи сертификата следва да не са коректни тъй като няма нито едно положително мнение за тях в интеренет а само отрицателни
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Скоро сертификата ще го има навсякъде както ги имаше лепенките на ВИС-2 и СИК и всички ще сме супер щастливи от това :D
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Явно аз живея на някоя друга планета, а не в центъра на столицата:-o Защото до днес изобщо не бях срещала това невероятно недоразумение. Но след като се сблъсках косвено с една меко казано нелоялна фирма, предлагаща СЕО, правене на сайтове и какво ли още не, на нейния псевдосайт се сблъсках с това чудо. И направо онемях...
Но понеже фирмата, от която тръгна моето търсене в нета, още е със стария сертификат за миналата година, да я изтипосам тука, че да не може да си получи новия! Става дума за "скай ти интернешънъл", или още "Sky T International" (облекчавам "супер" софтуера на "сертифициращата" фирма, за да успее да намери отрицателния отзив).
Та тези изроди са се опитали днес да се представят на служители на Гугъл и да поискат 105 лева за подновяване на локал бизнеса (сега май бизнес) в гугъла, както го били правели всяка година! Когато ми се обадиха да питат от кога тази услуга на гугъл е платена, реших, че са поредните мургави измамници, но после се оказа, че вече са пратили на куриерска компания договора. Поне човекът навреме е реагирал да не идва куриер и е успял да разбере коя е фирмата (естествено, че не е искал договора, а и договори, сключени по телефона, от доста време в Бг не се признават).
Е, както вече схванахте, на сайта на въпросната фирма почти единствената информация, която се намира, е въпросния "сертификат".
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Абе що ми се струва, че едни и същи хора предлагат различни неща като услуги и действат по схемата "изпращам фактура, плащайте"...
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Бизнеса явно се разраства.От началото на седмицата четири различни фирми ми звъняха да ми обновяват интернет присъствието. Обясняваха ми, че едва ли не без тях съм загубен и обречен на фалит...
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Вече и за включване в 'ИНТЕРНЕТ ПАНАИР' се обаждат :D Цялата тази работи ми прилича повече на цирк...
 
От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Вече и за включване в 'ИНТЕРНЕТ ПАНАИР' се обаждат :D Цялата тази работи ми прилича повече на цирк...

Шараните кълват яко обаче. И собствениците на различни бизнеси и най-вече заблудените потребители....
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Бизнеса явно се разраства.От началото на седмицата четири различни фирми ми звъняха да ми обновяват интернет присъствието. Обясняваха ми, че едва ли не без тях съм загубен и обречен на фалит...

И на мене често ми се обаждат, говорят ми за Гугъл, за директории техни, как съм щял да излизам най-отпред и тем подобно аматьорски СЕО мислещи и чували някпха, че това се говорило хора. Разговорът приключвам всеки път по един и същ начин и те няма какво да ми кажат и се разделяме с огорчение от тяхна страна. Всеки път им казвам: Аз вече съм на 1ва позиция и имам платена реклама във Фейсбук и Адуордс.

Преди няколко месеца обаче направо ме застреляха като дойде някакъв човек на място да ми ги предлага тези неща. Представяте ли си :). Нямаше лаптоп или таблет с него и аз му викам кажи какво предлагаш и какви пари искаш. Дадох му моя лаптоп да покаже и като видях, че ама въобще хабер няма за какво става въпрос го изпратих и му казах да се понаучи поне малко за някои основни неща и тогава някоя риба може да клъвне.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Хаха направих си труда да разгледам сайта на тази "голяма фирма" - Скай Ти Интернешанъл ... че те даже емейла не могат да си напишат правилно "[email protected]" ...
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

На мен на 2 пъти ми звъня някаква, която се представи от фирма Интернешанъл, но не знам дали е същата фирма. Има много фирми, в чието наименование се съдържа думата Интернешанъл.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Къде се покриха представителите на фирмата? :lol:
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Важното е, че вече има и ВИРТУАЛЕН ПАНАИР. Кой иска да си даде парите и там? :D
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Абсолютно непълноценен анализ за сертификат въз основа на потребителските мнения в мрежата. Ощетяват се фирмите, които нямат онлайн присъствие. В Интернет дори не фигурират негативни мнения за повечето фирми. Пълноценен и задълбочен анализ е нужен - с реални анкети на място и подплатени с видео. Както и да е, ако няма негативни мнения, фирмите трудно ще прогресират... В 'Господари на ефира' лесно се научава коя фирма е некоректна - по-достоверен сертификат от тях едва ли съществува. :D. Ползата от "Коректна фирма" е нулева. Офлайн бизнесите като не са сертифицирани, некоректни ли са... Достатъчно е фирмите да си накичат стените с подписани рамки от доволни клиенти.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Аз все пак го поръчах този сертификат, мотивите са ми неясни и за мен самия:) И: вписали са ни в сайта им, като объркали са ми името на фирмата, телефона на фирмата, адреса на който да получа хартийката, моето име в тяхната база данни, моя телефон, друго объркано май няма. Все още чакам да ми се обади куриер че имам пратка за да я откажа, но явно и куриера са объркали:)
 

Горе